معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال | چگونه بهترین صرافی را انتخاب کنیم؟

Criteria for choosing the best digital currency exchange-05

فهرست محتوا

معیارهای مهمی وجود دارند که به واسطه آن‌ها می‌توانید بهترین صرافی را برای معاملات خود انتخاب کنید. حال این سوال مطرح می‌شود که چرا باید برای انتخاب صرافی دیجیتال مواردی را به عنوان معیار در نظر گرفت؟ آیا لازم است که یک صرافی تمام معیارهای مورد نظر ما را داشته باشد؟ کدام معیارها از اولویت بالاتری برخوردار هستند؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات درباره چگونگی انتخاب و دسته‌بندی معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال، ما را در این مطلب همراهی کنید.

انتخاب صرافی؛ مهم‌ترین اقدام برای انجام معاملات ارزهای دیجیتالی

معامله ارز دیجیتال را می‌توان یکی از جدیدترین و بهترین گزینه‌ها برای کسب درآمد دانست. ارزهای دیجیتالی از طریق صرافی‌های مخصوص قابل معامله هستند. برای این منظور، امروزه صرافی‌های ایرانی و خارجی زیادی به‌وجود آمده‌اند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، معاملات خود را در آن‌ها انجام دهید. هر صرافی کارمزد معاملاتی خاص خود را دارد و ممکن یک صرافی دیگر، در ازای دریافت کارمزد بیشتر، امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. همین باعث شده است که در انتخاب صرافی مورد نظر کمی مردد باشید و نتوانید تصمیم قطعی بگیرید.

چرا باید برای انتخاب صرافی دیجیتال نهایت دقت را داشته باشیم؟

یکی از سوالاتی که درباره انجام معاملات ارزهای دیجیتالی مطرح می‌شود این است که آیا واقعا لازم است در انتخاب صرافی ارز دیجیتالی مورد نظر نهایت دقت را داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دلایل مختلفی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا بخواهید در انتخاب صرافی ارز دیجیتالی مورد نظر خود نهایت دقت را داشته باشید. یکی از مهم‌ترین‌های این دلایل، خطر کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه است. بسیاری از صرافی که به ظاهر فعالیت قانونی دارند، با هدف کلاهبرداری ایجاد شده‌اند و بعد از مدتی تمام سرمایه شما را از بین می‌برند. به همین خاطر، اگر می‌خواهید در بازار معاملاتی ارزهای دیجیتالی فعالیت کنید، باید به سراغی صرافی بروید که تمام فاکتورهای مورد نیاز برای یک صرافی قابل اطمینان را داشته باشد.

Criteria for choosing the best digital currency exchange-01

برخی از معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

برای اینکه وارد بازار ارزهای دیجیتالی شوید، نیاز دارید که یک صرافی را برای فعالیت انتخاب کنید. برای انتخاب درست یک صرافی، نیاز است که گزینه‌های مختلفی را در نظر داشته باشید. از جمله این گزینه‌ها می‌توان به امینت، اعتبارسنجی، اعتبار صرافی، حجم نقدینگی و شکاف قیمتی اشاره کرد که در ادامه با مهم‌ترین‌های این معیارها آشنا خواهیم شد.

امنیت؛ از جمله مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

اگر می‌خواهید یک صرافی را برای انجام معاملات رمزارز انتخاب کنید، باید اول از همه به امنیت آن مجموعه توجه کنید. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۹ از سمت مجموعه Token Insight انجام شد، مشخص شد که کاربران برای فعالیت در بازار معاملاتی ارزهای دیجیتالی، بیشتر از هر موضوع دیگری به امنیت صرافی مورد نظر توجه می‌شوند.

موضوع امنیت بسیار کلی است و از طرفی می‌تواند دارایی‌های سرمایه‌گذار را شامل شود و از طرفی می‌تواند مربوط به امنیت اطلاعاتی باشد که کاربر در سرورهای صرافی ذخیره کرده است. لو رفتن هرکدام از این اطلاعات می‌تواند به ضرر مستقیم کاربر تمام شود و یک شبه مسیر زندگی او را تغییر دهد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که امروزه یک صرافی می‌تواند برای افزایش امنیت شبکه خود و کاربران در نظر بگیرد. یکی از این راهکارها، رمز دوم یا Two-Step Verification است. این رمز عبور می‌تواند پروسه هک شدن اکانت شما را تا حد زیادی پیچیده کند. برخی از صرافی‌ها این امکان را برای کاربران در نظر نگرفته‌اند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم صرافی را برای معاملات ارزهای دیجیتالی انتخاب کنید که چنین امکانی را در اختیار شما قرار داده باشد. صرافی راستین با اضافه کردن پین کد به تنظیمات امنیتی، توانسته قدم مناسبی در جهت افزایش امنیت کاربران

اعتبار صرافی و قابل اطمینان بودن آن

یکی از فاکتورهای دیگر در انتخاب صرافی ارز دیجیتال، اعتبار آن مجموعه است. منظور از اعتبار این نیست که تنها به حجم بالای معاملات توجه کنید یا بررسی کنید که تنها نظر کاربران درباره صرافی چگونه است. بلکه بر طبق گفته کارشناسان، اگر می‌خواهید در یک صرافی مشغول به کار شوید، توصیه می‌کنیم که حتما با جست‌وجو در اینترنت، بررسی کنید که آیا صرافی مورد نظر شما سابقه توقف خرید و فروش یا خارج شدن از دسترسی را داشته است یا خیر.

Criteria for choosing the best digital currency exchange-02

توجه به اقدامات رگولاتوری

یکی از معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال، قوانین رگولاتوری است که درباره آن‌ها مطرح می‌شود. در حال حاضر، دو کشور چین و کره جنوبی بیشتری فشار را به صرافی‌ها وارد می‌کنند و صرافی‌هایی که در این دو کشور وجود دارند، بیشترین میزان مالیات را از کاربران خود دریافت می‌کنند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید یک صرافی را برای انجام معاملات ارز دیجیتال انتخاب کنید، حتما به قوانین رگولاتوری که درباره کشوری که صرافی در آن قرار دارد، توجه کنید.

میزان پاسخگویی به مشتریان

از جمله مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال، میزان پاسخگویی صرافی به مشتریان است. بسیاری از صرافی‌ها راهکارهای ارتباطی نسبتا نامناسبی با کاربران دارند. همین باعث شده است که این صرافی‌ها نتوانند آن‌طور که باید مورد استقبال قرار بگیرند.

تصور کنید قصد خرید یک ارز دیجیتالی را دارید که برای لحظه‌ای دچار افت قیمت شده است. در همین لحظه، صرافی دارای شما را بلوکه می‌کند. در این صورت، نیاز دارید که برای رفع این مشکل با یک کارشناس تماس بگیرید. همچنین ممکن است در مواقعی نتوانید از خدمات صرافی به درستی استفاده کنید و نیاز به یک کارشناس دارید که شما را راهنمایی کند. در این صورت، نیاز دارید که با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. به همین خاطر، می‌توان گفت که میزان پاسخگویی به مشتریان در بالاترین اهمیت ممکن قرار دارد. صرافی راستین پشتیبانی ۲۴ ساعته از مشتریان را فراهم کرده است. مشتریان در هر ساعت از شبانه روز در معاملات خود به مشکل بر بخورند می توان با پشتیبانی راستین تماس حاصل کنند. تیم پشتیبانی راستین به آنها مشاوره لازم را داده و مشکل آنها را در کوتاه ترین زمان برطرف خواهد کرد.

توجه به میزان کارمزد دریافتی

از جمله مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌توان به میزان کارمزد دریافتی اشاره کرد. قانونی وجود ندارد که صرافی‌ها بخواهند بابت خدماتی که ارائه می‌دهند، کارمزد یکسانی را دریافت کنند. در نتیجه، اگر می‌خواهید وارد بازار ارزهای دیجیتالی شوید، توصیه می‌کنیم صرافی را انتخاب کنید که میزان کارمزد کمتری را دریافت می‌کند.

برای بررسی میزان کارمزد دریافتی از سمت صرافی، باید موارد مختلفی را بررسی کنید. در برخی مواقع کارمزدهایی از شما به صورت پنهانی کسر می‌شود. برای بررسی دقیق این موضوع باید لیست کارمزدها را بررسی کنید تا متوجه شوید که این هزینه دقیقا برای چه خدماتی است. به طور کلی می‌توان گفت که برخی از صرافی‌ها می‌توانند به صورت پنهانی از شما کارمزد کسر کنند. این در حالی است که برخی از صرافی‌های دیگر کاملا با شما رو راست هستند و نرخ ثابتی برای کارمزد دارند. صرافی راستین کمترین کارمزد را در بین صرافی های ایرانی دریافت می کند. اگر شما در مارکت این صرافی به عنوان میکر(سفارش گذار) باشید از شما کارمزدی دریافت نمی شود و در حالتی که تیکر یا سفارش بردار باشید کارمزد ۰.۲ درصدی می دهید که به نسبت سایر صرافی ها کمتر است.

توجه به نقدینگی و حجم معاملات صرافی

توجه به میزان نقدینگی و حجم معاملات صرافی را می‌توان یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال معرفی کرد. برای انجام معاملات بزرگ باید حتما صرافی را انتخاب کنید که حجم معاملات بالایی در آن در حال رخ دادن باشد و امکان انجام این معاملات را به کاربران بدهد. اگر چنین امکانی در صرافی فراهم نباشد، شما مجبور می‌شوید معاملات بزرگ خود را به چند معامله کوچک تقسیم کنید. شاید در برخی مواقع این موضوع چندان مهم نباشد، اما در برخی معاملات قطعا برای شما مهم خواهد بود و ممکن است اذیت شوید.

Criteria for choosing the best digital currency exchange-04
Criteria for choosing the best digital currency exchange-04

توجه به احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال

برای اینکه بخواهید در یک صرافی ارزهای دیجیتالی مشغول به فعالیت شوید، نیاز دارید که حتما احراز هویت شوید. این فرایند ممکن است برای شما کمی خسته‌کننده به نظر برسد، اما مطمئن باشید که امنیت شما با انجام آن تامین خواهد شد. احراز هویت باعث می‌شود که تنها اشخاص واقعی بتوانند در یک صرافی اقدام به فعالیت کنند و این ریسک معاملات را کاهش می‌دهد.

در حال حاضر صرافی‌هایی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید به صورت ناشناس در آن‌ها ارزهای دیجیتال را معامله کنید. اما توصیه می‌کنیم سختی‌های احراز هویت را به جان بخرید و با ثبت نام در صرافی‌هایی که نیاز به آن دارند، در معاملات واقعی نقش پیدا کنید.

تنوع بالای ارزهای دیجیتالی در صرافی کریپتو

به عنوان فردی که قصد فعالیت در بازار ارزهای دیجیتالی را دارد، باید به سراغ صرافی‌هایی بروید که از انواع ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌کنند. این باعث می‌شود که برای انجام معاملات برای رمزارزهای مختلف مجبور نباشید از چند صرافی استفاده کنید. در حال حاضر، بیشتر صرافی‌های ایرانی از انواع ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، دوج کوین و شیبا پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید با ایجاد حساب کاربری و طی کردن مراحل مورد نیاز، از همان لحظه اول هر رمزارزی را که دوست داشتید، خرید و فروش کنید.در صرافی راستین بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال معتبر و متنوع لیست شده اند و به شما امکان سرمایه گذاری در انواع ارزهای دیجیتال از جمله دیفای ها، میم کوین ها، استیبل کوین ها، ان اف تی و … را می دهد.

Criteria for choosing the best digital currency exchange-06

سخن آخر

امروزه انواع صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی ایجاد شده‌اند که می‌توانید با ایجاد حساب کاربری در آن‌ها، انواع رمزارز را خریداری کنید. برای اینکه بتوانید بهترین صرافی را برای انجام معاملات انتخاب کنید، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر داشته باشید که از جمله آن‌ها می‌توان به امنیت بالا، اعتبار صرافی، قوانین رگولاتوری مربوط به صرافی، پاسخگویی به مشتریان، میزان نقدینگی، سقف انجام معاملات و کارمزد دریافتی اشاره کرد.

صرافی ارز دیجیتال راستین  با چندین سال تجربه فعالیت در حوزه‌های مختلف ارز دیجیتال، بلاکچین و بازارهای مالی، تصمیم گرفت گامی جدی در جهت رفع نیاز کاربران ایرانی بردارد. امنیت بالا، تعهد، محیط ساده و کاربرپسند، پشتیبانی ۲۴ ساعته، امکانات گسترده، مناسب‌ترین قیمت‌ها و کمترین کارمزدها از جمله ویژگی‌های صرافی راستین است.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

initial-dex-offering-01
difference-between-ico-and-ido-and-ieo-01
how-does-limit-order-work-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها