پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ | چشم‌انداز موفق‌ترین بلاکچین لایه دوم اتریوم

polygon-matic-price-prediction-2023-02

فهرست محتوا

برای حل مشکل مقیاس‌پذیری بلاکچین اتریوم نیاز به پروژه‌های لایه دوم داریم تا بتوانیم تراکنش‌هایی سریع‌تر و ارزان‌تر را در شبکه اتریوم داشته باشیم. پلتفرم پالیگان یکی از موفق‌ترین بلاکچین‌ها در لایه دوم اتریوم می‌باشد که تمامی هزینه‌های معاملات آن در زنجیره‌های جانبی این پلتفرم توسط توکن بومی آن یعنی متیک پرداخت می‌شود. اما شرایط برای پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ چطور ارزیابی می‌شود؟

بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران در مورد اینکه آیا زمان نگهداری یا فروش رمزارزهای پالیگان با قیمت مناسب فرا رسیده است یا نه سردرگم هستند. ما در این مطلب قصد داریم به تجزیه و تحلیل آینده این ارز دیجیتال و پیش بینی قیمت آن در سال ۲۰۲۳ بپردازیم.

با تاریخچه ارز دیجیتال پالیگان آشنا شوید

یکی از مواردی که می‌تواند به ما در پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ کمک کند، بررسی تاریخچه این رمزارز است. زیرا می‌تواند به ما تصویری کلی از سرمایه‌گذاری بر روی این رمزارز ارائه دهد. Jaynti Kanani و Sandeep Nailwal در سال ۲۰۱۷ موفق به بنیانگذاری پروژه Matic Network شدند که با گذشت زمان نام آن را به Polygon تغییر دادند. به وسیله سابقه درخشان بنیان گذاران ارز متیک در کمپانی WalletConnect و همچنین توسعه موتور اتریوم (EVM) توانستند در سال ۲۰۱۹ با موفقیت و به صورت رسمی، ارز دیجیتال متیک (Matic) را به بازار ارز دیجیتال عرضه کنند.

تا به امروز متیک توانسته نوآوری‌های مهمی را در حوزه تکنولوژی بلاکچین معرفی کند. این نوآوری‌ها باعث شده استا تا ارز دیجیتال پالیگان به قدرت مقیاس‌پذیری بالا بدون از دست دادن امنیت و یا هزینه بسیار بالا برای تراکنش‌ها دست پیدا کند.

polygon-matic-price-prediction-2023-05

تاریخچه قیمتی در پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ مهم است

از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی عموم فعالین بازار ارزهای دیجیتال شاهد رشد باورنکردنی قیمت متیک با رشد قیمتی بیش از ۱۱۰۰۰ درصد بوده‌اند. با این وجود متیک در سال ۲۰۲۰ روندی بسیار کم نوسان را تجربه کرد. اما سال ۲۰۲۱ شروع یک بولران بزرگ برای قیمت پالیگان بوده است. در ادامه با مفهوم بولران در بازار ارزهای دیجیتال آشنا می‌شویم.

با شناخت بولران، قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ را می‌توانید بهتر پیش بینی کنید

به طور کلی در بازارهای مالی زمانی که بازار روندی صعودی را تجربه می‌کند آن شرایط را بازار گاوی و زمانی که بازار روندی نزولی را در پیش می‌گیرد به آن بازار خرسی گفته می‌شود. عبارت Bull Run هم بیانگر زمانی است که سرمایه‌گذاران در بازار صعودی در حال کسب سود می‌باشند و نهایت استفاده از بازار گاوی را خواهند برد. همچنین در روند صعودی، علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای مشغول دریافت سود از موقعیت‌های معاملاتی خود هستند، سرمایه‌گذاران تازه کار نیز به دلیل افزایش قیمت‌ها، به اصطلاح در فاز Bull Run قرار می‌گیرند که اهمیت این روند صعودی بازار را برای همه افراد بیش از پیش افزایش می‌دهد.

آپریل سال ۲۰۱۹ میلادی همزمان است با فراهم شدن بستر ترید متیک در صرافی بایننس

دقیقا همزمان با فراهم شدن امکان تریدر توکن متیک در صرافی بایننس در اواخر آپریل سال ۲۰۱۹ میلادی، روندی صعودی برای پالیگان شروع شد. همین موج هم باعث شد تا با گذشت ۵ هفته سقف قیمتی ۰.۰۴۵ دلار با رشدی بیش از ۱۶۰۰ درصد برای متیک به ثبت برسد. بعد از آن روندی نزولی برای قیمت شروع شد و تا تاریخ ۲۸ دسامبر سال ۲۰۲۰، قیمت در کانال ۰.۰۱ دلار تا ۰.۰۳ دلار حرکت می‌کرد.

matic-chart-01

سال ۲۰۲۱؛ شروعی دوباره برای ارز دیجیتال پالیگان

بعد از پایان دوره اصلاح قیمتی روندی صعودی قیمت یک بار دیگر با شروع سال ۲۰۲۱ آغاز شد و در هفته سوم ماه می سقف قیمتی جدید با رشدی بیش از ۲۵۰۰ درصد در منطقه ۲.۷۷ دلار ثبت گردید. بعد از آن بار دیگر قیمت وارد فاز اصلاحی شد و به ناحیه ۰.۵۷ دلار برگشت.

بعد از این فراز و نشیب روند صعودی جدید برای قیمت ارز متیک آغاز شده است و با ثبت سقف قیمتی ۲.۹ دلار سرمایه‌گذاران را مجاب به تحلیل برای بهترین ناحیه قیمتی برای خرید کرده است. در ادامه از زوایایی دیگر قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ را پیش بینی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده ارز srm تا سال ۲۰۲۶

polygon-matic-price-prediction-2023-06

پیش بینی قیمت ماتیک در انتهای سال ۲۰۲۲ میلادی

پیش بینی قیمت پالیگان در پایان سال جاری میلادی می‌تواند تصویری منطقی از پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ ارئه کند. درصد بسیار بالایی از تحلیلگران آینده قیمتی ارز دیجیتال پالیگان را به دلیل تاثیرات فوق‌العاده بلاکچین آن و همچنین ارائه یک زیرساخت بسیار مناسب برای قراردادهای هوشمند بلاکچین اتریوم، همراه با روندی صعودی تحلیل کرده‌اند.

به طور کلی قیمت‌های مورد انتظار با در توجه به شاخص‌های متفاوت میان ۴.۶۵ دلار تا ناحیه ۶.۱ دلار متغیر است. اما در این بین قیمت ۵.۲۴ دلار شانس بیشتری دارد. بسیاری از کارشناسان اقتصادی یکی از دلایل عمده عدم رشد قیمتی ارز متیک را عرضه بالای توکن‌ها می‌دانند. اما با این وجود در فتح قله‌های جدید قیمتی برای سال‌های پیش رو ابراز امیدواری کرده‌اند.

پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ میلادی

در این بخش به پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ میلادی می‌پردازیم. بعد از اینکه قیمت توکن ارز دیجیتال متیک به اعداد ۷.۱۹ دلار تا ۸.۷۱ دلار برسد، امکان اصلاح قیمتی وجود دارد. برای این اصلاح یک فرصت مناسب می‌تواند اواخر سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ میلادی برای افرادی باشد که پوزیشن خرید در قیمت‌های مناسب را از دست داده‌اند.

ارز دیجیتال متیک به دلیل افزایش محبوبیت و کاربرد میان کاربران و همچنین صنایع بزرگی مانند امور مالی غیر متمرکز (DeFi)، یکی از بهترین موقعیت های سرمایه‌گذاری است که در رقابت با ارز دیجیتال LRC و IMX امکان رشد قیمتی فوق العاده‌ای دارد. اصلاح قیمت ارز MATIC ممکن است قیمت را میان سطوح ۵.۵۳ دلار تا ۶.۷۸ دلار تغییر دهد و این موضوع به اصلاح قیمت بیت کوین نیز بی ارتباط نیست.

polygon-matic-price-prediction-2023-09

پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۴ میلادی

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال پالیگان در اواخر سال ۲۰۲۳ و شروع سال ۲۰۲۴ میلادی به طور کلی مثبت است. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که با شروع Halving بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال بعد از گذشت از یک زمستان نزولی وارد بولرانی جدید شود.

سال ۲۰۲۴ میلادی می‌تواند سالی مهم برای بازگشت قیمت پالیگان باشد. از طرفی در این سال می‌توان انتظار داشت تا یک الگو تقاطع طلایی را در نمودار قیمتی متیک مشاهده کنیم. کارشناسان بر این باورند که در سال ۲۰۲۴ می‌توان انتظار داشت که قیمت ارز دیجیتال متیک به بالای سطح قیمتی ۹.۶ دلار بازگردد و بعد از آن هم روند صعودی خود را شروع کند. آمارهای درون زنجیره‌ای پالیگان همچنین رشد قیمت این ارز دیجیتال را طی سال‌های پیش رو نشان می‌دهد.

پیش بینی قیمت ماتیک در سال ۲۰۲۵ چه پیامی برای تریدرها دارد

همانطور که پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ مثبت بود، پیش بینی‌ها برای سال ۲۰۲۵ هم خبرهای خوبی برای تریدرها و به طور کلی فعالان این بازار دارد. با توجه به تئوری افزایش قیمت بیت کوین دقیقا یک سال بعد از آخرین Halving آن، در سال ۲۰۲۵ زمانی که تمامی پروژه‌های ارز دیجیتال بیش از پیش کاربردی شده‌اند می‌توان انتظار داشت که پروژه پالیگان جایگاه واقعی خود را در بین صنایع امور مالی غیرمتمرکز، گیم فای و یا حتی متاورس پیدا کرده باشد و همراه با افزایش شاخص‌هایی مانند تراکنش‌های شبکه و یا کیف پول‌های دیجیتالی فعال، قیمت پالیگان هم روندی صعودی را تجربه کند.

خرید پالیگان با بهترین قیمت از صرافی راستین

قیمتی که در سال ۲۰۲۵ ارز دیجیتال متیک می‌تواند به آن برسد، ۱۳.۱۹ دلار یا ۱۷.۲۴ دلار است. اما در این زمینه توجه داشته باشید که این قیمت زمانی برای ارز متیک محقق می‌شود که پروژه پالیگان بتواند تمام مسیر خود را با موفقیت سپری کند. همچنین بازار ارزهای دیجیتال هم باید کماکان روندی صعودی را مطابق پیش‌بینی‌های تحلیلگران سپری کند.

polygon-matic-price-prediction-2023-04

کدام عوامل باعث پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ شده‌اند

ویژگی‌های مثبت پالیگان می‌تواند ثبات و آینده روشن آن را تحت هر شرایطی تضمین کند. به همین دلیل هم است که برای پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ باید با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن آشنا شویم. اولین ویژگی مهم، معماری طراحی شبکه پالیگان است. طراحان و توسعه‌دهندگان پلتفرم پالیگان، این شبکه را در چهار لایه مختلف طراحی رده‌اند تا برای داشتن یک فعالیت ارزی موفق تریدرها بتوانند در دو لایه ابتدایی آن فعالیت داشته باشند.

شبکه‌های پالیگان و لایه اجرا

پالیگان همچنین دارای دو لایه اجباری تحت عنوان شبکه‌های پالیگان و لایه اجرا است. در لایه شبکه‌های پالیگان که اولین مرحله انجام یک فعالیت ارزی است، اقداماتی مثل تأیید یا بلاک یک تراکنش صورت می‌گیرد. همچنین لایه اجرا که یک نوع ماشین مجازی اتریوم است، مسئولیت اجرای تراکنش‌های بلاکچین را بر عهده دارد. در نهایت خوب است بدانید که دو لایه اختیاری این شبکه هم با نام‌های لایه اتریوم و لایه امنیتی در حال فعالیت هستند.

برتری قابل توجه پالیگان در مقایسه با اتریوم

یکی دیگر از مواردی که پیش بینی مثبت قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ را تضمین می‎کند، برتری آن نسبت به اتریوم است. در واقع از این شبکه به عنوان نسخه ارزان‌تر و سریع‌تر اتریوم یاد می‌شود. شبکه پالیگان این قابلیت را دارد تا تراکنش‌های ارزی را از بلاکچین اصلی اتریوم به بلاکچین‌های جانبی و ثانویه منتقل کند. به همین دلیل است که مشکل مقیاس پذیری در شبکه اتریوم حل می‌شود و در همین راستا شاهد کاهش هزینه و افزایش سرعت در تراکنش‌ها خواهیم بود.

حال که صحبت از پیش بینی قیمت پالیگان در سال ۲۰۲۳ است، اشاره به برخی تکنولوژی‌های خاص استفاده شده در این شبکه هم خالی از لطف نیست:

  • زنجیره پلاسما با امکان ایجاد و تأیید بلاک در خارج از محدوده زنجیره بلاکچین اصلی
  • امکان بالا بردن سرعت تراکنش‌ها یا “Optimistic Rollups”
  • الگوریتم اثبات سهام با امکان بالا بردن امنیت شبکه
  • فناوری “ZK-Rolluos” با قابلیت بهبود مقیاس پذیری و سرعت تراکنش‌ها

polygon-matic-price-prediction-2023-01

بهره‌مندی از یک فرصت طلایی با پیش بینی قیمت پالیگان در سال۲۰۲۳

متیک در گذشته سود‌های سرشاری را برای خریداران به ارمغان آورده است و پیش بینی هم می‌شود در سال‌های آینده نیز رشد پایداری داشته باشد. با این حال با توجه به ماهیت پر نوسان و بدون ثبات بازار رمزارز‌ها، توصیه می‌کنیم پیش از هرگونه خرید و یا سرمایه‌گذاری در متیک یا هر رمزارز دیگری، ضمن در نظر گرفتن تمام جوانب و ریسک‌های موجود، تحقیق و تحلیل خودتان را انجام دهید.

از طرفی تعداد تراکنش‌ها و TVL می‌تواند نشانه‌ای از همسویی فاندامنتال‌های شبکه با انتظارات تحلیلگران تکنیکال باشد. قدرت MATIC در مقابل زنجیره‌های رقیب، در حالی که هنوز تنها کسری از ارزش بازار اتریوم و بایننس کوین را دارد، برای چشم‌انداز رشد بلندمدت آن کاملاً صعودی است.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده ارز دیجیتال سولانا
بهترین کیف پول کاردانو
بهترین میم کوین ها برای سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب