ارز دیجیتال سروم چیست؛ پیش بینی قیمت SRM تا سال ۲۰۲۶

پیش بینی قیمت سروم

فهرست محتوا

ارز سروم (SRM) چیست؟ آیا اعتبار دارد؟ چه آینده‌ای برای آن پیش‌بینی می‌شود؟برای شناخت کامل این ارز و بررسی آینده آن، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال سروم چیست؟

Serum یک نرم‌افزار مبادله غیرمتمرکز است که بر روی بلاک‌چین سولانا ساخته شده و افراد می‌توانند در آن خریدوفروش کنند. ازآنجایی‌که Solena یک بلاک‌چین باهدف افزایش مقیاس‌پذیری و سرعت معاملات با کمک تراکنش‌های سریع‌تر است، با استفاده از Serum می‌توانید تراکنش‌های سریع و مقرون ‌به‌صرفه داشته باشید.

هسته اصلی در طراحی سروم یک Orderbook غیرمتمرکز است که توسط قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود و هدف آن انعکاس مبادلات سنتی با برقراری ارتباط مستقیم بین خریدار و فروشنده است. این پلتفرم انعطاف‌پذیر است و به طرفین معامله اجازه قیمت‌گذاری، تعیین سطح سفارش و به‌طورکلی کنترل کامل بر خرید یا فروش را می‌دهد.

به همین ترتیب Serum قصد دارد نوع جدیدی از صرافی‌های غیرمتمرکز را ایجاد کند و با صرافی‌هایی که با استفاده از بازار ساز خودکار (AMM) فعالیت می‌کنند، مانند Sushi، UniSwap و Bancor رقابت کند.

همچنین این نرم‌افزار غیرمتمرکز پشتیبانی زنجیره‌ای نیز ارائه می‌دهد به این معنی که شما می‌توانید توکن‌های ساخته شده بر بلاک‌چین‌های دیگر مانند اتریوم و پولکادات را هم در این صرافی معامله کنید. پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز صرف‌نظر از بلاک‌چین میزبان، می‌توانند از ویژگی‌های Serum استفاده کنند و به نقدینگی درون آن دسترسی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: ارز پولکادات چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخچه سروم

فاز اول این پروژه با واردکردن ارز سروم در صرافی‌های بزرگ و ایجاد صرافی غیرمتمرکز (DEX) روی زنجیره Serum، تکمیل شد. فاز دوم این پروژه با ایجاد پل بر روی زنجیره Solana، فعال‌سازی بستر استفاده در کیف پول‌ها و استخرها، ایجاد کیف پول اختصاصی و دریافت کمک مالی برای اجرای پروژه به پایان رسید. اکنون این پروژه در فاز سوم مسیر خود قرار دارد.

پروژه سروم

پروژه Serum شامل توکن‌های سروم که برای پرداخت کارمزد تمام خدمات و مدیریت این پروژه استفاده می‌شود، سوآپ‌های بین زنجیره‌ای که خریداران را قادر می‌کند تا دارایی‌های خود را معامله کنند، Order book غیرمتمرکز و کاملا خودکار، ترکیب اتریوم – سولانا که به پروژه این اجازه را می‌دهد که هم روی اکوسیستم اتریوم، سولانا  و ERC20 کار کند و قراردادهای بین زنجیره‌ای که امکان ایجاد حاشیه بر دارایی‌های ترکیبی در DeFi را می‌دهد، می‌شود.

Serum چگونه کار می‌کند؟

شبکه سروم طوری طراحی شده که مبادلات را به شکل سنتی اما در بستر بلاک‌چین ارائه دهد تا خریدوفروش و انجام تراکنش‌ها برای کاربران، ساده‌تر باشد. در صرافی‌های سنتی، به فهرستی که از سفارش‌های خریدوفروش تهیه می‌شود OrderBook می‌گویند. این فهرست‌ها بر اساس قیمت سازماندهی می‌شود و یک نهاد مرکزی نیز بر آن‌ها نظارت دارد. هدف اصلی صرافی غیرمتمرکز Serum خودکارسازی این فرایند در بلاک‌چین و اتصال خریدار و فروشنده بر اساس سفارشی که دارند، است.

برخلاف بازارسازی خودکار (AMM) که معامله‌گران ارزهای دیجیتال را در استخرهای نقدینگی خریدوفروش می‌کنند، Serum امکان کنترل کامل سفارش را به طرفین معامله می‌دهد. این کنترل شامل تعیین قیمت خرید یا فروش و همچنین اندازه سفارش است.

سروم چه امکاناتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

۱. Order Books:

سفارش آنلاین و با تمرکز محدود سروم به کاربران امکان توافق قیمت در معاملات و  ایجاد پروژه‌های جدید را داده و این مدل مبادله فرصت انتخاب قیمت، حجم خرید و جهت معامله را به خریداران می‌دهد. در کنار بازار نقدی، سروم می‌تواند سفارش‌ها مشتقات (نظیر psyOptions، offsite و HXRO) را نیز با یکدیگر مطابقت دهد.

۲. هسته سروم:

OrderBook غیرمتمرکز سروم امکان ارتباط بین تمام محصولات مبتنی بر Solana از جمله معاملات Future، Options و سایر ابزارهای مالی را فراهم می‌کند.

۳. ترکیب حقیقی

سروم تلاش کرده است تا اصول استاندارد طراحی و ویژگی ترکیب‌پذیری را به طور هم‌زمان حفظ کند. به همین دلیل است که برنامه‌هایی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، انعطاف‌پذیری بیشتری خواهند داشت. سروم طیف متنوعی از گزینه‌ها را در اختیار خریداران قرار می‌دهد و آن‌ها می‌توانند به طور هم‌زمان از این قابلیت‌ها بهره‌مند شوند. طراحی OrderBook  از معماری جزء به جزء سروم حمایت و ویژگی مقیاس‌پذیری آن را تقویت می‌کند.

۴. سرعت و هزینه سولانا

سولانا علاوه بر هزینه‌های کارمزد بسیار پایین ۰.۰۰۰۰۱ دلاری، امکان تسویه و معامله زیر ثانیه را نیز فراهم می‌کند.

۵. سوآپ بین زنجیره‌ای

کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند توکن‌هایی که بر بستر بلاک‌چین‌های دیگری هم وجود دارند، در این صرافی معامله کنند. برای مثال اگر دو طرف معامله تمایل داشته باشند که توکن ERC-20 مبادله کنند، باید ابتدا هر دو طرف میزان اتریوم مدنظر خود را به قراردادهای هوشمند روی زنجیره ارسال کنند. آنگاه Serum به کاربر اجازه می‌دهد که DEX پیشرفته و مختص به خودش را بسازد و ویژگی تعویض سروم را ایجاد کند. این ویژگی به او اجازه می‌دهد که از سروم به‌عنوان یک‌لایه نقدینگی و وسیله‌ای برای انطباق ویژگی‌های معاملاتی پروتکل استفاده کنند. درواقع Serum با ازبین‌بردن سایر پلتفرم‌ها مثل Jetprotocol و Solfarm، در حال ساختن آینده برای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) است.

سایر خدمات

سرویس انطباق سفارشاتی که زنجیره غیرمتمرکز سروم ایجاد کرده است، تجربه انعطاف و کنترل را برای توسعه‌دهندگان، فراهم می‌کند. علاوه بر این همین ویژگی تبادل غیرمتمرکز سروم باعث شده تا منابع بیشتری از نقدینگی و منابع مشترک در اختیار داشته باشد. گره‌هایی که در این پلتفرم اعتبارسنجی می‌کنند نیز به دو طریق می‌توانند سهیم باشند: سهام رای و سهم‌های واگذار شده.

معرفی توکن سروم

معرفی SRM

ارز سروم (SRM) توکن اختصاصی صرافی Serum است. دارندگان این ارز می‌توانند از ۵۰% تخفیف در کارمزد و هزینه‌های معامله در این صرافی بهره‌مند شوند. همچنین سهام‌داران هم می‌توانند حق رای داشته باشند و سیستم حاکمیتی این صرافی مشارکت کنند.

یکی دیگر از توکن‌های سروم، MSRM (MegaSRM) است. این توکن درواقع مجموع یک میلیون ارز سروم است. این توکن به دارندگان خود جایزه‌هایی به‌اندازه کمی بیشتر از یک میلیون ارز سروم اعطا می‌کند.

توکن سروم

 

سهام‌داران SRM

علاوه بر جایزه‌ها، کاربران شبکه برای ایجاد گره‌های جدید باید حداقل ۱۰ میلیون SRM، معادل ۱۰  MSRM به اشتراک بگذارند تا بتوانند تاریخچه‌های بلاک‌چین را برای اعتبارسنجی و تسویه زنجیره ارائه کنند. قدرت و منافع نگه‌داشتن MSRM بیشتر از SRM هاست. کاربرانی هم که می‌خواهند بدون کار با Nodes جوایز استیک کردن (Staking) را دریافت کنند، می‌توانند SRMهای خود را به گره‌ها واگذار کنند و درصدی از سود را بگیرند.

کارمزد صرافی Serum چقدر است؟

این صرافی غیرمتمرکز نیز مثل سایر صرافی‌ها کارمزد دریافت می‌کند. این کارمزد بر اساس ارز اختصاصی این صرافی یعنی ارز سروم (SRM) است. تفاوت این صرافی در این است که توکن‌های مورد استفاده برای کارمزد تراکنش‌ها سوزانده و از گردش خارج می‌شوند.

عرضه سروم

مانند بسیاری از رمزارزهای دیگر, عرضه ارز سروم نیز محدود است. طبق قوانین برنامه‌ریزی شده نرم‌افزار Serum، تنها ۱۰ میلیارد توکن SRM یا ۱۰۰۰ MSRM وجود خواهد داشت. تاکنون حدود ۱۰% توکن‌ها آزاد شده‌اند و ۹۰% باقی، راه درازی تا آزاد شدن در پیش دارند.

۲۰% توکن‌های ارز سروم برای مشارکت‌کنندگان پروژه، ۲۰% برای  اعضای تیم سازنده و مشاوران آن‌ها، ۲۷% به‌عنوان سرمایه تشویقی در اکوسیستم و ۲۷% دیگر نیز به‌عنوان سرمایه شرکا و همکاران پروژه در نظر گرفته شده است. عرضه اولیه ارز سروم در آگوست ۲۰۲۰ در دو صرافی FTX و Bitmax صورت گرفت. داده‌ها نشان می‌دهد که در این عرضه اولیه در حدود ۶ میلیون توکن فروخته و ۶۶۰ هزار دلار جمع‌آوری‌شده است. کاربرانی که MSRM دارند نسبت به آن‌هایی که SRM دارند از این مزیت برخوردارند که می‌توانند در پیش‌فروش بلاک‌ها شرکت کنند. سودی که به این کاربران تعلق می‌گیرد، کمی بیشتر از دارندگان SRM خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز سروم

در زمان نگارش این مطلب قیمت هر ارز سروم برابر با ۱.۰۰ دلار امریکاست اما پیش‌بینی‌هایی که درمورد این رمزارز، توسط کارشناسان و نشریات معتبر، شده است خبر از رشد قیمت می‌دهند.

تحلیل تکنیکال ارز سروم

پیش بینی قیمت سروم از ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، بسیاری از کشورها به دنبال اعمال نظارت بر ارزهای دیجیتال هستند. با اینکه مقامات کشورهای مختلف نگران سرمایه‌گذاری شهروندان خود بر دارایی پرخطری همچون کریپتوکارنسی‌ها هستند، اما همچنان شاهد استقبال مردم از رمزارزها هستیم.

با تجزیه‌وتحلیل داده‌های قیمتی سروم و پیش‌بینی قیمت آتی آن می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر توکن‌ها بازده خوبی خواهند داشت. البته این رشد به میزان سرمایه‌گذاری و صبر کاربران بستگی دارد. توجه داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری بر هر رمزارزی، ابتدا باید اطلاعات و تحلیل درستی از آن داشته باشید.

پیش بینی قیمت ارز سروم در ۲۰۲۳

پیش‌بینی شده که قیمت SRM در سال ۲۰۲۳ از ۳.۹۶ دلار شروع می‌شود و انتظار می‌رود که این رقم تا اواسط سال به ۴.۰۷ دلار برسد. حداکثر ارزشی که در این سال پیش‌بینی‌شده است معادل ۴.۱۵ دلار است که خبر از یک سرمایه‌گذاری و کسب سود خوب می‌دهد.

پیش بینی قیمت SRM در سال ۲۰۲۴

قیمت پایه‌ای که در این سال پیش‌بینی‌شده است نسبت به سال‌های قبل از نزولی شدن ارزش این رمزارز خبر می‌دهد. قیمت شروع این ارز در ابتدای سال ۲۰۲۴ از ۳.۵۹ شروع شده و حداقل ارزش پیش‌بینی‌شده تا ۳.۱۹ دلار است. بر اساس الگوریتم‌های پیش‌بینی  در نیمه دوم سال، قیمت SRM حداکثر به ۴.۴۰ دلار خواهد رسید.

پیش بینی SRM در سال ۲۰۲۵

پیش‌بینی‌های قیمت SRM امید یک شروع خوب در پنجمین سال از فعالیت این ارز را می‌دهند. حداقل ارزش ارز سروم در این سال از ۴.۵۱ دلار شروع می‌شود و روند صعودی در پیش خواهد گرفت. همچنین انتظار می‌رود قیمت SRM تا ماه جولای ۲۰۲۵ به ۵.۵۰ دلار و حداکثر تا ۵.۶۰ دلار بالا رود.

همان‌طور که می‌بینید این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که انتظارات بالایی از عملکرد ارز سروم در بلندمدت وجود دارد. اما توجه داشته باشید که این انتظارات بر اساس عملکرد فعلی این توکن به وجود آمده و به وقوع پیوستن آن‌ها به‌شدت عملکرد بازار و مشارکت کاربران سراسر جهان بستگی دارد.

پیش بینی SRM در سال ۲۰۲۶ و بعد از آن

احتمال اینکه در سال ۲۰۲۶ نسبت به سال ۲۰۲۵، اصلاحاتی مشاهده شود، زیاد است. طبق پیش‌بینی‌هایی که بر اساس داده‌های ارز سروم انجام شده، قیمت این رمزارز ممکن است تا کف۴.۲۳ دلاری کاهش داشته باشد. همچنین حداکثر ارزشی که در این سال در نظر گرفته شده و در حدود ۵.۱۵ دلار با میانگین ارزش معاملاتی ۴.۶۸ دلار تخمین زده شده است.

آینده ارز سروم به مشارکت کاربران و جذب یک جامعه اختصاصی بستگی دارد اما این ارز از پتانسیل رشد خوبی برخوردار است و حتی ممکن است در سال ۲۰۳۰، به سطح قیمت ۱۲.۲۹ دلاری دست پیدا کند.

پیش بینی قیمت سروم

جمع‌بندی

ارز سروم، توکن اختصاصی پروژه Serum است که بر بستر بلاک‌چین سولانا (Solana) قرار گرفته است. این ارز در معاملاتی که در صرافی غیرمتمرکز Serum انجام می‌شود، نقش واسطه و ارز رایج را دارد و کاربران کارمزدهای خود را بر اساس این رمزارز پرداخت می‌کنند.

واحد شمارش دیگری که برای این رمزارز به کار برده می‌شود MSRM است. هر MSRM برابر با ۱۰ میلیون SRM است. دارندگان MSRM از منافع و قدرت خرید بیشتر نسبت به سایر کاربران برخوردار خواهند بود. همچنین آن‌ها می‌توانند در حاکمیت و اعتبارسنجی صرافی غیرمتمرکز Serum نیز مشارکت داشته باشند.

طبق پیش‌بینی‌هایی که بر اساس تحلیل تکنیکال نمودار قیمتی ارز سروم صورت‌گرفته است؛ این رمزارز پتانسیل تبدیل‌شدن به یکی از سرمایه‌گذاری‌های سودآور در بلندمدت را دارد. اما دنیای ارزهای دیجیتال، همیشه با نوسانات زیادی همراه است پس نمی‌توان هیچ اجماع صددرصدی در مورد افزایش یا کاهش قیمت ارز سروم داشت و این موضوع تنها شامل این رمزارز نمی‌شود. برخلاف بازار پول که در آن تنها گردش و ارزش ارزهای مختلف و مسائل مربوط به آن تأثیرگذار است؛ در بازار کریپتو، عوامل مختلفی مثل اتفاقات جهانی، پیشرفت تکنولوژی، نظرات افراد، ترس از تورم و مقررات و قوانینی که دولت‌های مختلف بر این بازار اعمال می‌کنند نیز تاثیر گذار است؛ بنابراین قبل از ورود به این بازار و سرمایه‌گذاری بر هر یک از ارزهای دیجیتال باید دانش لازم را هم در مورد ماهیت معاملات و هم رمزارز موردنظر کسب کنید و تحقیقات لازم را انجام دهید.

(اگر تمایل به مشاهده قیمت لحظه ای استورج و خرید آن دارید، می‌توانید از شرایط معامله این رمز ارز اطلاعات کسب کنید)

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

کارمزد انتقال تتر
استیکینگ کاردانو
آینده پولکادات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها