پیدا کردن ارزهای آماده رشد | چگونه ارزهای مستعد رشد را به چنگ بیاوریم

valuable coins

فهرست محتوا

ارزهای دیجیتال که در سال‌های ابتدای کارشان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند، اما در حال حاضر یکی از راه‌های پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری هستند. سرمایه‌گذارانی که همواره تلاش می‌کنند که به ارزهای سودآور برسند و باعث رشد سرمایه خود شوند. به همین دلیل نیز پیدا کردن ارزهای آماده رشد برای معامله‌گران کریپتو یک چالش بزرگ محسوب می‌شود.

به طور کلی از هزاران ارز دیجیتال که در بازار کریپتو وجود دارد، تنها چند ارز رمزنگاری شده هستند که در مسیر رشد قرار می‌گیرند. برخی پروژه‌ها نیز از همان ابتدا شکست خورده و تجربه‌های تلخی را برای معامله‌گران به یادگار می‌گذارند. البته پیدا کردن پروژه‌های موفق و آماده رشد کار پیچیده‌ای نیست و صرفا نیاز به رعایت چند نکته دارد که در ادامه مطلب با آن‌ها آشنا خواهید شد.

اولین قدم، شناخت ارزهای آینده‌دار

اولین قدمی که باید برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد بردارید، یاد گرفتن راه شناخت چنین ارزهای دیجیتالی است. با داشتن چنین مهارتی می‌توانید ارزهای موفق را به سادگی شناسایی کرده و سرمایه‌گذاری قابل اطمینانی را تجربه کنید.

اول از همه باید بدانید که ارزهای آینده‌دار دارای چند ویژگی مشترک هستند. در مقابل نیز ارزهای بدون پشتیبان و آینده روشن ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. به همین دلیل باید به این ویژگی‌ها دقت کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • تیم توسعه دهنده قوی با رزومه قابل توجه
  • اعتبار بالا پروژه
  • وجود مسیر توسعه پروژه یا Roadmap
  • اطلاعات مشخص درباره جزئیات معاملات ارز

علاوه بر موارد بالا، دلایل دیگری نیز هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به اعتبار یک پروژه استناد کرد. به همین دلیل قبل اینکه ریالی از سرمایه ارزشمند خود را روی ارزی سرمایه‌گذاری کنید، باید بیشتر با ارزهای آماده رشد آشنا شوید.

valuable coins 2

نشانه‌های یک ارز آماده برای رشد

هنگامی که قصد پیدا کردن ارزهای آماده رشد را دارید، باید روی ویژگی‌های ارزها تمرکز بیشتری داشته باشید. به طور کلی از لحظه‌ای که یک ارز معرفی می‌شود و در مسیر معاملات قرار می‌گیرد، مراحل مشخصی را طی می‌کند. ارزهای آینده‌دار و آماده رشد در هر یک از این مرحله‌ها دارای مجموعه از ویژگی‌ها هستند. با بررسی همین ویژگی‌ها در ارزهای دیجیتال گوناگون نیز می‌توان پیشبینی‌های نسبتا قابل قبولی را در مورد زمینه رشد ارز مورد نظر انجام داد.

پروژه و تیم توسعه‌دهنده

بدون شک اولین و مهم‌ترین موضوعی که پیدا کردن ارزهای آماده رشد باید بررسی شود، پروژه و تیم توسعه دهنده ارز است. با قاطعیت می‌توان گفت که ارزهایی که تیم توسعه دهنده معتبری ندارند، قطعا رشد نخواهند کرد. به همین دلیل نیز چنین ارزهایی گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیستند. به همین دلیل باید به تیم توسعه دهنده توجه کرد و اطلاعاتی در مورد رزومه کاری آن‌ها به دست آورد. برای مثال اگر در تیم سازنده افرادی را می‌بینید که سابقه حضور در پروژه‌های بزرگ را دارند، احتمالا با ارز آینده‌داری طرف هستید که احتمال رشد خواهد داشت.

به دست آوردن اطلاعات در مورد تیم سازنده کار پیچیده‌ای نیست. کافیست تا در مورد پروژه و ارز مورد نظر اندکی جستجو کرده تا به اسامی تیم سازنده برسید. سپس با چند جستجوی ساده در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و توییتر از رزومه آن‌ها مطلع خواهید شد. در سایت رسمی تیم توسعه دهنده نیز می‌توانید از Roadmap و سایر قابلیت‌های پروژه اطلاعات کافی کسب کنید.

valuable coins 3

سرمایه‌گذاران و حامیان پروژه

سرمایه‌گذاران و حامیان جزو آن دسته از نکاتی است که می‌تواند برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد  اولویت اول باشد. زمانی که یک پروژه کریپتویی یا ارز دیجیتالی توسط افراد مشهور و ثروتمند جهان حمایت می‌شود، یعنی ارز مورد نظر جای رشد بسیار زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است که فعالیت افراد مشهور در زمینه تجارت و ثروتمند فعال را زیر نظر بگیرید و توصیه‌های آن‌ها برای خرید ارزهای دیجیتال را از دست ندهید. با انجام این کار قطعا به سود قابل توجهی خواهید رسید.

کاربردها و موارد استفاده

اتر (Ether: ETH) که توکن شبکه بلاکچین اتریوم است، به عنوان گاز در این شبکه شناخته می‌شود. در واقع گاز اصطلاحی است که پروژه اتریوم با استفاده از قصد دارد که کاربرد اصلی اتر را معرفی کند. یعنی می‌خواهد نشان دهد که اتر روزی برای انجام تراکنش‌های هزینه مصرف انرژی استفاده خواهد شد.

چنین مثالی به خوبی نشان می‌دهد که کاربردهای یک ارز دیجیتال چقدر در پیدا کردن ارزهای آماده رشد مفید خواهد بود؛ زیرا زمانی که ارزی کاربردی منحصر به فرد و محبوب را در اختیار دارد، در آینده نچندان دور رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد. البته که این کاربردهای در مورد پروژه یا ارز نیز اطلاعات قابل توجهی را ارائه می‌دهند.

valuable coins 4

برای مثال بیت کوین برای این عرضه شده تا برای سیستم‌های پرداختی شفاف مورد استفاده قرار بگیرد. در سمت دیگر اتریوم به ماشین مجازی جهانی تبدیل خواهد شد که از ارزهای جدید بسیاری میزبانی خواهد کرد. همین کاربردهای بزرگ نشان دهنده مقیاس‌پذیری قابل توجه و تیم توسعه دهنده قدرتمند این ارزهای دیجیتال بسیار محبوب هستند. با مراجعه به سایت پروژه رمز ارز نیز تنها با چند کلیک از کاربردها و اهداف توسعه پروژه اطلاعات کاملی به دست خواهید آورد.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دستگاه ماینر بیت کوین در سال ۲۰۲۳

نقدینگی

وجود نقدینگی در ارزهای دیجیتال بسیار مهم است؛ زیرا بدون وجود نقدینگی در خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظرتان دچار مشکل می‌شوید. به همین دلیل زمانی پیدا کردن ارزهای آماده رشد ساده‌تر می‌شود که میزان نقدینگی ارز دیجیتال مورد نظر در همان ابتدا مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

اگر ارز دیجیتالی بدون حجم معاملاتی و نقدینگی قابل قبول پیدا کردید، باید برای رسیدن به نقدینگی کافی صبر کنید. البته که موفقیت پروژه در رسیدن ارز دیجیتال بومی به میزان نقدینگی کافی نیز مهم خواهد بود. حال در شرایطی که سایر سرمایه‌گذاران به آن ارز توجهی نشان نمی‌دهد و حجم معاملات ارقام اندکی را نشان می‌دهد، روشن است که خرید چنین ارزی چندان هوشمندانه نیست. ناگفته نماند که بسیاری از ارزهای دیجیتال بدون نقدینگی کلاهبرداری یا همان اسکم (Scam) هستند.

ارزش کوین یا ارز دیجیتال با توجه به میزان عرضه

شما باید ارزشی که یک سکه در حال حاضر دارد و احتمالا در آینده پیدا کند را مورد بررسی قرار دهید. جالب است بدانید شاید ارز دیجیتالی که برای شما ارزشمند است، در آینده نیز دیگران برای آن ارزش قائل شوند. البته چنین نگاهی به ارزش‌ ارزهای دیجیتال اندکی غیر قابل احساس خواهد بود. به خصوص برای دارایی‌های مانند توکن‌های غیر قابل تعویض که دارایی شخصی محسوب می‌شوند.

valuable coins 5

توجه داشته باشید که ارزش با قیمت یک ارز دیجیتال تفاوت دارد. برای مثال ممکن است که یک پروژه از نظر میزان نقدینگی، راه پیشرفت، کاربرد و دیگر موارد این چنینی شرایط مناسبی داشته باشد، اما به خاطر توزیع نادرست توکن‌ها با قیمت کمتری معامله شود.

البته که در ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال و پیدا کردن ارزهای آماده رشد میزان تقسیم توکن‌ها اهمیت بیشتری دارد. برای مثال توصیه می‌شود به سراغ پروژه‌هایی بروید که کمتر از ۲۰ درصد کوین‌ها را به تیم توسعه دهنده اختصاص داده‌اند. اگر به این نکته توجه نکنید، باید احتمال دهید که روزی درصد زیادی از توکن‌ها توسط تیم توسعه دهنده فروخته شده و دیگر از پروژه پشتیبانی نشود. با چنین شرایطی نیز ارز دیجیتال مورد نظر سقوط قیمت را قطعا تجربه خواهد کرد.

دومین قدم، در دست گرفتن بازار و پیدا کردن ارزهای جدید

حالا که با ویژگی‌های یک رمزارز خوب برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد آشنا هستید، باید با راه‌های رسیدن به این ارزهای رمزنگاری شده آشنا شوید. به طور کلی در حال حاضر ارزهای وجود دارند که در بازار کریپتو معامله‌ می‌شوند. از طرف دیگر ارزهای دیجیتال و پروژه‌های جدیدی نیز معرفی شده که بستر ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری هستند. به همین دلیل باید راه‌های پیدا کردن ارزهای دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری را دانست تا این فرصت‌ها از دست نروند.

صرافی‌های ارز دیجیتال

صرافی‌های ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد جدید یا قدیمی هستند. در صرافی‌ها سکه‌ها به طور کامل لیست شده و قدرت انتخاب بالایی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داد. البته برای دسترسی به صرافی‌ها ایجاد حساب کاربری ضروری خواهد بود. همچنین صرافی‌های گوناگونی در دسترس بوده که می‌توانید با توجه به نیازهای خود آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید. صرافی راستین تمام تلاش خود را می‌کند تا معتبرترین ارزهای دیجیتال را در دسترس شما قرار دهد.

valuable coins 6

جمع‌آوری داده‌ها

جمع‌آوری داده‌ها در مورد یک ارز دیجیتال جزو ترفندهایی است که فقط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای آن را انجام می‌دهند. با استفاده از پلتفرم‌های مختلف می‌توان اطلاعات کاملی را در مورد ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرد. برای مثال سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) که بین دوست‌داران کریپتو بسیار محبوب است، جزو گزینه‌های محبوب برای جمع‌آوری داده‌ها محسوب می‌شود. با استفاده از این سایت می‌توان اطلاعات جالبی مانند قیمت، حجم بازار، حجم معاملات و دیگر موارد این چنینی را ارائه می‌دهد.

کمک گرفتن از شبکه‌های اجتماعی

این روزها شبکه‌های اجتماعی به بخش جدانشدنی زندگی مردم تبدیل شده‌اند. البته که این شبکه‌ها سرمایه‌گذاران را برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد کمک خواهند کرد. همچنین شبکه‌های اجتماعی از چند راه این کمک ارزشمند را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. در مسیر اول می‌توان صفحات شبکه اجتماعی پروژه را دنبال کرد تا اطلاعات و اخبار را در سریع‌ترین زمان به دست آورد. در مسیر دوم نیز سایر صفحاتی قرار می‌گیرند که در زمینه کریپتو فعالیت دارند. یعنی مطالبی را راجع به ارزهای جدید و مناسب منتشر می‌کنند که قطعا مفید خواهند بود.

سایت‌های تخصصی ارز دیجیتال

سایت‌های اینترنتی دیگر راهی است که می‌توان برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد استفاده کرد. در این چنین سایت‌هایی روزانه مطالب گوناگونی را در مورد بازار منتشر می‌کنند. همچنین در میان این مطالب می‌توان اطلاعاتی در مورد بهترین ارزها و پروژه‌ها قابل توجه به دست آورد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که سایت تخصصی کریپتو  مانند ICO DROPS را به هیچ عنوان از دست ندهید.

valuable coins 7

پلتفرم‌های مالی غیر متمرکز

پلتفرم‌های مالی غیر متمرکز یا DeFi جزو مکان‌های نسبتا جدید برای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هستند. این پلتفرم‌‌ها عملکردی نسبتا مشابه با سیستم بانکی سنتی دارند، اما از قراردادهای هوشمند برای انجام تراکنش‌ها کمک می‌گیرند. حالا باید بدانید که این پلتفرم‌های از توکن‌های بومی برای انجام تراکنش‌ها کمک می‌گیرند. به همین دلیل باید از پلتفرم‌های مالی غیر متمرکز مشهور مانند Maker DAO کمک بگیرید تا به ارزهایی با احتمال رشد بالا برسید.

مراجعه به بازار توکن‌های غیر قابل تعویض NFT (Non-fungible Token)

توکن‌های غیر قابل تعویض در بازار کریپتو مورد توجه افراد زیادی هستند. به طوری که بهترین ارزهای دیجیتال و توکن‌ها محبوب به همین پلتفرم‌ها مربوط می‌شوند. همچنین باید بدانید که پروژه‌های NFT در حال حاضر به اشکال گوناگونی در دسترس هستند. برای مثال درصد زیادی از این پلتفرم‌ها را پروژه‌های متاورسی یا بازی‌هایی تشکیل می‌دهند که ارزشمندترین توکن‌ها یا ارزها را در اختیار دارند. به همین دلیل برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد باید به بازار NFT و تمامی پروژه‌های آن توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت nft به صورت گام به گام

پیشنهادات اولیه سکه‌های جدید ICO (Initial Coin Offering)

سال ۲۰۱۸ اولین سالی بود که عرضه اولیه سکه‌ها یا ICO استفاده شد تا پروژه‌ها سرمایه‌ اولیه برای توسعه و رشد خود را فراهم کنند. همچنین پروژه‌هایی که در این عرضه اولین موفق عمل می‌کنند، شانس رشد بیشتری خواهند داشت. اگر شما هم می‌خواهید که جزو معامله‌گران و سرمایه‌گذاران سریع باشید، باید به این عرضه‌های اولیه دقت کنید تا ارزهای قابل رشد را همان ابتدا به دست بیاورید.

سرمایه‌گذاری از کنار صرافی‌های اصلی

برخی از سرمایه‌گذاران علم یا زمان کافی برای پیدا کردن ارزهای آماده رشد را ندارند. به همین دلیل سرمایه اولیه خود را به دست صرافی‌ها یا سایر افراد می‌سپارند تا این مرحله را با موفقیت طی کنند. البته که چنین روشی برای پیدا کردن ارزها و سرمایه‌گذاری با ریسک همراه خواهد بود.

valuable coins 8

بهترین ابزارها برای پیدا کردن و بررسی ارزهای آماده رشد

در دنیای اینترنت و کامپیوتر ابزارهای گوناگونی مانند Farm، Lend، سایت ICODROPS و… وجود دارد. شما با استفاده از این ابزارها به راحتی می‌توانید که تمامی ارزهای دیجیتال موجود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین ابزارهای این چنینی دقت شما را در بررسی ارزها به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند. بلاگ راستین یکی از منابعی است که می‌توانید برای شناسایی ارزهای آماده رشد از آن کمک بگیرید.

با احتیاط به ارزهای جدید نزدیک شوید

پیدا کردن ارزهای آماده رشد و رسیدن به نتیجه ایده‌آل یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های سرمایه‌گذاران است. البته که نباید در پیدا کردن ارزها و سرمایه‌گذاری روی کوین‌های جدید ریسک کرد. بلکه باید محتاط بود و مدیریت ریسک مناسب داشت تا سرمایه در خطر جدی قرار نگیرد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده پولکادات
استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب