نحوه ساخت کیف پول تراست ولت (آموزش تصویری)

ساخت کیف پول تراست ولت

فهرست محتوا

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنید، یکی از ضروری‌ترین ابزارها برای شما، کیف‌پول ارز دیجیتال محسوب می‌شود. با استفاده از یک والت ارز دیجیتال امکان خرید پول دیجیتال مورد نظر، نگه داری آن در ولت و یا انتقال بخشی از دارایی‌های رمز‌ارز به والت دیگران وجود دارد.
یکی از بهترین کیف‌پول‌های رمز‌ارزها که می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را در آن نگهداری کنید، تراست ‌والت (Trust wallet) است که ما در این محتوا نحوه ساخت کیف پول تراست ولت را آموزش می‌دهیم.

آشنایی با کیف پول تراست ولت

trust wallet یک کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال است که از سال ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرد. این کیف‌پول در ابتدا طرفداران چندانی نداشت، تا اینکه در سال ۲۰۱۸ توسط صرافی بایننس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است، خریداری شد.

همچنین این کیف‌پول ارز دیجیتال اختصاصی خود را نیز دارد که با نماد اختصاری TWT نشان داده می‌شود. هم‌اکنون این ولت یکی از بهترین و پرطرفدارترین کیف‌ پول‌های ارز دیجیتال در سراسر جهان است.

همچنین بخوانید: معرفی و مقایسه بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران

کیف پول تراست ولت

آموزش گام به گام ساخت کیف پول تراست ولت

کیف‌ پول ارز دیجیتال تراست یک والت نرم‌افزاری است و این موضوع یعنی شما باید در ابتدا این والت را نصب کنید. شما می‌توانید اپلیکیشن این ولت را از پلتفرم‌هایی مانند Play store یا App store دانلود کرده و سپس نصب کنید.
بعد از نصب اپلیکیشن تراست والت در بخش بعدی طریقه ساخت اکانت تراست ولت را آموزش می‌دهیم. برای ایجاد یک حساب جدید در اپلیکیشن trust wallet خود کافی است مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول: انتقال به بخش ایجاد ولت جدید

در مرحلۀ اول برای ساخت کیف پول trust wallet، پس از نصب برنامه تراست والت در تلفن همراه هوشمند خود، اپلیکیشن را باز کنید و روی گزینه Create a new Wallet کلیک کنید.

ساخت ولت در تراست ولت

توجه کنید در صورتی که از قبل مراحل ساخت کیف‌پول تراست ولت را طی کرده‎اید و یک حساب در آن دارید، باید مطابق شکل زیر گزینه I already have a wallet را انتخاب کنید.

واردشدن به ولت قبلی

مرحله دوم: اعلان دریافت عبارت بازیابی trust wallet در مرحله بعدی

در این مرحله در صفحه ای مطابق شکل زیر به شما گفته می‌شود که در گام بعدی عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای که برای ریکاوری و استفاده از حساب کاربری شما نیاز است نمایش داده می‌شود.

اعلان دریافت عبارت بازیابی

حفظ عبارت بازیابی تراست والت در یک مکان امن اهمیت زیادی دارد زیرا اگر کسی به این عبارت دسترسی داشته باشد می‌تواند از آن سوء‌استفاده کند.

مرحله سوم: دریافت عبارت بازیابی تراست ولت

در گام بعدی در صفحه ای مطابق شکل زیر، عبارت ریکاوری یا بازیابی تراست والت به شما نمایش داده می‌شود که با کلیک روی دکمه copy این عبارت کپی می‌شود و سپس روی دکمه continue کلیک کنید تا به گام بعدی منتقل شوید.

دریافت عبارت بازیابی

برای حفظ امنیت ولت خود، بهتر است این عبارت را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در یک جای امن قرار دهید زیرا با ذخیره این عبارت روی سیستم خود، امکان دسترسی و سوءاستفاده از آن توسط هکرها وجود دارد.

‎مرحله چهارم: وارد کردن عبارت بازیابی تراست ولت

در این گام باید عبارت بازیابی تراست والت را که در مرحله قبلی به شما نمایش داده شد وارد کنید و سپس روی دکمه continue کلیک کنید تا به گام بعدی هدایت شوید.

واردکردن عبارت بازیابی

مرحله پنجم: تایید ساخت کیف پول تراست والت

در آخرین گام در یک پنجره پاپ آپ مطابق شکل زیر، به شما اعلام می‌شود که ولت شما با موفقیت ایجاد شده است.

با کلیک روی دکمه ok این پنجره پاپ آپ بسته خواهد شد و به صفحه اصلی اپلیکیشن trust wallet منتقل خواهید شد.

تایید ساخت کیف پول تراست ولت

همچنین بخوانید: آموزش تصویری نحوه بازیابی تراست ولت بدون کلمات

نحوه ساخت کیف پول چند ارزی

اپلیکیشن تراست والت یک کیف پول دیجیتال است که از چندین رمز‌ارز مختلف پشتیبانی می‌کند.به والت‌هایی که از چند ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کنند اصطلاحا والت چند ارزی یا multi coin wallet می‌گویند. با ساخت کیف پول تراست ولت به طور پیش‌فرض ۳ رمز‌ارز بیت‌کوین، اتریوم و BNB مطابق شکل زیر در لیست رمز‌ارزهای والت شما وجود دارد.

برای افزودن ارز دیجیتال جدید به لیست رمز‌ارزهای فعال در والت، کافی است مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

نحوه ساخت کیف پول چندارزی

‎مرحله اول: رفتن به بخش رمز‌ارزهای والت

در اولین گام روی آیکن سمت راست در بالای صفحه مطابق تصویر زیر کلیک کنید تا به بخش رمز‌ارزهایی که trust wallet از آن پشتیبانی می‌کند، هدایت شوید.

رفتن به بخش رمزارزهای تراست ولت

مرحله دوم: مشاهده رمز‌ارزهای فعال در والت

در بخش tokens می‌توانید لیست رمزارزهایی که تراست والت از آن‌ها پشتیبانی می‌کند را مشاهده کنید.

مشاهده رمزارزهای فعال

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، فقط ۳ رمز‌ارز بیت‌کوین، اتریوم و BNB به صورت پیش‌فرض در والت فعال است.

‎مرحله سوم: جستجوی رمز‌ارز مورد نظر

برای افزودن رمز‌ارز مورد نظر خود کافی است که در صفحه رمز‌ارزها، نام ارز دیجیتال مورد نظر خود را جستجو کنید.

جست‌وجوی رمزارز مورد نظر

در تصویر بالا ما نام رمز‌ارز تتر را جستجو کرده‌ایم و لیست تمام رمز‌ارزهای تتر نمایش داده شده است.

مرحله چهارم: افزودن رمز‌ارز به والت

در این گام رمز‌ارز مورد نظر را به کیف پول خود اضافه می‌کنیم. برای این کار کافی است از طریق دکمه چک باکس روبروی رمز‌ارز مورد نظر، آن را فعال کنید که ما در تصویر زیر ارز دیجیتالی تتر را اضافه کرده‌ایم.

افزودن رمزارز به ولت

‎مرحله پنجم: بررسی رمز‌ارزهای فعال والت

در گام آخر، با مراجعه به بخش رمز‌ارزهای فعال والت، ارزهای دیجیتالی فعال کیف پول قابل مشاهده است و همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، رمز‌ارز تتر به لیست ارزهای فعال تراست ولت اضافه شده است.

بررسی رمزارزهای فعال ولت

همچنین بخوانید: راهنمای گام به گام استیک تتر در تراست ولت

نحوه ساخت چند کیف پول در تراست ولت

یکی از مهم‌ترین مزایای اپلیکیشن تراست والت این است که امکان افزودن چندین کیف پول برای یک حساب کاربری وجود دارد. به‌عنوان مثال با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید یک ولت را برای ترید و یک ولت را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در حوزه رمز‌ارزها اختصاص دهید.
شما می‌توانید حداکثر تا ۱۵ ولت را به یک اکانت تراست ولت اضافه کنید که برای این منظور کافی است مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول: رفتن به بخش تنظیمات والت

در صفحه اصلی اپلیکیشن trust wallet در بخش پایین صفحه روی گزینه settings کلیک کنید تا به بخش تنظیمات تراست والت هدایت شوید.

رفتن به بخش تنظیمات تراست ولت

مرحله دوم: رفتن به بخش کیف‌های پول

در بخش تنظیمات والت در بالای صفحه روی گزینه wallets کلیک کنید تا به بخش کیف‌های پول فعال روی اپلیکیشن هدایت شوید. (تصویر بالا)

مرحله سوم: انتقال به بخش افزودن ولت

در صفحه کیف‌های پول روی آیکن + در بالای صفحه کلیک کنید تا به بخش افزودن والت منتقل شوید.

انتقال به بخش افزودن ولت

مرحله چهارم: افزودن ولت

در بخش افزودن والت مطابق مراحلی که در قسمت آموزش گام به گام ساخت کیف پول تراست ولت در همین محتوا گفتیم، پیش بروید و والت مورد نظر خود را به اپلیکیشن trust wallet اضافه کنید.

همچنین بخوانید: آموزش تبدیل ارز در تراست ولت به صورت گام به گام

‌سخن آخر

در این مقاله با بررسی نحوه ساخت کیف پول trust wallet همراه شما بودیم و ویژگی‌ها این کیف پول را بررسی کردیم. توجه داشته باشید که استفاده از کیف‌پول در بازار ارزهای دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است اگر با ارزهای دیجیتال خود معامله‌ای انجام نمی‌دهید، به‌جای صرافی از کیفِ پول برای نگهداری آن‌ها استفاده کنید. در نهایت اگر نیاز به برقراری ارتباط با پشتیبانی تراست ولت دارید، در مقاله دیگری از بلاگ راستین به طور کامل به آن پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را نیز بخوانید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

بازیابی کیف پول متامسک
پشتیبانی تراست ولت
بهترین کیف پول های اتریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها