بهترین ارزها برای استیک در کوکوین | با کریپتوکارنسی‌های مبتنی بر ‌اثبات سهام، استیک کنید

best token for staking in kucoin 01

فهرست محتوا

ترید تنها راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال نیست. درآمد غیرفعال با کوین‌ها از طریق استیک نیز یکی از راه‌های ‌ممکن برای کسب درآمد در بازار کریپتوکارنسی‌ها است. اما همه ارزها برای استیک خوب نیستند و برخی از آن‌ها شرایط بهتری دارند. معمولا افراد فکر می‌کنند که تنها راه کسب درآمد خوب از بازار کریپتوها این است که آن‌ها را با قیمت پایین‌تر بخرند و با افزایش قیمت بفروشند. درعین‌حال، صدها روش هوشمند دیگر برای کسب درآمد در دنیای کریپتو وجود دارد. برای مثال، با استیک رمزارزهای مبتنی بر مکانیزم اثبات سهام می‌‌‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. استیک در این نوع کریپتوکارنسی‌ها در حال تبدیل‌شدن به یک روند غالب است. چرا که این رمزارزها، پایدار و ارزشمند هستند. یکی از بهترین صرافی‌های ‌خارجی که می‌‌‌توانید از آن برای استیک استفاده کنید، صرافی کوکوین است. در ادامه مطلب با بهترین ارزها برای استیک در کوکوین آشنا می‌‌‌شویم.

استیک چگونه کار می‌‌‌کند

مکانیزم اثبات سهام، روشی برای ایمن کردن بلاک چین است. این مکانیزم این امکان را فراهم می‌‌‌کند که تراکنش‌ها بدون مشکل انجام شوند. در اثبات سهام یا هر روش دیگری، هدف اصلی تداوم فعالیت بلاک چین است. در اثبات سهام یا PoS اعتبارسنجی‌ داریم که مقدار مشخصی از کوین قفل می‌‌‌شود و می‌‌‌توان از آن سود می‌‌‌برد.

به‌جای استقرار GPU یا ASICS که در مکانیزم اثبات کار استفاده می‌‌‌شود، در مکانیزم اثبات سهام، این کیف پول شما با کوین‌های ‌داخل آن است که به شما این اطمینان را می‌‌‌دهد که سیستم همچنان در حال کار کردن است. همچنین، اعتبارسنج‌ها (Validators) در سیستم اثبات سهام همان وظیفه ماینرها در سیستم اثبات کار را بر عهده دارند. آن‌ها کوین‌های ‌خود را در این سیستم قرار می‌‌‌دهند (مثلا برای اتریوم، ۳۲ اتریوم) و تمام تراکنش‌های ‌بلاک چین را با هم اعتبارسنجی کرده و امنیت آن را تامین می‌‌‌کنند.

استخر استیکینگ چیست؟

استیک همیشه آسان نیست، به‌ویژه برای کسی که مقدار زیادی کوین برای استیک ندارد. در چنین شرایطی، استخرهای استیکینگ (Staking Pools) وارد بازی می‌‌‌شوند تا قدرت‌های ‌استیکینگ را ترکیب کنند. به‌جای اینکه شخص A سه کوین داشته باشد و شخص B چهار کوین داشته باشد و بیش از حد منتظر بماند، استخر Staking به آن‌ها اجازه می‌‌‌دهد هفت کوین داشته باشند و سریع‌تر استیک کنند. به‌این‌ترتیب هزاران نفر دور هم جمع می‌‌‌شوند و با سرعت بیشتری پاداش دریافت می‌‌‌کنند. این امر فقط باعث نمی‌شود که آن‌ها سریع‌تر استیک کنند، بلکه با بازگرداندن پاداش‌ها به استیکینگ، می‌توانند درآمد بیشتری نیز کسب کنند.

best token for staking in kucoin 0102

آیا استیک در همه بلاک چین‌ها در کوکوین یکسان است؟

چند روش مختلف برای استیک وجود دارد. در همه روش‌ها از شما خواسته می‌‌‌شود که مقدار مشخصی از یک کوین مشخص را داشته باشید تا استیک کنید. یک مکانیزم اثبات سهام معمول وجود دارد که در آن شما به‌سادگی مقدار معینی کوین را برای استیک و کسب پاداش قرار می‌‌‌دهید.  در صورت تمایل می‌‌‌توانید استیک خود را به Liquid PoS واگذار کنید که به شما قدرت رای دادن در بلاک چین می‌‌‌دهد.

همچنین مکانیزم اثبات سهام خالص الگورند نیز وجود دارد. این مکانیزم به بزرگ‌ترین استیکرها اجازه می‌‌‌دهد تا قدرت بیشتری در مورد استیک بلوک‌ها می‌‌‌دهد. همه این روش‌ها یک وجه مشترک دارند که آن استخر استیکینگی است که به شما کمک می‌کند سریع‌تر استیک کنید.

best token for staking in kucoin 0102

بهترین ارزها برای استیک در کوکوین

شما برای استیک در کوکوین باید از استخر استیکینگ آن به نام “Pool-X” استفاده کنید که امکانات آن بسیار بیشتر از استیکینگ است. این استخر استیکینگ ۱۰۰% متعلق به Kucoin است و توسط آن‌ها ساخته شده است. می‌توانید در آنجا استیک کنید و سود کسب کنید و در پیشنهادات ویژه با محدودیت زمانی نیز مشارکت کنید. این پلتفرم، فروشگاهی برای تمام بخش‌های ‌کسب درآمد غیرفعال کوکوین است. در ادامه بهترین ارزها برای استیک در کوکوین را با هم بررسی می‌‌‌کنیم.

پولکادات (Polkadot)

برای تبدیل‌شدن به یک validator با استیک پولکادات، حداقل ۱۲۰ واحد از این رمز ارز مورد نیاز است. بنابراین مطمئن شوید که می‌‌‌توانید از قبل چنین مبلغی را استیک کنید. با این حال، همیشه می‌‌‌توانید با مقدار بسیار کمتری به یک استخر استیکینگ بپیوندید (اگرچه حداقل مقدار مورد نیاز بسته به پلتفرمی که استفاده می‌‌‌کنید متفاوت است).

به‌طورکلی، صرافی کریپتوی کوکوین یکی از بهترین صرافی‌ها برای استیک کریپتو است. کوکوین یک صرافی شناخته‌شده و قابل‌اعتماد است. از زمان تاسیس این صرافی از سال ۲۰۱۷، به یک پلتفرم بسیار محبوب برای خرید، فروش و به استیک ارزهای دیجیتال مختلف تبدیل شده است و در حال حاضر حجم معاملاتی آن بیش از ۱.۵ میلیارد دلار است.

کوکوین برای استیک پولکادات پاداش‌های ‌عالی را در نظر گرفته است. در حال حاضر، شما می‌‌‌توانید پاداشی سالیانه به میزان ۱۲٪ از استیک پولکادات به دست آورید که یکی از بالاترین درصدهای پاداشی است که کوکوین ارائه می‌‌‌دهد. حداقل میزان استیک پولکادات فقط ۰.۲ واحد است. بنابراین شما به پول کلان نیاز ندارید تا با این رمزارز استیک در این صرافی را شروع کنید. (برای خرید پولکادات و مشاهده قیمت آن می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

خرید پولکادات با بهترین قیمت

best token for staking in kucoin 02

اتم (Atom)

یکی از ارزهای دیجیتال جدید، اتم است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و به‌سرعت به یکی از کوین‌های ‌برتر تبدیل شد. اتم قصد دارد قابلیت همکاری بین بلاک چین‌های بی‌شماری را فعال کند و در سال ۲۰۱۷ در عرضه اولیه کوین (ICO)  ۱۶ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. ارزش ATOM، اندکی پس از راه‌اندازی، حدود ۸ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح تاریخی خود رسید.

بلاک چین اجماعی اتم یا Cosmos از طریق Tendermint به دست می‌‌‌آید. سرمایه‌گذاران همچنین می‌‌‌توانند با این رمز ارز استیک کنند. در حال حاضر ۲ گزینه برای کسب درآمد غیرفعال و پاداش با سرمایه‌گذاری Cosmos وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است. شما می‌توانید با رای دادن با کوین‌های ‌خود، Cosmos را نمایندگی کنید و ۸.۲۹٪ از پاداش سالانه را با یک دوره قفل کوتاه ۲۱ روزه کسب کنید که حداقل استیک یک واحد اتم است. شما می‌‌‌توانید اعتبارسنج خود باشید، اما به این منظور به ۱۰۰ هزار ATOM نیاز دارد و ۹٪ پاداش سالانه به شما تعلق می‌‌‌گیرد.

خرید اتم با بهترین قیمت

best token for staking in kucoin03

کاردانو (ADA)

یکی دیگر از بهترین ارزها برای استیک در کوکوین، کاردانو است. شبکه اصلی Cardano’s Shelley که مدت‌ها طرفداران کاردانو انتظار آن را می‌‌‌کشیدند درنهایت راه‌اندازی شد. به‌این‌ترتیب، دارندگان ADA می‌توانند کوین‌های ‌خود را برای ایمن‌سازی این شبکه استیک کنند. Cardano با چارلز هاسکینسون در صدر یکی از بلاک چین‌های ‌هیجان‌انگیز ۳.۰ است که قصد دارد با اتریوم و سایرین رقابت کند تا میزبان آینده DApps و DeFi باشد.

خرید کاردانو با بهترین قیمت

برای استیک ADA‌ های ‌خود، می‌‌‌توانید استخر سهام خود را داشته باشید. اما این امر فقط برای کاربران حرفه‌ای توصیه می‌‌‌شود. افراد با دانش فنی کمتر که می‌خواهند کوین‌های ‌ADA خود را راحت‌تر استیک کنند و از مزایای درآمد غیرفعال آن بهره‌مند شوند، می‌توانند ADA خود را به یک استخر سهام موجود واگذار کنند. پاداش دقیق استیک کاردانو، بستگی به سطح استیک، کارمزد و عوامل دیگر دارد. بنابراین خواهیم دید که ظرف چند ماه یا چند سال پاداش قابل‌توجهی را کسب کنید. اما درمجموع می‌‌‌توانید سالانه حدود ۵٪ + استیک کنید. از جمله مزایای کاردانو عبارت‌اند از:

  • پروژه‌ای که به‌خوبی توسعه یافته است و از تیم قوی برخوردار است
  • کاردانو یک پروژه تبلیغاتی نیست، بلکه یک پلتفرم بلندمدت است که توسط افرادی با پیشینه آکادمیک و فنی قوی توسعه یافته است
  • مدیریت قوی

best token for staking in kucoin 04

لینک (Link)

Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز از “اوراکل ها” است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند درون بلاک چین با داده‌های ‌دنیای واقعی خارج از بلاک چین است. هر اوراکل فیدهای داده زنده را ارائه می‌‌‌دهد که می‌‌‌تواند به هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) متصل شود. برخلاف هر اوراکل منفرد، اجرای اوراکل‌ها در یک شبکه تضمین می‌‌‌کند که فیدهای داده غیرمتمرکز باقی می‌‌‌مانند، که هرگونه شک و تردید در مورد قابل‌اطمینان بودن آن را از بین می‌‌‌برد.

یکی از بهترین ارزها برای استیک در کوکوین، لینک است. ز نظر فنی، استیک اصطلاحی است که برای اشاره به یک بلاک چین اثبات سهام استفاده می‌‌‌شود. کاربران می‌‌‌توانند برای اعتبارسنجی و ایمن‌سازی شبکه بلاک چین لینک، کوین‌های ‌لینک خود را در بلاک چین استیک کنند و در ازای آن پاداش دریافت می‌‌‌کنند. استیکینگ می‌‌‌تواند راهی مفید برای کسب درآمد غیرفعال از دارایی‌های ‌ارزهای دیجیتال باشد. با این حال، شرایط چین لینک کمی متفاوت است.

خرید لینک با بهترین قیمت

چین لینک یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است. برای دریافت پاداش در Chainlink، کاربر باید یک گره راه‌اندازی کند و شروع به فعالیت در شبکه کند. اپراتورهای گره، داده‌ها را بازیابی کرده و به قراردادهای هوشمند ارسال می‌کنند. به‌علاوه، زیرساختی را حفظ می‌کنند که چین لینک را به‌صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته فعال نگه می‌دارد. اگرچه برای راه‌اندازی یک گره به توکن‌های لینک نیازی نیست، اما هر چه تعداد توکن‌های لینک هر گره بیشتر باشد، رتبه بالاتری در سیستم خواهند داشت. هر گره در ازای کار، توکن‌های ‌لینک بیشتری دریافت می‌‌‌کند.

ماتیک (Matic)

در سال ۲۰۲۱، زمانی که اتریوم با ترافیک بالایی روبرو شد، ماتیک یا همان Polygon به رمزارزی محبوب تبدیل شد. با رونق توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT)، بلاک چین اتریوم ترافیک بیشتری را جذب کرد که منجر به کارمزدهای بالاتر و کندتر شدن شبکه شد. برای مثال، وقتی به OpenSea می‌روید، ممکن است به NFT‌هایی برخورد کنید که از «Ethereum on Polygon» استفاده کنند.

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد غیرفعال از این رمز ارز محبوب، استیک در کوکوین است. پاداش استیک در بازار کریپتو معادل سود سهام در بازار بورس است. با این وجود، پاداش استیک تحت تاثیر حرکت قیمت آن دارایی دیجیتال خاص قرار نمی‌گیرد. این به این دلیل است که شما پاداش‌های ‌خود را به‌صورت کریپتو دریافت می‌‌‌کنید، نه دلار یا یورو. برای مثال، وقتی MATIC را استیک می‌‌‌کنید، بدون توجه به حرکات قیمت ماتیک، پاداش خود را دریافت خواهید کرد. اگر قیمت ماتیک افزایش یابد، سهمی از پاداش‌های ‌استیکینگ دریافت خواهید کرد. اگر قیمت ماتیک کاهش یابد، همان سهم از پاداش‌های ‌استیکینگ را دریافت خواهید کرد. تنها چیزی که مهم است تعداد توکن‌هایی است که در ابتدا استیک کرده‌اید و بازده درصدی سالانه (APY) است که در مورد ارز ماتیک این بازده ۱۰% است.

خرید ماتیک با بهترین قیمت

best token for staking in kucoin 05

آیاس (EOS)

یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال کنونی آیاس است. آیاس می‌‌‌تواند تا میلیون‌ها عملیات در ثانیه را اجرا کند. یکی دیگر از مزایای EOS توانایی ایجاد برنامه‌های ‌غیرمتمرکز است که از قراردادهای به‌اصطلاح هوشمند استفاده می‌‌‌کند. آیاس همچنین در اصل تایید تراکنش‌ها و گنجاندن آن‌ها در بلاک چین با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است که اکثر آن‌ها بر اساس مکانیزم اثبات کار عمل می‌‌‌کنند.

موسسان EOS راه‌حل کاملا جدیدی را بر اساس مکانیزم اثبات سهام  ارائه کردند که در آن تعداد نمایندگان از پیش تعیین‌شده وجود دارد. در مجموع ۲۱ نفر از آن‌ها در سیستم وجود دارد و بر اساس رای همه استیکرهای کوین‌های ‌آیاس انتخاب می‌‌‌شوند. تراکنش‌ها سپس توسط این «کاربران VIP» تایید می‌شوند. آرای دارندگان EOS وزن یکسانی ندارند. هر چه توکن‌های ‌بیشتری داشته باشید، رای شما هم‌ وزن بالاتری دارد. ازاین‌رو، شما می‌‌‌توانید آیاس را به‌عنوان یکی از بهترین ارزها برای استیک در کوکوین هولد کنید و پاداش‌های ‌سالیانه دریافت کنید. به گفته سازندگان این رمزارز، به لطف مکانیزم اثبات سهام در تایید تراکنش‌ها، می‌‌‌توان کارمزد تراکنش را صفر کرد، انرژی بسیار کمتری مصرف کرد و درعین‌حال سیستم به‌اندازه کافی سریع و ایمن باقی می‌‌‌ماند. به دلیل پایداری و امنیت طولانی‌مدت، نمایندگان جایگاه دائمی ندارند، اما قابل عزل هستند.

خرید ایاس با بهترین قیمت

best token for staking in kucoin 06

ترون (TRX)

یکی از مواردی که ترون را از دیگر رمزارزها متمایز می‌‌‌کند، سیستم Super Representative آن است. این اصطلاحی است که ترون از آن استفاده می‌کند و به مکانیسم اجماع اثبات سهام آن اشاره دارد، که برگرفته از مکانیسم استاندارد اثبات سهام است. برخلاف بسیاری از سیستم‌های اثبات سهام که دارای هزاران گره هستند، ترون تنها ۲۷ گره کاندیدا یا Super Representative در شبکه خود دارد. این گره‌های ‌کاندیدا توسط همه دارندگان TRX که در شبکه ترون استیک می‌‌‌کنند، انتخاب می‌‌‌شوند.

در شبکه ترون، هر کاربر برای تبدیل‌شدن به یک گره باید حداقل ۱ توکن TRX را استیک کند. سپس دارنده توکن این حق را دارد که یا خود را به‌عنوان یک Super Representative، با افزودن ۹۹۹۹ توکن TRX معرفی کند یا صرفا به کاندیدای موردعلاقه خود ری دهد. یک توکن TRX برابر با ۱ رای است. هر چه TRX بیشتر باشد، کاربر قدرت رای بیشتری خواهد داشت. رای گیری هر ۶ ساعت یک ‌بار انجام می‌‌‌شود. (برای خرید و فروش ترون و مشاهده قیمت آن می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

خرید ترون با بهترین قیمت

سخن آخر

استیک در کوکوین قطعا مزایای بزرگی دارد. شما فقط کافی است کوین‌های ‌خود را در صرافی هولد کنید و درحالی‌که از آن استفاده نمی‌کنید، پول شما افزایش می‌‌‌یابد! کوکوین یک شرکت معتبر و شناخته‌شده در بازار ارزهای دیجیتال است و شما نباید هیچ نگرانی بابت استیک ارز و کسب درآمد غیرفعال از آن داشته باشید. بنابراین اگر به دنبال کسب سود هستید و درعین‌حال می‌‌‌خواهید ترید کنید، می‌‌‌توانید از امکانات این صرافی استفاده کنید.

در وبلاگ راستین مطلبی هم در مورد سود ماهانه استیکینگ منتشر شده است که می توانید آن را هم مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
بهترین میم کوین ها برای سرمایه گذاری
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب