هشدار انجمن بلاکچین ایران درباره پروژه کلاهبرداری کربلا کوین

کربلا کوین چیست

فهرست محتوا

به‌تازگی و در آستانه فرارسیدن ماه محرم، خبرهای زیادی درباره پروژه رمز ارز جدیدی با نام «کربلا کوین» می‌‌شنویم و باتوجه‌به هشدار انجمن بلاکچین ایران، به نظر می‌رسد این رمزارز جنبه‌های تاریک زیادی داشته باشد.
طبق وایت پیپر این پروژه، کربلا کوین (karbalacoin) یا به‌اختصار KBL، قرار است در آینده به واحد پول بومی شیعیان تبدیل شود و در یک اکوسیستم مالی مطابق با اصول اسلامی به کار رود.
گردانندگان این کوین تأکید زیادی روی اهداف خیرخواهانه دارند و ادعا می‌کنند ۶۰ درصد از مبلغ هر تراکنش را به فعالیت‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی در جامعۀمسلمانان اختصاص خواهند داد.
از اهداف مهم دیگری که در وایت پیپر این کوین آمده، باید به ترکیب ایدئولوژی، فناوری و جامعه اشاره کرد که قصد دارد کامیونیتی شیعیان را با تکنولوژی‌های روز آشنا کند.
کربلا کوین مدعی است که به شکل یک سازمان مستقل غیرمتمرکز طراحی شده و قرار است برای کمک به اعضای آسیب‌پذیر جامعه شیعه و حمایت از فعالیت‌های زیارتی فعالیت کند.
این پروژه تأکید زیادی روی تسهیل نقل و انتقال پول، شفافیت مالی، حلال و به دور از ربا بودن دارد؛ اما طبق نظر کارشناسان، این موازین اخلاقی تنها بهانه‌ای برای همراه‌کردن قشر مذهبی جامعه و فریب‌دادن آنها به‌کاررفته‌اند.
این پروژه سه دفتر نمایندگی در تهران، ترکیه و سوئد دارد؛ اما هیچ نامی از گردانندگان و تیم توسعه‌دهنده آن در دسترس نیست. در حال حاضر اطلاعات دقیقی درباره زمان لانچ پروژه، نحوه توزیع کوین‌ها و سایر خدمات وجود ندارد.
با استناد به هشداری که انجمن بلاکچین ایران منتشر کرده، به نظر می‌رسد این پروژه تمام فاکتورهای یک پروژه فریبکارانه و اسکم را دارد و احتمال کلاهبرداری و تقلبی بودن این کوین بسیار زیاد است.

نامه هشدارآمیز انجمن بلاک‌چین ایران دربارۀ کربلا کوین
توصیه می‌کنیم تا حصول اطمینان از درستی پروژه و اثبات ادعاهای آن، صبور باشید و فعلاً از خرید این توکن خودداری کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

No posts found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب