ارز دیجیتال Kava | پلتفرم اصلی وام‌دهی غیرمتمرکز در آینده را بشناسید

kava-token-03

فهرست محتوا

پلتفرم ارز دیجیتال Kava نوعی پروتکل نرم‌افزاری است که با استفاده از چندین ارز دیجیتال به کاربران خود این امکان را می‌دهد بدون نیاز به واسطه‌های مالی سنتی، وام بگیرند و وام بدهند. کاوا، یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز نسل جدید به شمار می‌آید که هدف آن ایجاد انعطاف‌پذیری در بازار است. این شبکه به دلیل امکانات میان‌زنجیره‌ای و استراتژی‌های وام‌دهی در بازار ارزهای دیجیتال شهرت دارد.

امروزه این پلتفرم طیف وسیعی از محصولات را ارائه می‌دهد که دو مورد اصلی آن وام‌های وثیقه‌ای و استیکینگ هستند. بدین ترتیب می‌توان کاوا را یکی از پروژه‌های نوظهور امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای در نظر گرفت. در حالی که بیشتر پروژه‌های دیفای روی اتریوم اجرا می‌شوند، کاوا در عوض بر روی کازماس اجرا می‌شود. دلیل این تصمیم هم افزودن قابلیت‌های بیشتر به پلتفرم این ارز دیجیتال است.

نگاهی به تاریخچه ارز دیجیتال کاوا و بنیان‌گذاران آن

ارز دیجیتال Kava در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط Kava Labs و سه نفر به نام‌های Ruaridh O′Donnell، Brian Kerr و Scott Stuart تاسیس شد. از سال ۲۰۱۷ ایده کاوا عنوان شده بود و با وجود تغییراتی که ایجاد شده است، بعضی از اعضای اولیه این تیم مانند گذشته ثابت ماندند. مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران کاوا، برایان کر است. او بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه سان فرانسیسکو به شرکت Fnatic Gear که نخستین شرکت سازنده سخت‌افزار است، ملحق شد.

kava-token-04

از دیگر بنیان‌گذاران این پروژه می‌توانیم به روآرید اودانل اشاره کنیم. او مدرک کارشناسی ارشد فیزیک را دارد و پیش از آنکه به کاوا ملحق شود، در کمپانی Levelworks به عنوان مهندس و تحلیلگر داده فعالیت می‌کرده است. این پروژه به طور پیوسته با کاربران خود در ارتباط است و کاربرانی هم که قصد دارند درباره اعضای تیم این پروژه اطلاعات بیشتری به دست بیاورند، می‌توانند با مراجعه به تلگرام و یا حساب رسمی توییتر کاوا، به اطلاعات کاملی در این زمینه دست پیدا کنند.

ارز دیجیتال Kava دقیقا چیست

پلتفرم ارز دیجیتال کاوا، به اصطلاح ” دیفای ارز دیجیتال” نام گرفته است، زیرا در این پلتفرم با ارائه انواع رمزارزها به عنوان وثیقه، امکان دریافت وام برای شما وجود دارد. کاوا پلتفرمی میان زنجیره‌ای است که سرویس‌های شبیه به میکر دائو دارد. توجه کنید که میکر دائو تنها از اتریوم و به صورت کلی از توکن‌های ERC-20 پشتبانی می‌کند، اما پلتفرم ارز دیجیتال کاوا می‌تواند در مقابل وثیقه‌گذاری از تمام رمزارزها، به کاربران وام بدهد.

kava-token-05

پروژه‌هایی مانند کازماس، ریپل و صندوق‌های تامینی همانند آرینگتون کپیتال، از پلتفرم کاوا پشتیبانی می‌کنند. این موضوع در واقع امتیازی برای در نظر گرفتن آینده‌ای درخشان برای ارز دیجیتال Kava  به شمار می‌آید. این ارز دیجیتال برای ارائه سرویس‌های خود از استیبل کوین (USDX) وثیقه‌گذاری شده با سرمایه‌های ارز دیجیتال و همچنین توکن استیکینگ شده Kava برای رای‌گیری استفاده می‌کند. کاوا از اینتر لجر (Interledger) نیز برای ترکیب‌ انواع شبکه‌های بلاک‌چین استفاده می‌کند. به واسطه این ارز دیجیتال، کاربران کیف پول ارز دیجیتال می‌توانند پرداخت‌ها را به روش میان‌زنجیره‌ای ارسال کنند و به آسانی دارایی‌های خود را در کیف پول خود به دیگر دارایی‌ها تبدیل و یا به اصطلاح سواپ کنند. (برای مشاهده قیمت و خرید و فروش ریپل می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

ویژگی‌های ارز دیجیتال کاوا؛ پلتفرمی با رابط کاربری بالا

ارز دیجیتال Kava به عنوان یک سیستم‌ وام‌دهی متمرکز، ویژگی‌های متنوعی دارد. با استفاده از پلتفرم وام‌دهی کاوا کاربران می‌توانند به صورت خیلی سریع با استفاده از ارزهای دیجیتال وام دریافت کنند. استیبل کوین پلتفرم USDX امکان ضمانت‌گذاری دارد و به دارندگان آن سود ارائه می‌شود.

kava-token-06

این پلتفرم در نظر دارد تا انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی کند و محصولات جدیدی را به کاربران ارائه نماید. کاوا به دلیل عملیات زنجیره‌ای متقابل و همکاری با شبکه کازماس که در آن پروتکل‌های کاوا میزبانی می‌شوند، یک ارز دیجیتال منحصر‌به‌فرد است. کاوا پلتفرمی کاربرپسند است و امکان دسترسی به طیف وسیعی از دارایی‌ها را برای افراد فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال کاوا چگونه کار می‌کند؛ انعطاف‌پذیری شبکه کاوا در مقابل رقبا

کاربران شبکه ارز دیجیتال کاوا می‌توانند دارایی‌های خود را به ازای دریافت USDX وثیقه بگذارند. USDX، به عنوان استیبل کوین اختصاصی کاوا در شبکه عمل می‌کند. برای دریافت وام USDX، کاربران تنها باید ارز دیجیتال خود را در یک قرارداد هوشمند درون پلتفرم، قفل کنند. این ارز دیجیتال قفل شده به عنوان وثیقه برای وام شما عمل خواهد کرد.

kava-token-07

این امکان وجود دارد که کاربران وام‌های وثیقه‌ای مختلفی دریافت کنند تا برای ارزهای دیجیتالی پشتیبانی شده در سیستم، اهرم تلفیقی ایجاد شود. به عنوان مثال شما می‌توانید بیت‌کوین یا ریپل خود را با پروتکل‌های سیستم، قفل کنید. با این کار، به اندازه ارزش دارایی قفل شده خود، USDX که به تازگی تولید شده است دریافت خواهید کرد. با این قابلیت شما می‌توانید بیت‌کوین بیشتری خریداری کنید. (برای مشاهده قیمت، خرید و فروش بیت کوین می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

امکان ذخیره‌سازی دارایی‌‌ها در انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری

چنین همکاری امکان ذخیره‌سازی دارایی‌‌ها را در انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری برای شما فراهم می‌کند. به همین دلیل می‌توان گفت که انعطاف‌پذیری، یکی از اصلی‌ترین مزایای شبکه ارز دیجیتال Kava در مقابل رقبا است. شبکه کاوا همچنین مجموعه متنوعی از اپلیکیشن‌های ساخته شده توسط کاربران را نیز در بر می‌گیرد. هر کدام از این DApp‌‌ها به رابط کاربری پلتفرم کاوا، کمک زیادی می‌کنند.

سه محصول اصلی ارز دیجیتال کاوا را بشناسید

ابتدا از کاوا مینت آغاز می‌کنیم. در قسمت کاوا مینت، کاربران به هر میزان که ارز دیجیتال به عنوان وثیقه قرار دهند، تا سقف ۶۷ درصد از ارزش آن، می‌توانند استیبل کوین بومی کاوا، یعنی USDX را وام بگیرند و از کاربردهای آن بهره‌مند شوند. به افرادی که این استیبل کوین را مینت کرده‌اند به صورت هفتگی توکن بومی کاوا داده می‌شود که مقدار آن به نوع وثیقه و همچنین میزان USDX بستگی دارد.

kava-token-08

به صورت هفتگی ۷۴ هزار کاوا ضرب می‌شود و کاربرانی که BNB وثیقه گذاشته‌اند، سهمی را بر اساس مقدار USDX که مینت کرده‌اند، پاداش می‌گیرند. کاربرانی که وام می‌گیرند ملزم به پرداخت بهره هستند که این بهره تحت عنوان کارمزد ثبات بین هولدرهای USDX توزیع می‌شود. اگر ارزهایی که کاربر وثیقه کرده است، بیش از حد افت قیمتی داشته باشند ( یعنی زمانی که میزان ارزش وثیقه به کمتر از حداقل نسبت استقراضی برسد) وثیقه به طور کامل توسط شبکه مصادره و به حراج گذاشته می‌شود. بعد از حراج، اگر ارزی باقی مانده باشد که به فروش نرود، به حساب کاربر برگردانده می‌شود.

کاوا لند (Kava lend)

درست برخلاف کاوا مینت که در آن شما تنها می‌توانید USDX وام بگیرید، در کاو لند علاوه بر USDX، ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین، ریپل، BUSD، BNB و سایر موارد را نیز می‌توانید به عنوان وام دریافت کنید. کاوا لند دارای توکن حاکمیتی (Governance Token) به نام هارد است.

کاوا سواپ (Kava Swap)

یکی دیگر از محصولات ارز دیجیتال Kava، کاوا سواپ است. کاوا سواپ، یک بازارساز خودکار استخر نقدینگی است و در آن خریداران و فروشندگان بدون نیاز به مجوز و به صورت خودکار، امکان داد و ستد دارایی‌های دیجیتال را در آن خواهند داشت.

چگونگی خرید و فروش ارز دیجیتال Kava برای کاربران ایرانی

به منظور خرید و فروش ارز دیجیتال Kava کاربران ایرانی می‌توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین‌ها مانند تتر را از صرافی‌های داخلی خریداری کنند. سپس آن را در صرافی‌های آنلاین خارجی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم به رمز ارز کاوا تبدیل نمایند.

دقت داشته باشید که صرافی را انتخاب کنید که از رمز ارز کاوا پشتیبانی می‌نماید. شما می‌توانید برای آشنایی با صرافی‌های پشتیبانی‌کننده از ارز دیجیتال Kava به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید و بعد از پیدا کردن رمز ارز Kava در قسمت Market با صرافی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، آشنا شوید.

kava-token-09

صرافی‌های پشتیبانی‌کننده از رمزارز Kava شامل موارد زیر هستند:

فروش رمز ارز Kava

برای فروش ارز دیجیتال کاوا همانند خرید آن می‌توانید از صرافی‌هایی که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم، استفاده نمایید. در ابتدا نیاز است در صرافی که انتخاب کرده‌اید، ثبت نام و فرایند احراز هویت را انجام بدهید. در نهایت هم می‌توانید اقدام به فروش این ارز دیجیتال کنید. پیشنهاد ما به شما این است که از صرافی استفاده کنید که از حجم معاملات بالایی برخوردار می‌باشد و از آخرین پروتکل‌های امنیتی روز دنیا استفاده می‌کند. این موضوع می‌تواند به شما در روند سرمایه‌گذاری کمک کند.

کدام کیف پول‌ها از ارز دیجیتال Kava پشتیبانی می‌کنند

به منظور ذخیره‌سازی ارز دیجیتال کاوا کاربران می‌توانند از کیف پول‌های پشتیبانی‌کننده این رمز ارز استفاده نمایند. کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست و سیف پال، از جمله کیف پول‌هایی هستند که قابلیت ذخیره‌سازی ارز دیجیتال کاوا را دارند. کیف پول تراست و سیف پال، کیف پول‌های موبایلی هستند که کاربران می‌توانند به راحتی از آن‌ها استفاده نمایند. این دو کیف پول در دو نسخه اندروید و ios در دسترس می‌باشند. همچنین لازم به ذکر است که هر دو این کیف پول‌ها، از رمزارزهای بسیاری پشتیبانی می‌کنند.

kava-token-10

آیا می‌توانیم ارز دیجیتال Kava را استخراج کنیم

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های به دست آوردن ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در بستر آن‌ها، استخراج است. اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا رمز ارز مورد نظر شما قابل استخراج است یا خیر. ارز دیجیتال Kava از الگوریتم اثبات سهام یا همان Pos استفاده می‌کند.

kava-token-11

کاوا بر روی کازماس ساخته شده است و از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند. در واقع کاوا از شبکه‌ای از نودهای اعتبارسنج برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. با این وجود می‌توان نتیجه گرفت که کاوا قابلیت استخراج ندارد و تنها آن دسته از رمز ارزهای مبتنی بر POW قابل استخراج هستند.

آینده سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و روند قیمتی kava  در سال‌های آتی

کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال بر این باور هستند که به مرور زمان Kava Labs توسعه یافته و نوآوری بیشتری به منظور گسترش اکوسیستم خود به خرج خواهد داد. بلاکچین کاوا مزیت‌های مختلفی دارد و امکان استقرار تعداد نامحدودی از ایده‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. با در نظر گرفتن نقشه راه ارز دیجیتال Kava، این مجموعه در حال تکمیل و راه‌اندازی زیرساخت‌ها و تقریبا تمام اجزای کلیدی پروژه کاوا است.

kava-token-01

در آینده پلتفرم کاوا، اکوسیستم منحصر‌به‌فرد خود را تشکیل می‌دهد و ابتدا محصولات دیفای را روی آن می‌سازد. این موضوع باعث می‌شود خدمات کاوا کیفیت بالایی داشته باشند که همین موضوع می‌تواند بر سرعت اکوسیستم آن نیز تاثیرگذار باشد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، می‌توان گفت که ارز دیجیتال Kava در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال، آینده‌ای طلایی را پیش رو دارد.

پیش‌بینی قیمت Kava تا پایان سال ۲۰۲۲

ارزش ارز دیجیتال Kava به دلیل تلاش‌های بی‌وقفه تیم توسعه‌دهندگان شبکه و سرمایه‌گذاران رو به افزایش است. بنابراین قیمت محاسبه شده تا پایان سال ۲۰۲۲ روندی صعودی را تجربه خواهد کرد. به گفته تحلیلگران، پیش‌بینی می‌شود قیمت کاوا تا پایان سال ۲۰۲۲ به حداکثر سطح قیمت ۱۰.۳۹ دلار برسد. در نتیجه میانگین قیمت پیش‌بینی ‌شده برای آینده کاوا در حدود ۸.۹۳ دلار الی ۹.۱۸ دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

خرید کاوا با بهترین قیمت

روند قیمتی کاوا در سال ۲۰۲۳

با توجه به شواهد اینطور به نظر می‌رسد که تا سال ۲۰۲۳، قیمت ارز کاوا به سطحی مشابه با بالاترین رکورد قبلی خود برسد. تا سال ۲۰۲۳، می‌توانیم انتظار قیمت متوسط ۱۳.۲۱ دلار را داشته باشیم. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که ماکسیمم قیمت ارز دیجیتال Kava می‌تواند تا ۱۵.۳۲ دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش داشته باشد. البته این احتمال هم وجود دارد که بازار بعد از یک دوره طولانی سقوط کند که این امر برای بازار ارزهای دیجیتال، کاملا طبیعی است.

پیش‌بینی قیمت کاوا برای سال ۲۰۲۴

ارز کاوا پتانسیل بسیار بالایی دارد. به همین دلیل تحلیلگران بر این باورند که پروژه کاوا می‌تواند با برخی از مشارکت‌ها و نوآوری‌ها تعداد کاربران خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. اگر بازار بر روی سرمایه‌گذاری کاوا متمرکز شود، این امکان وجود دارد که شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ باشیم. قیمت کاوا تا سال ۲۰۲۴ می‌تواند به حداکثر ارزش ۲۱.۹۸ دلار برسد.

قیمت ارز دیجیتال کاوا در سال ۲۰۲۵

بسیاری از وب‌سایت‌ها و انجمن‌های تحلیل ارزهای دیجیتال معتقدند که در سال ۲۰۲۵ شاهد یک رویکرد یکپارچه از سوی ارز دیجیتال کاوا خواهیم بود. انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۵، قیمت کاوا، حداکثر ارزشی معادل با ۳۳.۲۳ دلار داشته باشد.

kava-token-02

سخن آخر

شبکه بلاک چین کاوا، پلتفرمی است که بر اساس نیازهای روز طراحی و ساخته شده است. در چند سال اخیر در حوزه ارزهای دیجیتال، مساله وام‌دهی اهمیت زیادی پیدا کرده است. زیرا سیستم‌های وام‌دهی سنتی، دیگر کارایی گذشته را ندارند.

از طرفی وام‌دهی غیرمتمرکز ارز دیجیتال Kava، می‌تواند نقش موثری در رشد اقتصادی داشته باشد. با توجه به اینکه پدیده وام‌دهی امروزه به یکی از مهم‌ترین فرایندها در انجام معاملات و تبادلات ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، می‌توان گفت که کاوا آینده روشنی را برای دارندگان آن رقم خواهد زد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آموزش خرید تتر
آینده ارز دیجیتال سولانا
بهترین کیف پول کاردانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها