پیش بینی قیمت و آینده اتریوم از ۲۰۲۳ تا سال ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت اتریوم

فهرست محتوا

اتریوم یکی از شناخته شده‌ترین رمزارزها در بازار جذاب کریپتو کارنسی است که از لحاظ ارزش دلاری، بعد از بیت کوین در جایگاه دوم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

این ارز دیجیتال همواره برای تریدرها بسیار جذاب بوده و بر اساس برآوردها، حدود ۱۸ درصد از کل بازار کریپتوکارنسی را در اختیار دارد. به همین دلیل پیش بینی قیمت اتریوم اهمیت خاصی برای فعالان بازار رمزارزها دارد.

در طی چند سال گذشته، قیمت Ethereum مثل همه ارزهای دیجیتال دیگر نوسانات زیادی داشته است و این موضوع پیش بینی قیمت آینده این رمزارز را بسیار مشکل کرده است.

ما در این محتوا برخی از پیش‌بینی‌هایی را که برای قیمت این رمز ارز تا سال ۲۰۳۰ انجام شده است بیان خواهیم کرد و به معرفی تاریخچه و عوامل موثر بر قیمت اتریوم هم خواهیم پرداخت.

تاریخچه اتریوم

Ethereum در سال ۲۰۱۵ با ایده ایجاد یک رمزارز غیرمتمرکز راه‌اندازی شد و از آن زمان، قیمت آن نوسانات زیادی را تجربه کرده است.
این رمزارز در سال ۲۰۲۱ مثل بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر، اوج قیمت خود را تجربه کرد و در این برهه به مبلغ ۴۸۵۱ دلار هم رسید؛ ولی در ادامه نزول شدیدی را تجربه کرد.

تصویر زیر نمودار قیمت اتریوم به دلار را، از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد و همان‌طور که می‌بینید این رمزارز محبوب، نوسانات بسیار زیادی داشته است.

قیمت اتریوم در سال 2023

پیش بینی آینده اتریوم

Ethereum از جمله رمزارزهای محبوب در بازار کریپتو کارنسی است که احتمالات متفاوتی درمورد آینده آن مطرح شده است و نمی‌توان یک دیدگاه را به عنوان پیش‌بینی آینده ارز دیجیتال اتریوم به‌طور قطعی در نظر گرفت.

بسیاری از متخصصان پیش بینی رشد اتریوم را دارند، در مقابل، برخی دیگر احتمال نزول قیمت آن را مطرح می‌کنند.

به عنوان مثال، سایت cryptopolitan، چشم‌انداز بسیار مثبتی را برای این رمزارز برآورد می‌کند. این سایت مطابق شکل زیر، پیش‌بینی می‌کند قیمت Ethereume تا سال ۲۰۳۰، بالای ۲۰ هزار دلار برسد و حتی از احتمال بالا رفتن قیمت آن تا ۶۰ هزار دلار تا سال ۲۰۳۲ صحبت می‌کند.

در ادامه این بخش، به صورت مجزا برخی از پیش‌بینی‌هایی را که برای برای آینده ارز دیجیتال اتریوم تا سال ۲۰۳۰ مطرح شده است، بیان خواهیم کرد.

پیش بینی قیمت اتریوم ۲۰۲۳

در آغاز سال ۲۰۲۳ میلادی قیمت اتریوم ۱۱۹۳ دلار بود و تا ماه آگوست قیمت آن حدود ۱۸۳۰ دلار رسیده است. البته این رمزارز محبوب در تاریخ ۱۵ آپریل ۲۰۲۳ قیمت ۲۱۳۶ دلار را هم تجربه کرد که نمودار تغییرات آن را در شکل زیر مشاهده می‌کنید.

با توجه به موفقیت نسبی فاز اول ethereum 2.0 بسیاری از کارشناسان روند مثبتی را برای این رمزارز تا پایان سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌کنند.

روند صعودی Ethereum موجب شده تا بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کنند قیمت این ارز دیجیتال در پایان سال ۲۰۲۳ در بازه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار باشد.
هر چند برخی افراد به‌علت تورم جهانی که وجود دارد، احتمال نزول قیمت اتریوم را مطرح می‌کنند و پیش‌بینی می‌کنند قیمت این ارز دیجیتالی کاهش یابد و با مقاومت در محدوده ۱۵۰۰ دلار مواجه شود.

پیش بینی قیمت اتریوم ۲۰۲۴

بیشتر کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند قیمت Ethereum در سال ۲۰۲۴ روند روبه رشد خود را ادامه دهد و به بازه قیمتی بین ۲۹۰۰ تا ۳۶۵۰ دلار را برای این رمز ارز در سال ۲۰۲۴ برسد.

هرچند برخی از کارشناسان روند بسیار خوشبینانه‎تری را برای این رمزارز بیان می‌کنند و از افزایش قیمت آن تا رکورد قیمتی ۶۰۰۰ دلار را هم صحبت می‌کنند.

پیش بینی قیمت اتریوم در 2024

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۵

بیشتر کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتالی ادامه‌یافتن روند روبه رشد Ethereum را برای سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌کنند و محدوده قیمتی آن را بین ۴۲۷۵ تا ۵۱۵۰ تخمین می‌زنند و حتی برخی دیگر عدد تاریخی ۱۰۰۰۰ دلار را برای این رمزارز در پایان سال ۲۰۲۵ حدس می‌زنند.

در برخی دیگر از پیش‌بینی‌ها، قیمت این ارز دیجیتالی در سال ۲۰۲۵، در بازه قیمتی بین ۱۹۹۰ تا ۱۲۳۵۰ دلار خواهد بود که علت اختلاف زیاد بین ماکزیمم و مینیموم در این تحلیل، احتمال ایجاد یک اصلاح قیمتی و موج نزولی در قیمت این رمزارز است.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۶

بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها قیمت Ethereum در پایان سال ۲۰۲۶ بین ۶۱۷۰ تا ۷۵۰۰ دلار خواهد بود، حتی برخی متخصصان احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال، در پایان سال ۲۰۲۶ به بالای ۱۱۰۰۰ دلار را می‌دهند.

پیش بینی قیمت اتریوم در 2027

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۷

برخی تحلیل‌ها، قیمت Ethereum را برای سال ۲۰۲۷ در محدوده بین ۸۸۷۰ تا ۹۱۹۰ دلار پیش‌بینی می‌کنند و برخی دیگر صعود بیت کوین به کانال قیمتی ۱۱۰۰۰ دلار را در سال ۲۰۲۷ بعید نمی‌دانند.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۸

بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها قیمت Ethereum تا پایان سال ۲۰۲۸ روند صعودی خود را ادامه می‌دهد و در پایان این سال ارزش این رمزارز در محدوده بین ۱۲۸۹۳ تا ۱۵۴۹۰ دلار خواهد بود؛ در حالی که برخی دیگر قیمت این ارز دیجیتالی را در پایان سال ۲۰۲۸ حدود ۱۱۰۰۰ دلار برآورد می‌کنند.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۹

بر اساس برخی تحلیل‌ها قیمت Ethereum در سال ۲۰۲۹ رکورد جدیدی را خواهد داشت و حتی از محدوده ۲۰۰۰۰ دلار هم عبور خواهد کرد.
بر اساس این پیش‌بینی قیمت این رمزارز در پایان سال ۲۰۲۹ در محدوده بین ۱۸۹۲۲ تا ۲۱۹۹۰ خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم تا 2030

پیش بینی آینده اتریوم تا سال ۲۰۳۰

بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳۰، روند رو به رشد خود را ادامه دهد و در پایان این سال از محدوده ۳۰۰۰۰ دلار هم عبور کند.

بر اساس این پیش‌بینی قیمت این رمز ارز در پایان سال ۲۰۳۰ می‌تواند در محدوده بین ۲۵۶۱۲ تا ۳۳۰۳۴ دلار باشد.

عوامل موثر بر قیمت اتریوم

برای پیش بینی ارز دیجیتال اتریوم، ابتدا باید با عوامل موثری که بر قیمت Ethereum تاثیرگذار هستند، آشنا باشیم تا بر اساس همین عوامل، اقدام به تحلیل آینده اتریوم کنیم.

از جمله عوامل موثر بر قیمت اتریوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان تقاضای موجود در بازار
  • قیمت رمزارز بیت کوین
  • میزان دامیننس Ethereum
  • قوانین و سیاست‌های دولتی
  • توسعه فناوری رمزارز Ethereum
  • افزایش ارزش بازار nft
  • جو رسانه‌ای و اظهار‌نظر افراد تاثیرگذار در این بازار
  • روند کلی بازار

که در ادامه درمورد هریک از این عوامل به طور جداگانه صحبت خواهیم کرد.

میزان تقاضای موجود در بازار

یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت رمزارزها در بازار کریپتو کارنسی، میزان عرضه و تقاضای موجود در بازار است.
هرچه میزان تقاضا برای رمزارز بیشتر باشد قطعا قیمت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت رمزارز بیت کوین

قیمت بیت‌کوین به عنوان شناخته‌ شده‌ترین ارز دیجیتالی، تاثیر زیادی بر قیمت سایر رمزارزها از جمله Ethereum دارد و با افزایش قیمت بیت‌کوین، احتمالا قیمت سایر رمزارزها از جمله اتریوم هم افزایش می‌یابد.

میزان دامیننس Ethereum

دامیننس یک اصطلاح تخصصی در بازار کریپتو کارنسی است که میزان نفوذ و تسلط یک رمزارز در کل بازار ارزهای دیجیتالی را نشان می‌دهد.
هرچه میزان دامیننس اتریوم و یا هر رمزارز دیگری افزایش یابد، قطعا قیمت آن هم افزایش خواهد یافت.

برای سال‌های متوالی، بیت کوین از لحاظ میزان دامیننس، در رتبه اول رمزارزها قرار داشت و از لحاظ ارزش کل بازار و تعداد ولت‌های فعال روزانه، جایگاه اول بازار کریپتو کارنسی را در اختیار داشت و اتریوم بعد از بیت‌کوین، دومین ارز دیجیتال مهم بود.

ولی در جولای سال ۲۰۲۱، برای اولین بار تعداد کیف‌های پول فعال Ethereum از بیت کوین بیشتر شد که همین موضوع اهمیت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتالی را نشان می‌دهد.

قوانین و سیاست‌های دولتی

کریپتو کارنسی بازاری نوپا و پرچالش برای بسیاری از کشورها است و هر دولتی متناسب با منافع و سیاست‌های کلی خود، برای مدیریت و کنترل این بازار قوانینی وضع می‌کند.

وضع قوانین محدودکننده توسط دولت‎ها در بازار رمزارزها، میزان اعتماد مردم به این بازار را کاهش می‌دهد و ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه را افزایش می‌دهد که همین موضوع می‌تواند میزان تقاضا و قیمت ارزهای دیجیتالی را کاهش دهد.

توسعه فناوری رمزارز Ethereum

توسعه و بهبود شبکه بلاک‌چین ارزهای دیجیتال، باعث افزایش امنیت، کارایی و سرعت معاملات آن‌ها می‌شود که همین موضوع باعث افزایش اقبال و تقاضا برای ارز دیجیتال مورد نظر و در نتیجه افزایش قیمت آن خواهد شد.

با ارتقا شبکه بلاک‌چین اتریوم به Ethereume 2.0، امنیت و سرعت انجام معاملات اتریوم افزایش یافت که همین موضوع تاثیر مثبتی بر روند آینده قیمت این ارز دیجیتالی داشته است.

افزایش ارزش بازار nft

توکن‌های غیرقابل تعویض یا اصطلاحا nft، بخشی از بازار بلاک‌چین Ethereum هستند که افزایش قیمت آن‌ها، می‌تواند باعث افزایش قیمت اتریوم شود.
جو رسانه‌ای و اظهارنظر افراد تاثیرگذار در این بازار

جو رسانه ای یکی از عواملی است که تاثیر زیادی در تصمیم‌گیری مردم برای ورود به بازار کریپتو کارنسی دارد.

به علاوه اظهار نظر افراد مشهور هم می‌تواند در قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد به عنوان مثال اظهارات و حمایت‌هایی که ایلان ماسک از دوج‌کوین انجام داد، باعث افزایش تقاضا برای این ارزدیجیتالی شد.

روند کلی بازار

روند کلی بازار نقش مهمی در آینده ارز اتریوم و سایر رمزارزها دارد و اگر بازار در فاز صعودی باشد، احتمال افزایش قیمت همه ارزهای دیجیتال بیشتر خواهد بود.

سخن آخر

در این مطلب در مورد تاریخچه ارز دیجیتالی اتریوم، عوامل موثر بر قیمت آن و پیش‌بینی‌های قیمت آن تا سال ۲۰۳۰ صحبت کردیم و دانستیم که Ethereum به عنوان اولین کامپیوتر غیرمتمرکز و بزرگ‌ترین اکوسیستم بلاک‌چین از نظر سرمایه بازار در جایگاه دوم ارزهای دیجیتال، درست بعد از بیت‌کوین قرار دارد.

شبکه Ethereum همین حالا میزبان بیشترین حجم پروژه‌های مالی غیرمتمرکز است و به خاطر گستردگی استفاده از آن بعید است به این زودی رقبای جدیدتر بتوانند به آن نزدیک بشوند.

اگر قصد خرید اتریوم را دارید می‌توانید با ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در صرافی راستین، با ترید در بازار جذاب کریپتو کارنسی، کسب درآمد کنید.

صرافی راستین مکان انجام معامله امن، سریع و آسان با حداقل کارمزد را برای تریدرهای بازار کریپتوکارنسی فراهم می‌کند.

به علاوه، برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتالی می‌توانید به جدول قیمتی رمزارزها در سایت راستین مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده پولکادات
استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها