سود ماهانه استیکینگ چقدر است + نحوه محاسبه سود برای چند ارز

staking-monthly-profit08

فهرست محتوا

در بازار ارزهای دیجیتال، برخی از رمزارزها مبتنی بر شبکه بلاک چین اثبات سهام (PoS) هستند. اگر قصد دارید روی این دسته از رمزارزها سرمایه‌گذاری کنید، می‌‌‌توانید در استیکینگ مشارکت کنید و در ازای آن سود دریافت کنید. استیکینگ مکانیزمی است که به شبکه‌های ‌PoS کمک می‌‌‌کند عملکردی ایمن‌تر و کارآمدتر داشته باشند. تنها کافی است کوین‌های ‌خود را در کیف پول ارز دیجیتال یا یک صرافی معتبر نگهداری کنید و در نهایت پاداش استیکینگ خود را به دست آورید. در این مطلب به معرفی برخی از بهترین رمزارزها می‌‌‌پردازیم که می‌‌‌توانید از آن‌ها سود ماهانه استیکینگ کسب کنید.

استیکینگ کریپتو چیست؟

استیکینگ کریپتو فرآیندی است که در آن استِیکر دارایی‌های ‌ارز دیجیتال خود را در یک کیف پول دیجیتال نگهداری می‌‌‌کند تا از اعتبارسنجی تراکنش‌های ‌شبکه‌های ‌بلاک چین PoS پشتیبانی کند. دارندگان ارز دیجیتال با شرکت در فرآیند اعتبارسنجی تراکنش‌ها، سود ماهانه استیکینگ دریافت می‌‌‌کنند. از جمله مزایای استیکینگ کریپتو می‌‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخلاف ماینینگ کریپتو، استیکینگ به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارد
  • شما می‌‌‌توانید مقدار معینی سود از دارایی‌های ‌رمزارز خود کسب کنید
  • استیکینگ کارایی و امنیت شبکه‌های ‌بلاک چین PoS را افزایش می‌‌‌دهد

تفاوت‌های ‌قابل‌توجهی بین ماینینگ و استیکینگ وجود دارد. برای مثال، ماینینگ ارز دیجیتال تنها در سیستم‌های ‌اثبات کار (PoW) قابل انجام است، هر دو مکانیزم PoW و PoS به‌عنوان مکانیزم‌های ‌اجماعی می‌‌‌توانند تراکنش‌های ‌شبکه بلاک چین را بدون نیاز به شخص ثالث مانند بانک یا موسسات مالی تایید کنند. اما تفاوت اصلی این دو مکانیزم در میزان مصرف انرژی آن‌ها است. برای کسب سود ماهانه از استیکینگ، ابتدا باید کوین‌های ‌PoS را دریافت کنید. هنگامی‌که کوین‌های ‌مد نظر خود را انتخاب کردید، آنگاه تصمیم می‌‌‌گیرد که با چه مقدار از آن‌ها می‌‌‌خواهید استیک کنید. این فرآیند را می‌‌‌توان در صرافی‌های ‌ارز دیجیتال خارجی همچون بایننس و کوین بیس و در صرافی ایرانی راستین انجام داد.

همچنین ببینید: استیک ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای کسب سود ماهانه استیکینگ را بشناسید

در سال‌های ‌اخیر استیکینگ به یک ویژگی بسیار محبوب در پلتفرم‌های ‌مختلف کریپتویی تبدیل شده است. البته با توجه به مزایایی که این روش کسب درآمد دارد، این موضوع چندان جای تعجب ندارد. استیکینگ درعین‌حال که شبکه‌های ‌بلاک چین را ایمن‌تر می‌‌‌کند، می‌‌‌تواند هم برای کاربر و هم برای پلتفرم یک بازی برد برد باشد. شما نمی‌توانید روی هر رمزاری استیک کنید؛ از طرف دیگر برخی از آن‌ها از پاداش‌های ‌بیشتری نسبت به سایر رمزارزها برخوردارند. در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال برای کسب سود ماهانه از طریق استیکینگ را معرفی می‌‌‌کنیم.

staking-monthly-profit07

رمزارز اتریوم (ETH)؛ یک آلت‌ کوین ارزشمند برای کسب سود ماهانه استیکینگ

احتمالا تاکنون نام اتریوم را شنیده‌اید. این رمزارز در حال حاضر به‌عنوان یک آلت کوین ارزشمند و از نظر قیمتی دومین ارز دیجیتال پس از بیت کوین به شمار می‌‌‌آید. شما می‌‌‌توانید اتریوم را در طیف گسترده‌ای از صرافی‌ها خریدوفروش کنید و همچنین می‌‌‌توانید آن را استیک کنید. (اگر تمایل دارید درباره پیش بینی قیمت بیت کوین بیشتر بدانید، مطالعه این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم)

با این حال، برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، استیکینگ اتریوم به‌عنوان مکانیزم اعتبارسنجی تراکنش‌ها، برای تازه‌کاران بازار مناسب نیست. برای تبدیل‌شدن به یک Validator مستقل، باید بتوانید ۳۲ ETH را استیک کنید و مالک آن باشید که مقدار کمی نیست. البته شما می‌‌‌توانید این قانون را دور بزنید. اگر ۳۲ اتریوم ندارید، می‌توانید به یک استخر استیکینگ (staking pool) بپیوندید. استخر استیکینگ جایی است که بسیاری از کاربران می‌توانند با یکدیگر مشارکت کنند و هرکدام مقدار کمی از اتریوم خود را استیک کنند. چندین صرافی، استخرهای استیکینگ را به‌عنوان یک قابلیت به کاربران ارائه می‌دهند، بنابراین اگر می‌خواهید بدون هزینه مبلغ زیادی، ETH را استیک کنید و در ازای آن سود ماهانه دریافت کنید، ارزش آن را دارد تا به یک استخر استیکینگ اتریوم بپیوندید. (برای مشاهده قیمت و خرید اتریوم می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

staking-monthly-profit06

در حال حاضر، طیف گسترده‌ای از صرافی‌های ‌محبوب، استیکینگ اتریوم را ارائه می‌‌‌دهند. از جمله این صرافی‌ها می‌‌‌توان به کوین بیس، کراکن، بایننس و بیت فینکس اشاره کرد.. در استیکینگ بهتر است در پلتفرم‌های معتبر سرمایه‌گذاری کنید، زیرا این پلتفرم‌ها معمولا ایمن‌تر هستند و می‌توانند پاداش‌های بیشتری را نیز به شما ارائه دهند. بنابراین، استیکینگ اتریوم در صرافی‌های خاص می‌تواند درآمد مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد. البته میزان پاداش دریافتی از استیکینگ همواره در معرض تغییر است. شما می‌‌‌توانید بسته به پلتفرم انتخابی خود، سود ماهانه بین ۰.۳ تا ۰.۸ درصد از استیکینگ به دست آورید.

رمزارز پولکادات (DOT)؛ استیکینگ از طریق حراج‌های ‌اسلات

فرآیند کسب سود ماهانه از طریق استیکینگ DOT کمی با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است، چراکه استیکینگ از طریق حراج‌های ‌اسلات (Slot Auctions) انجام می‌‌‌شود. همراه با Kusama (KSM)، پولکادات تنها رمزارزی است که می‌‌‌توانید از طریق حراج‌های ‌اسلات از آن سود کسب کنید. (در بلاگ راستین مقاله‌ای درباره آموزش نحوه استخراج پولکادات نوشته شده است که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید)

حراج اسلات شامل وام دادن DOT به پروژه‌هایی در شبکه پولکادات است تا بتوانند با ارائه پیشنهاد در یک مزایده به پاراچین (parachain) تبدیل شوند. پاراچین‌ها زنجیره‌های ‌مستقلی هستند که به موازات بلاک چین پولکادات اجرا می‌‌‌شوند. اگر پروژه انتخابی شما در مزایده پیروز شود، به شما پاداش تعلق می‌‌‌گیرد.

چندین صرافی به شما امکان می‌‌‌دهند در حراج‌های ‌اسلات DOT شرکت کنید؛ از جمله بایننس، Huobi، و Kraken. نکته مهم در مورد این حراجی‌ها این است که می‌‌‌توانید با حمایت از پروژه‌های ‌دیگر و دادن فرصتی برای تبدیل شدن به یک پاراچین پاداش کسب کنید. اگر پروژه انتخابی شما شکست بخورد، همچنان این امکان را دارید تا تمام وجوهی که وام داده‌اید، پس بگیرید. (برای خرید و فروش پولکادات و مشاهده قیمت آن می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

staking-monthly-profit05

رمزارز تزوس (XTZ)

تزوس یکی دیگر از رمزارزهای محبوب است که به یکی از برترین گزینه‌ها برای کسب سود ماهانه از طریق استیکینگ تبدیل شده است. شما در حال حاضر می‌‌‌توانید Tezos را در کوین بیس، بایننس، Kraken و انواع صرافی‌های ‌دیگر استیک کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید تا با استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مختلف، مانند Ledger، Exodus و Atomic Wallet نیز از طریق استیکینگ از تزوس کسب درآمد داشته باشید.

شما معمولا به تعداد زیادی تزوس برای استیکینگ نیاز ندارید. اکثر پلتفرم‌ها حداقل حدود یک XTZ یا کمتر را درخواست می‌کنند. این موضوع که باعث می‌شود استیکینگ تزوس تقریبا برای همه در دسترس باشد. علاوه بر این، شما می‌‌‌توانید در ازای استیکینگ تزوس سود خوبی را نصیب خود کنید. بسته به مدت‌زمان استیکینگ و پلتفرمی که استفاده می‌‌‌کنید، میزان سود دریافتی می‌‌‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، میزان سود ماهانه استیکینگ تزوس بین ۰.۳ تا ۰.۷ درصد است.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین کیف پول ارز دیجیتال

رمزارز کاردانو (ADA)

کاردانو در حال حاضر قیمت پایینی دارد، اما مطمئنا با حجم معاملات ۲۴ ساعته بیش از ۶۴۰ میلیون دلار جزو یکی از رمزارزهای محبوب است. شما می‌‌‌توانید ADA را در پلتفرم‌هایی مانند Bitfinex، Yoroi و Kraken استیک کنید.

نکته جالب‌توجه این است که معمولا به مقدار زیادی ADA برای استیکینگ نیاز نیست. علاوه بر این، ADA بسیار مقرون‌به‌صرفه است. اکثر پلتفرم‌ها حداقل پیش‌نیازها را برای استیکینگ کاردانو تعیین می‌‌‌کنند که باعث می‌شود استیکینگ این رمزارز تقریبا برای هر کس در دسترس باشد. در حال حاضر، بزرگترین پلتفرم‌های استیکینگ ADA سود ماهانه بین ۰.۲۵ تا ۰.۵ درصد را ارائه می‌کنند. با این حال، اگر ADA خود را برای دوره‌های ‌طولانی‌تری هولد کنید، در صرافی‌های ‌خاصی مانند Binance سود بیشتری دریافت خواهید کرد.

staking-monthly-profit01

رمزارز الگوراند (ALGO)

مانند Cardano، الگوراند نیز یک ارز دیجیتال شناخته‌شده و مقرون‌به‌صرفه است که می‌‌‌توانید در انواع صرافی‌ها و کیف پول‌ها آن را استیک کنید. که از جمله آن‌ها عبارت‌اند از: Binance، Exodus و تراست ولت. الگوراند همچنین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در Coinbase است که نرخ فعلی سود ماهانه آن ۰.۴۸٪ است. بنابراین، اگر می‌خواهید ALGO خود را استیک کنید، تعداد زیادی از پلتفرم‌ها این سرویس را به شما ارائه می‌‌‌دهند.

تعداد ALGOهایی که برای شروع استیکینگ نیاز دارید بسته به پلتفرم انتخابی شما متفاوت است. ولی حداکثر بیش از چند صد دلار برای شما هزینه نخواهد داشت. بنابراین، اگر در بازار به دنبال این نوع سرمایه‌گذاری هستید و در حال حاضر مقدار قابل‌توجهی ALGO دارید، مشکلی از بابت استیکینگ نخواهید داشت. اکثر پلتفرم‌های معتبر سودهای مناسبی را ارائه می‌کنند که معمولا بین ۰.۲۵ تا ۰.۸ درصد متغیر است.

رمزارز پلی گان (MATIC)

پولیگان یکی دیگر از گزینه‌های ‌عالی برای استیکینگ است. پلتفرم‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید MATIC خود را در آن‌ها استیک کنید؛ از جمله Gemini، KuCoin و FTX. خرید Polygon در حال حاضر بسیار مقرون‌به‌صرفه است، بنابراین برای استیک مقدار مناسبی از آن نیازی به مقدار قابل‌توجهی پول نقد ندارید.

علاوه بر این، بسیاری از صرافی‌ها و کیف پول‌ها، پاداش‌های مناسبی برای استیکینگ MATIC ارائه می‌دهند. برای مثال، شما می‌توانید با سرمایه‌گذاریMATIC در KuCoin، یک پلتفرم صرافی محبوب، ۰.۸% سود ماهانه کسب کنید. با این حال، این نرخ‌ها بسته به وضعیت بازار و پلتفرم انتخابی شما تغییر می‌‌‌کند.

staking-monthly-profit04

رمزارز اتم (ATOM)

شما می‌توانید رمزارز اتم را به چند روش مختلف استیک کنید: از طریق صرافی، کیف پول نرم‌افزاری یا کیف پول سخت‌افزاری. اگرچه ATOM کمی گران‌تر از برخی از کوین‌های ‌دیگر در لیست ارائه‌شده از سوی ما است. با این حال اکثر افراد می‌توانند آن را استیک کنند. شما می‌‌‌توانید بین ۰.۴ تا ۰.۸ درصد سود ماهانه از استیکینگ اتم به دست آورید. معمولا برای شروع فرآیند استیکینگ به مقدار بسیار کمی ATOM نیاز دارید که از این حیث به یک گزینه عالی برای استیکینگ تبدیل شده است و می‌‌‌تواند درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

رمزارز BitDAO (BIT)؛ یک گزینه منحصربه‌فرد برای کسب سود ماهانه از طریق استیکینگ

با حمایت سرمایه‌گذاران بزرگی مانند پیتر تیل و پانترا کپیتال، می‌‌‌توانید مطمئن باشید که BIT یکی از توکن‌های ‌بزرگ مبادلاتی در آینده بازار رمزارزها خواهد بود. سازمان BitDAO به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز جهان (DAOs)، به دنبال گسترش فضای DeFi به‌منظور توسعه اقتصاد غیرمتمرکز است. دارندگان توکن BIT می‌‌‌توانند آینده BitDAO را از طریق رای دادن به پیشنهادهای حاکمیتی، مانند به‌روزرسانی پروتکل‌های ‌اصلی و مبادله توکن، رقم بزنند.

برای شروع استیکینگ، به Bybit Launchpool بپیوندید. پس از ثبت نام در Bybit و تکمیل سطح یک KYC، به‌سادگی BIT را به حساب Bybit Earn خود منتقل کنید و فرآیند استیکینگ را شروع کنید. با ۱۵۰۰۰۰۰ توکن پاداش BIT و میانگین سود ماهانه ۱.۲۳ درصد، مطمئنا رمزارز دیگری دارای شرایط مشابه با BitDAO نیست که در عین اینکه پتانسیل رشد بالایی داشته باشد، جوایز قابل‌توجهی را نیز به استیکرها ارائه دهد.

staking-monthly-profit03

رمزارز تتر (USDT)

اگر نسبت به کاهش ارزش توکن‌ها و کوین‌های ‌استیک شده خود محتاط هستید، می‌‌‌توانید روی یک استیبل کوین استیک کنید. درحالی‌که تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام استیبل کوین بهترین گزینه است به خودتان بستگی دارد؛ اما به دلیل حجم معاملات گسترده‌ای که تتر (USDT) دارد، آن را به‌عنوان یک استیبل کون مناسب برای استیکینگ توصیه می‌‌‌کنیم. همچنین تتر نقدشوندگی بالایی دارد؛ چراکه حجم بالای معاملات روزانه USDT به شما امکان می‌دهد بدون هیچ دردسری USDT خود را با هر توکن دیگری مبادله‌ کنید.

در مورد تتر، شما می‌‌‌توانید از مزیت استیکینگ انعطاف‌پذیر در صرافی راستین استفاده کنید و از میانگین نرخ سود ماهانه تا ۱٪ بهره‌مند شوید. به لطف ثبات ارزش USDT، ما تتر را به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای استیکینگ برای سرمایه‌گذاران مبتدی پیشنهاد می‌‌‌کنیم که می‌‌‌خواهند فورا دارایی خود را نقد کنند.

رمزارز بایننس (BNB)

بایننس محبوب‌ترین پلتفرم مبادلات رمزارز در جهان است و BNB به دلیل نحوه اختصاص کوین‌ها، یکی از برترین گزینه‌ها برای استیکینگ به شمار می‌‌‌آید. در حال حاضر برای شروع فرآیند استیکینگ بایننس هیچ مقدار حداقلی وجود ندارد و فرآیند خروج از استیکینگ نیز هفت روز به طول می‌‌‌انجامد.

متوسط سود ماهانه استیکینگ برای کوین‌های ‌BNB بین ۰.۵ تا ۰.۷۵٪ است. با این حال، می‌‌‌توان تحت شرایطی خاص به بازدهی سالانه ۳۰٪ نیز دست یافت. از این رو، نرخ بازدهی می‌‌‌تواند بسیار متغیر باشد؛ چراکه این موضوع به کارمزد تراکنش‌ها بستگی دارد. شما می‌‌‌توانید مستقیما کوین‌های ‌بایننس را در صرافی بایننس استیک کنید.

staking-monthly-profit02

سخن آخر

در دنیای ارزهای دیجیتال راه‌های ‌زیادی برای کسب درآمد وجود دارد که یکی از کم‌ریسک‌ترین آن‌ها استیکینگ است. اگر قصد دارید در این بازار سرمایه‌گذاری بلندمدت یا کوتاه‌مدت داشته باشید، از طریق استیکینگ می‌‌‌توانید به سود خوبی دست یابید؛ بدون اینکه نیاز باشد حتی یک کوین از دارایی ارز دیجیتال خود را بفروشید. بنابراین، شما می‌‌‌توانید در ازای استیکینگ در یکی از ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها یا کیف پول‌های ‌نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود، پاداش مناسبی کسب کنید.

در وبلاگ راستین در مورد بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای استیکینگ نیز مطلبی منتشر شده است که می توانید آن را نیز مطالعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۱ میانگین: ۱]

مطالب مرتبط

تبدیل تتر trc20 به erc20
آموزش خرید تتر
آینده ارز دیجیتال سولانا

دیدگاه ها 1

  1. ابراهیم می گوید:

    دوستان کسی می‌دونه ماهانه برای ۱۰۰میلیون چقدر سود استیک میده؟ مثلاً چقدر .۲م ..۵م .۱م .؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب