بهترین پروژه های آربیتروم | راه‌حلی مناسب برای انتقال اطلاعات به بلاک‌چین اصلی اتریوم

best-arbitrum-projects01

فهرست محتوا

شبکه اتریوم یک پلتفرم بسیار موفق در زمینه توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز به ویژه در امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای است. اما در سال‌های اخیر به دلیل افزایش غیرمنتظره تعداد کاربران، این شبکه اهدافی بلندمدت برای شکستن برخی از محدودیت‌ها و توسعه زیرساخت‌های خود ترسیم کرده است. کارمزدهای بسیار زیاد در تراکنش‌ها و همچنین ازدحام شبکه برخی از این مشکلات و پیامدها به شمار می‌آیند بهترین پروژه های آربیتروم به دلیل ارائه راه‌حل‌های نوین برای حل این مشکلات به خصوص مقیاس‌پذیری، مدتی است که توجهات را به سوی خود جلب کرده‌اند. اما فناوری آربیتروم چیست؟ و چگونه باید آن را در کنار دیگر راه‌حل‌های شبکه اتریوم بررسی کرد؟

فناوری آربیتروم دقیقا چیست

یکی از بهترین پروژه های دنیای ارزهای دیجیتال مسلما آربیتروم است. آربیتروم به عنوان نوعی راه‌حل دو لایه با هدف بهبود قابلیت‌های قراردادهای هوشمند اتریوم طراحی شد. این راهکار باعث افزایش میزان مقیاس‌پذیری و سرعت این پلتفرم و همچنین سبب افزودن قابلیت‌های جدید به حریم خصوصی کاربران می‌شود. طراحی این پلتفرم به شیوه‌ای است که توسعه‌دهندگان علاوه بر استفاده از امنیت نخستین لایه اتریوم، می‌توانند تراکنش‌های شبکه اتریوم و قراردادهای ماشین مجازی اتریوم را به راحتی بر روی لایه دوم نیز اجرایی کنند. آربیتروم به عنوان یکی از بهترین پروژه‌ها در زمینه تکنولوژی ارزهای دیجیتال، بعضی از نقاط ضعف قراردادهای هوشمند بر پایه اتریوم مانند ضعف کارایی و هزینه‌های بالای انجام تراکنش‌ها را برطرف کرده است.

best-arbitrum-projects02

آربیتروم از چه تکنیکی کمک می‌گیرد

آربیتروم به عنوان یک راه‌حل لایه دو از تکنیک رول آپ برای جمع‌آوری تعداد زیادی از تراکنش‌ها بر روی زنجیره اصلی اتریوم، در یک بلاک و اجرای آن‌ها با استفاده از هزینه کمتر کمک می‌گیرد. با استفاده از این فناوری، بار محاسباتی و روش ذخیره‌سازی زنجیره اصلی اتریوم کاهش پیدا می‌کند.

ساختار اکوسیستم آربیتروم

آربیتروم یکی از بی‌نظیرترین اکوسیستم‌ها را در بین راهکارهای لایه دوم دارد. شبکه آربیتروم میزبان بسیاری از دپ‌های مطرح مین نت اتریوم به شمار می‌آید. اکوسیستم چنین شبکه‌ای، یکی از پرقدرت‌ترین‌ها بین راهکارهای لایه دوست است و تاکنون بیش از ۳۰۰ دپ در آن قرار گرفته‌اند.

با بهترین پروژه های همکاری آربیتروم آشنا شویم

آربیتروم به عنوان یک راه‌حل لایه دو با بعضی از برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم مانند Uniswap، Sushi، DODO همکاری می‌کند. به دلیل استفاده از استراتژی‌های مناسب در طراحی بهترین پروژه های آربیتروم، صرافی OKEx از واریز مستقیم و برداشت از آربیتروم برای کاربران خود به منتظور جلوگیری از هزینه‌های بالای مربوط به پس، پشتیبانی کرده است. بهترین پروژه های آربیتروم تنها محدود به مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، نیست. تاکنون ۱۵ پروژه دیگر نیز برای دسترسی به این پروتکل، درخواست خود را اعلام کرده‌اند.

best-arbitrum-projects03

پیاده‌سازی یونی سواپ ۳ در آربیتروم؛ از بهترین پروژه های مورد استقبال کاربران

اسنپ شات طی برگزاری یک نظرسنجی نشان داد که ۶۴ میلیون و ۶۰۰ توکن یونی سواپ برای تمدید قراردادهای نسخه سوم صرافی یونی سواپ با آربیتروم هماهنگی کامل دارند. بنیان‌گذار یونی سواپ، هایدن آدامز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در صورت امکان نسخه سوم صرافی یونی سواپ در شبکه آربیتروم پیاده‌سازی خواهد شد. کارشناسان بر این باورند در شرایطی که یونی سواپ در شبکه‌های جدیدی مانند متیک و آربیتروم، مستقر نشود از همتایان خود در این زمینه عقب خواهد ماند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، یونی سواپ ۳ پیشنهاد‌ همکاری خود را به پروتکل آربیتروم ارائه داد.

پروژه آربیتروم و اتراسکن؛ از پروژه‌ های تیم توسعه‌دهندگان این پروتکل

خبرها حاکی از همکاری میان پروتکل آربیتروم و اتراسکن است. جستجوگر بلاک، یکی از مهم‌ترین ابزارها برای کاربران و همچنین تیم توسعه‌دهندگان است که اتراسکن یکی از بهترین آن‌ها به شمار می‌آید. در حال حاضر اتراسکن در حال طراحی نوعی جستجوگر برای آربیتروم است. با ساخت این قابلیت، کاربران علاوه بر بهره‌مندی از مزایای اتراسکن، به برخی از خصوصیات سفارشی که تعاملات میان لایه اول و دوم را جستجو می‌کنند، می‌توانند دسترسی داشته باشند.

همکاری با Alchemy؛ از بهترین پروژه های آربیتروم

آزمایشگاه Offchain با پلتفرم توسعه‌دهنده Alchemy، همزمان با راه‌اندازی پروتکل آربیتروم، همکاری خود را به منظور استفاده حداکثری توسعه‌دهندگان از شبکه، آغاز کردند. نقش Alchemy، ارائه خدمات در زمینه سرویس‌دهی به بیش از ۷۰ درصد برنامه‌های برتر اتریوم و همچنین بیش از ۳۰ میلیارد دلار معاملات درون زنجیره‌ای است.

کمپانی Alchemy با OpenSea، Aave و Dapper نیز پروژه‌هایی را پیش می‌برد. مدیر محصولات آلکمی، فناوری دو لایه آربیتروم را یک راه‌حل بلندمدت برای حل مشکلات مربوط به هزینه‌های بالاس گس و استخراج کند در معاملات می‌داند. در واقع به باور او این مشکلات، بزرگترین چالش برای کاربران و تیم توسعه‌دهندگان اتریوم به شمار می‌آید.

آربیتروم و Badger DAO؛ از بهترین پروژه های آربیتروم در زمینه قراردادهای هوشمند

پلتفرم Badger DAO پروژه بزرگی است که از بیت کوین به عنوانه وثیقه استفاده می‌کند. این قابلیت به کاربران این اختیار را می‌دهد تا بتوانند در هر کدام از پلتفرم‌های دیفای، قراردادهای هوشمند داشته باشند. برنامه آن‌ها برای همکاری با آربیتروم این است که مردم برای هزینه‌های وثیقه، متحمل خسارات مالی نشوند. از طرفی Badger DAO به افرادی که از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر برای ایجاد پروژه های جدید با آربیتروم از بیت کوین به عنوان وثیقه استفاده می‌کند، کمک می‌کند.

آربیتروم و آبراکادابرا؛ یکی از بهترین و موفق‌ترین پروژه های حوزه دیفای

یکی از برترین پروژه‌های حوزه دیفای، پلتفرمی جادویی به نام آبراکادابرا است. آبراکادابرا نوعی پلتفرم وام‌دهی به شمار می‌آید که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا دارایی‌های کریپتویی خودشان را با بهره خود به ارزهای دیجیتال ثابتی تحت عنوان Magic Internet Money تبدیل کنند. سرمایه‌گذاران این قابلیت را دارند تا این MIM را به کوین‌های ثابت دیگری مانند DAI و USDT تبدیل کنند. (برای مشاهده قیمت و خرید تتر می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

کرو فایننس

اگر بخواهیم درباره یکی از موفق‌ترین پروژه‌های مبتنی بر اتریوم صحبت کنیم، نباید از پلتفرم غیرمتمرکز کرو غافل شویم. کرو فایننس نوعی صرافی غیرمتمرکز است که به استیبل کوین‌ها و توکن‌های با استاندارد ERC-20 اختصاص دارد. کرو فایننس‌ها بر روی اکوسیستم اتریوم طراحی می‌شوند.

برای انجام مبادلات در این پلتفرم، کاربران به یک کیف پول با امکان پشتیبانی از شبکه اتریوم نیاز خواهند داشت. پروژه کرو فایننس با هدف ایجاد بستری امن برای مبادلات و همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به آن‌ها، وارد این عرصه بزرگ شد.

فاکتورهایی که زمینه‌ساز شروع بهترین پروژه های آربیتروم شده است

آربیتروم به عنوان یک راه حل لایه دو بهترین پروژه های همکاری را با پلتفرم‌های معتبر دنیا داشته است و از آینده هم اخبار خوبی به گوش می‌رسد. اما چه دلایلی زمینه‌ساز راه‌اندازی بهترین پروژه های آربیتروم شده است؟ آربیتروم مانند بسیاری دیگر از روش‌ها به دنبال حل مشکلات و محدودیت‌های اتریوم است. ویژگی خاص آربیتروم باعث ایجاد تفاوت بین این پلتفرم با سایر پلتفرم‌های مشابه شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سازگاری بالای آربیتروم با ماشین مجازی اتریوم

best-arbitrum-projects04

یکی از سازگاترین سیستم‌ها در جمع‌آوری EVM، آربیتروم می‌باشد که با ماشین مجازی اتریوم در سح بایت کد، سازگاری دارد. در واقع به همین دلیل شاهد موفقیت بهترین پروژه های آربیتروم هستیم. آربیتروم به شکل پیش فرض مانند Solidity  و Vyper  با هر زبانی که بتواند با EVM کامپایل می‌کند. یکی از اصلی‌ترین دلایل توسعه آسان‌تر آربیتروم، این است که توسعه‌دهندگان نیازی نمی‌بینند تا با زبان جدیدی پیش از ساخت آربیتروم درگیر شوند.

تیم توسعه‌دهنده آربیتروم ابزارهایی قوی برای توسعه دارد

تیم پیشتیبانی آربیتروم با تولید تعدادی اسناد توسعه‌دهنده، در تلاش است تا موانع ورود در زمان ساخت این راه حل لایه دوم را کاهش دهد. تیم توسعه‌دهنده و پشتیبانی می‌تواند برای شروع کار از ابزارهایی که در اختیار دارد در اتریوم استفاده کند. بنابراین دیگر نیازی به بارگیری بلاگین‌ها و یا کامپایلرهایی مثل Truffle یا Hardhat نیست.

کاهش هزینه‌های معاملات؛ یکی از بهترین هدف‌گذاری‌ها در پروژه های آربیتروم

آربیتروم به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌گذاری، علاوه بر قابلیت افزایش توان معاملاتی اتریوم، می‌تواند به راحتی هزینه‌های مربوط به معاملات را نیز تا حد زیادی کاهش دهد. همچنین آربیتروم می‌تواند با استفاده از فناوری رول آپ، هزینه‌های خود را در مقایسه با اتریوم کاهش دهد.

معرفی پاداش از سوی آربیتروم برای بررسی صحت بلوک

آربیتروم برای کسب اطمینان از این که اعتبارسنج‌ها، صحت یک بلوک را بررسی می‌کنند، یک مرحله پاداش معرفی کرده است. در شرایطی که بتوان غیرقابل توجیه بودن و نادرست بودن بلوک‌ها به اثبات برسید، دارایی‌های اعتبارسنج، مصادره خواهد شد.

بهترین پروژه های همکاری پلتفرم آربیتروم چه اهدافی در نظر دارند

هدف از راه‌اندازی بهترین پروژه های آربیتروم در بازار ارزهای دیجیتال، حل مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است. به صورت کلی بلاک‌چین‌ها به دنبال تمرکز بر سه خصوصیت مهم یعنی مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکز بودن و همچنین امنیت هستند. در یک دهه‌ای که گذشت کارشناسان و فعالان بازار ارزهای دیجیتال به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن این سه ویژگی در کنار هم در یک شبکه بسیار مشکل است.

best-arbitrum-projects05

در نتیجه هر شبکه‌ای به دنبال یکی از اضلاع گمشده این مثلث است. لایه ابتدایی اتریوم دو ویژگی امنیت و غیرمتمرکز بودن را دارد و می‌خواهد با استفاده از رول آپ‌ها به دنبال رسیدن به حد ایده‌آل و در کنار هم قرار دادن این سه ویژگی مهم باشد. از سویی دیگر آربیتروم و دیگر راهکارهای لایه دو این قدرت را دارند تا با افزایش ظرفیت شبکه اتریوم، فشار وارد شده به آن را کاهش دهند.

شناخت ویژگی‌های رول آپ آربیتروم

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با مطالعه بهترین پروژه های آربیتروم، اطلاع از چگونگی عملکرد رول آپ‌ها به خصوص رول آپ آربیتروم است. انواع مختلفی از رول آپ‌ها وجود دارند که با هدف مقیاس‌پذیری قراردادهای باز در شبکه اتریوم، بزرگ‌ترین بلاک‌چین فعال با قراردادهای هوشمند اجاره شده‌اند.

best-arbitrum-projects06

رول آپ آربیتروم بر پایه رول آپ‌های خوشبینانه است. با این وجود، تکنولوژی رول آپ آربیتروم در مقایسه با سایر زنجیره‌های رول آپ، بسیار پیشرفته‌تر است. این رول آپ داده‌های بسیار کمی را بر روی زنجیره خود ذخیره می‌کند. همچنین رول آپ آربیتروم با استفاده از ابزارهای توسعه‌دهنده اتریوم کار می‌کند و پشتیبانی کامل از قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم دارد. آربیتروم در بالای اتریوم ساخته می‌شود و از رابطی به نام Remote Procedure Call یا RPC پشتیبانی می کند.

نقش بهترین تکنولوژی‌های بازار مانند بریج در پروژه های آربیتروم

گاهی اوقات می‌خواهیم تا ارزی را از یک شبکه به شبکه‌ای دیگر منتقل کنیم. برای انجام این کار نیاز داریم تا استاندارد آن توکن را با شبکه مقصد مطابقت بدهیم. در مرحله بعد باید بین آن‌ها یک پل ارتباطی به وجود بیاوریم. استفاده از قابلیت بریج در آربیتروم بیش از گذشته به چشم می‌آید. زیرا ما همیشه دارایی‌های خودمان را از لایه اول اتریوم به لایه دوم شبکه منتقل می‌کنیم. این یعنی به عنوان یک واسطه بین دو لایه، توکن‌ها در قرارداد بریج مستقر می‌شوند.

best-arbitrum-projects07

انتخاب بهترین نقشه راه برای آینده پروژه های آربیتروم

هنوز نقشه راه دقیقی از آینده آربیتروم در دسترس نیست. اما اطلاعات بیانگر آن است که گام بعدی در راستای پیشرفت فنی این پروژه، آپدیت شبکه اصلی به آربیتروم نیترو باشد. این شبکه در حال حاضر به شکل آزمایشی برای تیم توسعه‌دهندگان Devnet فعال است. قسمتی از ArbOS بهینه‌سازی شده و در زبان GO بازنویسی شده است. نسخه جدید کلاینت تغییر یافته Geth شبکه آربیتروم به زبان WASM کامپایل می‌شود و توانایی‌های بیشتری در زمینه پردازش گواه‌ها دارد.

best-arbitrum-projects08

دیگر استراتژی که در پیشبرد اهداف و برنامه‌های این پروژه بزرگ نقشی اساسی دارد، ارائه شبکه‌هایی بر پایه AnyTrust است. چنین شبکه‌هایی برخلاف آربیتروم وان، با استفاده از مبانی آسان‌تری اداره می‌شوند و به صورت شبه متمرکز هستند. به عنوان مثال کمیته‌ای شامل ۲۰ نود آن را اداره می‌کنند.

سخن آخر

پروژه بزرگ آربیتروم که با ایده کمپانی Off-Chain Labs طراحی و ساخته شد، یک راه‌حل بزرگ برای از بین بردن نقطه ضعف اصلی شبکه اتریوم است. اتریوم به دلیل ترافیک بالایی که دارد، کند و گران است. از سویی دیگر بخش زیادی از تراکنش‌های بازار ارزهای دیجیتال با استفاده از این شبکه انجام می‌شود.

آربیتروم با استفاده از جمع‌آوری، دسته‌بندی و سپس انتقال تراکنش‌ها به بلاک‌چینی اصلی، علاوه بر افزایش سرعت پردازش، کارمزد را نیز تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. آربیتروم با گذشت زمان با نقدهای مثبتی از سوی کاربران مواجه می‌شود و در حال حاضر نیز سهم قابل توجهی در تبادلات رمزارزی صرافی‌های غیرمتمرکز دارد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده ارز دیجیتال سولانا
بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال
آموزش انتقال ارز دیجیتال به تراست ولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب