نحوه تبدیل تتر trc20 به erc20 (آموزش تصویری)

تبدیل تتر trc20 به erc20

فهرست محتوا

تتر یکی از ارزهای دیجیتالی است که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو، استفاده‌های زیادی از آن می‌کنند. بسیاری از معامله‌گران با استفاده از تتر، ارزهای دیجیتال را خرید و فروش می‌کنند و در هنگامی که بازار، دارای نوسانات شدید است، سرمایه خود را امن نگه می‌دارند.

اگر شما هم از استیبل کوین تتر در معاملات خود استفاده کرده‌اید، حتما با چالش‌هایی مواجه شده‌اید. مثلا این سوال برای شما پیش آمده است که تفاوت تتر TRC20 با ERC20 چیست و یا این‌‌که روش تبدیل تتر trc20 به erc20 چگونه است؟ (چنانچه تمایل به معامله رمز ارز دارید، می‌توانید با امنیت بالا از طریق صرافی ارز دیجیتال راستین اقدام کنید)

تتر چیست؟

قبل از پرداختن به این تفاوت، ابتدا بهتر است تا درک درستی از تتر و کاربردهای آن داشته باشیم. تتر یک ارز دیجیتال است و از انواع استیبل کوین‌ها محسوب می‌شود. به عبارتی، قیمت تتر همواره ثابت بوده و معادل یک دلارِ آمریکا است.

توجه داشته باشید که تقریبا تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال، امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با تتر را ارائه می‌دهند و این موضوع باعث شده تا استفاده از تتر روزبه‌روز افزایش یابد.

ارز دیجیتال تتر، روی بلاکچین‌های مختلفی مانند ترون (TRC20) و اتریوم (ERC20) سوار است که بهتر است برای استفاده بهینه از این ارز دیجیتال با تفاوت‌های آن‌ها آشنا باشید. در بخش بعدی بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید: بررسی و پیش بینی قیمت تتر تا سال ۲۰۳۰

تفاوت تتر TRC20 با ERC20

قبل از این‌که نحوه تبدیل تتر trc20 به erc20 را آموزش دهیم در این بخش تفاوت‌های این دو شبکه بلاک‌چین محبوب را بیان می‌کنیم.
اساسی‎ترین تفاوت این دو شبکه در بستر انتقال آن‌ها است. به طوری که تتر TRC20 در بستر شبکه بلاک‌چین ترون است؛ در حالی که تتر ERC20 در بستر شبکه بلاک‌چین اتریوم است.

هر یک از این دو بستر تفاوت‌هایی با هم دارند که از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های این دو شبکه بلاک‌چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آدرس والت‌ها در بلاک‌چین اتریوم با ۰ و X شروع می‌شود ولی آدرس والت‌ها در ترون با T شروع می‌شود.
  • سرعت انتقال در شبکه ترون بین چند ثانیه تا چند دقیقه است ولی سرعت انتقال در شبکه اتریوم از چند دقیقه تا چند ساعت می‌تواند باشد.
  • کارمزد انتقال در شبکه اتریوم با توجه به حجم ارز دیجیتال مورد نظر می‌تواند تا ۳۰ تتر باشد در حالی که کارمزد شبکه ترون بین ۰ تا ۲ تتراست.
  • امنیت بستر انتقال اتریوم بسیار بیشتر از بلاک‌چین ترون است.
  • بستر اتریوم برای انتقال حجم بالای تتر مناسب است زیرا امنیت بالایی دارد در حالی که برای انتقال حجم پایین تتر، بهتر است از بستر ترون استفاده شود؛ زیرا کارمزد کم‌تری نسبت به بلاک‌چین اتریوم دارد.
همچنین بخوانید: بررسی تفاوت شبکه های انتقال ارز دیجیتال

تفاوت تتر erc20 و trc20

مراحل تبدیل تتر TRC20 به ERC20

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید بسیاری از شبکه‌های بلاک‌چین از رمز ارز تتر پشتیبانی می‌کنند؛ ولی اگر والت مبدا و مقصد، از یک بستر مشترک پشتیبانی نکنند، ارز دیجیتالی که از مبدا به مقصد ارسال می‌شود از حساب مبدا کسر می‌شود ولی به حساب مقصد اضافه نمی‌شود و در واقع از بین می‌رود.

تبدیل تتر TRC20 به ERC20
به همین دلیل اگر بستر انتقال دو والت یکی نباشد باید تتر را به بستری که در کیف پول مقصد پشتیبانی می‌شود تبدیل کرد که در ادامه این بخش، نحوه تبدیل تتر TRC20 به ERC20 را به صورت گام به گام آموزش می‌دهیم.

برای تغییر بستر انتقال کریپتو کارنسی، باید از یک پلتفرم استفاده کرد که ما در این محتوا از پلتفرم changenow استفاده می‌کنیم.

برای تبدیل تتر trc20 به erc20 با استفاده از پلتفرم changenow، مراحل زیر را به صورت گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول: تبدیل بستر انتقال تتر به بلاک‌چین مقصد

در پلتفرم changenow مطابق تصویر زیر، میزان ارز دیجیتالی که می‌خواهید بستر انتقال آن را تغییر دهید تعیین کنید و نوع بستر مبدا را در بخش بالایی و نوع بستر مقصد را در بخش پایینی صفحه انتخاب کنید و سپس روی دکمه Exchange کلیک کنید.

تبدیل بستر انتقال تتر به بلاک‌چین مقصد

در این مرحله، بخش بالایی میزان تتری است که از والت مبدا کسر می‌شود و مقدار پایینی مقدار تتری است که با کسر کارمزد از آن، به حساب کیف پول مقصد واریز می‌شود.

مرحله دوم: وارد کردن آدرس کیف پول مقصد

در این مرحله باید آدرس والت مقصد را تعیین کنیم برای این منظور کافی است مطابق شکل زیر، آدرس والت مقصد را در بخش recipient wallet وارد کنید و سپس روی دکمه next کلیک کنید.

واردکردن کیف پول مقصد

مرحله سوم: تایید مشخصات انتقال

برای آخرین گام در این مرحله، در صفحه‌ای مطابق شکل زیر، حجم ارز دیجیتال و آدرس مقصد انتقال نمایش داده می‌شود پس از بررسی این اطلاعات و اطمینان از صحت آن‌ها، با کلیک روی دکمه confirm، تتر از حساب کیف پول شما کسر خواهد شد و پس از چند دقیقه به حساب والت مقصد اضافه می‌شود.

تایید مشخصات انتقال

همچنین بخوانید: آموزش تصویری نحوه استیک در تراست ولت

چرا انتقال تتر در شبکه TRC20 از شبکه ERC20 ارزان‌تر است؟

اگر برای شما هم سوال است که چرا هنگام انتقال تتر با شبکه ترون، کارمزد کم‌تری را پرداخت می‌کنید، باید بگوییم که دلیلِ اصلی این موضوع، ترافیک کمتر شبکه ترون است.

شبکه ترون ترافیک کم‌تری در مقایسه با شبکه اتریوم دارد و از آنجا که تراکنش‌های کم‌تری در این شبکه انجام می‌شود، تراکنش‌ها در صف نمی‌مانند و کارمزد انتقال هم کمتر است.

البته ترون در پردازش تراکنش‌ها از سیستم Delegated Proof of Stake (DPos) بهره می‌برد که این موضوع موجب شده، شبکه ترون یکی از ارزان‌ترین، امن‌ترین و سریع‌ترین شبکه‌ها برای تبدیل تتر TRC20 به ERC20 و انتقال دیگر ارزهای دیجیتال باشد.

همچنین بخوانید: مقایسه کارمزد انتقال تتر از تراست ولت و سایر شبکه‌ها

نکاتی برای انتقال و نگهداری تتر در شبکه‌های ERC20 و TRC20

گاهی اوقات در هنگام انتقال و نگهداری تتر در شبکه‌های ERC20 و TRC20، اشتباهاتی رخ می‎دهد که در نهایت سرمایه افراد از دست می‌رود و ما در این بخش به نکاتی اشاره خواهیم کرد که از این اشتباهات جلوگیری می‌کند.

قبل از انتقال تتر، از صحیح بودن آدرس مطمئن شوید

بهتر است قبل از تبدیل تتر TRC20 به ERC20 با استفاده از هر شبکه‌ای، ابتدا آدرس مقصد را با آدرسی که در کیف پول خود برای انتقال وارد کرده‌اید، تطبیق دهید و سپس انتقال را انجام دهید تا ارز دیجیتال به آدرس ولت غلطی منتقل نشود و سرمایه شما از بین نرود.

شبکه مبدا را با شبکه مقصد مطابقت دهید

برای انتقال موفق تتر، حتما باید شبکه انتقال مورد نظر خود را با آدرس مطابقت دهید زیرا در مواردی پیش آمده است که فرد با استفاده از شبکه ترون، تتر را به آدرسی که مختص به شبکه اتریوم است، منتقل کرده و سرمایه خود را از دست داده است.

کیف پول یا صرافی خود را با دقت انتخاب کنید

ممکن است شما بخواهید از شبکه اتریوم برای انتقال تتر استفاده کنید؛ اما هنگامی که حساب خود را در یک کیف پول می‌سازید، متوجه می‌شوید که آن کیف پول از شبکه اتریوم پشتیبانی نمی‌کند.

پس بهتر است قبل از استفاده از یک کیف پول یا صرافی، اطمینان حاصل کنید که شبکه بلاکچینِ مورد نظر شما توسط آن کیف پول پشتیبانی می‌شود.

بیشتر بخوانید: هولد چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سخن آخر

در این مقاله با بررسی تفاوت تتر TRC20 با ERC20 و روش تبدیل تتر TRC20 به ERC20 همراه شما بودیم. توجه داشته باشید که قصد ما در این مقاله اعلامِ برتری شبکه‌های بلاکچین نسبت به یکدیگر نبود؛ بلکه باید بدانید که هر کدام از این شبکه‌ها برای انتقال تتر، کاربردهای مختلفی دارند و انتخاب یکی از آن‌ها با توجه به نیاز شما برای تراکنش و نگهداری تتر انجام می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده پولکادات
استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب