بهترین کوین ها برای گرید تریدینگ

best-coins-for-grid-trading03

فهرست محتوا

آیا حاضرید برای کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال، قید خوابتان را بزنید؟ با این‌که خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند برای شما سود قابل‌توجهی را به همراه داشته باشد، اما شما برای فعالیت حرفه‌ای در این بازار باید زمان زیادی را صرف کنید تا از رخدادهای موجود در این بازار غافل نشوید. علت این مسئله را می‌توان این نکته در نظر گرفت که امروزه اکثر بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال به‌صورت ۲۴ساعته فعال هستند و در هر لحظه از شبانه‌روز، احتمال ایجاد تغییرات چشمگیر در این بازارها وجود دارد. به همین دلیل شما به‌عنوان یک فرد فعال در این بازارهای مالی، باید تا حد ممکن این نوسانات را زیر نظر داشته باشید.

البته همه ما در طول روز به استراحت نیاز داریم و نمی‌توانیم به‌صورت شبانه‌روزی مشغول نظارتِ این نوسانات باشیم اما راهکار رفع این چالش چیست؟ یک پاسخ برای این سوال، گرید تریدینگ است که بسیاری از دردسرهای شما در خرید و فروش ارزهای دیجیتال را از بین می‌برد اما بهترین کوین‌ها برای گرید تریدینگ چه گزینه‌هایی هستند؟ به‌منظور این‌که شما از تمامی مزایای گرید تریدینگ بهره‌مند شوید، در صرافی ارز دیجیتال راستین تصمیم گرفتیم تا این مفهوم را از همه جوانب مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم به‌دنبال یک روش هوشمندانه برای خرید و فروش انواع ارز دیجیتال هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

گرید تریدینگ چیست؟

قبل از هر چیزی باید کمی بیشتر با این مفهوم آشنا شویم تا در استفاده از آن، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم. گرید تریدینگ (Grid Trading) یا معاملات شبکه‌ای، به معاملاتی گفته می‌شود که شما در آن با تعیین یک کف و یک سقف قیمتی، اقدام به خرید و فروش سهام یا ارزهای دیجیتال می‌کنید. این روش معاملاتی ابتدا در فارکس و در معاملات فیوچرز مورد استفاده قرار می‌گرفت اما با گذشت زمان، پای آن به دیگر بسترهای مالی نیز باز شد.

هدف اصلی از به‌کارگیری معاملات شبکه‌ای، کسب سود از نوسانات بازار است و هرچه این نوسان‌ها کوچک‌تر باشند و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری رخ دهند، حاشیه سود شما با استفاده از این روش افزایش خواهد یافت. البته این قاعده به‌صورت بالعکس هم برقرار است و با افزایش نوسانات بازار، احتمال ضرر کردن شما هم افزایش پیدا می‌کند.

به‌طور کلی شما در استفاده از معاملات شبکه‌ای، باید با توجه به پیش‌بینی‌تان از روند حرکتی بازار، یک قیمت پایه، یک کف و یک سقف قیمتی را تعیین کنید تا با رسیدن قیمت به این نقاط، معامله موردنظر شما شکل بگیرد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، شما برای کسب درآمد از این روش معاملاتی، باید با رفتار بازار آشنایی داشته باشید و با توجه به این رفتار، به تعیین کف و سقف قیمتی دست بزنید.

البته ماهیت این روش معاملاتی به گونه‌ای است که امکان خودکارسازی معاملات را در اختیار شما می‌گذارد و شما با استفاده از این قابلیت، قادر خواهید بود تا با کمترین دردسر ممکن، معاملاتی ایده‌آل را به انجام برسانید. از آنجایی که هر انسان در طول روز به استراحت نیاز دارد، احتمال بروز خطا در عملکرد افراد به دلیل کمبود استراحت و بی‌دقتی وجود داشته و شما نمی‌توانید در تمام لحظات شبانه‌روز، وقایع بازار را به‌درستی زیر نظر داشته باشید و نسبت به آن‌ها واکنش صحیحی نشان دهید.

یکی از مزایای اصلی این نوع معامله، تطبیق‌پذیری آن با استراتژی‌های مختلف است که به شما اجازه می‌دهد تا با شخصی‌سازی این استراتژی، معاملاتی که موردتایید شما هستند را به انجام برسانید. در واقع شما در استفاده از این روش معاملاتی، به پیروی از خطوط از پیش‌تعیین‌شده نیازی ندارید و با ایجاد تغییرات جزئی در استراتژی معامله شبکه‌ای خود، می‌توانید به یک نتیجه ایده‌آل دست پیدا کنید.

گرید تریدینگ به شما اجازه خواهد داد تا با تعیین چند فاکتور ابتدایی، معاملاتی که مدنظر دارید را در زمانی مناسب به انجام برسانید و در این راستا، زمان بسیار کمی را صرف کنید. البته برای این‌که بیشترین بهره را از معاملات شبکه‌ای ببرید، باید با برخی از مفاهیم آشنایی کلی داشته باشید تا تصمیمات خود را با توجه به این مفاهیم اتخاذ کنید.

best-coins-for-grid-trading04

 

استراتژی گرید تریدینگ

احتمالا تا به اینجا متوجه شده‌اید که صرفا ورود به بازارهای مالی با استفاده از این روش معاملاتی، تضمینی برای سودآوریِ آن نیست و شما باید در راستای افزایش احتمال موفقیت و کسب سود در این شرایط، با استراتژی از پیش‌تعیین‌شده‌ای وارد بازار موردنظرتان شوید.

البته اهمیت این نکته در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از دیگر بازارهای مالی است؛ چراکه در این بازار شما با نوسانات بیشتری مواجه خواهید بود و با کوچکترین اشتباه محاسباتی، احتمال مواجه شدن با ضررهای قابل ‌توجه بیش از پیش خواهد شد. به همین دلیل شما باید قبل از استفاده از معاملات شبکه‌ای، به یک استراتژی مشخص برای نحوه ورودتان به بازار و انجام معاملات برسید.

اگر بخواهیم تا تمام جزئیات را مدنظر داشته باشیم، استراتژی‌های بسیار زیادی وجود خواهند داشت اما همه این استراتژی‌ها برمبنای ۲ استراتژی کلی تبیین می‌شوند که در ادامه توضیحات مختصری راجع به هر کدام از آن‌ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مهم‌ترین نکته‌ای که در تعیین استراتژی گرید تریدینگ وجود دارد، روند تغییر قیمت و نحوه مقابله شما با این تغییرات است. این نکته بدین معناست که شما در خرید و فروش هر سهم یا رمزارز، ۲ راه پیش روی خود دارید که این راه‌ها عبارتند از:

معامله در جهت روند تغییرات

در این استراتژی شما کف و سقف قیمتی را به گونه‌ای تعیین می‌کنید که همزمان با فراتر رفتن قیمت از قیمت پایه، فروش صورت گرفته و با عبور قیمت از کف قیمتی، معاملات خرید شکل بگیرد. در واقع شما در این استراتژی، همراه با روند حرکتیِ بازار، به خرید و فروش دست خواهید زد تا از این نوسانات به سود برسید.

معامله در خلاف جهت تغییرات

برخلاف روش معاملات در جهت روند، در این روش شما در جهت خلافِ اکثریت بازار رفتار می‌کنید و اطلاعات پایه را به‌نحوی تعیین خواهید کرد که وقتی افراد مشغول فروش هستند، شما در حال خرید باشید و هنگامی که افراد به‌دنبال خرید بیشتر هستند، شما وارد صف فروش شوید.

 

شما با توجه به این نکات قادر خواهید بود تا با پیش‌بینی رفتار بازار در روزها یا حتی ساعات‌ آتی، از نوسانات قیمتی بیشترین سود را به‌دست بیاورید. البته فراموش نکنید که شما در این روند به تعیین یک نقطه خروج هم نیاز خواهید داشت تا در بهترین زمان ممکن از گرید تریدینگ خارج شوید و معاملات خود را ببندید؛ در غیر اینصورت، احتمال این‌که شما سود به‌دست آمده را در مدت زمان نه‌چندان طولانی از دست بدهید، وجود خواهد داشت!

یکی از نکات بسیار مهمی که شما باید در تعیین استراتژی و انتخاب کوین‌ها در نظر داشته باشید، نرخ بهره‌ای است که صرافیِ شما بابت نهایی کردن معامله از شما دریافت می‌کند. در صورتی که این کمیسیون بیشتر از یک میزان مشخص باشد، میزان زیادی از سود شما را از بین خواهد برد یا ضرر بیشتری را هنگام متضرر شدن به شما تحمیل خواهد کرد. بنابراین صرافی و ارز دیجیتالِ موردنظرتان را به‌نحوی انتخاب کنید تا پس از انجام چندین معامله، بخش زیادی از درآمد شما از بین نرود.

صرافی ارز دیجیتال راستین به‌عنوان اولین صرافی ایرانی که از معاملات گرید تریدینگ پشتیبانی می‌کند، با فراهم کردن بهترین شرایط و تامین همه پیش‌نیازها، مسیر شما برای کسب درآمد با استفاده از این روش معاملاتی را هموار کرده و شما می‌توانید در این صرافی با اطمینان‌خاطر به کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال بپردازید.

best-coins-for-grid-trading01

 

معرفی بهترین کوین‌ها برای گرید تریدینگ

با این‌که نقطه آغاز معاملات شبکه‌ای در بازار فارکس بود اما با گذشت مدت زمان کوتاهی، استفاده از این روش معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال هم رواج پیدا کرد و امروزه در این بازار از گرید تریدینگ در مقیاس گسترده‌ای استفاده می‌شود. علت این موضوع را می‌توان تناسب این روش با رفتارهای قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال دانست که منجر به بازدهی بالای آن در این شرایط می‌شود.

نوسانات منظم در بازار ارزهای دیجیتال باعث شده تا کسب درآمد از این نوسانات کوچک، به یک روش سودآوری برای افراد مختلف تبدیل شود و شما با استفاده از معاملات شبکه‌ای اتوماتیک در این بازار، قادر خواهید بود تا به‌صورت شبانه‌روزی از تحولاتی که رخ می‌دهند، کسب درآمد کنید اما آیا گرید تریدینگ برای خرید و فروش همه کوین‌ها و رمزارزها به یک اندازه مناسب است؟ خیر.

از آنجایی که قیمت هر کوین در بازه‌های زمانی مختلف، رفتار منحصربه‌فردی از خود به نمایش می‌گذارد، استفاده از معاملات شبکه‌ای در ترید هر کدام از آن‌ها می‌تواند نتیجه متفاوتی به همراه داشته باشد. به همین دلیل شما باید با توجه به این نکته، کوین‌هایی که برای گرید تریدینگ مدنظر دارید را انتخاب کنید.

در ادامه با بررسی مهم‌ترین گزینه‌ها در این روند، از بهترین کوین‌ها برای گرید تریدینگ نام خواهیم برد:

بیت کوین (Bitcoin)

معامله بیت کوین با استفاده از ربات‌های معامله‌گرِ گرید تریدینگ، نسبت به معامله دستی این رمزارز مزایای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن نحوه تعیین سیاست خرید و فروش است. زمانی که شما یک ربات را مسئولِ ترید ارزهای دیجیتال موردنظرتان می‌کنید، این ربات با توجه به اطلاعات و تحلیل‌های موجود، به معامله دست خواهد زد و احساسات و خستگی در رفتار آن هیچگونه تاثیری نخواهد داشت.

best-coins-for-grid-trading02

مزیت دیگر معامله بیت کوین با این روش، سرعت بیشتر آن نسبت به انسان است. زمانی که شما قصد خرید یا فروش یک سهم یا یک ارز دیجیتال را داشته باشید، باید این روند را با چند کلیک مختلف پشت سر بگذارید که هر کدام از آن‌ها میزانی از زمان شما را به خود اختصاص خواهند داد. ربات‌های معامله‌گر به این زمان برای نهایی کردن معاملات نیاز ندارند و قادر هستند تا این روند را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به انسان‌ها طی کنند.

اتریوم (Ethereum)

در حال حاضر کمپانی مالک اتریوم، ۲ ارز دیجیتال را عرضه می‌کند که رایج‌ترین آن‌ها اتریوم (ETH) بوده و دیگری اتریوم کلاسیک (ETC) نام دارد. البته نیازی به نگرانی نیست! زیرا در حال حاضر امکان استفاده از گرید تریدینگ برای معامله هر ۲ ارز وجود دارد و شما با استفاده از ربات‌های مخصوص این رمزارزها می‌توانید به‌راحتی از خرید و فروش آن‌ها با این روش، کسب درآمد کنید.

از آنجایی که قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین نوسانات کمتری را پشت سر می‌گذارد، استفاده از این روش در معاملات آن رواج بیشتری دارد و افراد برای خرید و فروش این رمزارز با استفاده از معاملات شبکه‌ای، تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

لایت کوین (Litecoin)

حجم معاملاتی این ارز دیجیتال، سهمی ۷ درصدی از حجم کل معاملات بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد؛ بنابراین شما در هیچ استراتژی معاملاتی نباید این رمزارز را نادیده بگیرید. با این‌که قیمت لایت کوین نوسانات نسبتا زیادی را تجربه می‌کند، اما ثبات رفتار بلندمدت آن باعث می‌شود تا شما فرصت کافی برای کسب درآمد از این نوسانات با استفاده از گرید تریدینگ را در اختیار داشته باشید.

از دیگر ارزهای دیجیتالی که شما می‌توانید از روش گرید تریدینگ در معاملات آن‌ها استفاده کنید، می‌توانیم از این موارد نام ببریم:

(برای مشاهده قیمت و خرید ترون می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

جمع‌بندی

نظارت ۲۴ساعته بر روی تحولات بازار ارزهای دیجیتال و آمادگی برای خرید و فروش در تمامی این لحظات، به قدرتی فرابشری نیاز دارد و هیچ شخصی در این شرایط نمی‌تواند به‌تنهایی از پسِ تعیین استراتژی، نظارت شبانه‌روزی و نشان دادن واکنشِ به‌موقع برآید. اینجاست که نیاز به یک روش معاملاتی که این معایب را ندارد، بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌شود.

گرید تریدینگ اتوماتیک یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌هایی است که در این شرایط به کمک شما خواهد آمد تا با تعیین چند فاکتور ابتدایی، قادر به انجام معامله در هر ساعتی از شبانه‌روز باشید. صرافی راستین با فراهم کردن این امکان برای اولین بار در ایران، مسیر کسب درآمد از گرید تریدینگ را برای شما هموار کرده تا با کمترین چالش، بیشترین بازدهی را از این بازار به‌دست آورید.

امیدواریم که در این مسیر بهترین‌ها را تجربه کنید!

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا
staking01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها