خرید زمین در متاورس شیبا | موقعیتی استثنایی در بازار املاک اتریوم

خرید زمین در متاورس شیبا

فهرست محتوا

خرید و فروش زمین در پروژه‌های متاورسی طرفداران زیادی پیدا کرده است. پروژه‌های متاورسی در حال رشد و توسعه هستند و حالا شیبا اینو هم در حال پیوستن به جمع آنها است. خرید زمین در متاورس شیبا به تازگی امکان‌پذیر شده است و بسیاری از معامله‌گران از آن استقبال کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر با این پروژه و مراحل آن ادامه این مطلب را مرور کنید.

خرید زمین در متاورس چه نوعی خریدی است؟

پروژه‌های متاورسی جهان‌های شبه‌واقعی ۳بعدی عرضه می‌کنند که به کاربران امکان می‌دهد تجربه‌های مشترک و جمعی در یک محیط به اشتراک‌گذاشته شده داشته باشند. در سال‌های گذشته این پروژه‌ها رشد قابل توجهی داشته‌اند و تعداد کاربران آنها افزایش داشته است. پروژه‌های متاورسی شناخته شده مثل دیسانترالند و سندباکس حالا کاربران گسترده‌ای در سراسر جهان دارند. خرید زمین در متاورس شیبا یا «شیبرس» به سرمایه‌گذاران امکان بهره‌برداری از این محیط در هنگام افتتاح آن را می‌دهد.

کاربران این پروژه‌ها به مجموعه‌ای از بازی‌ها و امکانات داخلی با توجه به نوع پروژه دسترسی دارند. بعد از گسترش کرونا و محدود شدن محیط‌های اجتماعی، تمایل به پروژه‌های متاورسی افزایش یافت. در این پروژه‌ها کاربران می‌توانند تجربه‌های جمعی مشابه جهان واقعی داشته باشند که برای همکاری، جلسه، برگزاری رویدادهای جمعی و حتی دوست‌یابی و قرار گذاشتن مناسب هستند.

همچنین ببینید: پیش بینی قیمت آینده ارز شیبا تا سال ۲۰۳۰

شرایط خرید زمین در متاورس شیبا

در تاریخ ۲۳ آپریل ۲۰۲۲ امکان خرید زمین‌های پروژه متاورس شیبا برای عموم ایجاد شد. تا پیش از این تاریخ در دو دوره زمین‌های این پروژه به صورت اختصاصی به سرمایه‌گذارانی که ارز دیجیتال لیش (LEASH) یا توکن شیبوشی (Shiboshi) داشتند به فروش رسیده بود.

در این حراج عمومی ۳۶۰۰۰ قطعه زمین روانه بازار شد که حدود نیمی از آن خریداری شده و به ۵۲۰۰ کیف پول ارز دیجیتال منتقل شد. این حراج همچنان ادامه دارد و بعد از اینکه تمام ظرفیت موجود در بازار به فروش رسید، ظرفیت کلی ۱۰۰۵۹۵ قطعه زمین وارد بازار می‌شود.

ظرفیت زمین‌های متاورس شیبا محدود به ۱۰۰۵۹۵ قطعه است که در حراج فعلی فقط حدود ۳۰% از آن در عرضه قرار گرفته است. اما این زمین‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند و هر کدام ارزش خاص خود را دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می‌شوید.

خرید زمین در شیبا 2

انواع زمین در متاورس شیبا

زمین‌های متاورس شیبا در چهار رده اصلی با نام‌های تجاری متفاوت عرضه شده‌اند. با توجه به ظرفیت هر کدام از رده‌ها قیمت‌های آنها با هم فرق می‌کند. این زمین‌ها حالا با ارز دیجیتال اتریوم قیمت‌گذاری می‌شوند. اگر به خرید زمین در متاورس شیبا فکر می‌کنید، برای پیدا کردن موردهای اکازیون می‌توانید جدول زیر را بررسی کنید.

رده عنوان ظرفیت قیمت (ETH)
چهار سیلور فور (Silver Fur) ۱۷۰۳۰ ۲/۰
سه گلد تیل (Gold Tail) ۷۳۵۶ ۳/۰
دو پلاتینوم پو (Platinum Paw) ۵۷۱۴ ۵/۰
یک دایاموند تیس (Diamond Teeth) ۲۰۲۴ ۱

نقشه تعاملی این زمین‌ها که شباهت بسیار زیادی به نقشه‌های خرید بلیط سینما و تئاتر دارد، در وبسایت شیبا لندز در دسترس کاربران وجود دارد. بیشتر ظرفیت باقیمانده از دور اول حراج زمین‌های رده چهار هستند و زمین‌های ارزشمندتر زودتر به فروش رسیده‌اند.

فازهای خرید زمین در متاورس شیبا

همان طور که پیشتر اشاره شد دو فاز اولیه فروش زمین‌های متاورس شیبا به مالکان ارز دیجیتال لیش اختصاص یافته است. سرمایه‌گذاران با خرید و قفل کردن این ارز دیجیتال امکان دسترسی به زمین‌های ارزشمند رده یک و دو را داشتند.

شرایط فازهای اولیه به این صورت است که خریداران با سرمایه‌گذاری ۲/۰ تا ۵ توکن لیش و قفل کردن آن برای مدت ۴۵ تا ۹۰ روز به زمین‌های سطح‌ بالاتر دسترسی پیدا می‌کنند. هر چه مبلغ سرمایه‌گذاری و مدت زمان قفل کردن بیشتر باشد، ارزش زمین‌های پیشنهادی بیشتر خواهد بود.

سرمایه‌گذارانی که به خرید زمین در متاورس شیبا علاقه بیشتری داشتند در این دو فاز با سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال لیش این پروژه را تامین مالی کردند و در نهایت زمین‌های رده‌های یک و دو در ظرفیت حراج اولیه به آنها تعلق یافته است.

اما تعداد زمین‌های متاورس شیبا محدود به عرضه فعلی نیست و به تدریج ظرفیت ۱۰۰۵۹۵ قطعه زمین آن روانه بازار می‌شود. معامله‌گرانی که به دنبال خرید زمین‌های رده یک و دو در متاورس شیبا هستند می‌توانند با قفل کردن توکن لیش در این پروژه در اولویت خرید زمین‌های رده بالا قرار بگیرند.

خرید زمین در شیبا 3

توکن‌های متاورس شیبا

در متاورس شیبا از دو توکن لیش و بن (Bone) برای مدیریت اقتصاد داخلی بازی استفاده می‌شود. توکن لیش برای خرید زمین کاربرد دارد و کاربران با داشتن مبالغ مشخصی از آن می‌توانند در حراجی‌های زمین اولویت پیدا کنند. این پروژه روی لایه دوم بلاک‌چین شیبا توسعه یافته است.

توکن بن یک توکن حاکمیتی است که کاربران با خرید و مالکیت آن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های این شبکه متاورس نقش ایفا کنند. در حال حاضر مالکان توکن بن در نحوه توسعه پروژه و امکانات این متاورس در آینده تصمیم‌گیری می‌کنند و رای می‌دهند. به‌این‌ترتیب اگر به دنبال خرید زمین در متاورس شیبا هستید با خرید توکن لیش می‌توانید شانس بیشتری برای خرید زمین‌های رده بالا به دست بیاورید.

توسعه دهندگان پروژه متاورس شیبا مدعی هستند عملکرد توکن‌های اصلی محدود به این موارد نیست و در جهان متاورسی شیبا کارکردهای مختلفی برای آنها ارائه می‌شود. این موضوع با در نظر گرفتن توسعه شیبالند بعد از پروژه‌های شناخته شده دیسانترالند و سندباکس چندان جای تعجبی ندارد.

خرید زمین در متاورس شیبا چه مزایای برایتان دارد؟

پروژه‌های متاورسی با فروش زمین به کاربران امکان بهره‌برداری مالی به شکل‌های مختلف را به آنها می‌دهند. املاک دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به یک پدیده جذاب سرمایه‌گذاری تبدیل شدند. کاربران پروژه‌های متاورسی دیسانترالند و سندباکس با خرید زمین‌های دیجیتال در این پروژه‌ها سود مناسبی کسب کردند. آنها همچنین امکان درآمد منفعل از طریق اجاره دادن زمین‌های خود و ایجاد آیتم‌های مجازی در آنها را دارند.

خرید زمین در شیبا 4

قیمت ارزان

استقبال گسترده از این پروژه‌ها باعث شده قیمت زمین در آنها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. ارزان‌ترین قطعه زمین در متاورس دیسانترالند ۳۴۸۷ مانا (MANA) قیمت دارد. قیمت زمین‌های پروژه سندباکس از این هم گران‌تر است و ارزان‌ترین آنها با قیمت ۵۴/۳ اتریوم به فروش می‌رسد.

در مقابل خرید زمین در متاورس شیبا با قیمت بسیار ارزان‌تری امکان‌پذیر است. گران‌ترین قطعه‌ زمین‌های این پروژه با قیمت ۱ اتریوم فروخته می‌شوند. اگرچه هنوز این متاورس کاملا توسعه نیافته و به کاربران امکان تجربه جهان مجازی را نمی‌دهد، ارز دیجیتال شیبا اینو به اندازه کافی اعتبار کسب کرده که سرمایه‌گذاران به پیش‌خرید زمین‌های پروژه شیبالند تمایل یابند.

بیشتر بخوانید: ارز شیبا چیست و چه مزایایی دارد؟

افزایش قیمت در سال‌های آتی

سرمایه‌گذاران برای سود بردن از قیمت زمین‌های مجازی متاورس شیبا آنها را خریداری می‌کنند. کسب درآمد از طریق سرمایه‌گذاری روی زمین‌های مجازی یکی از راهکارهای بسیار ساده و بدون ریسک درآمد زایی است. زمین‌های متاورسی مانند زمین‌های واقعی محدود هستند و مالکیت دیجیتال آنها به خریدار واگذار می‌شود.

همان طور که پیشتر اشاره شد، قیمت زمین‌های مجازی در پروژه‌های دیسانترالند و سندباکس در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. با در نظر گرفتن امکانات و تکنولوژی پیشرفته شیبالند، امکان استقبال کاربران دنیای متاورسی از آن بسیار زیاد است. همین موضوع باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران در فازهای اولیه خرید زمین در متاورس شیبا شرکت کنند.

قیمت زمین های مجازی متاورس

 

هنوز مشخص نیست دقیقا چه زمانی پروژه متاورس شیبا افتتاح بشود اما این اتفاق قرار است در سال ۲۰۲۲ بیافتد. در صورتی که همه چیز موفقیت‌آمیز باشد و کاربران این متاورس از آن رضایت داشته باشند، قیمت‌ زمین‌ها هم به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد یافت.

درآمدزایی از ارائه تجربه مجازی

محیط‌های متاورسی حالا به خوبی شناخته شده هستند و بسیاری از کاربران از آنها برای ملاقات، همکاری و رویدادهای جمعی مجازی استفاده می‌کنند. مالکان زمین و محیط‌های متاورسی پروژه‌های دیسانترالند، سندباکس، و بلاکتوپیا از طریق اجاره دادن محیط و املاک مجازی به کاربران درآمد کسب می‌کنند.

این نوع از درآمد در پروژه متاورس شیبالند هم در دسترس خریداران قرار می‌گیرد. آنها می‌توانند محیط‌ها و آیتم‌های مجازی در این پروژه بسازند و از ارائه تجربه مجازی به کاربران دیگر درآمد داشته باشند. البته زمین‌های رده بالاتر برای این کار مناسب‌تر محسوب می‌شوند و به همین دلیل به سرعت ظرفیت آنها به فروش رفته است.

مشارکت در تصمیم‌گیری‌های پروژه شیبالند

شیبالند یک پروژه DAO است که در آن کاربران شبکه در مورد نحوه هزینه کردن درآمدهای پروژه تصمیم می‌گیرند. مدیریت غیرمتمرکز این شبکه متاورسی در اختیار خریداران زمین و کاربرانی قرار می‌گیرد که در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به‌این‌ترتیب خرید زمین در متاورس شیبا به آنها امکان مشارکت در حاکمیت و مدیریت این پروژه مجازی را می‌دهد.

این ویژگی در پروژه‌های متاورسی دیگر هم دیده می‌شود و کاربران با خرید زمین در دیسانترالند و سندباکس به توکن حاکمیتی این پروژه‌ها دسترسی پیدا می‌کنند. اگرچه هنوز پروژه شیبالند به مرحله بهره‌برداری نرسیده است، اما از همین حالا خریداران زمین در مدیریت پروژه مشارکت دارند و در توسعه آن اگر نظری داشته باشند، مطرح می‌کنند.

خرید زمین در شیبا 6

منابع داخلی بازی

طبق وعده توسعه دهندگان پروژه شیبالند، خریداران زمین به غیر از حاکمیت و مالکیت زمین مجازی در این متاورس، به منابع داخل بازی ارزشمند هم دست پیدا می‌کنند. بازی‌سازی یا گیمیفیکیشن یکی از راهکارهای پروژه‌های متاورسی برای جذب مخاطبان بیشتر است که در پروژه متاورس شیبا هم مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

انواع مختلفی از منابع داخلی بازی در پروژه‌های متاورسی ارائه شده است. از آنجا که هنوز متاورس شیبا افتتاح نشده، هنوز امکان مقایسه نحوه اختصاص منابع و بازی‌سازی آن با پروژه‌های دیگر وجود ندارد. اما تا به اینجای کار شیبالند مدعی شده پروژه‌ای کاملا واقع‌گرایانه با طراحی کمتر دیده شده خواهد بود.

شیبا اینو و پروژه‌های متاورسی اتریوم

شیبا اینو یک ارز دیجیتال ERC-20 است که در اکوسیستم اتریوم توسعه یافته است. پروژه شیبالند یک پروژه ملهم از این ارز دیجیتال است که به صورت مستقل از آن مدیریت می‌شود. پروژه‌های متاورسی شناخته شده دیگر مانند دیسانترالند و سندباکس از اولین پروژه‌های متاورسی بودند که با فاصله کمی از راه‌اندازی اکوسیستم اتریوم از زیرساخت آن برای توسعه جهان‌های مجازی متاورسی بهره بردند.

تفاوت اصلی شیبالند یا شیبرس با پروژه‌های متاورسی دیگر مبتنی بر اتریوم توسعه آن برای اکوسیستم داخلی شیبا اینو است. شیبا اینو برخلاف دوج کوین که رقیب اصلی آن محسوب می‌شود به خوبی از قراردادهای هوشمند و امکانات ضرب توکن‌های NFT پشتیبانی می‌کند. این پروژه متاورسی در هنگام توسعه به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری دسترسی دارد و با توجه به جدیدتر بودن، انتظار می‌رود عملکرد بهتری نسبت به پروژه‌های دیسانترالند و سندباکس داشته باشد.

خرید زمین در شیبا 7

هنوز زمان دقیق افتتاح شیبالند مشخص نشده اما این اتفاق قرار است در سال ۲۰۲۲ بیافتد. اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد این پروژه و گیم‌ پلی آن منتشر نشده اما با توجه به افت بازار NFT و توکن‌های متاورسی در چند هفته اخیر، باید دید این پروژه تا چه حد می‌تواند رضایت افرادی که روی خرید زمین در متاورس شیبا سرمایه‌گذاری کرده‌اند را جلب خواهد کرد.

آیا خرید زمین در متاورس شیبا سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

بازار پروژه‌های متاورسی با تغییر نام فیسبوک به متا بیشتر از قبل مورد توجه عمومی قرار گرفت. پروژه‌های متاورسی شناخته شده مانند دیسانترالند و سندباکس از چند سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و حالا توانسته‌اند کاربران زیادی را جذب کنند. اما پروژه‌های متاورسی محدود به این دو گزینه نیستند و انواع مختلفی از جهان‌های مجازی بازی‌سازی شده از اکسی اینفینیتی گرفته تا بلاکتوپیا در حال حاضر در دسترس کاربران قرار دارند و در آنها امکان خرید زمین و املاک مجازی ارائه می‌شود.

خرید زمین در متاورس شیبا با توجه به محبوبیت ارز دیجیتال شیبا اینو، تکنولوژی جدیدتر توسعه و همچنین تازگی آن در مقابل پروژه‌های شناخته‌شده، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری سودآور باشد. این موضوع باعث شده در همان دورهای اول حراج زمین‌های مجازی شیبا بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن تمایل نشان بدهند. با در نظر گرفتن قیمت بالای املاک مجازی در پروژه‌های متاورسی شناخته شده، این سرمایه‌گذاری تا حد زیادی می‌تواند با موفقیت پروژه و افتتاح آن نتیجه‌بخش باشد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارید، می‌توانید شیبا را با بهترین قیمت از صرافی راستین تهیه کنید.

خرید شیبا با بهترین قیمت

هنوز امکانات اختصاصی و متفاوت پروژه متاورسی شیبا مشخص نشده است. اگر ادعای توسعه‌دهندگان به ارائه تجربه‌ای کاملا متفاوت و سرگرم‌کننده واقعیت پیدا کند، شانس موفقیت این پروژه و کسب سود چند برابری سرمایه‌گذارانی که به خرید زمین در متاورس شیبا تمایل نشان داده‌اند بسیار زیاد است.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت
نحوه ورود به بازار ارز دیجیتال
کارمزد انتقال تتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب