آموزش نحوه استیک در تراست ولت Trust Wallet

فهرست محتوا

دنیای کریپتوکارنسی‌ها نه تنها بسیار جذاب است، بلکه در عین حال می‌تواند بسیار درآمد زا هم باشد. علاوه بر معامله‌گری ارزهای دیجیتال و کسب سود، یک روش جذاب کسب درآمد در این فضا، استیکینگ است. با استفاده از کیف پول های رمزارزها می‌توان استیک کرد. تراست ولت از معروف‌ترین کیف پول های ارز دیجیتال است و ما این مقاله از راستین را به آموزش تصویری و گام به گام استیک در تراست ولت اختصاص داده‌ایم. اگر می‌خواهید یک روش جذاب برای کسب سود از کریپتوکارنسی ها بیاموزید، با ما همراه باشید. (اگر تمایل به خرید پول دیجیتال دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا اقدام کنید)

آموزش استیک در تراست ولت

یکی از ویژگی‌هایی که تراست ولت به کاربران خود ارائه می‌دهد، استیک کردن ارزهای مختلف در آن است. نحوه استیک در تراست ولت به این صورت است که کاربر باید در مدت زمان مشخصی ارز مورد نظر خود را در کیف پول نگهداری کند. به ازای میزان ارز و مدت زمانی که نگهداری انجام می‌شود، سود به کاربر تعلق می‌گیرد.

ورود به کیف پول تراست ولت و انتخاب توکن مورد نظر

در مرحله اول وارد کیف پول تراست ولت خود شوید و ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید. باید بدانید که همه ارزهای دیجیتال قابلیت استیک کردن را ندارند. در بخش‌های بعدی مقاله ارزهای قابل استیک در تراست ولت را معرفی خواهیم کرد.

ما در این آموزش، ارز BNB را برای استیک کردن انتخاب می‌کنیم. برای استیکینگ باید از قبل رمزارز داشته باشید یا در ابتدا برای خریدن حداقل میزان رمزارز اقدام کنید.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری ساخت کیف پول تراست ولت

ورود به کیف پول تراست ولت و انتخاب ارزدیجیتال

پس از انتخاب توکن، صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد. همانند شکل در گوشه سمت راست، گزینه More وجود دارد. روی More کلیک کرده تا گزینه‌های فعال را ببینید.

روش استیک در تراست ولت

در این صفحه گزینه‌های مختلفی در رابطه با استیکینگ و انجام تراکنش‌ها وجود دارد:

 • Stake Details که جزئیات استیک را نشان می‌دهد.
 • Stake که برای انجام فرآیند استیکینگ درنظر گرفته شده است.
 • Unstake که برای آن‌استیک کردن است و بعدا درباره این مورد نیز صحبت خواهیم کرد.
 • گزینه‌های Trade BNB و Swap to Smart Chain در رابطه با خرید، فروش و سابقه تراکنش‌ها هستند.
 • گزینه Cancel نیز برای بازگشت به صفحه اصلی است.

برای استیک کردن توکن انتخابی، از بین گزینه‌های موجود، Stake را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Stake برای استیک کردن

برای دیدن جزئیات استیک، می‌توانید روی گزینه Stake Details بزنید و مشخصات زیر را مشاهده کنید:

 • Available: تعداد توکن های قابل استیک
 • Staked: تعداد توکن های استیک شده از قبل
 • Minimum Amount: حداقل توکن مورد نیاز برای انجام استیک
 • APR: درصد سود سالیانه
 • Lock Time: مدت زمانی که توکن بعد از استیک شدن قفل می‌شود و قابلیت انجام هیچ‌گونه تراکنش روی آن نیست.

جزئیات استیک در تراست ولت

همانطور که در تصویر می‌بینید، حداقل توکن مورد نیاز BNB برای تایید استیک ۱ عدد، سود سالانه ۹.۹۵ درصد و مدت زمان قفل شدن دارایی ۷ روز است.

همچنین بخوانید: معرفی و مقایسه بهترین کیف پول ارز دیجیتال (مزایا + معایب)

انتخاب ولیدیتور مناسب برای استیکینگ

بعد از انتخاب گزینه Stake، لیست ولیدیتورهای فعال برای توکن انتخابی را خواهید دید. در بلاک چین هایی که مبتنی بر اثبات سهام (Proof of Stake) هستند به نودها ولیدیتور (Validator) یا اعتبار سنج می‌گویند. هر ولیدیتور وظایفی مانند اعتبارسنجی تراکنش‌ها، تضمین در دسترس بودن، تایید درستی دفتر کل توزیع و درنهایت حفظ امنیت بلاک چین را برعهده دارد.

ولیدیتورها براساس معماری داخلی که دارند؛ نحوه و مدت زمان انجام وظایفشان درجه‌بندی می‌شوند. شما باید ولیدیتورها را با توجه به عواملی چون درصد ریسک، تعداد نماینده‌های فعال در شبکه و میزان محبوبیت آن، بررسی و ولیدیتور مناسب را انتخاب کنید. ما برای انجام این استیک، TW Staking را انتخاب کردیم.

انتخاب ولیدیتور مناسب برای استیکینگ در تراست ولت

وارد کردن میزان توکن مورد نظر برای استیکینگ

پس از انتخاب ولیدیتور مناسب به صفحه ورود تعداد توکن مورد نظر برای استیک کردن منتقل می‌شوید. هر تعداد توکن که تمایل دارید استیک کنید را وارد و گزینه Next را بزنید. شما می‌توانید با زدن گزینه Max تمام توکن‌های خود را برای استیک ارسال کنید.

 • توجه کنید که تعدادی توکن برای هزینه استیک کردن و کارمزد شبکه باقی بماند.
 • قفل شدن توکن ها در مدت زمان استیک را نیز فراموش نکنید. توکن های BNB در این فرآیند حداقل ۷ روز قفل شده و غیرقابل معامله هستند.
 • درصورتی که بخواهید توکن ها را از استیک خارج کنید باید حداقل ۷ روز صبر کنید و بعد آن‌استیکینگ (Unstaking) را انجام دهید.

انتخاب ولیدیتور مناسب برای استیکینگ در تراست ولت

ارسال درخواست استیکینگ و تایید نهایی

پس از فرستادن تعداد توکن، جزئیات تراکنش به شما نمایش داده می‌شود. این اطلاعات شامل آدرس کیف پول خود، آدرس ولیدیتور مقصد و کارمزد شبکه است. پس از بررسی و تایید اطلاعات، روی گزینه Send کلیک کنید تا درخواست استیکینگ شما برای شبکه ارسال شود و بتوانید از این فرآیند سود کسب کنید.

ارسال درخواست و تایید نهایی استیکینگ

تبریک می‌گویم شما توانستید توکن های خود را در تراست ولت استیک کنید. در صورت ارسال موفقیت‌آمیز درخواست و تایید آن، صفحه‌ای مانند شکل زیر مشاهده خواهید کرد. اطلاعات استیکینگ در این صفحه است و تعداد توکن های استیک شده نمایش داده می‌شوند.

اتمام استیکینگ و جزئیات آن در تراست ولت

همچنین بخوانید: آموزش مراحل بازیابی تراست والت

معرفی ارزهای قابل استیک در تراست ولت

یکی از موارد مهم در بخش استیکینگ، ارزهای قابل استیک در هر کیف پول است. تراست ولت ۱۲ ارز محبوب را برای استیک کردن ارائه کرده است که از مهمترین آنها می‌توان به بایننس کوین، ترون و لونا اشاره کرد.

این کیف پول اعلام کرده است که به زودی از ارزهای دیگری نیز برای استیکینگ پشتیبانی می‌کند. با پشتیبانی از استیبل کوین ها شما می‌توانید برای استیک تتر در تراست ولت اقدام کنید. در حال حاضر ارزهای قابل استیک در تراست ولت عبارتند از:

ارزهای قابل استیک در تراست ولت

همچنین بخوانید: آموزش تبدیل ارز در تراست ولت به صورت گام به گام

فاکتورهای موثر در پاداش استیکینگ در تراست ولت

میزان سود استیکینگ دلیل اصلی کاربران برای انجام فرآیند استیک کردن توکن ها است. در هر شبکه با توجه به پروتکل‌های که دارد، میزان این سود متفاوت است.

عوامل موثر در میزان پاداش استیکینگ در تراست ولت عبارتند از:

۱. مدت زمان نگهداری و قفل شدن ارزدیجیتال

وقتی شما یک ارز دیجیتال را استیک می‌کنید، ارز دیجیتال قفل می‌شود و در آن مدت، کاربر اجازه جابجایی و یا معامله روی ارز دیجیتال را ندارد. هر چند همه رمزارزها قفل نمی‌شوند و برخی از آن‌ها با روش‌های دیگری اعتبارسنجی می‌شوند.

۲. نقدینگی رمز ارز استیک شده و نوسانات بازار

رفتار بازار و نوسانات آن مخصوصا در رابطه با رمزارزها قابل پیش‌بینی نیست. قیمت‌ها می‌توانند در چند ثانیه جابجا شده، بسیار بالا یا پایین بروند؛ هنگامی که توکن شما قفل باشد، جز نگاه کردن به بازار، کار دیگری نمی‌توان انجام داد. اگر در طول این زمان توکن ها نقدینگی خود را از دست بدهند، این امر موجب کاهش قیمت می‌شود.

۳. وضعیت ولیدیتور

هر یک از ولیدیتورها تجهیزاتی برای انجام عملیات، تایید تراکنش‌ها و نگهداری توکن ها دارند. آن‌ها باید فاکتورهای خاصی را برای فعال بودن در بخش استیکینگ حفظ کنند. وضعیت و اعتبار ولیدیتور یکی از عوامل موثر در میزان سود استیک کردن است.

۴. کمیسیون ولیدیتور

ولیدیتورها بخشی از هزینه‌های تجهیزات خود را از میزان سود استیکینگ برداشت می‌کنند. توجه به میزان کمیسیون ولیدیتور برای محاسبه میزان سود استیک کردن نیز بسیار مهم است.

۵. مدت زمان واریز پاداش‌ها

از زمانی که کاربر توکن خود را استیک می‌کند، پاداش آن می‌تواند فوری به کیف پول واریز شود و یا اینکه چند روز زمان ببرد و این امر به ولیدیتور انتخابی بستگی دارد. درنهایت انتخاب یک ولیدیتور مناسب در استیکینگ، فاکتور بسیار مهمی است.

همچنین بخوانید: آموزش راه‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال

نحوه آن استیک در تراست ولت

آن‌استیکینگ (Unstaking) توکن ها زمانی امکانپذیر است که حداقل مدت زمان استیک کردن گذشته باشد. هنگامی که یک توکن را آن‌استیک کنید، پاداشی که از طریق استیک کردن دریافت می‌کردید، متوقف می‌شود. پس از انجام آن‌استیک و تایید آن، توکن ها قابل معامله می‌شوند.

برای استیک کردن کافیست وارد کیف پول تراست ولت شوید و ارزدیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید. مانند مراحل استیک کردن روی گزینه More زده و گزینه Unstake را انتخاب، تعداد توکنی که می‌خواهید آن‌استیک کنید وارد و در نهایت درخواست خود را برای شبکه ارسال کنید.

نحوه آن‌استیک کردن در تراست ولت

میزان سود استیکینگ در تراست ولت

قبل از شروع کار استیک در تراست ولت، باید نرخ درآمد هر ارز را بررسی کنید. پاداش استیکینگ در تراست ولت برای ارزهای مختلف با توجه به ولیدیتور انتخابی متفاوت است. برای مثال میزان سود استیک Cosmos حدود ۱۹.۱۴ درصد و میزان سود استیک Algorand در تراست ولت حدود ۶ درصد است.

شما می‌توانید به صفحه Staking سایت تراست ولت مراجعه کرده و در قسمت ماشین حساب، میزان سود ارزهای قابل استیک را مشاهده کنید. کافیست ارز مورد نظر خود را انتخاب و میزان آن را وارد کنید. ماشین حساب سود روزانه، ماهانه و سالانه را برای شما محاسبه می‌کند.

میزان سود استیکینگ در تراست ولت

همچنین بخوانید: آموزش ساخت اکانت متامسک (گام به گام)

جمع‌بندی

استیکینگ در تراست ولت یک روش جذاب کسب درآمد است. در این روش شما کافیست که ارز دیجیتال قابل استیک در تراست ولت را خریداری و در آن نگهداری کنید. تراست ولت به دلیل محبوبیت و کارآمدی زیادی که دارد، انتخاب بسیاری از کاربران برای استیکینگ است. مقدار سود استیک در تراست ولت با توجه به ارز دیجیتال نگهداری شده، مدت زمان و ولیدیتور آن، متفاوت است. در این مقاله روش استیک در تراست ولت را آموزش دادیم و امیدواریم که بتوانید به سودهای قابل توجهی از استیکینگ برسید. در نهایت اگر نیاز به برقراری ارتباط با پشتیبانی تراست ولت دارید، در مقاله دیگری از بلاگ راستین به طور کامل به آن پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را نیز بخوانید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

کارمزد انتقال تتر
Coveretheriumwallet
استیکینگ کاردانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب