move to earn چیست؟ + معرفی بهترین پروژه‌های move to earn

move to earn01

فهرست محتوا

پروژه‌هایی با الهام گرفتن از مفاهیم حرکت برای بازی (Move to Play) و بازی برای درآمد (Play to Earn) توانسته‌اند پیشرفت‌های قابل توجهی را جلب کنند. این پروژه‌ها که با نام حرکت برای درآمد یا move to earn شناخته می‌شوند، توجه بسیاری از افراد را جلب کرده و راه همواری برای درآمدزایی محسوب می‌شوند. این پروژه‌ها به بازیکنان با توجه فعالیت بدنی پاداش داده و درآمد غیرفعالی را ایجاد می‌کند. اگر شما هم به تازگی با مفهوم حرکت برای درآمد آشنا شده‌اید و می‌خواهید دلایل محبوبیت و پروژه‌های مشهور move to earn را بشناسید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

move to earn چیست؟

حرکت برای درآمد یکی کامپوننت‌ها (Component)‌ یا اجزای فناوری وب ۳ (Web) است که سرعت رشد بسیار بالایی دارد. در move to earn کاربران می‌توانند که داده‌های شخصی خود را داشته باشند و از آن درآمد کسب کنند. همچنین سیستم حرکت برای درآمد کاربران شبکه بلاکچین را به داشتن زندگی سالم‌تر و دور از بی‌تحرکی تشویق خواهد کرد.

زمانی که نرم افزارهای تناسب اندام یا سلامتی محبوب شدند، جرقه ایجاد سیستم پاداش برای حرکت خورده شد. همچنین آمارهایی نشان می‌دهد که چنین نرم افزارهایی جای رشد بالایی دارند. برای مثال پیش بینی می‌شود که نرم افزارهای ردیاب تناسب اندام که در سال ۲۰۲۰ بازار به ارزش ۳۶.۳۴ میلیارد دلار دارند، در سال ۲۰۲۸ به ارزشی معادل ۱۱۴.۳۶ میلیارد دلار خواهند رسید.

جالب است بدانید که صاحبان کسب و کارها کاربردهای خاصی را از سیستم‌های M2E انتظار دارند. برای مثال با کمک پروژه‌های مبتنی بر حرکت برای درآمد می‌توان غیبت کارمندان به خاطر بیماری را کاهش داد. البته که با وجود چنین دیدگاهی، نرم افزارهای M2E قطعا از اپلیکیشن‌های  بازی برای درآمد مخاطبان و کاربردهای گسترده‌تری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین بازی های کریپتویی رایگان در سال ۲۰۲۳

move to earn02

۵ دلیل برای پرطرفدار شدن و موفقیت بازی‌های move to earn

تحلیل‌گران بازار بر این باورند که سیستم‌های مبتنی بر حرکت برای درآمد در سال ۲۰۲۲ طرفداران زیادی پیدا خواهند کرد. همچنین زمانی که صحبت از تلفیق توکن‌های غیر قابل معاوضه یا NFTها و بازی‌های مربوط به آن می‌شود، رسیدن به این درجه محبوبیت چندان دور از ذهن نیست. البته ۵ دلیل کلی برای پرطرفداری شدن بازی‌های مبتنی بر M2E وجود دارد که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید.

۱- هجوم سرمایه‌گذاران به پروژه‌ها

سرمایه‌گذاران شناخت روندها را وظیفه خود می‌دانند و به دنبال مشاهده میزان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بازی برای درآمد هستند. به راحتی می‌توان دید که هجوم سرمایه‌گذاران و ورود پول نقد چگونه به موفقیت پروژه‌های حرکت برای درآمد کمک می‌کند.

در دوره اول ماه ژانویه پروژه استپ ان (Stepn) 5 میلیون دلار و در اکتبر ۲۰۲۱ پروژه ژنوپتس حدود ۸.۳ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد. البته که در سال ۲۰۲۲ شاهد پروژه‌های بیشتری خواهیم بود که از طریق خرده فروشی‌های IGO (Initial Game Offering) و SAFT‌ سرمایه قابل توجهی را جمع‌آوری خواهند کرد. بدیهی است که با هجوم سرمایه‌گذاران بازار پروژه‌های move to earn رونق خواهد گرفت.

۲- نیاز مردم برای فعال بودن و کسب درآمد غیر فعال

پس از محو شدن قرنطینه ویروس کرونا و آرام شدن شرایط بسیاری از مردم مجبور شدند که باز به بیرون بیایند و مشغول زندگی عادی شوند. همه‌گیری به ما نشان داد که سلامت جسمانی بهتر می‌تواند ما را از تجربه اثر شدید بیماری‌ها دور نگاه‌ دارد. به خاطر همین حس همگانی درصد زیادی از مردم متوجه شدند که باید به وضعیت سلامتی و جسمانی خود بهبود ببخشند.

move to earn03

البته همراه با این حس نیاز به سلامتی، راه‌های جایگزین اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی را رسانه‌های آنلاین مثل نتفلیکس ایجاد شدند. برای مثال نرم افزارهای ارتقاء سبک زندگی، ایجاد درآمد مجازی و بازی‌های جذاب که درآمدزایی را به صورت سرگرم کننده ارائه می‌کنند، در بین مردم محبوب شده و راه‌های ورود به زندگی روزمره آن‌ها را پیدا کردند.

به نظر می‌رسد که بازی‌های move to earn با ترکیب دور کاری دقیقا چیزی است که مردم نیاز دارند. همچنین می‌توان گفت که پروژه‌های مبتنی بر M2E مزایای دیگری نیز در اختیار کاربران می‌گذارند. برای مثال نه تنها این پروژه‌ها در افزایش سطح سلامتی افراد مفید هستند، شرایط درآمدزایی همراه با تفریح را به وجود می‌آورند که در نوع خودش شگفت انگیز است.

۳- درآمد سریع و ساده‌تر نسبت به بازی‌های Play to Earn

با توجه به اینکه بازی‌های مبتنی بر Play To Earn‌ پایه‌های عملی و مفهومی برای کسب درآمد را دارند، باز هم پروژه‌های حرکت برای درآمد شاهد افزایش سریع محبوبیت‌ خواهند بود. بازی‌هایی مانند اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، سند باکس (Sandbox) و گزینه‌های دیگر، در سال‌های گذشته بین کاربران محبوبیت انفجاری پیدا کرده‌اند. حالا پایگاه بزرگ کاربران و اصناف بازی که گیمرهای همفکر را دور هم جمع کرده‌اند، آماده تکامل جدید پلتفرم بازی برای درآمد هستند.

بزرگترین مزیت بازی‌های move to earn این است که موانع کمی را برای ورود جلوی پای کاربر می‌گذارند. یعنی برخلاف بازی‌های سنتی که نیازمند صرف زمان و تلاش هستند، بازی‌های مبتنی بر حرکت برای درآمد به چیزی نیاز دارند که همان حرکت است. یعنی کاربر قبل از استفاده نیازی نیست که چیزی را یاد بگیرد و صرفا با باز کردن نرم افزارهای مبتنی بر M2E می‌تواند که درآمدزایی را شروع کند.

move to earn04

۴- ساخته شدن بر اساس نرم افزارهای تناسب اندام اجتماعی موفق

هر کاربری که از برنامه‌های تناسب اندام مثل فیت بیت (Fit bit)‌ یا استراوا (Strava)‌ به طور ممتد استفاده می‌کند، می‌داند که پلی فیت‌ها (Playfit)‌ یا اپلیکیشن‌های مخصوص ورزش چقدر اعتیاد آور هستند. برای مثال تلاش برای ثبت مسیر یا رکورد جدید، بالا نگاه داشتن فعالیت بدنی همراه با دوستان یا رقابت با آن‌ها یا مشاهده روند رشد شما این نرم افزارها را به شدت کاربردی خواهد کرد.

در مواردی نرم افزارهای تناسب اندام کارهای شگفت انگیز و جادویی انجام می‌دهند. این نرم افزارها کاربران را مجبور به انجام فعالیت بدنی سنگین‌تر و فشار خواهند کرد. البته که این فشار ظرفیت‌ها درونی هر فرد را نشان می‌دهد که پاداش ارزشمندی به نام سلامتی را به همراه دارد. حال اگر این پاداش با وعده کسب درآمد یک یا دو دلاری در حین ورزش همراه باشد، دقیقا چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

پروژه‌های move to earn دقیقا به دنبال پاسخ به این سوال هستند. همچنین این پروژه‌ها می‌خواهند ما را مانند نرم افزارهای تناسب اندام وادار به انجام کاری کنند که چندان اشتیاقی به آن نداریم. البته که در پروژه‌های حرکت برای درآمد یک لایه مالی، ویژگی‌های سرگرم کننده و ایجاد مالکیت واقعی بر اساس فناوری‌های غیر متمرکز وجود خواهد داشت.

۵- پاسخ دادن به نیازهای کاربران

شاید بسیاری از سرمایه‌گذاران به کوین‌های بومی پلتفرم‌های متاورسی مثل آکس (AXS)‌ آکسی اینفینیتی حس سهام گونه داشته باشند. به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران فقط آن توکن‌ها را خریداری کرده و به عنوان یک دارایی برای افزایش قیمت نگهداری می‌کنند. همچنین این دسته از کاربران نمی‌خواهند که در فرهنگ توکن‌های غیر قابل معاوضه غرق شوند.

move to earn05

حال جالب است بدانید که پروژه‌های move to earn برای چنین کاربرانی راهکارهایی را ارائه می‌دهند. این پروژه‌ها علاوه بر داشتن NFTهایی که به صورت عادی قابل معامله هستند، توکن‌های کاربردی برای مدیریت درون پلتفرم را نیز ارائه داده‌اند. همچنین این توکن‌ها را می‌توان به سادگی در صرافی‌ها خرید و فروش کرد. البته با افزایش محبوبیت بازی این توکن‌ها دارای قیمت قابل توجهی خواهند شد. به همین دلیل پروژه‌های حرکت برای بازی بسیار ساده‌تر و کارآمدتر از P2Eها بوده و دقیقا مطابق با نیازهای کاربران هستند.

معرفی بهترین پروژه‌های move to earn

بدون شک با وجود مزایایی که فناوری حرکت برای درآمد در اختیار کاربران می‌گذارد، سرمایه‌گذاران زیادی به دنبال پروژه‌های مبتنی بر این پلتفرم هستند. البته که پروژه‌های گوناگونی با توجه به این تکنولوژی ساخته شده که از نظر ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، توکن، نوع شبکه بلاکچین و دیگر موارد این چنینی با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل نیز کاربر برای انتخاب و استفاده از پروژه‌های حرکت برای درآمد با مشکل مواجه خواهد شد.

متاسفانه برخی از پلتفرم‌های حرکت برای درآمد به خاطر پشتیبانی ضعیف و قابلیت‌های محدود گزینه چندان مناسبی نیستند. البته پروژه‌های محبوب که در حال حاضر طرفداران زیادی نیز دارند، گزینه ایده‌آلی برای انتخاب محسوب می‌شوند. در ادامه نیز چند مورد از بهترین پروژه‌های M2E را معرفی خواهیم کرد.

استپ ان (Stepn)

استپ یا استپ ان یکی از پروژه‌های محبوب move to earn است که در سال ۲۰۲۱ میلادی ارائه شد. این پروژه دارای اصالت استرالیایی بوده و یکی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در زمینه ورزش و فیتنس محسوب می‌شود. با اینکه زمان زیادی از معرفی اولیه استپ ان نگذشته، این پروژه در ابتدای سال ۲۰۲۲ طی یک مراسم توانست که ۵ میلیون دلار سرمایه اولیه جمع‌آوری کند.

move to earn06

فرایندی که در استپ ان طراحی شده، چندان پیچیده و طولانی نیست. کافیست اپلیکیشن استپ ان را در تلفن همراه خود نصب کرده و کفش ورزشی خود که یک NFT است را به پا کنید. سپس با اینترنت روشن و اتصال کفش به نرم افزار مشغول دویدن شوید تا به توکن بومی این پلتفرم یعنی GST‌ برسید. با اندکی پیشرفت و رشد در این پلتفرم با دویدن به توکن‌های GMT‌ خواهید رسید.

جالب است بدانید که در نرم افزار استپ ان حالت‌های مختلفی برای دویدن کاربر در نظر گرفته شده است. برای مثال دو حالت کلی سولو (Solo) یا انفرادی و ماراتن وجود دارد. همچنین کاربران امکان انتخاب حالت ماراتن هفتگی و ماهانه را خواهند داشت.

خرید استپ ان با بهترین قیمت

 

اولیوکس (Olivex)

اولیوکس از دیگر پروژه‌های برتر move to earn است که در سال ۲۰۲۲ احتمال رشد بسیار زیادی را دارد. در این پروژه تنها یک توکن به نام Dose‌ به کار گرفته شده که از نظر ساختاری کاملا شبیه به توکن مانا (Mana)‌ است. همچنین برای اولین بار شباهت در مکانیزم یک توکن حرکت برای درآمد و متاورسی دیده شده که به نوعی قمار محسوب می‌شود.

توجه داشته باشید که در حال حاضر پروژه اولیوکس دارای بازاری به ارزش ۱۱ میلیارد دلار است. همچنین این میزان ارزش بازار در مدت کمی جمع‌آوری شده که محبوبیت اولیوکس را نشان می‌دهد. به همین دلیل نیز می‌توان گفت که توکن بومی این پلتفرم احتمالا جای رشد قابل توجهی خواهد داشت.

کالو (Calo)

کالو از دیگر پلتفرم‌هایی است که از نظر عملکردی شباهت زیادی به استپ ان دارد. یعنی در ابتدا کاربر با خرید یک توکن غیر قابل معاوضه کتانی ورزشی به این بازی وارد شده و با فعالیت‌های روزانه مثل دویدن، راه رفتن یا نرمش کردن به توکن بومی این پلتفرم می‌رسد. در حال حاضر توکن کالو با قیمت حدودی ۰.۲۶ دلار آمریکا معامله شده و دارای حجم معاملات روزانه ۳.۴۷۲.۷۲۰ دلار آمریکا است.

move to earn07

کاربران برای ورود به پلتفرم move to earn کالو می‌توانند نرم افزار مخصوص را از طریق اپ استور (App Store)‌ یا گوگل پلی (Google Play) دانلود و نصب کنند. بعد نصب نیز می‌توانند از قابلیت‌هایی مانند انجام معاملات درون برنامه‌ای، مدال‌های NFT‌ و دیگر موارد مشابه لذت ببرند.

استپ اپ (Stepapp)

استپ اپ سعی کرده در میان پلتفرم‎های حرکت برای درآمد ویژگی‌های متمایزتری را ارائه دهد. در این پلتفرم کاربران می‌توانند که درآمد داشته باشند و از فعالیت‌های اجتماعی همراه با ورزش لذت ببرند. همچنین در این برنامه قابلیت‌های در نظر گرفته شده که امکان رقابت دوستانه را فراهم می‌کند که برای کاربران قطعا جذاب خواهد بود.

move to earn08

نکته دیگری که در مورد پلتفرم move to earn استپ اپ می‌توان گفت، پیاده‌سازی این پلتفرم در بستر بلاکچین و متاورس است. همچنین باید بدانید که توکن بومی این پلتفرم با نام FITFI‌ عرضه شده و طی یک انفجار قیمت توانست دارندگانش را به سود ۱۳۰۰۰ درصدی برساند. البته که احتمال وقوع دوباره چنین سودآوری هنگفتی در پروژه استپ اپ مشخص نیست. اما در صورتی که می‌خواهید در این پلتفرم جذاب شروع به فعالیت کنید، می‌توانید به سراغ نرم افزار استپ در فروشگاه‌های نرم افزاری بروید. همچنین پس از نصب فعالیت شما با ثبت نام و خرید یک NFT کتانی ورزشی آغاز خواهد شد.

سخن آخر

پلتفرم move to earn نشان داد که سیستم‌های مبتنی بر بازی برای درآمد یا بازی‌های ارز دیجیتال می‌توانند همزمان به سلامتی مردم نیز کمک کنند. همچنین با نرم افزارهای حرکت برای درآمد می‌توان فهمید که احتمالا روزهایی می‌رسند که نرم افزارهای روزمره ما مانند اپلیکیشن‌های تناسب اندام جای خودشان را به پلتفرم‌های جدید بلاکچینی می‌دهند.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

mavia game
buy stepn shoes 01
cocos-token-introduction01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب