پیش بینی قیمت آینده دوج کوین (Dogecoin) تا سال ۲۰۳۰

آینده دوج کوین

فهرست محتوا

دوج کوین ارز دیجیتال پرماجرایی است که تا امروز، بارها هوادارن و سرمایه‌گذارانش را غافلگیر کرده است؛ ولی همچنان بیم و امیدهای زیادی دربارۀ آیندۀ آن وجود دارد. در این مطلب، پس از نگاهی اجمالی به راهی که این ارز تا امروز آمده است، پیش‌بینی‌های مختلف دربارۀ آینده دوج کوین را تا سال ۲۰۳۰ بررسی می‌کنیم. (چنانچه تمایل به خرید دوج کوین و بررسی قیمت آن دارید، می‌توانید به آسانی و با امنیت بالا از صرافی راستین اقدام به معامله کنید)

سرگذشت دوج کوین از گذشته تا اکنون

جکسون پالمر و بیلی مارکوس، در سال ۲۰۱۳، برای طعنه‌زدن به تبلیغاتی که در حوزۀ بازار کریپتوکارنسی‌ها وجود داشت، از روی شوخی ارز دیجیتالی با تصویر یکی از میم‌های معروف اینترنت به بازار معرفی کردند. آن‌ها هیچ توقعی از آینده دوج کوین نداشتند؛ اما برخلاف انتظارشان، این ارز طرفداران زیادی پیدا کرد و ماجرا جدی شد!

این میم‌کوین در دو هفتۀ اول، رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کرد و یک ماه بعد، حجم معاملاتش به‌طور لحظه‌ای، از حجم معاملات بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، فراتر رفت. با این حال، تا سال ۲۰۱۶، ارزش دوج تقریباً ثابت و حدود ۰.۰۰۰۲ دلار ماند.

در طول دورۀ رشد بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷، دوج هم بالاخره وارد حباب کریپتو کارنسی‌ها شد و تا پایان سال به ۰.۰۰۸ دلار رسید. در ژانویۀ ۲۰۱۸، دوج سقف قیمتی ۰.۰۱۵ را لمس کرد؛ اما پایدار نبود و این سال را با نوسان‌های شدید، نهایتاً با قیمت ۰.۰۰۲ دلار به پایان رساند.

سال ۲۰۱۹، این ارز دیجیتال بدون نوسان خاصی، همان ارزش ۰.۰۰۲ دلار را تا آخر حفظ کرد. سال ۲۰۲۰ هم به همان منوال قبل گذشت؛ ولی با ثبت قیمت ۰.۰۰۴ دلار به پایان رسید.

پیش بینی آینده dogecoin

با این حساب، ارزش دوج از زمان تأسیس تا سال ۲۰۲۰، بسیار پایین بوده و رشد اصلی پس از آن رخ داده است.

پیش بینی دوج کوین در سال ۲۰۲۱، حتی برای طرفداران سرسخت و پیگیرش نیز مشکل بود. دوج با توییت‌ها و اظهارات ایلان ماسک در برنامه‌ای تلویزیونی، از قیمت ۰.۰۰۴ دلار در آغاز سال ۲۰۲۱، به ۰.۷۳۷۶ دلار در ماه رسید و بازدهی هنگفتی را نصیب سرمایه‌گذارانش کرد. با این حال، در ادامۀ سال، دوج روندی کاهشی را طی کرد و ۲۰۲۱ را با رقم ۰.۱۷۱ دلار به پایان رساند.

سال ۲۰۲۲ برای دوج کوین مانند دیگر ارزهای دیجیتال، نزولی بود؛ اما روند کاهشی آن نسبت به بقیه، شیب کمتری داشت. در این سال، دوج بین قیمت‌های ۰.۱۷ تا ۰.۰۷ در نوسان بود.

همچنین بخوانید: ارز پپه چیست و علت افزایش قیمت ناگهانی آن

پیش‌بینی آینده دوج کوین تا سال ۲۰۳۰

منابع مختلف نظرات متفاوتی برای پیش بینی آینده dogecoin در سال‌های آینده دارند. در ادامه، با نگاهی به چند پیش‌بینی مختلف، وضعیت ارز دوج را تا سال ۲۰۳۰ بررسی می‌کنیم.

وضعیت دوج کوین در سال ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳ نیز با وجود توییت‌های ایلان ماسک، ارزش دوج‌کوین بالا و پایین‌های شدیدی را تجربه نکرده و تا امروز، قیمت‌هایی بین ۰.۰۸ تا ۰.۰۶ دلار را ثبت کرده است. ارزش بازار فعلی آن حدود ۹.۴ میلیارد دلار است و در رتبۀ هشتم ارزهای دیجیتال قرار دارد. هر چند منابع مختلف، برای کف قیمتی دوج در این سال، تقریباً توافق دارند، ولی درمورد سقف قیمت، دو دیدگاه متفاوت در آن‌ها دیده می‌شود.

حداقل قیمت پیش‌بینی‌شده بین ۰.۰۶ تا ۰.۰۹۱ دلار است؛ اما برای حداکثر قیمت برخی بلندپروازی زیادی نکرده و قیمتی حدود ۰.۰۹ دلار پیش‌بینی می‌کنند و برخی رقم‌هایی مانند ۰.۱۵ و ۰.۱۸ دلار را تخمین می‌زنند.

قیمت دوج کوین در ۲۰۲۴

دربارۀ آینده دوج کوین در سال ۲۰۲۴ اختلاف‌نظرهایی وجود دارد؛ اما منابع مختلف روی رشد ارزش آن نسبت به ۲۰۲۳ توافق دارند. بدبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها حداقل قیمتی بین ۰.۱۱ و ۰.۱۲ دلار برای دوج در ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند. برای حداکثر قیمت، هم رقم‌های ۰.۱۳ و ۰.۱۴ دلار و هم ۰.۲۵ و ۰.۲۸ دلار پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی دوج کوین در سال ۲۰۲۵

سال ۲۰۲۵ نیز نسبت به سال‌های قبل، سالی افزایشی برای دوج کوین پیش‌بینی می‌شود. پایین‌ترین قیمت‌های پیش‌بینی‌شده برای این سال، بین ۰.۱۶ تا ۰.۲۵ دلار است و بالاترین قیمت‌ها، از ۰.۱۹ تا ۰.۴۴ متغیر است.

آینده دوج کوین

دوج کوین در ۲۰۲۶

سال ۲۰۲۶ هم مانند سال‌های پیشین، قیمت پایۀ پیش‌بینی‌شده برای دوج رشد داشته است، هرچند سال پرنوسانی برای این ارز به‌نظر نمی‌آید. حداقل قیمت‌های تخمین‌زده‌شده برای این سال، از ۰.۲۴ تا ۰.۳۴ در نوسان است و حداکثر قیمتی، از ۰.۲۸ تا ۰.۴۵ متفاوت است.

پیش‌بینی دوج کوین در سال ۲۰۲۷

پیش‌بینی‌های مختلف کمترین قیمت دوج در سال ۲۰۲۷ را تقریباً نزدیک به هم و البته بالاتر از سال قبل آن، تخمین زده‌اند؛ چیزی حدود ۰.۳۵ تا ۰.۴۱ دلار؛ اما برای حداکثر قیمت، نظرات مختلفی داشته‌اند. برخی چیزی بین ۰.۳۹ و ۰. ۴۳ دلار به آن، جای رشد داده‌اند و برخی تخمین‌های خوش‌بینانه، حتی عدد ۰.۵۱ و ۰.۷۳ را نیز عملی می‌دانند.

وضعیت دوج کوین در سال ۲۰۲۸

پیش‌بینی‌ها برای آینده دوج کوین در سال ۲۰۲۸ نیز، خوشبینانه و صعودی است. پایین‌ترین ارزش پیش‌بینی‌شده برای این سال، بین ۰.۴ و ۰.۶۵ دلار و بالاترین آن، بین ۰.۴۶ تا ۰.۹۲ دلار است.

وضعیت دوج کوین در سال 2028

ارز دوج کوین در سال ۲۰۲۹

سال ۲۰۲۹ هم به روال سال قبل، سالی افزایشی برای دوج است. کف قیمتی پیش‌بینی‌شده تفاوت نسبتاً زیادی دارد و از ۰.۴۷ تا ۰.۷۷ متغیر است. سقف قیمتی نیز بین ۰.۵۳ و ۱.۱۹ در نوسان است.

پیش‌بینی ارز دوج کوین در سال ۲۰۳۰

بسیاری از منابع، این سال را سال عبور دوج از ارزش یک دلار می‌دانند؛ هر چند این نظر مقبول همۀ کارشناسان نیست. برخی پیش‌بینی‌ها نوسان این ارز در سال ۲۰۳۰ را بین ۰.۴ تا ۰.۸۲ دلار تخمین می‌زنند. در حالی که برخی دیگر رقم‌های ۱.۰۹ و ۱.۴۵ را پیشنهاد می‌دهند.

پیش‌بینی ایلان ماسک از آینده دوج کوین

ایلان ماسک از سال ۲۰۲۱ با نظراتش دربارۀ ارز دوج در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های تلویزیونی، بر قیمت آن اثرگذار بوده است.

پیش بینی ایلان ماسک از آینده دوج کوین

برخی معتقدند که او با این نظرات، می‌خواهد ماهی خود را از آب گل‌آلود بگیرد و در نهایت، طرفداران دوج را به حال خود رها می‌کند و برخی دیگر، آن را نشانۀ دید مثبت ایلان ماسک به آینده دوج کوین می‌دانند.

ماسک به روش‌های مختلفی حمایت خود را از این ارز نشان داده است. برای مثال، آن را سکۀ محبوب خود نامیده و گفته است که هنوز قصد فروش دوج‌هایش را ندارد. او قول داده است که با توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال، برای بهبود بازدهی تراکنش‌های آن، همکاری خواهد کرد. ماسک همچنین، اخیراً از پروژه‌ای فضایی به‌نام DOGE-1 خبر داده و گفته است که دوج کوین می‌تواند پول فضا در آینده باشد.

قیمت ارز دوج کوین در آینده

در کل، ایلان ماسک پیش‌بینی واضح و مشخصی از قیمت ارز دوج کوین در آینده نداشته است. او دربارۀ ارزهای دیگر نیز نظرهایی داده و بر قیمتشان اثر گذاشته است؛ اما اگر اصل را بر صداقت بگذاریم، حمایت‌های او نشانۀ این است که به آینده دوج کوین امیدوار است.

همچنین بخوانید: apecoin چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عوامل اثرگذار بر قیمت دوج کوین

دوج کوین هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال، تحت تأثیر عواملی مانند عرضه و تقاضا است؛ اما ویژگی‌های جالب آن مانند برخورداری از حمایت سلبریتی‌ها، وضعیتش را کمی متفاوت می‌کند.

نامحدود بودن عرضه

این ارز دیجیتال مانند بیت‌کوین بر مبنای استخراج کار می‌کند. با این حال، تنها ۲۱ میلیون بیت‌کوین قابل استخراج است؛ ولی دوج کوین عرضه‌ای نامحدود دارد. تا امروز، چیزی حدود ۱۳۱ میلیارد دوج استخراج شده؛ در واقع عرضۀ نامحدود و زیاد، موجب کاهش ارزش آن شده است. 

خبرهای جنجالی

هر چیزی که در این دنیا داستان جالبی داشته باشد، محبوبیت بیشتری هم دارد. دوج نیز به همین دلیل، ارزی محبوب و البته جنجالی است. افراد مشهوری مثل ایلان ماسک و اسنوپ داگ از این ارز حمایت کرده‌اند. ایلان ماسک بارها با توییت دربارۀ دوج، توانسته تغییرات موقتی در قیمت آن ایجاد کند.

به‌علاوه، در عصر شبکه‌های اجتماعی، هر خبر فراگیری بدون نیاز به تایید، بر رفتار مردم تأثیر می‌گذارد. یک خبر اغراق‌شده می‌تواند قیمت ارزهای دیجیتال را به‌شدت دچار نوسان کند.

وضعیت آینده ارز دیجیتال دوج کوین

فناوری و قابلیت‌ها

دوج کوین از فناوری اثبات کار (Proof to work) استفاده می‌کند که ساده و قدیمی است و به‌علت مصرف بالای انرژی، برای محیط زیست آسیب‌زاست. همچنین دوج بسیاری از قابلیت‌های سایر ارزهای دیجیتال را ندارد. اگر این ارز به فناوری و امکانات جدید مجهز شود، برای مردم جذابیت بیشتری پیدا می‌کند و با افزایش تقاضا، قیمتش رشد خواهد کرد.

تازه‌واردها

به‌علت شهرت و محبوبیت دوج‌کوین، بسیاری از افرادی که به چم‌وخم بازار کریپتو آشنا نیستند، به‌محض ورود، آن را در سبد خرید خود قرار می‌دهند. در نتیجه، تقاضا برای آن زیاد می‌شود و ارزشش کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده ارز دیجیتال کاردانو تا سال ۲۰۳۰

خط آخر

پیش‌بینی قیمت دوج کوین در آینده کار آسانی نیست و قیمت آن تحت تأثیر عوامل مختلف در طی زمان، ممکن است با رقم‌های پیش‌بینی‌شده، تفاوت‌های زیادی داشته باشد. به‌طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که اغلب منابع، رشد دوج‌کوین را تا پایان این دهۀ میلادی پیش‌بینی می‌کنند؛ اما برخی آن را با شیب ملایم و رشد اندک و برخی با شیبی کمی تندتر. در نهایت، تحلیل و مطالعه دربارۀ این ارز دیجیتال و پیگیری اخبار و وقایع بازار، به شما کمک می‌کند پیش‌بینی دقیق‌تری از آینده دوج کوین داشته باشید و آگاهانه‌تر نسبت به خرید ارز دیجیتال اقدام کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده ارز دیجیتال سولانا
پیش بینی قیمت تتر
آینده پولکادات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها