ارز دیجیتال آوه‌گوچی | اطلاعاتی در مورد این رمزارز + نحوه خرید و فروش آن

aavegotchi-token-07

فهرست محتوا

در یک دهه اخیر، با گسترش و توسعه بازار رمزارزها، ارزهای دیجیتال بسیاری به این بازار معرفی شدند. برخی از این ارزهای دیجیتال توانستند محبوبیت زیادی به دست بیاورند و رشد قیمت را تجربه کنند و برخی دیگر نیز از دور خارج شدند. در این میان، یکی از رمزارزهای معروف، ارز دیجیتال آوه‌گوچی با نماد اختصاری GHST است که رمزارزی بر پایه توکن‌های غیر قابل معاوضه یا NFT و متمرکز بر فناوری دیفای (DeFi) می‌باشد. این ارز دیجیتال بر روی پروتکل Aave  اجرا می‌شود. آوه‌گوچی در بلا‌کچین اتریوم توسعه پیدا کرده است. این رمزارز در سال ۲۰۲۰ توسط تیمی با تجربه در زمینه ساخت بازی‌های بلاک‌چینی، راه‌اندازی شد. در این مطلب از سایت صرافی راستین، اطلاعات جامعی را در مورد ارز دیجیتال آوه‌گوچی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

معرفی ارز دیجیتال GHST

ارز دیجیتال آوه‌گوچی یا GHST، توکن اختصاصی اکوسیستم بازی آوه‌گوچی است که کاربران برای شرکت در این بازی بلاکچینی و خرید آیتم‌های مختلف به آن نیاز دارند. حداکثر میزان عرضه این ارز دیجیتال تعیین نشده است، اما در حال حاضر، مقدار عرضه شده در حال گردش آن، بر اساس انتشار داده‌های وب‌سایت معتبر کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، حدود ۶۷٫۶۶۲ میلیون واحد برآورد می‌شود. معامله‌گران می‌توانند ارز دیجیتال آوه‌گوچی را از صرافی‌های رمزارزی مشهوری همچون صرافی بایننس (Binance)، صرافی ایرانی راستین، Gate.io، کوکوین (KuCoin)، کراکن (Kraken) و سایر صرافی‌های معتبر جهان خریداری کنند. علاوه بر این، کیف پول‌های ایمن و معتبری همچون متامسک و تراست والت (Trust Wallet)، از ذخیره و مدیریت توکن GHST پشتیبانی می‌کنند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال GHST

ارز دیجیتال آوه‌گوچی در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ و با قیمت ۰٫۶۸ دلار در وب‌سایت کوین مارکت کپ، لیست شد. چند روز بعد و در ۲۲ام همان ماه، قیمت GHST به ۰٫۸۳ دلار رسید. ولی این روند صعودی دوامی نداشت و این ارز دیجیتال وارد یک روند نزولی شد. در این روند نزولی، ارز دیجیتال آوه‌گوچی، پایین‌ترین قیمت تاریخی خود را در ۰٫۴۲ دلار تجربه کرد.

در اوایل فوریه ۲۰۲۱ و با رونق گرفتن بازار ارزهای دیجیتال، آوه‌گوچی نیز وارد یک چرخه صعودی شد و طی ماه‌های بعدی، چندین اوج محلی را ثبت کرد. رکورد تاریخی قیمت ارز دیجیتال آوه‌گوچی در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ و در ۳٫۲۵ دلار ثبت شده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال آوه‌گوچی

آوه‌گوچی فقط یک پلتفرم بازی نیست که در آن کاربران کلکسیون‌های درون بازی رو خریداری کرده و درست کنند. استفاده از پلتفرم Aaveghotchi فراتر از NFTها و کلکسیون‌های داخل بازی است، چرا که آوه‌گوچی می‌تواند به عنوان وثیقه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برای فعالسازی ارتباط با پلتفرم آوه‌گوچی، کاربران ابتدا باید سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده همچون اتریوم را در این پلتفرم واریز کنند.

ارز دیجیتال آوه‌گوچی، دارایی‌های قابل دریافت در طی بازی کردن است که به عنوان وثیقه در شبکه‌های DeFi نیز کاربرد دارد. علاوه بر این، امنیت پلتفرم آوه‌گوچی با پشتیبانی از بلاکچین اتریوم، همراه با مکانیزم اجماع اثبات کار یا POW، که یکی از الگوریتم‌های اجماع است، تضمین می‌شود. پلتفرم آوه‌گوچی، با رویکرد نسبتا بدیع خود، در حال ارتقا یافتن در حوزه بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است و قابلیت‌های P2E، توکن‌های غیر قابل معاوضه و امور مالی غیر متمرکز دیفای را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: ان اف تی چیست و چه مزایایی دارد؟

aavegotchi-token-08

بازی آوه‌گوچی چیست؟

آوه‌گوچی یک بازی اسپین‌آف جدید با الهام از بازی ژاپنی تاماگاچی (Tamagotchi) است که عناصر دو حوزه دیفای و NFT را به روش‌ جدید و به‌شکل منحصربه‌فردی با یکدیگر ترکیب می‌کند. این بازی توسط استودیویی به نام پیکسل‌کرافت (Pixelcraft) در کشور سنگاپور، توسعه یافته است. کارکترهای بومی این متاورس، آوه‌گوچی نام دارند که در واقع، یک توکن غیر قابل معاوضه هستند و به‌صورت یک آواتار پیکسلی به‌شکل روح نمایش داده می‌شوند. افراد می‌توانند با استفاده از توکن GHST، این  NFTها را بخرند و به‌نحوی این روح را احضار کنند. نماد اختصاری ارز دیجیتال آوه‌گوچی، یعنی GHST نیز از واژه انگلیسی ghost به معنی روح اقتباس شده است.

روش بازی آوه‌گوچی و به‌دست آوردن این ارز دیجیتال

ارواح پیکسلی آوه‌گوچی در بلاکچین اتریوم زندگی کرده و استاندارد ERC-721 آن‌ها را پشتیبانی می‌کند. مانند کریپتوکیتی‌ها (CryptoKitties) یا هر پروژه مبتنی بر NFT دیگری، آوه‌گوچی‌ها نیز منحصربه‌فرد هستند و هر کدام ویژگی‌های مختلفی دارند. هرچه ویژگی‌های یک آوه‌گوچی کمیاب‌تر باشد، آن آوه‌گوچی ارزشمندتر است.

کاربران می‌توانند ویژگی‌های آوه‌گوچی‌ها را به طور مداوم در طول بازی بهبود ببخشند. میزان کمیاب بودن یک آوه‌گوچی نیز با توجه به این ویژگی‌ها و میزان زمان و پولی که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود، تعیین خواهد شد.

میزان کمیابی و به تبع آن، ارزش یک آوه‌گوچی، به نحوه برخورد کاربر با آن بستگی دارد. کاربران این بازی می‌توانند آوه‌گوچی خود را نوازش کنند، لباس‌های جدیدی برایش خریداری کنند و به آن غذا بدهند. همچنین کاربران می‌توانند با آوه‌گوچی خود در مینی‌گیم‌ها شرکت کنند. در بازی آوه‌گوچی، بازیکنان می‌توانند آواتارهای NFT بازی را استیک (Stake) کنند و در ازای آن‌ها، پاداشی دریافت کنند.

aavegotchi-token-01

نحوه ورود به بازی آوه‌گوچی

بازی ارز دیجیتال آوه‌گوچی بر روی پروتکل آوه (Aave) میزبانی و پشتیبانی می‌شود. این پروتکل نیز پلتفرمی بوده که بر پایه بلاکچین اتریوم ساخته شده است. از این رو، کاربران برای ورود به این بازی و شروع به‌دست آوردن ارز دیجیتال آوه‌گوچی، حتما باید یک کیف پول متامسک (MetaMask) بسازند و یک آدرس اتریوم نیز داشته باشند. ارواح آوه‌گوچی، NFTهای قابل جمع‌آوری هستند که  Tokenهای آوه درون آن‌ها به عنوان وثیقه استیک شده است. از آنجایی که توکن‌ها از طریق سیستم وام‌دهی آوه، سوددهی دارند، ارزش وثیقه‌های درون بازی آوه‌گوچی همواره رو به افزایش است. راهنمای گام به گام ورود به این بازی در ادامه شرح داده شده است.

ایجاد یک کیف پول متامسک

کاربران برای شروع بازی آوه‌گوچی به یک آدرس اتریوم نیاز خواهند داشت. برای این منظور، می‌توانید افزونه متامسک را در مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید. سپس با مراجعه به آن، یک کیف پول متامسک برای خود ایجاد کنید. ایجاد کیف پول، چندان پیچیده نیست و با انجام چند مرحله ساده می‌توان این کار را انجام داد.

خرید ارز دیجیتال در ابتدای بازی

برای شروع بازی آوه‌گوچی، کاربران به یکی از ارزهای دیجیتال اتریوم یا پالیگان (Polygon) نیاز خواهند داشت. این رمزارزها از یک صرافی معتبر مانند بایننس قابل خریداری و ارسال به بلاکچین اتریوم هستند. شما همچنین می‌توانید بایننس کوین و پالی‌گان را بخرید و آنها را به شبکه هوشمند بایننس ارسال کنید. مزیت استفاده از شبکه هوشمند بایننس، ارزان بودن و کارمزد پایین‌ آن است. اما باید توجه داشت که این شبکه از قبل در متامسک نصب نشده است. بنابراین، در صورت استفاده از این بلاکچین، کاربران باید شبکه هوشمند بایننس را نیز به متامسک خود اضافه کرده و راه‌اندازی کنند. (برای مشاهده قیمت، خرید و فروش اتریوم می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

اضافه کردن پالی‌گان به متامسک

بازی آوه‌گوچی بر بستر شبکه پالی‌گان اجرا می‌شود. بنابراین، برای شروع این بازی، ابتدا باید کیف پول متامسک به بلاکچین پالی‌گان متصل شده باشد. چرا که در تنظیمات پیش‌فرض این کیف پول، فقط بلاکچین اتریوم وجود دارد. برای اضافه کردن شبکه پالی‌گان به متامسک، می‌توان از داده‌های زیر استفاده کرد:

  • Network name: Matic Mainnet
  • New RPC URL :https://rpc-mainnet.maticvigil.com/
  • Chain ID: 137
  • Currency Symbol (optional): MATIC
  • Block Explorer URL (optional) :/https://explorer.matic.network/

aavegotchi-token-02

ارسال اتریوم یا کوین‌های دیگر به پالی‌گان

برای اینکه بتوان از توکن‌ها در پالی‌گان (نام قدیمی: Matic Mainnet) استفاده کرد، کاربران ابتدا باید آن‌ها را به این بلاکچین ارسال کنند. این مرحله به پل زدن معروف است. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از طریق یک پل، رمزارزهای خود را از طریق بلاکچین اتریوم یا شبکه بایننس به بلاکچین پالی‌گان ارسال کنند.

پل زدن از اتریوم به پالی‌گان

کاربران در آدرس اتریومی خود، می‌توانند پلی را برای انتقال توکن‌های خود از اتریوم به پالی‌گان پیدا کنند. پس از آن، کاربران باید روی گزینه Move funds to Matic Mainnet (انتقال وجوه به شبکه اصلی متیک) کلیک کنند. در این مرحله، آن‌ها می‌توانند توکن موردنظر خود که در اینجا، ارز دیجیتال MATIC است را انتخاب کنند. کارمزد این انتقال نیز باید با اتریوم پرداخت شود.

پل زدن از شبکه هوشمند بایننس به پالی‌گان

پل زدن بین این دو شبکه نیز کاملا شبیه بخش قبلی است. تنها تفاوتی موجود این است که در این روش، کاربران باید کارمزد انتقال را با استفاده از بایننس کوین پرداخت کنند. البته این نکته حائز اهمیت است که انتقال توکن از شبکه هوشمند بایننس به پالی‌گان، ارزان‌تر از پل زدن بین اتریوم و پالی‌گان خواهد بود.

aavegotchi-token-03

خرید توکن در بلاکچین پالی‌گان

پس از انجام این مراحل، کاربران توکن‌هایی را در بلاکچین پالی‌گان خواهند داشت و می‌توانند از صرافی‌های غیرمتمرکز مستقر در این شبکه استفاده کنند. تمام کارمزدهای این شبکه با رمزارز MATIC پرداخت می‌شود. از این رو، ارسال آن‌ها به بلاکچین پالی‌گان اهمیت دارد. بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز مستقر در پالی‌گان، صرافی کوییک سواپ (Quickswap) است. کارشناسان حوزه رمزارزها توصیه می‌کنند که کاربران از این صرافی مقداری MATIC خریداری کنند تا بتوانند کارمزد تراکنش‌های آتی را بپردازند. در حال حاضر، با یک واحد MATIC افراد می‌توانند بیش از هزار تراکنش انجام دهند. برای شروع بازی آوه‌گوچی، کاربران باید چند توکن GHST هم خریداری کنند. همان‌طور که گفته شد، توکن GHST ارز بومی اکوسیستم آوه‌گوچی است و برای خرید آوه‌گوچی‌ها یا سایر NFTهای درون این بازی، کاربران به آن نیاز خواهند داشت.

اتصال به آوه‌گوچی

پس از این که کاربران هم MATIC و هم GHST را در بلاکچین پالی‌گان داشتند، آماده شروع بازی آوه‌گوچی خواهند بود. برای این منظور، کاربران لازم است تا به آدرس رسمی این بازی مراجعه کنند و وارد کیف پول متامسک خود شوند. توکن‌های GHST موجود در کیف پول آن‌ها مستقیما در آوه‌گوچی نمایش داده خواهند شد. پس از شروع بازی آوه‌گوچی، اولین کاری که باید انجام شود، خرید یک آواتار روح آوه‌گوچی است.

aavegotchi-token-04

بررسی آینده آوه‌گوچی

برای پیشبینی قیمت و آینده GHST نیز مثل سایر ارزهای دیجیتال، باید فاکتورها و عوامل زیادی را در نظر گرفت. افزایش یا کاهش تقاضا، وضعیت اقتصادی کشورها و اهداف تیم پروژه رمزارز آوه‌گوچی نمونه‌هایی از عواملی هستند که می‌توانند به‌صورت مستقیم در قیمت و آینده GHST تاثیر مثبت و یا منفی بگذارند. قیمت ارز دیجیتال GHST در نوسانات معمولا ثابت بوده اما مستعد تغییرات متعددی است که این تغییرات ناشی از نوسانات بازار رمزارزها و تحت تاثیر عوامل متعددی هستند. قیمت ارز دیجیتال آوه‌گوچی می‌تواند در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه، به‌شدت افزایش یا کاهش پیدا کند.

تیم پلتفرم آوه‌گوچی، متشکل از افراد با تجربه و با سابقه زیاد در زمینه بلاک چین و NFTها است. افزایش ارتباط با کاربران برای ارزشمندتر شدن دارایی‌هایشان، از اهداف اصلی تیم این پروژه می‌باشد. همچنین پلتفرم Aaveghotchi با طراحی آیتم‌های گوناگون سعی در ایجاد شخصیت‌های منحصر به فرد دارد. به این ترتیب با توجه به اهداف پروژه، با اجرایی شدن این اهداف انتظار می‌رود که تقاضای خرید ارز دیجیتال آوه‌گوچی افزایش پیدا کند و در نتیجه باعث افزایش قیمت و درخشان شدن آینده GHST بشود.

کیف پول‌هایی که از ارز دیجیتال آوه‌گوچی پشتیبانی می‌کنند

کاربرانی که قصد سرمایه گذاری و خرید GHST را دارند بهتر است قبل از خرید کیف پول‌های پشتیبانی‌کننده از این رمزارز را بشناسند. برای این افراد که خواهان معامله یا سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال آوه‌گوچی هستند، گزینه‌های زیادی برای ذخیره‌سازی این رمزارز وجود دارد. نوع کیف پولی آنلاین مورد انتخاب آن‌ها به مقدار ذخیره‌ای این رمزارز بستگی دارد. کیف پول‌های سخت افزاری  یکی از این گزینه‌ها هستند.

این کیف پول های یا کیف پول های سرد مثل لجر و تروزر امن ترین گزینه برای ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین از ارز دیجیتال آوه‌گوچی است. با این حال، اونها می تونن به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند و گزینه گران‌تری می‌باشند به این ترتیب ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از توکن GHST برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند.

یکی دیگر از گزینه های ذخیره‌سازی و نگهداری از ارز دیجیتال آوه‌گوچی، والت های نرم افزاری هستند. کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها کاملا رایگان و راحت است. آن‌ها برای دانلود به عنوان برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند نگهدارننده یا غیر حضانت باشند. همچنین با استفاده از کیف پول های نرم افزاری کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه دهنده خدمات، مدیریت و پشتیبانی میشوند.

aavegotchi-token-05

خرید ارز دیجیتال آوه‌گوچی در پلتفرم صرافی راستین

ارز دیجیتال آوه‌گوچی، یکی از رمزارزهای نسبتا جدید است که در حال حاضر با قیمتی پایین عرضه می‌شود. با توجه به افزایش روزافزون تعداد بازیکنان بازی آوه‌گوچی، انتظار می‌رود که این رمزارز، روند افزایشی ارزش خود را حفظ کند و در آینده‌ای نزدیک، جزو رمزارزهای برتر در میان کریپتوکارنسی‌های پر متقاضی برای خرید و فروش باشد.

صرافی آنلاین راستین، یکی از بهترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران است که معامله بیش از ۲۰۰ نوع از کریپتوکارنسی‌ها در آن صورت می‌گیرد. صرافی راستین، تنها صرافی ارزهای دیجیتال با میزان کارمزد معاملات میکری صفر در ایران است. پشتیبانی ۲۴ ساعته و امکان ساخت کیف پول، از دیگر مزایای وب‌سایت ما است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اصلی صرافی راستین مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده پولکادات
استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب