ارز دیجیتال نروس نتورک | بهترین گزینه برای مقیاس‌بندی سیستم بلاک‌چین

nervos-network-10

فهرست محتوا

از آنجایی که بیت‌کوین به گواه آمار و ارقام، محبوب‌ترین رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال است، عموم مردم بر این باورند که تمامی رویدادهای مهم بازار زیر نظر شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین رخ می‌دهد. اما ظهور ارز دیجیتال نروس نتورک خلاف این موضوع را ثابت کرد. تمامی فعالیت‌های نروس نتورک بدون دخالت، نظر و اجازه شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین انجام می‌شود.

آیا تا به حال نام این رمزارز را شنیده‌اید؟ نروس نتورک شاید ارزش اقتصادی بالایی در حال حاضر نداشته باشد، اما بر روی کارایی و فعالیت‌های سایر رمزارزها به شدت تاثیرگذار است. در ضمن نروس نتورک به شما کمک می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال خود را با اطمینان خاطر بیشتری در کیف پول خود ذخیره و نگهداری کنید. در صورتی که به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارز نروس نتورک علاقه‌مند هستید، این مطلب را دنبال کنید.

نروس نتورک، این سیستم بلاک‌چین عمومی متن باز دقیقا چیست

نروس نتورک یک سیستم بلاک‌چین عمومی متن باز است. این پلتفرم از یک معماری دو لایه منحصر‌به‌فرد برای افزایش سطح همکاری‌ها در کل بازار استفاده می‌کند که شامل لایه اصلی منفرد یا همان لایه ۱ و یک لایه کاربردی با عملکرد بالا یا همان لایه دوم می‌باشد. این طراحی همچنین عملکرد و مقیاس‌پذیری بیشتری را برای این پلتفرم فراهم می‌کند. به بیانی دیگر می‌توان گفت که نروس نتورک یک بلاک‌چین عمومی و مجموعه‌ای از پروتکل‌ها می‌باشد که هدف آن حل محدودیت‌های مقیاس‌پذیری شبکه‌ها است.

nervos-network-11

ارز دیجیتال نروس نتورک چیست

توکن ارائه شده در پلتفرم نروس نتورک، CKB است. دارندگان این توکن در بلاک‌چین نروس نتورک دارای حق مالکیت هستند و از این توکن‌ها برای ذخیره ارزش و مدیریت منابع استفاده می‌کنند. در این جا لازم است بیان کنیم که مقیاس‌پذیری توکن‌های پلتفرم نروس نتورک با استفاده از ایجاد ارزش توسط سایر توکن‌ها و یا قراردادهای هوشمند موجود در شبکه امکان‌پذیر است. علاوه بر تمام مواردی که بیان نمودیم، نیاز است در اینجا به این موضوع اشاره کنیم که این توکن در بلاک‌چین پایگاه دانش مشترک فعالیت می‌کند.

nervos-network-12

 پایگاه دانش مشترک ارز دیجیتال نروس نتورک

پایگاه دانش مشترک یا CKB به عنوان لایه اصلی معرفی می‌شود و یک بلاک‌چین مبتنی بر الگوریتم اثبات کار است. این لایه به عنوان موتور اجماع برای اپلیکیشن‌های نروس نتورک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از توکن CKB در لایه اصلی پایگاه دانش مشترک به منظور مدیریت منابع و ایجاد انگیزه میان ماینرها استفاده می‌شود. افرادی که توکن CKB را در اختیار دارند می‌توانند از فضای ذخیره‌سازی استفاده کنند. همچنین امکان قفل کردن توکن CKB در DAO نروس وجود دارد و با این کار امکان دریافت سود نیز بیشتر می‌شود.

nervos-network-13

نگاهی به تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال نروس نتورک

پروژه ارز دیجیتال نروس نتورک به منظور ارائه راه حلی برای مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری موجود در لایه ۱، در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. شبکه اصلی این رمز ارز یعنی نروس نتورک هم در سال ۲۰۱۹ تاسیس گردید. از جمله بنیانگذاران ارز دیجیتال نروس نتورک می‌توانیم به افرادی مانند Terry Tai، Kevin Wang و Daniel Lv اشاره کنیم. تری تای از بنیانگذاران Teahour.Fm است. کوین یانگ نیز علاوه بر نروس نتورک، یکی از بنیانگذاران Launch School بوده است.

سه کاربرد مهم ارز دیجیتال نروس نتورک را بشناسید

ارز دیجیتال نروس نتورک با ارائه راه‌حل‌هایی منحصر به فرد توانست تاثیر زیادی بر روی شبکه‌های بلاک‌چین داشته باشد. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که این رمز ارز برای حل مشکلات و چالش‌های مروبط به شبکه بلاک‌چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه نگاهی به ۳ کاربرد مهم ارز دیجیتال نروس نتورک خواهیم داشت و آن‌ها را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

nervos-network-02

امکان دسترسی به هرگونه دارایی و بلاک‌چین

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال نروس نتورک، توانایی دسترسی به تمامی دارایی‌هایی دیجیتال و انواع بلاک‌چین‌ها است. حتی در صورتی که شما یک حساب کاربری مشخص داشته باشید و تنها به همان حساب پایبند بمانید، باز هم می‌توانید به کمک نروس نتورک به کل فضای شبکه‌های بلاک‌چین دسترسی داشته باشید و از امکانات آن‌ها استفاده کنید.

پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز همه والت‌ها

زمانی که تصمیم می‌گیرید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید، باید خود را برای هر چیزی آماده کنید و تحمل هرگونه ضرر مالی را داشته باشید. اما راهی برای کاهش این ضررها وجود دارد. با انتخاب شبکه بلاک‌چین ارز دیجیتال نروس نتورک می‌توانید از برنامه‌های غیرمتمرکز موجود در کیف پول‌ها استفاده کنید. با پشتیبانی  برنامه‌های غیرمتمرکز کیف پول‌ها، قطعا با اطمینان خاطر بیشتری از آن‌ها استفاده می‌کنید. در نتیجه می‌توانید بدون داشتن هیچ نگرانی انواع ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید و ضررهای مالی وارد شده را به حداقل ممکن برسانید.

افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری برنامه‌های غیرمتمرکز

تفاوتی نمی‌کند که از کدام یک از برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه بلاک‌چین استفاده می‌کنید. ارز دیجیتال نروس نتورک به شما کمک می‌کند تا به راحتی به تمامی بلاک‌چین‌ها دسترسی داشته باشید و از امکاناتی که دارند نهایت استفاده را ببرید. در صورتی که تنها بخواهید با یکی از برنامه‌های غیرمتمرکز کار کنید، نروس نتورک شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا این برنامه نیز توسعه پیدا کند و در سطوح مختلفی برای شما قابل دسترسی باشد.

مزایای ارز دیجیتال نروس نتورک

ساختار ارز دیجیتال نروس نتورک را مجموعه‌ای از راهکاری نوین و مدرن به همراه بستری با امنیت بالا را تشکیل داده‌اند. این بلاک‌چین عمومی از انواع شبکه‌های بلاک‌چین، برنامه‌های غیرمتمرکز و توکن‌ها حمایت می‌کند. اصلی‌ترین دلیل طراحی CKB، توسعه بسترهای مختلف شبکه‌های بلاک‌چین و حفاظت بیشتر از توکن‌های ذخیره شده در کیف پول کاربران است.

در ادامه ۶ مزیت اصلی ارز دیجیتال نروس نتورک را با هم بررسی می‌کنیم:

 • امکان دسترسی به چندین دارایی دیجیتال
 • توسعه قابلیت ذخیره‌سازی شبکه‌های بلاک‌چین
 • ایجاد امنیت برای کیف پول‌های ارزهای دیجیتال
 • مقاوم بودن در برابر هرگونه تغییر و یا حذف
 • برطرف کننده بزرگ‌ترین چالش‌ها و نواقص در شبکه بلاک‌چین
 • بی‌نیازی از هرگونه دخالت و اجازه شبکه بلاک‌چین ارز دیجیتال بیت‌کوین

(برای مشاهده قیمت و خرید bitcoin می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

چه ویژگی‌هایی ارز دیجیتال نروس نتورک را تا این حد منحصر‌به‌فرد می‌کند

تا این بخش از مطلب با کاربردها و مزیت‌های مهم ارز دیجیتال نروس نتورک آشنا شدیم. در نتیجه قطعا تا به اینجا به تمایز این رمزارز با سایر ارزهای دیجیتال پی برده‌اید. اما دلیل اصلی منحصر‌به‌فرد بودن نروس نتورک خود مساله دیگری است. چند بار مصرف بودن دلیل اصلی تمایز ارز دیجیتال نروس نتروک با سایر ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید. اما این اصطلاح دقیقا به چه معنا است؟

تصور کنید از رمز ارز نروس نتورک خود یک بار به منظور توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه بلاکچین اتریوم استفاده می‌کنید. این موضوع به این معنا نیست که دیگر نمی‌توانید از ارز دیجیتال نروس نتورک برای افزایش قابلیت ذخیره‌سازی بلاک‌چین اتریوم کمک بگیرید. در نتیجه می‌توان گفت که نروس نتورک همه‌فن‌حریف است و کاربردهای زیادی به صورت همزنان دارد.

معماری و طراحی این ارز دیجیتال به گونه‌ای نیست که تنها از قراردادهای هوشمند یا شبکه بلاک‌چین پشتیبانی کند. و یا اینکه فقط درگیر ذخیره امن توکن‌های مختلف باشد. نروس نتورک در تسهیل روند معاملات رمز ارزها بهترین نقش را ایفا می‌کند. به همین دلیل نیز به شما توصیه می‌کنیم که از این ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت استفاده کنید و رشد این شبکه رمز ارزی را اصلا نادیده و یا دست کم نگیرید.

خرید و فروش ارز دیجیتال نروس نتورک چگونه انجام می‌شود

به منظور خرید و فروش ارز دیجیتال CKB افراد می‌توانند از صرافی‌های فعال در این زمینه استفاده کنند. صرافی‌های آنلاین خارجی در مقایسه با صرافی‌های ایرانی، کارمزد کمتری دارند. به همین دلیل هم کاربران ایرانی می‌توانند برای استفاده از صرافی‌های خارجی، در ابتدا مقدار تومان مورد نظر خود را به یکی از استیبل کوین‌ها تبدیل نموده و سپس در صرافی‌های خارجی به ارز دیجیتال نروس نتورک تبدیل نمایند.

nervos-network-04

کدام صرافی‌ها از ارز دیجیتال نروس نتورک پشتیبانی می‌کنند

صرافی‌ها برای خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما باید صرافی را انتخاب کنید که از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می‌کنند. همچنین امنیت صرافی نکته مهمی است که باید حتما آن را در نظر داشته باشید. صرافی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، صرافی‌های آنلاین خارجی هستند که از ارز دیجیتال نروس نتورک پشتیبانی می‌کنند.

صرافی‌های مناسب برای نروس نتورک عبارتند از:

 • صرافی بایننس
 • صرافی Huobi Global
 • صرافی کوکوین
 • صرافی Bithumb
 • صرافی بیترکس
 • صرافی راستین

nervos-network-05

والت‌های پشتیبان نروس نتورک

انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در بازار می‌توانند برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرند. در انتخاب کیف پول حتما باید توجه داشته باشید که از رمزارز شما پشیتبانی کنند. همچنین به امنیت کیف پول نیز توجه کنید.

شما می‌توانید از کیف پول نرم‌افزاری سیف پال برای ذخیره نروس نتورک استفاده کنید. این کیف پول توسط صرافی بایننس پشتیبانی می‌شود و امکانات زیادی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. کیف پول نرم‌افزاری سیف پال در دو نسخه اندروید و ios در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

آیا می‌توانیم نروس نتورک را استخراج کنیم

یکی از راه‌های به دست آوردن ارزهای دیجیتال، خرید آن‌ها از صرافی‌ها و همچنین استخراج کردن آن‌ها است. برای استخراج ارزهای دیجیتال در اولین مرحله باید بررسی کنید که آیا ارز دیجیتال مورد نظر قابل استخراج می‌باشد یا خیر.

به صورت کلی می‌توان گفت که رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا همان Pow  قابل استخراج هستند که ارز دیجیتال نروس نتورک CKB یکی از آن‌ها است. در حال حاضر نروس نتورک با استفاده از Proof Of Work و به پیروی از الگوریتم Eaglesong استخراج می‌شود. نروس نتورک را می‌توان با استفاده از دستگاه‌هایی مانند ASIC استخراج نمود. استخراج این ارز دیجیتال با استفاده از CPU و GPU امکان‌پذیر نیست.

nervos-network-07

آینده ارز دیجیتال نتورک CKB از دید تحلیلگران و فعالان بازار

با توجه به مطالبی که در مقالات مرتبط با رمزارزها منتشر می‌شود، به صورت کلی عوامل مختلفی می‌توانند بر آینده قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشند. یکی از همین موارد تاثیرگذار، اهدافی است که پروژه رمزارز برای آینده ترسیم می‌کند. نروس نتورک نشان از ایجاد تغییر در استراتژی‌های توسعه‌دهنده خود دارد. پروژه نروس نتورک علاوه بر رقابت با سایر بلاکچین‌ها، به دنبال ارائه بهترین ویژگی‌ها در هر شبکه است. همین امر نیز منجر می‌شود تا پلتفرم نروس نتورک گسترش یابد و بتواند در این مسیر روند خوبی را طی کند.

دلایل ایجاد فرصت برای داشتن یک سرمایه‌گذاری مطلوب در نروس نتورک

یکی از عواملی که موجب شده تا سرمایه‌گذاران، این نوع از ارزهای دیجیتال، یعنی نروس نتورک را به عنوان فرصتی مطلوب برای سرمایه‌گذاری، در نظر بگیرند این است که پیش‌بینی شده است تا این رمز ارز، بتواند امکاناتی را در رابطه با دارایی‌های دیجیتال برای کاربران خود فراهم کند. به بیانی دیگر، ارز دیجیتال نروس نتورک، این امکان را برای معامله‌گران ایجاد کرده تا بتوانند هرگونه دارایی دیجیتالی و رمزنگاری شده را با امنیت بیشتر و همچنین تغییرناپذیری، حفظ ماهیت و بدون اجازه بیت‌کوین ذخیره کنند.

از سوی دیگر می‌توان گفت که ارز دیجیتال نروس نتورک به عنوان لایه اول اثبات بلاکچین عمومی در شبکه نروس شناخته می‌شود. این موضوع در حالی است که قراردادهای هوشمند، پوسته پوسته شدن لایه دوم را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. این نوع از ارزهای دیجیتال، کل ارزش شبکه را از طریق طراحی رمزنگاری ذخیره ارزش و توکن اصلی آن در CKByte به دست می‌آورند.

خرید نروس نتورک با بهترین قیمت

سخن آخر

ارز دیجیتال نروس نتورک، انعطاف‌پذیری، قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری را برای شبکه بلاک‌چین و فضای رمزنگاری شده به ارمغان می‌آورد. برخلاف بسیاری از پروژه‌های مرتبط با بلاک‌چین که تلاش می‌کنند تا با پلتفرم‌های موجود رقابت کنند، نروس رویکرد کاملا متفاوتی را در پیش می‌گیرد و بهترین ویژگی‌های هر شبکه را برای پیاده‌سازی فناوری‌های روز در بلاکچین‌ها در نظر می‌گیرد.

به لطف استفاده ارز دیجیتال نروس نتورک از یک رویکرد مبتنی بر دانش مشترک، نروس می‌تواند مشوقی برای مشارکت کاربران، ماینرها و همچنین اپراتور‌های گره برای تسهیل رشد مداوم این پلتفرم باشد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با نروس نتورک شاهد ظهور نسلی جدید از پروتکل‌های شبکه و همچنین ایجاد یک هویت جدید در اقتصاد کریپتو خواهیم بود.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
ارز دیجیتال زیلیکا چیست
aavegotchi-token-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب