بهترین پروژه های کاردانو | پروژه‌هایی سودآور، خلاقانه و با اهدافی استراتژیک

best-cardano-projects05

فهرست محتوا

در سال ۲۰۱۵ بود که ارز دیجیتال کاردانو توسط چارلز هاسکینسون از موسسان اتریوم، تاسیس شد. موسسه بزرگ کاردانو توسعه بخش زیادی از پلتفرم‌های کاردانو را تحت کنترل خود دارد. این موسسه غیرانتفاعی که دفتر اصلی آن در کشور سوئیس است، به همراه چندین شرکت دیگر در زمینه توسعه و کدنویسی کاردانو مشغول است. کاربران می‌توانند با شناخت بهترین پروژه های کاردانو فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها را بهتر بشناسند. از سویی دیگر به دلیل چشم‌انداز درخشانی که تحلیل‌گران از ارز دیجیتال کاردانو در آینده ارائه می‌دهند، کسب اطلاعات درباره بهترین پروژه های کاردانو، امری ضروری به نظر می‌رسد.

بهترین پروژه های کاردانو که هدفشان دستیابی به قله‌های بازار است

بنیاد کاردانو، بازوی شرکتی و متولی قانونی بلاک چین کاردانو به شمار می‌آید که در ترویج شبکه پیشرفته اثبات سهام در سطح جهانی بسیار فعال بوده است. این موضوع باعث شده تا از کاردانو به عنوان یکی از بهترین پروژه های بلاک‌چین در سراسر دنیا یاد شود. به عنوان مثال شرکت سرمایه‌گذاری و سهام خصوصی CV Labs که در کشور سوئیس مستقر است، در تازه‌ترین گزارش خود، اهداف بلندمدت و پروژه های کاردانو را مورد ستایش قرار داد. به همین دلیل لازم است تا در ادامه با بهترین پروژه های کاردانو بیشتر آشنا شویم.

best-cardano-projects06

ساندی سواپ؛ از بهترین پروژه های شبکه کاردانو

ساندی سواپ نوعی صرافی غیرمتمرکز AMM و یکی از بزرگ‌ترین پروژه های کاردانو است. این صرافی برای پروژه های کاردانو به عنوان نوعی هاب برای IDO یا همان عرضه‌های اولیه صرافی غیرمتمرکز عمل می‌کند. صرافی ساندی سواپ در مقایسه با دیگر صرافی‌ها، یک سیستم توزیع فایل‌های غیرمتمرکز و همتا به همتا از فرانت اند را میزبانی می‌کند. این صرافی خود در وقع یک توکن بومی با نام (SUNDAE) است که فرایند توزیع آن از با استفاده از ISO یا همان عرضه اولیه استخر استیکینگ صورت می‌گیرد.

صرافی ساندی سواپ، توکن‌های SUNDAE را به تمام افرادی که قصد استیکینگ توکن‌های ADA خود در استخر استیک صرافی ساندی سواپ را دارد، به عنوان پاداش اهدا می‌کند. توزیع این توکن‌ها به صورت کاملا عادلانه انجام می‌شود. از طرفی دیگر ۵۵ درصد از حجم عرضه توکن ساندی، با اجرایی شدن صرافی غیرمتمرکز آن به کاربران و اعضای انجمن تعلق خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین صرافی های غیر متمرکز در سال ۲۰۲۳

آردانا؛ از بهترین پروژه های کاردانو با هدف استفاده از استیبل کوین‌ها به عنوان وثیقه

مثالی دیگر از بهترین پروژه های شبکه کاردانو، پروژه آردانا است که به عنوان میکردائوی کاردانو فعالیت می‌کند. در واقع آردانا این قابلیت را ایجاد می‌کند تا یک استیبل کوین دلار تحت عنوان SUSD، با استفاده از توکن آدا به عنوان وثیقه ساخته شود. آردانا در مقایسه با سایر پروژه‌های فعال در حوزه استیبل کوین، یک تفاوت عمده دارد.

این خصوصیت همان توانایی ساخت استیبل کوین SUSD با استفاده از توکن‌های ادای استیک شده است. در نتیجه تعداد زیادی کاربر و همچنین حجم بسیار بالایی از نقدشوندگی ایجاد خواهد شد. آردانا همچنین می‌خواهد تا به معرفی استیبل کوین‌هایی بپردازد که با سایر ارزها در نسبت یک به یک هستند. سپس در صرافی غیرمتمرکز دانا سواپ، همه این استیبل کوین‌ها امکان ترید خواهند داشت.

ملد؛ یک پروتکل دیفای با قابلیت وام‌دهی توکن در شبکه کاردانو

ملد نیز یک مورد دیگر از بهترین پروژه های کاردانو شناخته می‌شود. ملد به عنوان یک پروتکل دیفای در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. این پروژه امکان وام‌دهی توکن در کاردانو را ایجاد کرد. پروتکل ملد در مقایسه با سایر پروتکل‌های وام‌دهی یک قابلیت منحصر‌به‌فرد دارد که آن هم امکان پشتیبانی از وام‌دهی ارزهای فیات است. همچنین در آینده پروتکل ملد قصد دارد بین خود و شبکه پالیگان، یک پل ایجاد کند.

کاربران از این پس می‌توانند به راحتی با استفاده از اپ‌های موبایلی به امکانات پروتکل ملد دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از اهداف ملد در بلندمدت، ساخت نوعی کارت اعتباری است که می‌تواند هم از ارزهای فیات و هم از رمزارزها پشتیبانی کند. ملد یک توکن مخصوص به نام MELD دارد. حداکثر توان عرضه توکن ملد، ۴ میلیارد واحد است. در حدود ۲۰ درصد از این عرضه اولیه به شرکت‌کنندگان عرضه اولیه ملد تعلق دارد.

از دیگر قابلیت‌های توکن ملد می‌توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم:

  • امکان بیمه دارایی‌ها
  • حاکمیت بر پروتکل
  • تخفیف کارمزدها
  • کیف پول چند کوینی
  • اپلیکیشن غیرمتمرکز وام‌دهی

درانکن دراگون گیمز

درانکن دراگون گیمز یکی از بهترین پروژه های کاردانو به شمار می‌آید که در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. درانکن دراگون گیمز مانند اکسی اینفینیتی در اتریوم، نوعی بازی NFT بر پایه کاردانو است در این بازی خانه‌هایی (Inns) با تجهیزات مختلف و به شکل NFT وجود دارد. کاربران می‌توانند برای به دست آوردن توکن‌های بیشتر، از قابلیتی به نام Quest یا جست و جو استفاده کنند.

NFTهای درانکن دراگون گیمز با وجود اینکه هنوز این بازی به مرحله اجرا نرسیده است، با قیمتی بسیار بالا در بازار اختصاصی در حال خرید و فروش هستند. این بازی تا سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که امکان دسترسی به قابلیت‌های جست و جو در خانه‌ها بسیار زودتر از تاریخ انتشار بازی، برای کاربران ایجاد خواهد شد.

(چنانچه قصد خرید و فروش گالا و مشاهده قیمت آن را دارید، می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

پروژه Indigo؛ امکان داشتن دارایی‌هایی مثل سهام طلا

یکی از بهترین و برجسته‌ترین پروژه های کاردانو در حوزه ارزهای دیجیتال که عملکرد نسبتا ساده‌ای نیز دارد، Indigo است. ایندیگو پروژه‌ای است که می‌تواند فعالیت‌های خود را بر روی یک بلاک چین دیگر هم ادامه دهد. در واقع ایندیگو همان کاری را انجام می‌دهد سینستیک بر روی بستر شبکه اتریوم انجام می‌دهد. ایندیگو پروژه‌ای با ارزش میلیارد دلاری است که به کاربران امکان تبادل دارایی‌هایی مثل سهام طلا را می‌دهد. از سویی دیگر این پلتفرم، برای تریدرها امکان پرداخت کارمزدی با نرخ بسیار پایین را فراهم می‌کند.

عملکرد بلاک‌چینی که بهترین پروژه های بازار را تحت سلطه خود دارد

بلاک‌چین کاردانو از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. اولین بخش آن لایه تسویه کاردانو یا CSL است که به عنوان یک واحد حساب عمل می‌کند. دارندگان ارزهای دیجیتال آدا به صورت لحظه‌ای می‌توانند ارزهای خود را با کمترین هزینه تراکنش، ارسال و سپس دریافت کنند.

best-cardano-projects07

بخش دوم و مهم این بلاک‌چین، لایه محاسباتی کاردانو یعنی CCL است. CCL در واقع مجموعه‌ای از پروتکل‌ها را در بر می‌گیرد که ستون فقرات این بلاک‌چین را تشکیل می‌دهند. این لایه به اجرای درست قراردادهای هوشمند، تامین امنیت و همچنین سایر عملکردهای پیشرفته مانند شناسایی هویت کمک می‌کند. کد منبع بازی که کاردانو دارد با استفاده از هکسل که یک زبان برنامه‌نویسی ایمن و شناخته شده در سطح جهان است، فعالیت می‌کند.

مزایای ارز دیجیتال کاردانو و راهکارهای آن برای حل چالش‌های مختلف

در شبکه کاردانو به دلیل استقبال بسیار زیادی که از سوی کاربران از بهترین پروژه های این شبکه به عمل آمده است، طبیعتا پردازش تراکنش‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا کاردانو محدودیت مقیاس‌پذیری در این شبکه را ندارد. کاردانو به عنوان یک سیستم جامع در زمینه پرداخت‌های جهانی تحت کنترل و یا دخالت هیج دولت، سازمان و یا گروه خاصی نیست.

best-cardano-projects08

این شبکه با پیشرفته‌ترین زیرساخت‌ها، به شما قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را می‌دهد. از طرفی دیگر کاردانو به دلیل برخورداری از یک پروتکل امنیتی قدرتمند، احتمال هک شدن را غیرممکن کرده است. در نتیجه تمامی اطلاعات درون آن به صورت محرمانه حفظ خواهند شد. سرعت انجام تراکنش‌ها در این شبکه بسیار بالا است و هزینه‌های کارمزد نیز بسیار پایین هستند. کاردانو به دلیل استفاده کم از برق، با محیط زیست نیز سازگاری بالایی دارد. همچنین هزینه پرداختی برای حل معما در این شبکه نیز بسیار ناچیز است.

خرید کاردانو با بهترین قیمت

کاردانو چه راهکاری برای رفع مشکل مربوط به مقیاس‌پذیری بیت کوین و اتریوم دارد

تمامی تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین بعد از دریافت تایید در دفتر عمومی بیت کوین برای همیشه ثبت می‌شوند. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا دفتر عمومی بلاک‌چین، بعد از انجام هر تراکنش، بزرگتر از قبل شود. به عبارت دیگر ماینرها نیز برای حل معماها نیاز به یک نسخه از تمامی معاملات دارند.

در نتیجه مقیاس‌پذیری پلتفرم به صورت کلی دچار مشکل می‌شود. در همین راستا تیم توسعه‌دهندگان کاردانو، اقدام به طراحی زنجیره بلاک‌چینی کرده‌اند که در آن اعتبارسنج‌ها فقط به دریافت و نگهداری از اطلاعات مربوط به هر تراکنش اصلی بپردازند. به عنوان مثال زمانی که فردی می‌خواهد مقداری آدا برای فرد دیگری ارسال کند، ماینرهای مربوط به اعتبارسنجی، تنها داده‌های مربوط به آن معامله مشخص را دریافت می‌کنند. بنابراین کاردانو مانند بلاک‌چین بیت‌کوین، نیازی به همه اطلاعات نخواهد داشت. (برای مشاهده قیمت، خرید و فروش بیت کوین می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

ساز و کار قراردادهای هوشمند در بهترین پروژه های کاردانو

برنامه‌نویسان برای قراردادهای هوشمند درون کاردانو به طور معمول از یکی از سه زبان پلاتوس، مارلو و گلو استفاده می‌کنند. به عنوان مثال پلاتوس نوعی پلتفرم توسعه و اجرای قراردادهای هوشمند به صورت هدف‌مند است که هم در داخل زنجیره و هم در خارج از زنجیره، قابلیت اجرایی دارد. مارلو نیز یک زبان مخصوص دامنه کاردانو است که بیشتر برای قراردادهای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالی است که گلو نوعی DSL به شمار می‌آید که برای نوشتن برنامه‌های غیرمتمرکز دپ کاربرد دارد.

best-cardano-projects01

مدعیان تاج و تخت پادشاهی ارز دیجیتال کاردانو را بشناسید

با وجود اینکه کاردانو اهدافی بلندمدت را برای بهترین پروژه های خود ترسیم کرده است، اما در این مسیر طولانی، بی‌رقیب هم نیست. مستر کارت اصلی‌ترین رقیب تمام ارزهای دیجیتال به ویژه ارز دیجیتال کاردانو  در صنعت امور مالی و همینطور پرداختی است.

best-cardano-projects02

مسترکارت ضمن فاصله گرفتن از مشکلات سیستم‌های مالی که به روش سنتی عمل می‌کنند، اقدام به به‌روزرسانی سیستم‌های پرداختی خود کرده است. علاوه بر مستر کارت، رمزارز استلار نیز جزو همان ۱۰ ارز دیجیتال برتر است که ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارد. در همین راستا ارز دیجیتال کاردانو، با شناخت کافی از رقبا، تمام تلاش خود را برای افزایش سهم از سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و بازار پرداخت انجام داده که تا حد بسیار زیادی نیز در این زمینه موفق عمل کرده است.

بهترین کیف‌پول‌ها برای نگهداری از دارایی‌های پروژه های کاردانو

اصولا به منظور انتخاب کیف‌پول دیجیتالی مناسب برای هولد دارایی‌های خود لازم است به چند نکته مهم توجه کنید. تیم سازنده والت‌ها باید با استفاده از آپدیت‌های مداوم، به بهبود عملکرد والت کمک کنند. یک ‌کیف‌پول دیجیتالی باید رابط کاربری مناسبی داشته باشد. از طرفی برای انتخاب کیف پول مناسب برای کاردانو باید ابتدا مطمئن شوید که کیف‌پول مورد نظری که قصد ایجاد اکانت در آن را دارید، از کاردانو پشتیبانی می‌کند یا خیر. بهتر است از کیف‌پول‌هایی استفاده کنید که امنیت بالایی داشته باشند.

best-cardano-projects03

کیف پول لجر نانو ایکس

یکی از بهترین کیف‌پول‌ها به منظور هولد دارایی‌های پروژه های کاردانو، لجر نانو ایکس است. این کیف‌پول‌های سخت‌افزاری به لحاظ امنیتی بهتر از تمامی کیف‌پول‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال هستند. لجر نانو ایکس برای ذخیره بلندمدت سرمایه‌های دیجیتالی گزینه‌ای مناسب است. این کیف پول بیش از هزار ارز دیجیتال را با خدمات خود پوشش می‌دهد.

کیف‌پول کاردانو آنلاین

نام کیف پول کاردانو آنلاین، ادلایت است. البته این کیف‌پول در گذشته با نام Cardanolite شناخته می‌شود. این کیف پول، تحت وب است. به منظور استفاده از این کیف پول به نصب و یا ثبت نام در جایی نیاز ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید، مراحعه به سایت Adalite.Io است.

والت اینفینیتو

والت اینفینیتو برای نسخه‌های اندروید و IOS در دسترس است. با استفاده از این کیف پول می‌توانید به راحتی ارزهای دیجیتال خود را ذخیره، ارسال و یا دریافت کنید. والت اینفینیتو از ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، اتریوم، ایاس و همچنین نئو پشتیبانی می‌کند.

تحلیل‌گران آینده ارز دیجیتال کاردانو را چطور پیش‌بینی می‌کنند

در این موضوع هیچ شکی نیست که کاردانو در حال حاضر بهترین پروژه های فضای دیجیتال را دارد. هم اکنون نیز ارز دیجیتال کاردانو جزو ۱۰ ارز دیجیتال برتر در دنیا است. این شبکه در کنار توسعه همیشگی زیرساخت‌های خود، برنامه‌های خلاقانه زیادی را نیز در ساختار شبکه خود اعمال کرده است. ارز دیجیتال کاردانو به باور بسیاری از کارشناسان به دلیل برخورداری از برنامه‌های هدفمند و جامع برای بهبود عملکردهای خود، آینده درخشانی را پیش روی خود دارد. به همین خاطر روز به روز بر آمار کاربرانی که به این شبکه می‌پیوندند، اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده ارز دیجیتال کاردانو تا سال ۲۰۳۰

best-cardano-projects04

سخن آخر

ارز دیجیتال کاردانو، یک ارز محبوب برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و تریدرهای حرفه‌ای در این بازار است. پروژه‌ های کاردانو که به تازگی نیز در این شبکه راه‌اندازی شده‌اند، نه تنها باعث افزایش شهرت این پلتفرم شده‌اند، بلکه تعداد کاربران آن را نیز به مقدار قابل توجهی افزایش داده‌اند.

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو یک بار طی مصاحبه‌ای زنده در یوتیوب فاش کرد که در حال حاضر تقریبا ۱۲۷ پروژه در حال توسعه بر روی بلاک‌چین کاردانو در حال راه‌اندازی است. هاسکینسون انتظار دارد تعداد کاربران خود را در آینده‌ای نزدیک ۱۰ برابر کند. کاردانو پروژه‌ای بلندپروازانه است که هدفش فراهم کردن زیرساخت‌های نوین بلاک‌چین در اکوسیستم کریپتو است و با در نظر گرفتن پیشرفت‌هایی هم که در این زمینه دارد، به نظر می‌رسد جشن پیروزی نزدیک باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
ارز دیجیتال زیلیکا چیست
what-is-atom-token-01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب