تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

پیش بینی قیمت بیت کوین

فهرست محتوا

بیت کوین را می‌توان سرآغاز محبوبیت ارزهای دیجیتالی در جهان معرفی کرد. در حال حاضر این رمزارز به عنوان گران‌ترین ارز دیجیتالی در جهان شناخته می‌شود. هرچقدر که سال ۲۰۲۱ سالی درخشان برای بیت کوین بود و باعث شد که این رمزارز ارزشی نزدیک به ۷۰ هزار دلار پیدا کند، سال ۲۰۲۲ سالی پرفراز و نشیب برای این رمزارز بود. به طوری که قیمت آن تا ۱۶ هزار دلار نیز کاهش داشت.

بسیاری از تحلیل‌گرانی که با روش تحلیل فاندامنتال و تکنیکال قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کنند، عقیده دارند قیمت این رمز ارز تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما این پیش‌بینی چقدر درست است و تا چه حد می‌توان به آن اعتماد کرد؟

در ادامه با بررسی نظرات تحلیل‌گران مختلف، درباره پیش بینی آینده بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ صحبت می‌کنیم.

آیا واقعا می‌شود قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرد؟

یکی از مشهورترین و مطمئن‌ترین تحلیل‌گران قیمت بیت کوین، جان مکافی (John David McAfee) بود. طبق پیش‌بینی او قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار می‌رسید؛ واضح است که این تحلیل درست نبود.

بسیاری از تحلیل‌گران با هدف جلب توجه رسانه‌ها و کاربران در پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال اغراق می‌کنند و تلاش می‌کنند با تحلیل‌های خود جسورانه رفتار کنند تا توجه کاربران به سمت آن‌ها جلب شود؛ به همین دلیل اصطلاح بیت کوین ماکسیمالیست (Bitcoin Maximalism) رواج پیدا کرد.

درست است که درصد زیادی از تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها درست از آب درنمی‌آیند؛ اما دلیل علاقه تریدرها و سرمایه‌گذاران به این پیش‌بینی‌های اغراق‌آمیز هیجان زیادی است که در لحظه تجربه می‌کنند؛ حتی اگر اشتباه باشد.

در ادامه پیش‌بینی چند نفر از مشهورترین تحلیل‌گران رمزارز درباره قیمت بیت کوین را بررسی می‌کنیم:

پیش‌بینی‌های معروف قیمت بیت کوین

افراد مشهور و تاثیرگذار زیادی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده‌اند که برخی درست و برخی غلط از آب درآمده است.

پیش بینی CZ درباره قیمت بیت کوین

CZ موسس و بنیانگذار صرافی بزرگ بایننس است که در سال ۲۰۱۹ که قیمت بیت کوین ۹۱۳۰ دلار بود، پیش‌بینی کرد قیمت آن به ۱۶ هزار دلار می‌رسد. این پیش‌بینی در سال ۲۰۲۰ وقوع پیوست و قیمت این رمزارز دقیقا به ۱۶ هزار دلار رسید.

پیش بینی پیتر شف درباره آینده بیت کوین

پیتر شف (Peter Schiff) جزو مشهورترین تحلیل‌گرانی است که در زمینه اقتصاد و مسائل مربوط به این حوزه پیش‌بینی‌های درست و دقیقی داشته است. این تحلیلگر در بین فعالان کریپتوکارنسی و طرفداران بیت کوین طرفداران زیادی ندارد.

پیش‌بینی معروف او مربوط به سال ۲۰۱۹ بود که قیمت بیت کوین را با کمک یک الگوی ریزشی در نمودار قیمت این رمزارز ۱۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرد. با وجود اینکه او برای تحلیل خود مدت زمانی در نظر نگرفته بود، قیمت بیت کوین بعد از آن شروع به ریزش کرد؛ اما هیچ‌وقت به ۱۰۰۰ دلار نرسید.

پیش بینی تام لی درباره آینده بیت کوین

تام لی (Tom lee) در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرده بود که قیمت این ارز دیجیتال بعد از هاوینگ سومی که تجربه کرده بود، سه برابر می‌شود. با اینکه تام لی برای این تحلیل مدت زمانی خاصی تعیین نکرده بود، بیت کوین بعد از هاوینگ شروع به رشد کرد و به ۲۷ هزار دلار رسید.

پیش بینی ویلی وو درباره آینده بیت کوین

پیش‌بینی ویلی وو (Willy woo) که از مشهورترین تحلیل‌گران بازار کریپتوکارنسی است، درباره ریزش قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ سووم بود. طبق تحلیل او، قیمت این رمزارز به محدوده سه هزار و پانصد دلار هم می‌رسید. پیش‌بینی ویلی وو تقریبا درست از آب درآمد و با شیوع بیماری کرونا بیت کوین ریزش سه هزار و هفتصد دلاری را تجربه کرد.

پیش بینی پلن بی درباره آینده بیت کوین

پلن بی (Plan B) که مدل S2F برای بیت کوین را خلق کرد، در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرد که قیمت این رمزارز قبل از هاوینگ سوم به ۱۰ هزار دلار می‌رسد. این پیش‌بینی درست بود و همین اتفاق افتاد.

عملکرد بیت کوین از ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۳

زمانی که بیت کوین برای اولین بار به جهان معرفی شد، کمتر کسی فکر می‌کرد که روزی بتواند تا این حد پیشرفت کند و به یک ارز دیجیتالی محبوب در میان کاربران تبدیل شود. زمانی که این ارز دیجیتال معرفی شد، قیمت بسیار پایینی داشت و کاربران مختلفی به مقادیر بالا آن را خریداری می‌کردند. حتی افرادی وجود دارند که کل دارای بیت کوین خود را در آن زمان به یک پیتزا فروختند. اما امروز، شرایط بیت کوین به کلی متفاوت شده است.

عملکرد بیت کوین از 2009 تا 2023

بیت کوین توانست در سال‌های اخیر محبوبیت خود را میان مردم چند برابر کند و به گران‌ترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال تبدیل شود به طور کلی، روند قیمتی بیت کوین را تا سال ۲۰۲۱ می‌توان صعودی ارزیابی کرد. اما در سال ۲۰۲۲، این رمزارز افت و خیزهای زیادی را تجربه کرد و نتیجه این شد که نتوانید خیلی از این بابت روی آن حساب باز کنید. با توجه به روندی که این رمزارز در این سال داشته است، می‌توان با اطمینان گفت قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ بین ۳۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای نحوه خرید بیت کوین در ایران

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ از نظر تحلیل‌گران مختلف

انتظار می‌رود قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۳ وارد سطح حمایتی شود و در حدود ۲۱۵۰۰ دلار ثابت بماند.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2023

بسیاری از سرمایه‌گذاران با توجه به مسائلی مثل افزایش نرخ بهره، کاهش سهام و تورم زیاد، دیگر سرمایه‌گذاری پرریسک انجام نمی‌دهند؛ به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال ۲۰۲۳ رکود اقتصادی کلی را تجربه کنیم. اما درباره بیت کوین باید گفت سرمایه‌گذاران به دلیل نقدشوندگی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن داشته باشند و بیت کوین در کنار اتریوم یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های آن‌ها برای سرمایه‌گذاری باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

طبق پیش‌بینی تحلیل‌گران، تصویر اقتصاد کلان بیت کوین در سال ۲۰۲۴ بهبود پیدا می‌کند. بنا بر طبق انتظاراتی که اقتصاددانان دارند، امکان دارد فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ کاهش دهد؛ این تصمیم تا حد زیادی فشار را از بازار کریپتوکارنسی برمی‌دارد و جریان سرمایه‌گذاری BTC را برقرار می‌کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین 2024

با وجود همه این‌ها انتظار نمی‌رود که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ افزایش چشمگیری داشته باشد. بلکه روند مثبتی را به کندی طی می‌کند؛ بر همین اساس BTC در سال آینده به سطح حمایت/مقاومت می‌رسد و به احتمال زیاد تا ۲۵۲۰۰ دلار صعود می‌کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵

در سال ۲۰۲۵ شاهد ادامه افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود؛ چون زیرا نرخ بهره ممکن است تا حد زیادی کاهش یابد؛ به‌خصوص اگر تورم در طول سال ۲۰۲۴ پایین بماند.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ می‌تواند به ۱۱۴,۱۶۱.۰۷ دلار برسد که میانگین آن حدود ۱۰۵,۱۴۸.۳۵ دلار و حداقل قیمت ۹۶۱۳۵.۶۴ دلار را ببیند.
علاوه بر این، مقررات بیشتر بازار کریپتو می‌تواند باعث شود که صندوق‌های نهادی، مانند صندوق‌های بازنشستگی، راه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را باز کنند که در صورت به وقوع پیوستن، تغییرات عظیمی در وضعیت این رمز ارز رخ می‌دهد.

پیش بینی قیمت بیت کوین 2025

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۶

بازار کریپتو به‌شدت پرنوسان است و عوامل مختلفی مثل تقاضا و تغییرات سیاسی و شرایط اقتصادی در جهان روی آن تاثیر می‌گذارد؛ بر این اساس تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین ممکن است به حداقل میزان خود یعنی حدود ۱۱۳۵۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰ دلار برسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۷

طبق پیش‌بینی تحلیل‌گران بیت کوین در سال ۲۰۲۷ سرنوشت روشنی دارد. قیمت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۷ ممکن است به حداقل ارزش ۱۱۵,۰۰۵.۵۴ دلار و حداکثر ۱۲۹,۳۸۱.۲۳ دلار با میانگین قیمت در حدود ۱۲۵,۷۸۷.۳۱ دلار برسد.

همچنین در پایان سال ۲۰۲۷ انتظار می‌رود که قیمت بیت کوین حداقل ۱۶۷۵۸۷.۹۲ دلار باشد. حداکثر قیمت پیش‌بینی‌شده برای بیت کوین در این زمان ۱۹۹۳۴۵.۸۴ دلار با میانگین قیمت ۱۷۲۳۷۹.۸۲ دلار است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۸

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۸ با نوسانات زیادی همراه خواهد بود؛ انتظار می رود در اوایل سال شاهد حداقل قیمت ۱۶۵,۴۸۴.۶۳ دلار در بیت کوین باشیم. همچنین ممکن است حداکثر قیمت آن به ۱۸۶,۱۷۰.۲۱ دلار برسد. میانگین قیمت برای اوایل سال، حدود ۱۸۰۹۹۸.۸۱ دلار برآورد شده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۹

حداقل قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۹ ممکن است ۲۵۵,۷۳۱۳۶ دلار و حداکثر ۲۸۰,۹۰۷.۶۳ دلار باشد. میانگین قیمت هم حدود ۲۶۵,۶۵۳.۰۵ دلار برآورد شده است. قیمت BTC در پایان سال ۲۰۲۹ میانگین حدود ۳۵۶۹۱۴.۵۳ دلار پیش بینی می‌شود.

پیش بینی بیت کوین 2029

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۳۰

بیشتر کسانی که سال‌ها است در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، این را می‌دانند که بیشتر پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌ها درست نیستند؛ اما همان طور که اشاره کردیم، به‌دلیل ماهیت هیجان‌انگیز پیش‌بینی، هنوز هم بسیاری از افراد، طرفدار تحلیل‌گرانی هستند که قیمت رمزارزها را پیش‌بینی می‌کنند.
انتظار می‌رود که بیت کوین در این سال بر اساس احساسات بازار به رشد خود تا ۲۶۴۳۷۳ دلار ادامه دهد. در صورت عدم دستیابی به این حمایت، میانگین بیت کوین در حدود ۲۵۵,۳۶۰.۲۹ دلار و پایین تر از ۲۴۶,۳۴۷.۵۷ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین 2030

توصیه ما به شما این است که هیچ‌وقت با اطمینان کامل تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها را دنبال نکنید و با اتکا به آن‌ها برای درباره سرمایه‌گذاری یا خریدوفروش رمز ارزها تصمیم نگیرید؛ چون بسیاری از این پیش‌بینی‌ها هیچ شواهد و مدارک دقیقی برای ثابت کردن ندارند و تنها بر اساس حدس و گمان پیش می‌روند.
به‌خصوص بیت کوین به دلیل تبلیغات زیاد و محبوبیتی که دارد، در بیشتر مواقع تحت تاثیر محیط است و توجه تریدرها و سرمایه‌گذاران همیشه به سمت این رمز ارز جلب می‌شود. برای آن که مطمئن شوید سرمایه‌گذاری درستی انجام می‌دهید، بیشتر از توجه به پیش‌بینی به موارد تخصصی‌تر دقت کنید.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت لوپرینگ در اینده تا سال ۲۰۲۶

انطباق روند افزایشی قیمت بیت کو‌‌ین با چرخه ۴ ساله بازار

اگر درباره چرخه بازار ۴ ساله اطلاعاتی داشته باشید، می‌توان گفت که روند صعودی بیت کوین می‌تواند از نظر تاریخی با این چرخه منطبق باشد. چرخه بازار ۴ ساله عبارت است از: خرید، روند صعودی، فروش و روند نزولی. بر اساس بسیاری از تحلیل‌ها، این احتمال می‌رود که در سال ۲۰۲۳ بخش انباشت یا خرید بیت کوین آغاز شود. اما برخی از تحلیل‌ها بیان می‌کنند که این اتفاق تا سال ۲۰۲۴ رخ نخواهد داد.

به طور کلی، می‌توان گفت که قیمت ارزهای دیجیتال در اواسط سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد داشت. برای این موضوع، شواهد مختلفی نیز وجود دارند. به عنوان مثال، به نظر کوین سونسون، زمانی که بازار نزولی ۸۰ هفته‌ای بیت کوین به پایان برسد، یک بازار صعودی با شیب مناسب در حوالی ماه آوریل ایجاد خواهد شد.

تورم‌زدایی یکی از مواردی است که روی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تاثیر به سزایی می‌گذارد. این کار از طریق رویداد هاوینگ بیت کوین انجام می‌شود. چرا که هاوینگ باعث شد تا پاداش استخراج‌کنندگان بیت کوین نصف شود. قرار است که این اتفاق در سال ۲۰۲۴ و در حوالی ما آوریل رخ دهد. همین توهم‌زدایی بیت کوین باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران بلندمدت بخواهند هزینه بیشتری برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین انجام دهند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در سال ۲۰۲۳

احتمالاتی که درباره پیش بینی کاهش قیمت بیت‌ کو‌ین مطرح می‌شوند

احتمالاتی وجود دارند که در کنار هم باعث می‌شوند تا پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به سمت نزولی پیش برود. برخی تحلیل‌گران و کارشناسان اعلام کرده‌اند که بیت کوین در سال ۲۰۲۳ هیچ افزایش قیمتی را نخواهد داشت. همین باعث شده است که در چند ماه آینده، کمتر کسی بخواهد روی بیت کوین از نظر مالی حساب باز کند. حتی برخی نشریه‌ها مانند InTheMoneyStocks اعلام کرده‌اند که این احتمال وجود دارد تا در سال ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین به ۳۵۰۰ دلار برسد.

تحقیقات نشان داده‌اند که اگر برای بیت کوین چارچوب مشخصی تعیین شود، روند قیمتی آن تغییر خواهد کرد. چرا که این قوانین می‌توانند اعتماد مردم را نسبت به انجام معاملات برای این رمزارز جلب کنند. این کار می‌تواند باعث شود که قیمت بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار برسد. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، استخراج بیت کوین دیگر برای استخراج کنندگان سودآور نخواهد بود و در نتیجه، دیگر معاملات پردازش نخواهند شد. این می‌توان صنعت ارزهای دیجیتالی را به کلی فلج کند.

(چنانچه تمایل به خرید اوشن پروتکل و مشاهده قیمت آن دارید، می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

پیش بینی کاهش قیمت بیت‌ کو‌ین

کاهش ارزش بیت کوین را خیلی جدی نگیرید

درست است که این احتمال وجود دارد که بیت کوین در سال آینده یعنی ۲۰۲۳ روند کاهش داشته باشد، اما می‌توان گفت که این روند موقتی است و در نهایت، ارز دیجیتالی بیت کوین دوباره روند صعودی قیمت را به خود می‌گیرد.

درباره چرخه ۴ ساله قیمت بیت کوین نگرانی‌هایی وجود دارد. برخی از تحلیل‌گران معتقدند که ممکن است این چرخه اعمال نشود و بیت کوین شکست بخورد. به دلیل رقابت سنگینی که بیت کوین با ارزهای دیجیتالی دیگر دارد و در بسترهای مختلفی می‌توان با کمک آن خرید و فروش را انجام داد، می‌توان گفت که این رمزارز ورشکسته نخواهد شد و در سال‌های آینده روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲، بیش از ۳۸ هزار بیت کوین به ارزشی معادل ۷۵۰ میلیون دلار از صرافی‌ها به کیف پول‌های شخصی منتقل شد. این به این معنی است که فاز اول چرخه ۴ ساله بیت کوین یعنی انباشت آغاز شده است.

در تحلیل ارزهای دیجتال، می‌توان گفت که خروج از مبادلات می‌تواند به عنوان یک شاخص صعودی در نظر گرفته شود. رابرت کیوساکی، یک نویسنده معروف درباره بیزینس‌های مختلف، بیان کرده است که نسبت به آینده بیت کوین دیدگاه روشنی دارد و از نظر او، این ارز دیجیتالی موفق خواهد شد.

در تاریخ ۷ اکتبر، کیوساکی در توییتر نوشت: چرا باید در کنار طلا و نقره، به خرید بیت کوین هم نیم‌نگاهی داشته باشیم؟ محوریت بانک انگلستان به معنای خرید GSBC بیشتر است. زمانی که حقوق بازنشستگی در لبه سقوط قرار بگیرد، بانک‌های مرکزی امکان کنترل تورم قیمت را نخواهند داشت. به همین خاطر است که صندوق‌های بازنشستگی که همیشه در G&S سرمایه‌گذاری می‌کردند، اکنون بیت کوین را نسبت به این کار ترجیح می‌دهند و می‌خواهند با خرید آن، خود را از سقوط و ورشکستگی دور کنند.

در ادامه بعضی از فاکتورهایی را که برای تحلیل قیمت بیت کوین در آینده باید در نظر بگیرید، مرور می‌کنیم.

عوامل موثر بر قیمت بیت‌ کو‌ین در آینده

عوامل مختلفی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا بیت کوین دچار افزایش یا کاهش قیمت در سال ۲۰۳۰ شود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هاوینگ

هر چهار سال یک بار به منظور کنترل سیستم عرضه و تقاضا پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود. به این کار هاوینگ (Halving) می‌گویند. در حال حاضر پاداش استخراج بیت کوین ۶.۲۵ بیت کوین است.

عوامل اقتصادی و قانون‌گذاری

تمام قوانین اقتصادی و اتفاقات جدیدی که در جهان رخ می‌دهد در بلاک چین و قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل قبل از سرمایه‌گذاری در بیت کوین بهتر است اخبار مربوط به قانون‌گذاری را دنبال کنید.

هرچقدر که از عمر بیت کوین بیشتر می‌گذرد و در سیستم‌های مختلفی پذیرش دریافت می‌کند، از عوامل کلان اقتصادی نیز تاثیرات بیشتری را دریافت می‌کند. از جمله این تاثیرات می‌توان به تورم، نرخ بهره، جنک و ناامنی اشاره کرد. به زبان ساده‌تر، هرچقدر که میزان ریسک در سطح کلان اقتصادی رشد بیشتری داشد باشد، سرمایه‌گذاران به سراغ سرمایه‌گذاری در یک مجموعه امن‌تر خواهند رفت. در نتیجه، ممکن است در سال ۲۰۲۳، بسیاری سرمایه خود را از ارزهای دیجیتال خارج کنند. در کنار این، افزایش محدودیت‌ها و به قولی، اعلام جنگ علیه بیت کوین نیز می‌تواند روی قیمت و آینده آن در سال ۲۰۲۳ تاثیر زیادی بگذارد.

بیشتر بخوانید: تاثیر هارد فورک بر قیمت ارزهای دیجیتال

عوامل موثر بر قیمت بیت‌ کو‌ین در 20‌23

خرید بیت کوین از صرافی راستین

در این مطلب به تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت کوین از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ پرداختیم. شما می‌توانید در وبسایت صرافی راستین، قیمت لحظه‌ای بیت کوین را مشاهده کنید. همچنین امکان خریدوفروش بیت کوین در راستین با کمترین کارمزد برای شما وجود دارد.
صرافی راستین با پشتیبانی ۲۴ ساعته در خدمت شماست. با ثبت نام در راستین می‌توانید کیف پول اختصاصی خود را داشته باشید و دارایی‌های دیجیتال خود را در آن نگهداری کنید.

 

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آموزش کار با تراست ولت
نحوه خرید ارز دیجیتال
نحوه ورود به بازار ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب