خرید کفش در بازی Stepn و کسب درآمد از راه رفتن و دویدن

buy stepn shoes 01

فهرست محتوا

بازی Stepn یک بازی مالی یا گیم‌فای (GameFi) در زمینه سبک زندگی است که با ایده‌های خلاقانه و متفاوت توانسته محبوبیت قابل توجهی کسب کند. این پروژه با توسعه مدل بازی-برای-درآمد (P2E) مفهوم جدیدی به نام حرکت-برای-درآمد (Move to Earn) ایجاد کرده است. چطور؟ به راحتی، با خرید کفش در بازی Stepn می‌توانید از طریق پیاده‌روی، پریدن و دویدن در این پروژه درآمد کسب کنید. اما این فقط در بازی اتفاق نمی‌افتد و برای رسیدن به درآمد واقعا باید حرکت کنید! برای آشنایی با نحوه خرید کفش در بازی Stepn این مطلب را دنبال کنید.

بازی Stepn چیست؟

پروژه Stepn یک بازی مالی است که بر بستر بلاک‌چین سولانا توسعه یافته است. این پروژه یک اپلیکیشن سبک زندگی است که کاربران اندروید و آیفون می‌توانند آن را روی گوشی‌های خود نصب کنند. این اپ کاربران را به تناسب اندام و انجام حرکات ورزشی تشویق می‌کند. کاربران با قدم زدن، پریدن و دویدن در محیط واقعی و البته شرکت در این بازی سبک زندگی می‌توانند درآمد کسب کنند. (برای خرید سولانا و مشاهده قیمت آن می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

مکانیسم توافق جمعی و معتبرسازی تراکنش‌ها در این پروژه غیرمتمرکز «گواهی حرکت» است که با دسترسی به اطلاعات جی‌پی‌اس و سنسورهای گوشی، با ایجاد اطمینان از تکان خوردن و فعالیت بدنی کاربران ایجاد می‌شود. خریدن کفش در بازی Stepn قدم اول برای درآمد پیدا کردن در این پروژه است.

کفش در بازی Stepn چیست؟

کفش‌های بازی Stepn دارایی‌های دیجیتالی هستند که به صورت توکن‌های غیرقابل‌تکثیر یا ان‌اف‌تی (NFT) به کاربران فروخته می‌شوند. قیمت بعضی از اسنیکرها و کفش‌های بازی Stepn بیشتر از نمونه‌های واقعی آنها است که توسط برندهای معتبر تولید می‌شوند. اما برخلاف کفش‌های واقعی با خرید کفش در بازی Stepn می‌توانید درآمد کسب کنید که باعث می‌شود گزینه مناسب و جذابی برای سرمایه‌گذاری و درآمدزایی باشد.

کفش‌های بازی Stepn بر اساس نوع و عملکردی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند، و البته جذابیت طراحی با قیمت‌های متفاوتی در بازار این بازی به فروش می‌رسند. کفش‌ها و اسنیکرهای ان‌اف‌تی خیلی چیز تازه‌ای نیستند و در بسیاری از پروژه‌های متاورسی کاربرد دارند. یکی از محبوب‌ترین بازارهای کفش ان‌اف‌تی، ارتی‌اف‌کی‌تی (RTFKT) به تازگی توسط برند نایکی خریداری شد و حسابی خبرساز شد. اما آنها برخلاف کفش‌های Stepn برای کسب درآمد مستقیم از طریق قدم زدن کاربرد ندارند.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال nft چیست و دلیل محبوبیت آن

buy stepn shoes 02

گیمیفیکیشن تناسب اندام در پروژه Stepn

گیمیفیکیشن (Gamification) یکی از بحث‌هایی است که در سال‌های اخیر با گسترش امکانات طراحی بازی و پلتفرم‌های دیجیتال و آنلاین بسیار بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. استراتژی گیمیفیکیشن در پروژه Stepn به بهترین شکل ممکن در صنعت تناسب اندام به کار گرفته شده است. این پروژه با تشویق کاربران به مشارکت در سطح‌های مختلف تلاش می‌کند سبک زندگی سالم و فعال را به راهکاری برای کسب درآمد تبدیل کند.

خرید کفش در بازی Stepn برای ورزشکاران و افرادی که معمولا فعالیت زیادی دارند انگیزه مالی و درآمدی ایجاد می‌کند. در مقابل، افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند هم با مشارکت در این پروژه به فعالیت ورزشی، دویدن، پیاده‌روی و پریدن تشویق می‌شوند.

بازی Stepn با توجه به این مشخصات یکی از موفق‌ترین نمونه‌های گیمیفیکیشن است که با پیوند دادن صنعت تناسب اندام و ورزش با صنعت ارز دیجیتال راهکارهای یکسره متفاوتی ارائه می‌دهد که نه برای جذب کاربران در یک دنیای مجازی شبیه‌سازی شده، که بهبود زندگی روزمره در محیط واقعی کاربران طراحی شده‌اند.

خرید کفش در بازی Stepn و بازی‌سازی ورزش

کاربران می‌توانند از تمام خدمات اپ Stepn پیش از خریدن کفش به غیر از درآمد و به دست آوردن جی‌اس‌تی (GST: Green Satochi Token – توکن بومی Stepn) استفاده کنند. از پیگیری حرکت و فعالیت بدنی گرفته تا به دست آوردن سرعت قدم زدن و دویدن و سطح انرژی مصرفی، همه این خدمات در اختیار کاربران بدون خرید کفش در بازی Stepn قرار دارد.

اما سیستم پاداش و ارائه توکن در ازای فعالیت بدنی با خرید اسنیکرهای Stepn فعال می‌شود. هر اسنیکری چندین ویژگی دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید و کارایی یکی از مهم‌ترین آنها است که میزان درآمد بازیکن بر اساس زمان فعالیت را مشخص می‌کند. هر چه کارایی یک کفش بیشتر باشد، به سادگی درآمد کاربر افزایش می‌یابد.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه پیگیری تراکنش ارز دیجیتال

buy stepn shoes 03

ماراتون و ویژگی‌های Stepn در آینده

یکی دیگر از راهکارهای خلاقانه پروژه Stepn طراحی مسابقات جمعی است. در حال حاضر کاربران فقط به حالت منفرد (Solo Mode) دسترسی دارند اما در آینده بخش ماراتون به این بازی اضافه می‌شود. با این ویژگی کاربران بدون اینکه در یک محل قرار داشته باشند یا حتی ضرورتا همزمان فعالیت کنند، با هم در دویدن مسیرهای ۵/۲ تا ۱۵ کیلومتری مسابقه می‌دهند.

برندگان ماراتون در لیدربرد بازی فهرست می‌شوند و جوایز قابل توجهی دریافت می‌کنند. با اینکه هنوز این ویژگی به صورت کامل توسعه پیدا نکرده و منتشر نشده، اما به خوبی می‌تواند سطح بالای خلاقیت طراحان پروژه Stepn را نمایش بدهد.

 

انواع کفش در بازی Stepn

در بازی چهار نوع اصلی کفش در دسترس کاربران قرار دارد. هر کدام از این کفش‌ها عملکرد متفاوتی دارند که لازم است با توجه به اهداف تناسب اندام و میزان فعالیت گزینه مناسب را خریداری کنید. اگر کفشی را خریداری کنید که نتوانید فعالیت مورد نیاز برای کسب درآمد از آن را انجام بدهید، با اینکه ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد، به ضرر شما تمام می‌شود.

هنگام خرید کفش در بازی Stepn امکان انتخاب از بین گزینه‌های زیر را دارید:

 • واکر (Walker): سرعت بهینه ۱ تا ۶ کیلومتر در ساعت – درآمد ۴ جی‌اس‌تی (GST: توکن بازی Stepn)
 • جاگر (Jogger): سرعت بهینه ۴ تا ۱۰ کیلومتر در ساعت – درآمد ۵ جی‌اس‌تی
 • رانر (Runner): سرعت بهینه ۸ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت – درآمد ۶ جی‌اس‌تی
 • ترینر (Trainer): سرعت بهینه ۱ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت – درآمد ۴ تا ۲۵/۶ جی‌اس‌تی

کفش‌های رانر برای سرعت ۸ تا ۲۰ کیلومتر دویدن در ساعت کارایی دارند و در صورتی که بتوانید ۱۰ دقیقه با سرعت بالا با آنها بدوید تا ۶ جی‌اس‌تی درآمد کسب می‌کنید. اما بهتر است توجه داشته باشید که اگر آنها را خریداری کنید ولی قصد پیاده‌روی داشته باشید یا به این سرعت نرسید یا نتوانید این مدت بدوید، این خرید نمی‌تواند برای شما درآمدزایی بکند.

گران‌ترین کفش‌ها از نوع ترینر هستند چرا که با هر فعالیت بدنی و حرکتی که داشته باشید مطابقت پیدا می‌کنند. در مقابل رانرها از همه ارزان‌تر هستند چون بیشتر افراد اهل دویدن نیستند. محبوب‌ترین کفش‌ها واکر و جاگر هستند و قیمتی بین دو نوع کفش دیگر دارند.

buy stepn shoes04

ویژگی‌های خرید کفش در بازی Stepn

هنوز تمام ویژگی‌ها و امکانات پروژه بازی Stepn توسعه نیافته و فقط بخشی از آنها در اختیار کاربران قرار دارد. کفش‌های Stepn بر اساس چند ویژگی‌ یا مشخصه طبقه‌بندی و قیمت‌گذاری می‌شوند. در ادامه ویژگی‌های اصلی این کفش‌ها که بر قیمت، و درآمد از این بازی سبک زندگی تاثیر دارند را مشاهده می‌کنید:

 • کارایی (Efficency): میزان درآمد جی‌اس‌تی را افزایش می‌دهد. هنگامی که لیدربرد پروژه Stepn راه‌اندازی شود در جمع‌آوری امتیاز در آن هم نقش خواهد داشت.
 • شانس (Luck): این ویژگی شانس پیدا کردن میستری باکس (Mystery Box) را افزایش می‌دهد. پیدا کردن این باکس‌ها به سطح شانس بالا و بیشتر از ۲ انرژی در بازی نیاز دارد.
 • راحتی (Comfort): وقتی اسنیکر به سطح ۳۰ برسد امکان کسب جی‌ام‌تی فراهم می‌شود که البته هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته است.
 • دوام (Resilience): به سادگی میزان آسیب دیدن کفش پس از هر بار دویدن، قدم زدن و پریدن را کاهش می‌دهد.

buy stepn shoes05

کفش‌ها از نظر میزان کمیابی

قیمت خرید کفش در بازی Stepn بر اساس میزان کمیابی محصول تعیین می‌شود. کفش‌ها و اسنیکرهای ان‌اف‌تی این پروژه به پنج دسته از نظر کمیابی تقسیم می‌شوند:

 • معمولی: این کفش‌ها از همه ارزان‌تر هستند و از نظر ظاهری مشخصات خیلی متمایزی ندارند. حداقل ویژگی پایه در آنها ۱ و حداکثر آن ۱۰ است.
 • غیرمعمولی: قیمت آنها چند برابر کفش‌های معمولی است و طاهری کاملا متفاوتی دارند. حداقل ویژگی پایه در کفش‌های غیرمعمولی ۸ و حداکثر ۱۸ است.
 • کمیاب: از نظر طراحی کاملا متفاوت و متمایز هستند و تعداد آنها هم محدود است. حداقل ویژگی پایه آنها ۱۵ و حداکثر ۳۵ است.
 • افسانه‌ای: طراحی متمایز آنها تقریبا نایاب است. حداقل ویژگی پایه کفش‌های افسانه ۲۸ و حداکثر آن ۶۳ است.
 • اسطوره‌ای: کاملا نایاب هستند و با قیمت بسیار گرانی هم به فروش می‌روند. حداقل ویژگی پایه در کفش‌های اسطوره‌ای ۵۰ و حداکثر آن ۱۱۲ است.

buy stepn shoes06

سوکت‌های کفش Stepn

چهار آیکون در اطراف هر اسنیکر یا کفش Stepn نمایش داده می‌شود که به آنها سوکت (Socket) گفته می‌شود. سوکت‌ها در مراحل و سطح‌های مختلف بازی باز شده و از حالت قفل خارج می‌شوند. در ادامه مرحله لازم برای باز شدن هر سوکت را همراه محل قرارگیری آنها مشاهده می‌کنید.

 • مرحله ۵: سوکت سمت چپ بالا
 • مرحله ۱۰: سوکت سمت راست بالا
 • مرحله ۱۵: سوکت سمت چپ پایین
 • مرحله ۲۰: سوکت سمت راست پایین

سوکت‌ها با نگین‌های مخصوصی باز می‌شوند که در چهار رنگ اصلی با ویژگی‌های متفاوت ارائه می‌شوند:

 • زرد: کارایی
 • آبی: شانس
 • قرمز: راحتی
 • ارغوانی: دوام

بعد از اینکه یک سوکت را توانستید باز کنید، می‌توانید از یک نگین برای تقویت ویژگی سوکت استفاده کنید. برای مثال اگر یک نگین کارایی داشته باشید و آن را در سوکت قرار بدهید، کارایی کلی کفش و میزان درآمد آن با درصد مشخصی افزایش می‌یابد.

برای باز کردن سوکت‌ها درست مثل خرید کفش در بازی Stepn لازم است تراکنش ارز دیجیتال جی‌اس‌تی داشته باشید. یعنی بعد از رسیدن به مرحله ۵ برای باز کردن سوکت سمت چپ بالا لازم است ۱۰ جی‌اس‌تی هزینه کنید. نگین‌ها را می‌توانید خریداری کرده یا با پیدا کردن و باز کردن میستری باکس آنها را به دست بیاورید.

buy stepn shoes08

سطح ضرب کردن کفش‌های Stepn

تمام کفش‌ها و اسنیکرهای Stepn با یک «سطح ضرب کردن» (Mint Level) ارائه می‌شوند که از ۰ تا ۷ است. این عدد مشخص می‌کند چند بار این کفش با یک کفش دیگر برای ساختن یا ضرب کردن یک کفش سوم مورد استفاده قرار گرفته است. این سطح می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر قیمت یک کفش داشته باشد، چرا که کفش‌هایی با سطح ضرب بالاتر برای ضرب کردن هزینه بیشتری لازم دارد.

برای مثال اگر یک کفش سطح صفر داشته باشد و کفش دوم سطح ۷ داشته باشد، هزینه ضرب کردن یک کفش سوم از طریق آنها ۲۰۰ جی‌اس‌تی می‌شود. اما اگر سطح کفش اول به جای صفر، ۲ باشد این هزینه به ۳۰۰ جی‌اس‌تی می‌رسد. کفش‌هایی که از نظر کمیابی ارزش بیشتری دارند، با این روش و رسیدن به سطح‌های بالاتر ضرب کردن ساخته می‌شوند. به همین خاطر ارزش و قیمت چندین برابری نسبت به کفش‌های معمولی و غیرمعمولی با سطح کمیابی پایین دارند.

نکات مهم قبل از خرید کفش در بازی Stepn

در این مطلب با بازی Stepn، کفش‌های آن و امکانات مختلف این پروژه گیمیفیکیشن سبک زندگی و تناسب اندام آشنا شدید. حالا می‌توانید در هنگام خرید اسنیکرهای Stepn نکات زیر را مرور کرده و ببینید کدام کفش‌ها بیشتر با نیازهای شما همخوانی دارند:

 • نوع کفش: واکر، جاگر، رانر و ترینر انواع اصلی کفش Stepn هستند
 • میزان کمیابی: معمولی، غیرمعمولی، کمیاب، افسانه‌ای و اسطوره‌ای
 • سطح ضرب کردن: از ۰ تا ۷ با قیمت‌های مختلف و بازدهی متفاوت
 • ویژگی‌ها: در حال حاضر کارایی مهم‌ترین ویژگی در بازدهی کفش‌های Stepn محسوب می‌شود
 • سوکت‌های نگین‌دار: امکان تقویت کفش و افزایش بازدهی یا دوام را ایجاد می‌کند

buy stepn shoes09

خرید توکن Stepn با بهترین قیمت

سخن آخر

حالا دیگر به خوبی می‌دانید که تفاوت انواع کفش‌هایی که در این بازی می‌توانید خریداری کنید چیست. کفش‌های معمولی با سطح ضرب کردن پایین از همه ارزان‌تر هستند و به راحتی می‌توانید با خرید یکی از آنها از تمرین و فعالیت بدنی درآمدزایی ایجاد کنید. اما به هر حال برای افزایش درآمد گزینه‌های بهتری هم در دسترس هستند که به همین نسبت قیمت گران‌تری دارند.

جدا از قیمت و میزان کمیابی و سطح ضرب کردن، مهم‌ترین نکته‌ای که در ابتدا باید به آن توجه داشته باشید خرید کفشی است که بتوانید به صورت مداوم و بدون مشکل با آن فعالیت کنید. برای مثال خرید کفش رانر فقط زمانی می‌تواند سودآور و درآمدزا باشد که بتوانید ۱۰ دقیقه با سرعت بالا بدوید. با خرید کفش در بازی Stepn از نوع ترینر یا واکر می‌توانید به راحتی با ۱۰ دقیقه قدم زدن یا بیشتر به درآمد مناسبی برسید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

mavia game
move to earn01
cocos-token-introduction01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب