آموزش تبدیل ارز در تراست ولت و کارمزد آن در سال ۲۰۲۳

آموزش تبدیل ارز در تراست ولت

فهرست محتوا

حتما شما هم شنیده‌اید افراد زیادی در جا‌به‌جایی دارایی ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی یا برعکس اشتباهی کرده و در نتیجه دارایی‌شان از دست داده‌اند! در این شرایط که ارسال و دریافت کریپتو می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، تراست‌ولت، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های حال حاضر جهان، امکان swap را برای کاربران خود فراهم کرده است.

در این مقاله، آموزش تبدیل ارز در تراست ولت با سه روش مختلف را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم. این مطلب به شما کمک کند تا بدون جابجایی ارزهای‌تان بین کیف پول‌های مختلف و به‌صورت ناشناس، آن‌ها معامله کنید. (چنانچه تمایل به خرید پول دیجیتال دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا اقدام کنید)

انواع روش‌های تبدیل ارز دیجیتال در تراست ولت

تبدیل توکن در تراست ولت در روش‌های مختلفی قابل انجام است. دو روش اصلی که با آن می‌توانید به‌راحتی ارز خود را به ارز دیگری تبدیل کنید Swap و Dapp است که بخش Swap شامل Exchange نیز می‌شود.

Swap از طریق تراست ولت

یکی از راه‌حل هایی که تراست‌ولت برای تبدیل ارز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد Swap است. در این روش شما می‌توانید کوین‌های خود را Swap کرده یا در بخش Exchange به صرافی بایننس وصل شده و اقدام به خرید‌و‌فروش ارز در تراست‌ولت کنید.

تراست‌ولت نیاز به احراز هویت ندارد و بهترین گزینه جایگزین برای صرافی‌هایی مثل بایننس است. افرادی که به هر دلیلی ترجیح می‌دهند ناشناس بمانند می‌توانند از امکانات تبدیل توکن در تراست ولت استفاده کنند. مهم‌ترین مزیت این روش سرعت بالای آن است.

باید توجه داشته باشید که ارزهای محدودی در حال حاضر برای مبادله با این روش وجود دارند که شامل بایننس کوین(BNB) و اتریوم (ETH) و کوین‌هایی که روی این دو شبکه وجود دارند، می‌شود.

حالا به اصل ماجرا یعنی نحوه تبدیل ارز در تراست ولت با روش Swap می‌پردازیم. این روش با چند کلیک ساده و به‌راحتی انجام پذیر است. باید توجه داشته باشید در کیف پول شما برای انجام عملیات BNB موجود باشد تا به خطا نخورید؛ زیرا کارمزد تبدیل ارز در تراست ولت از طریق BNB پرداخت می‌شود.

در این مثال، قصد داریم تتر را به بیتکوین تبدیل کنیم.

قدم اول: انتخاب گزینه Swap

گزینه Swap در صفحه اصلی قابل دسترسی است. همچنین می‌توانید از طریق صفحه اطلاعات کوین روی More کلیک کرده و گزینه Swap را انتخاب کنید.

swap ارز دیجیتال در تراست ولت

قدم دوم: کوینی را که می‌خواهید Swap کنید انتخاب کنید.

در قسمت You pay ارزی که قصد تبدیل کردن آن را دارید، انتخاب کنید. اگر ارز را در لیست پیدا نمی‌کنید، کافی‌ست آن را جست‌و‌جو کرده و به‌راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

در قسمت You Get هم ارز مورد نظرتان را وارد کنید. در این مثال؛ قسمت You pay تتر و در قسمت You get بیتکوین را انتخاب می‌کنیم.

sانتخاب ارز دیجیتال برای swap در تراست ولت

قدم سوم: مقدار دارایی که قصد تبدیل آن را دارید، وارد کنید.

در این قسمت شما می‌توانید میزان کوینی که قصد سواپ آن را دارید، بنویسید یا حتی از گزینه‌های درصدی موجود استفاده کرده و درصد خاصی از دارایی را برای این عملیات در نظر بگیرید. با توجه به قیمت روز، تراست‌ولت مقدار کوین دیگر را به صورت اتوماتیک پر می‌کند و فی تراکنش نیز به BNB به شما نشان می‌دهد.

انتخاب ارز دیجیتال مقصد

قدم چهارم:Swap کنید!

روی دکمه Approve USDT کلیک کرده و قرارداد هوشمند را تایید کنید سپس روی Swap کلیک کنید.

توجه کنید! با سرچ کوین USDT ممکن است گزینه‌های زیادی مشاهده شود؛ اما از آنجایی که این عملیات در شبکه اتریوم است، ما USDT ERC20 را انتخاب کردیم. همچنین WBTC همان بیتکوین در بستر ETH است که به‌راحتی به بیتکوین اصلی تبدیل می‌شود.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری ساخت کیف پول تراست والت

Exchange از طریق تراست ولت

این بخش مستقیما شما را به صرافی بایننس متصل می‌کند. اگر تا حالا در صرافی خرید و فروش انجام داده باشید، این مرحله برای شما مثل آب خوردن است.

در وهله اول به قسمت Swap رفته و روی Exchange کلیک کنید. صفحه معاملات برای شما باز شده و می‌توانید جفت ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب، آخرین پیشنهادات خریدوفروش جفت‌ارز برای شما به نمایش گذاشته می‌شوند.

در مرحله بعد، در قسمت amount مقدار ارز مورد نظر که قصد خرید آن را دارید، وارد کنید.

با کلیک بر Buy ارز مورد نظر با بهترین قیمت لحظه‌ای برای شما خریداری می‌شود. همچنین می‌توانید قیمت پیشنهادی خودتان را وارد کرده که در این صورت خرید ارز ممکن است مدت بیشتری طول بکشد.

در مرحله آخر، یک قرارداد هوشمند برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که با امضای آن، مراحل خرید طی شده و ارز مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.

exchange از طریق تراست ولت

سفارش‌های در حال انجام شما در قسمت Dex قابل مشاهده هستند و همچنین سفارشات انجام‌شده را می‌توانید در History ببینید.

استفاده از DApp در تراست ولت

یکی دیگر از روش‌هایی که در آموزش تبدیل ارز در تراست ولت به آن می‌پرادزیم، استفاده از Decentralized Applications است که به آن اصطلاحا DApp گفته می‌شود. برای دسترسی به این برنامه‌ها می‌توانید از مرورگر WEB 3 تراست‌ولت استفاده کنید.
Defiها یا همان صرافی‌های غیرمتمرکز محبوب‌ترین نوع DApp هستند که با اتصال کیف پول‌تان به آن‌ها به‌راحتی می‌توانید انواع کوین را به هم Swap کنید.

محبوب‌ترین صرافی های غیر‌متمرکز حال حاضر می‌توان به صرافی‌های زیر اشاره کرد:

 • یونی سواپ (Uniswap): محبوب‌ترین دیفای حال حاضر جهان
 • پنکیک سواپ (PancakeSwap): مناسب‌ترین دیفای برای شبکه Binance Smart Chain
 • وان اینچ (۱inch): مناسب‌ترین دیفای برای سواپ با قیمت پایین
 • دی وای دی ایکس (dYdX): بهترین گزینه برای معملات مشتقه (قرارداد های آتی و …)

ما با پنکیک سواپ آموزش تبدیل ارز در تراست ولت را ادامه می‌دهیم.

اگر سیستم عامل شما Android است در قسمت DApp عبارت Pancakeswap.finance را جست‌وجو کرده و سپس آن را انتخاب کنید.

dapp از طریق تراست ولت

اگر از دستگاه IOS استفاده می‌کنید، به مرورگر انتخابی خود رفته و به سایت Pancakeswap.finance مراجعه کنید و روی گزینه Connect wallet کلیک کنید.

dapp از طریق ios

سپس به تراست‌ولت منتقل شده، قرارداد هوشمند را امضا کنید و به مرورگر بازگردید.

 کانکت کردن تراست ولت

حالا با کلیک روی آیکون کیف پول میتوانید مطمئن شوید کیف شما وصل شده و حتی آن را Disconnect کنید.

وصل شدن تراست ولت

به قسمت Trade بروید و دو ارزی که قصد Swap بین آن‌ها را دارید، انتخاب کرده و گزینه Swap را فشار دهید.

انتخاب گزینه swap

یک قرارداد هوشمند در تراست‌ولت شما نمایش داده شده که با تایید آن معامله انجام می‌شود. اگر توکن انتخابی شما به‌صورت اتومات به کیف پولتان اضافه نشد، باید توکن را دستی به لیست قابل مشاهده خود اضافه کنید.

به تنظیمات رفته نام توکن را جست‌و‌جو کرده و سپس آن را روشن کنید.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری مراحل استیک در تراست ولت

روشن کردن نام توکن

کارمزد تبدیل ارز در تراست ولت

کارمز تراکنش یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای هر معامله‌گر است. به همین بابت در ادامه آموزش تبدیل ارز در تراست ولت به موضوع کارمزد می‌پردازیم. طبق گفته سایت رسمی، کارمزد تبدیل ارز در تراست ولت صفر است. اما هنگام معامله باید به نرخی که صرافی یا Dex ها برای شما تعیین می‌کنند، دقت داشته باشید؛ زیرا ممکن است با تعویض بین آن‌ها بتوانید هزینه تراکنش خود را پایین بیاورید. در هر صورت هزینه انتقال شما به شبکه بلاکچین و صرافی یا Dex تعلق می‌گیرد و تراست‌ولت از شما هیچ فی‌ای دریافت نمی‌کند.
آیا تراست ولت تبدیل ارزها برای ایرانیان را تحریم کرده است؟
یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های معامله‌گران ایرانی، ترس از تحریم و در نتیجه از دست دادن دارایی است. خبر خوب این است که تراست‌ولت یک کیف پول غیر‌متمرکز بوده و در نتیجه هیچکس نمی‌تواند دسترسی شما به کیف پولتان را مختل کند. با وجود این‌که این کیف پول متعلق به صرافی بایننس است؛ اما تحریم‌های این شرکت علیه ایران هیچ تاثیری روی دارایی‌های شما نداشته و نمی‌تواند باعث بلوکه شدن آن‌ها شود. البته ممکن است به‌راحتی نتوانید از خدمات پشتیبانی این کیف پول استفاده کنید.
توجه داشته باشید ۱۲ کلمه ابتدایی را که هنگام ساخت ولت به شما داده می‌شود، همواره به خاطر بسپارید و در جای امن نگه‌دارید. این کلمات حافظ کیف پول شما در هر شرایطی هستند.

مزایای تراست ولت در تبدیل ارزهای دیجیتال

از جمله مزایای تبدیل یک ارز به ارز دیگر در تراست ولت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی: سواپ کردن در این برنامه به‌راحتی انجام‌پذیر است.
 • رایگان: برنامه تراست‌ولت برای دانلود رایگان در دسترس همه قرار دارد.
 • طیف وسیع: این کیف‌پول از تعداد زیادی توکن پشتیبانی می‌کند.
 • حفظ کلید خصوصی: با این روش تبدیل ارز، کلید خصوصی شما نزد خودتان می‌‌ماند و نیاز نیست دارایی‌تان را در کیف پول صرافی‌ها بگذارید.
 • امنیت: دیگر نگرانی برای از دست رفتن دارایی‌ها از طریق نقل انتقال وجود ندارد.
 • عدم نیاز به احراز هویت: در تراست ولت احراز هویت اجباری نیست.

محدودیت‌های تراست ولت در تبدیل ارزهای دیجیتال

بعد از این که فهمیدیم چگونه در تراست ولت تبدیل ارز کنیم، باید به تمام زوایا آن، از جمله نقاط منفی این عملیات آگاه شویم. درست است که تبدیل توکن در تراست ولت نقاط مثبت زیادی دارد؛ اما به عنوان یک معامله‌گر قبل از تصمیم‌گیری باید به محدودیت‌های این کیف پول نیز دقت داشته باشید.

از جمله از این محدودیت ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • محدودیت شبکه: دقت داشته باشید Swap کردن در تراست‌ولت در حال حاضر فقط در شبکه Binance و Ethereum صورت می‌گیرد.
 • کارمزد معاملات: کارمزد شبکه بلاکچین در ساعاتی بسیار بالا است و می‌تواند خیلی بیشتر از یک معامله عادی در صرافی متمرکزی مانند راستین برای شما هزینه بردارد.
 • ریسک توکن جعلی: در دنیای کریپتو توکن‌‌های جعلی در کمین نشسته‌اند! باید حواستان را جمع کنید تا به اشتباه در تراست ولت یک توکن اسکم را Swap نکنید.
 • پرداخت کارمزد فقط از طریق BNB: اگر در حساب خود BNB نداشته باشید، عملا قادر به انجام هیچ Swap نخواهید بود و ممکن است در موقعیتی حساس مجبور به صبر و انتقال BNB باشید.
همچنین بخوانید: راهنمای تصویری و گام به گام بازیابی تراست ولت بدون کلمات

ارورهای رایج هنگام تبدیل ارزهای دیجیتال

هنگام تبدیل ارزهای دیجیتال در تراست ولت، ممکن است با برخی از ارورهای رایج مواجه شوید. در زیر، چندین ارور رایج و راه‌حل‌های آن‌‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • Insufficient Balance: این ارور به معنی نبود موجودی کافی برای انجام عملیات تبدیل ارز است. برای رفع این مشکل، قبل از انجام تبدیل مطمئن شوید که موجودی کافی در کیف پول خود دارید.
 • BNB Not Available: از آنجایی که هزینه تراکنش‌ها با BNB تامین می‌شود، برای انجام هر عملیاتی نیاز دارید، حساب خود را شارژ کنید.
 • approve usdt before you can swap it: این ارور معمولا هنگام تبدیل ارز به تتر در تراست ولت رخ می‌دهد. برای رفع مشکل کافی است در کیف پول خود قرارداد هوشمند را تایید کنید.
 • خطاهای مربوط به ورژن برنامه: سعی کنید تراست‌ولت خود را بروز نگه‌دارید تا علاوه بر برخورداری از آخرین تدابیر امنیتی برنامه از خطاهایی که ممکن است مربوط به ورژن های قدیمی باشند، جلوگیری کنید.

اگر با هر ارور دیگری روبرو شدید و راه حل آن را نمی‌دانید، بهتر است با تیم پشتیبانی تراست‌ولت یا منابع رسمی آن تماس بگیرید.

(چنانچه تمایل به خرید usdt دارید، می‌توانید از طریق راستین با امنیت و سرعت بالا اقدام کنید)

 

پرسش و پاسخ‌های متداول

۱. آیا تراست‌ولت برای ایرانی‌ها تحریم است؟

خیر این کیف پول غیرمتمرکز بوده و تحریم نیست

۲. هزینه تراکنش در تراست‌ولت چقدر است؟

تراست‌ولت هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند و فی مربوط به شبکه است.

 

تراست ولت، روشی مطمئن برای تبدیل ارزها

در این مقاله با آموزش تبدیل ارز در تراست ولت از طریق سه روش Swap، Echange و DApp پرداختیم. هرکدام از این سه روش می‌تواند نیاز شما برای تبدیل ارز را به راحتی برطرف کند.

با استفاده از تراست‌ولت علاوه بر این که بدون احراز هویت می‌توانید معاملات خود را انجام دهید، نیاز به انتقال دارایی هایتان نداشته و فقط قسمتی از آن را که قصد معامله دارید، با طبق یک قرارداد هوشمند در اختیار سرویس‌دهندگان می‌گذارید. البته اگر به دنبال یک فرصت مناسب برای خرید و فروش ارزی مشخص در قیمت خاصی هستید، بهتر است نرخ لحظه ای ارز دیجیتال را از صرافی های معتبر مثل راستین دنبال کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

بازیابی کیف پول تراست ولت
بهترین کیف پول تتر
staking01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها