ارز دیجیتال bico | یک رمزارز جذاب بر پایه وب ۳ که ارزش خرید بالایی دارد

biconomy-01

فهرست محتوا

پروتکل بایکونومی را می‌توان یکی از جذاب‌ترین پروتکل‌های بر پایه وب ۳ معرفی کرد. توکن این پروتکل Bico نام دارد. ارز دیجیتال bico می‌تواند به عنوان یک کریپتوی ارزان‌قیمت، آینده‌ای درخشان داشته باشد. همچنین توکن این پروتکل امکانات زیادی مانند پاداش وام‌دهی دارد. این پروتکل دارای سرویس‌های شبکه‌ای با نام‌های Hyphen و Gasless است که می‌توانند دسترسی کاربران را به لایه دوم اتریوم فراهم کنند. در این مطلب با ارز دیجیتال bico آشنا می‌شویم.

وب سه؛ پایه و اساس ارز دیجیتال Bico

بیشتر مردم تا به امروز تنها از طریق وب ۲.۰ با اینترنت ارتباط داشته‌اند. در این بستر انواع رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های کاربردی آنلاین و انواع نرم‌افزار به‌وجود آمده و به بخشی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. وب ۳.۰ به عنوان مرحله بعدی اینترنت می‌تواند در آینده بسیار موفق ظاهر شود. نسخه سوم وب، بر پایه بلاک‌چین بنا شده است که به کاربران امکان کنترل بیشتری بر محتوای بستر وب می‌دهد. تنها با یک حساب کاربری، کاربران می‌توانند به طور یکپارچه بین پلتفرم‌ها سوئیچ کرده، خرید کنند، به انواع اطلاعات دسترسی داشته باشند و وارد بخش‌های سرگرمی شوند.

پروتکل بایکونومی را بشناسید

بایکونومی یا همان ارز دیجیتال bico را می‌توان یک شبکه زیرساخت و انتقال‌دهنده و یک مسیر عالی برای انجام تراکنش‌های وب ۳.۰ معرفی کرد. این پروتکل می‌تواند اصطکاک میان برنامه‌های بلاک‌چین و کاربران نهایی را کمتر کند.

پروتکل بایکونومی به توسعه‌دهندگان بلاک‌چین این امکان را می‌دهد تا بتوانند تجربه ورود و معامله را برای پروژه‌های وب ۳.۰ به صورت کاملا آسان داشته باشند. در واقع، هدف بایکونومی ایجاد یک تجربه کاربری جذاب از برنامه‌های غیر متمرکز است. بایکو (Bico) به عنوان ارز دیجیتال رسمی این پروتکل شناخته می‌شود که با خرید آن مزایای زیادی را دریافت می‌کنید.

شبکه و پروتکل بایکونومی از یک کیت توسعه نرم‌افزار یا SDK و یک داشبورد تشکیل شده است. این شبکه وظیفه دارد تا مشکلات مربوط به باز شدن کیف پول، خرید رمزارز، ذخیره کلیدهای خصوصی و پرداخت هزینه گس را از بین ببرد.

۴ می سال ۲۰۲۱ بود که باری اولین بار، نسخه بتا برای زیرساخت اصلی بایکونومی ارائه شد. این پلتفرم می‌توانست بدون گس با پروتکل‌های دیگر که به صورت غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند (دی اپ) ارتباط برقرار کند. همچنین این نسخه بتا توانایی این را داشت که موانع فنی که بر سر راه برنامه‌های غیرمتمرکز وجود داشت را به راحتی از بین ببرد.

در حال حاضر، زیرساخت‌های بایکونومی روی اتریوم و روی شبکه‌های آزمایشی Rinkeby، Ropsten و Kovan قرار دارد. همچنین بخشی از این زیرساخت‌ها روی شبکه‌های ماتیک، زنجیره بایننس، ایکس دای، آربیتروم، مون بیم و آوالبز قرار داده شده‌اند.

biconomy-02

ارز دیجیتال bico چیست؟

توکن یا ارز دیجیتال bico را می‌توان توکن اختصاصی پلتفرم Biconomy معرفی کرد. این توکن در حال حاضر بر پایه اتریوم فعالیت می‌کند و از استاندارد ERC20 برخوردار است. از این توکن استفاده‌های مختلفی در پلتفرم بایکونومی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به پرداخت کارمزد شبکه، پاداش‌دهی به نودهای شبکه، پاداش‌دهی به نمایندگی، پاداش‌دهی به تامین‌کنندگان نقدینگی و استفاده به عنوان توکن حاکمیتی اشاره کرد.

مجریان و اعتبارسنج‌ها برای ثبت هرگونه اطلاعاتی در شبکه بایکونومی نیاز دارند که هزینه را از طریق ارز دیجیتال bico پرداخت کنند. همچنین همین افراد می‌توانند با استیک کردن توکن‌های خود، ارز دیجیتال bico را به عنوان پاداش دریافت کنند. در عین حال، به دلیل حاکمیتی بودن ارز دیجیتال bico، افرادی که صاحب آن هستند می‌توانند در آینده این ارز تاثیرگذار باشند.

بایکونومی و ارز بایکو با چه هدفی تشکیل شدند؟

در چند سال اخیر، پروژه‌های مبتنی بر وب ۳.۰ توانسته‌اند محبوبیت بالایی را کسب کنند. بیشتر این پروژه‌ها بر مبنای قراردادهای هوشمند لایه دوم اتریوم بنا شده‌اند. سال ۲۰۲۰ را می‌توان دوران اوج معرفی این پروژه‌ها دانست که در آن انواع صرافی‌های غیر متمرکز، بازی‌های مخصوص کسب درآمد و انواع NFTها ایجاد شده‌اند. زمانی که چنین پروژه‌هایی ایجاد شدند، اتریوم بسیار شلوغ شد و پردازش تراکنش‌ها در آن کند‌تر از همیشه شد. همچنین کارمزد نیز برای انجام تراکنش‌ها به مقدار زیادی افزایش پیدا کرد.

کندی تراکنش‌ها و ایجاد کارمزد بالا باعث شد که راهکارهایی برای مقیاس‌پذیری اتریوم مطرح شود که یکی از مهم‌ترین‌های آن‌ها، ایجاد لایه دوم و زنجیره‌های جانبی بود. با عملی شدن این ایده، سرعت تراکنش‌ها افزایش پیدا کرد و هزینه کارمزدها نیز کمتر شد. در واقع، این پروتکل‌ها بودند که توانستند مشکل اتریوم را رفع کنند. یکی از این پروتکل‌ها، پروتیک بایکونومی است که به عنوان یک راه حل لایه دو و یک شبکه سازگار با ماشین مجازی اتریوم شناخته می‌شود. (برای مشاهده قیمت، خرید و فروش اتریوم می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

biconomy-03

پروتکل و ارز دیجیتال bico چگونه کار می‌کنند؟

پروتکل و ارز دیجیتال bico برای اینکه ارتباط میان شبکه‌های بلاک‌چین را آسان کند، از زیرساخت ارتباطی چند زنجیره‌ای استفاده می‌کند. این زنجیره از چند تراکنش و شبکه تقسیم شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به تراکنش‌های متا، تراکنش‌های میان زنجیره‌ای و شبکه Relayer اشاره کرد. هرکدام از این شبکه‌ها و تراکنش‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند و وظیفه خاص خود را دارند.

تراکنش‌های متا در ارز دیجیتال بایکونومی

تراکنش‌هایی که در متا انجام می‌شود، به پروتکل بایکونومی و ارز دیجیتال bico این امکان را می‌دهد تا تراکنش‌ها به راحتی و با سرعت بالا انجام شود. برای این منظور، کاربر فقط پیامی را امضا می‌کند که در آن جزئیات تراکنش ذکر شده است. در ادامه، پروتکل جزئیات تراکنش را روی بلاک‌چین مورد نظر کاربرد بررسی و اجرا می‌کند و کارمزد آن پرداخت می‌شود.

پروتکل تراکنش‌های متا می‌تواند تمام مراحل تراکنش را برای کاربر مدیریت کند. به زبان ساده‌تر، کاربرد دیگر درگیر فرایندهای پیچیده بلاک‌چین نمی‌شود. برای استفاده از خدمات تراکنش‌های متا نیازی به تهیه توکن‌های بومی شبکه‌های مختلف ندارید.

خرید بایکونومی با بهترین قیمت

شبکه تراکنش‌های متا از دو بخش تشکیل شده است:

  • مجری
  • اعتبارسنج

دی اپ‌ها می‌توانند یک فهرست کامل را از نودهای اجرایی به همراه جزئیات فعالیت‌های آن‌ها از بایکونومی دریافت کنند. هرچقدر حسن فعالیت آن‌ها بیشتر باشد، تراکنش‌های بیشتری به آن‌ها سپرده خواهد شد. مجریان می‌توانند صفر تا صد تراکنش‌ها را مدیریت کرده و کارمزد شبکه بلاک‌چین مورد نیز را به نیز صورت خودکار پرداخت کنند. بعد از انجام موفقیت‌آمیز این مراحل و تایید آن‌ها توسط اعتبارسنج، نوبت به دریافت پاداش از سمت شبکه بایکونومی می‌رسد. مجریان از انجام تراکنش‌ها می‌توانند مقدار مشخصی ارز دیجیتال bico را دریافت کنند.

اعتبارسنج‌ها بخش دیگری از تراکنش‌های متا در بایکونومی هستند. به زبان ساده، اعتبارسنج‌ها می‌توانند صحت و درستی انجام تراکنش‌ها را تایید یا رد کنند. بعد از اینکه یک مجری تراکنشی را انجامی می‌دهد، جزئیات انجام آن را به سرورهای شبکه بایکونومی می‌فرستد. اطلاعات این تراکنش‌ها توسط Validator یا همان اعتبارسنج‌ها بررسی می‌شوند و در صورتی که تایید شود، تراکنش وارد بلاک بعدی بایکونومی می‌شود.

biconomy-04

تراکنش‌های میان‌زنجیره‌ای

از جمله انواع دیگر شبکه‌هایی که در بایکونومی وجود دارند و باعث عملکرد صحیح آن می‌شوند می‌توان به تراکنش‌های میان زنجیره‌ای یا Cross Chain اشاره کرد. استفاده از معاملات میان زنجیره‌ای باعث می‌شود که کاربران بتوانند معاملات را با سرعت بسیار بالاتری انجام دهند. این یکپارچه‌سازی این امکان را می‌دهد تا قراردادهای شبکه‌های مختلف لایه دوم اتریوم بتوانند هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند. همچنین با کمک تراکنش‌های میان زنجیره‌ای، کاربران دیگر احساس نمی‌کنند که دائما با هر تراکنش در حال جابه‌جایی میان چندین بلاک‌چین هستند.

شبیه تراکنش‌های متا، تراکنش‌های میان زنجیره‌ای نیز از چند بخش تشکیل شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به مجری، اعتبارسنجی و استخرهای نقدینگی اشاره کرد. مجری و اعتبارسنجی فعالیتی درست شبیه به تراکنش‌های متا دارند. اما درباره استخرهای نقدینگی باید به این نکته اشاره کنیم که هر شبکه بلاک چینی در بایکونومی دارای استخر نقدینگی است. در این ساختار، تامین‌کنندگان نقدینگی می‌توانند هر ارز دیجیتالی از جمله ارز دیجیتال bico را به این استخرها اضافه کنند. زمانی که یک کاربرد درخواست ارسال یک توکن را از یک شبکه می‌دهد، توکن او به استخر نقدینگی آن شبکه واریز می‌شود و بعد، این توکن به توکن مورد نظر کاربر تبدیل خواهد شد. در این میان، تامین‌کنندگان این نقدینگی نیز در ازای استیک کردن توکن‌های خود می‌توانند ارز دیجیتال bico را به عنوان پاداش دریافت کنند.

نکاتی که باید درباره شبکه غیرمتمرکز Relayer بدانید

یکی از شبکه‌های وابسته به پروتکل و ارز دیجیتال bico، شبکه Relayer است. تمامی تراکنش‌های متا و میان زنجیره‌ای در شبکه Relayer انجام می‌شوند. افراد حاضر در شبکه Relayer را می‌توان به دو دسته مصرف کننده یا کاربر و نماینده تقسیم کرد. نماینده‌ها افرادی هستند که توکن‌های بایکو (بیکو) خود را به شبکه واگذار می‌کنند و کاربران نیز افرادی هستند که از خدمات شبکه بایکونومی استفاده می‌کنند.

biconomy-06

سخن آخر

ارز دیجیتال bico طی یکی دو سال اخیر به بازار معرفی شده است. این ارز دیجیتالی می‌تواند آینده‌ای درخشان را رقم بزند و توصیه می‌کنیم با بررسی کامل شرایط، در صورت تمایل در آن سرمایه‌گذاری کنید. این ارز دیجیتال متعلق به یکی از زنجیره‌های لایه دوم اتریوم یعنی بایکونومی است که به عنوان یک توکن حاکمیتی نیز شناخته می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

اصطلاحات ترید ارز دیجیتال
پیش بینی قیمت تتر
نحوه خرید ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب