پیش بینی قیمت تتر در آینده از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت تتر

فهرست محتوا

بازار پرنوسان کریپتو کارنسی دارای رمز‌ارزهای متنوع با دامنه تغییرات بسیار بالا است که در این بین، برخی از ارزهای دیجیتالی، مثل تتر از ثباتی نسبی برخوردار هستند. به این نوع ارزها، رمز‌ارزهای پایدار یا در اصطلاح استیبل کوین می‌گویند.

ما در این محتوا در مورد رمز‌اررز Tether، به‌عنوان محبوب‌ترین استیبل کوین صحبت خواهیم کرد و ضمن معرفی عوامل موثر بر قیمت این ارز دیجیتالی، پیش بینی قیمت تتر را بیان خواهیم کرد. (چنانچه تمایل به خرید و بررسی قیمت تتر دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا اقدام کنید)

پیش بینی قیمت تتر

Tether محبوب‌ترین استیبل کوین در بازار پرنوسان کریپتو کارنسی است که ارزش آن همواره حدود ۱ دلار آمریکا بوده است. با این حال با توجه به شرایط حاکم بر بازار رمز‌ارزها، امکان نوسان بسیار جزیی آن وجود دارد.

تاریخچه قیمت تتر

پیش بینی آینده تتر، بدون خطا و اشتباه، مثل هر ارز دیجیتالی دیگری غیرممکن است با این حال، ما در ادامه این بخش سعی می‌کنیم روند آینده Tether تا سال ۲۰۳۰ را به‌طور تحلیلی پیش‌بینی می‌کنیم.

به طور کلی، بر اساس برآوردهای و تحلیل‌هایی که صورت گرفته قیمت Tether تا سال ۲۰۳۰ به‌طور میانگین، ۱.۰۰۸ دلار آمریکا و در محدوده بین ۰.۸۵۶۷ دلار تا ۱.۲۶۰ دلار خواهد بود.

با این وجود برخی سایت‌ها، روند متفاوتی را برای این کریپتو کارنسی متصور هستند که در ادامه برخی از این پیش‌بینی‌های متفاوت را بیان می‌کنیم.

پیش بینی قیمت تتر در سال ۲۰۲۳

بسیاری از تحلیلگران، قیمت تتر در سال ۲۰۲۳ را خوب ارزیابی می‌کنند و روند مثبتی را برای آینده تتر در این سال متصور هستند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان این سال میلادی، قیمت Theter تا حدود ۱.۲۷ دلار هم برسد. هرچند سایت TradingBeast احتمال می‌دهد این استیبل کوین در پایان سال، حتی به ۱.۹ دلار هم برسد.

همچنین بخوانید: مقایسه کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف

قیمت تتر در سال 2023

پیش بینی قیمت تتر در سال ۲۰۲۴

بر اساس پیش‌بینی‌ها، قیمت Tether در سال ۲۰۲۴ احتمالا کاهش می‌یابد، بر طبق پیش‌بینی سایت PricePrediction.net قیمت آن در پایان سال ۲۰۲۴ به ۰.۸ دلار کاهش می‌یابد و حتی سایت WalletInvestor قیمت این ارز دیجیتالی را در حدود ۰.۴۲ دلار پیش‌بینی می‌کند.

پیش بینی قیمت تتر در سال ۲۰۲۵

پیش بینی قیمت تتر در سال ۲۰۲۵ متفاوت است؛ به طوری که سایت‌های TradingBeast و WalletInvestor قیمت این استیبل کوین را بین ۰.۵۴ تا ۰.۷۲۹ دلار پیش‌بینی می‌کنند؛ ولی سایت PricePrediction.net پیش‌بینی صعود Tether تا قیمت ۱.۵۷ دلار را کرده است.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری تبدیل تتر trc20 به erc20

پیش‌بینی قیمت تتر در سال ۲۰۲۶

برای سال ۲۰۲۶ هم، پیش‌بینی‌های متفاوتی برای آینده Tether وجود دارد. سایت PricePrediction.net خوش‌بینانه‌ترین روند را با قیمت ۱.۶۹ دلار برای این رمزارز در نظر گرفته است؛ ولی WalletInvestor قیمت ۱.۱۴ را پیش‌بینی کرده است.
در مقابل سایت TradingBeast پیش‌بینی سقوط قیمت تتر به مقدار ۰.۰۱۳۱۳ دلار را کرده است.

پیش بینی قیمت تتر در سال 2030

پیش بینی قیمت تتر در سال ۲۰۳۰

درمورد آینده تتر در سال ۲۰۳۰ دو دیدگاه قالب متفاوت وجود دارد:
سایت‌ WalletInvestor صعود Tether به قیمت ۱.۸۶ دلار و سایت PricePrediction.net صعود به قیمت ۱.۳۴ دلار را پیش‌بینی می‌کنند.
در مقابل، سایت TradingBeast آینده چندان مثبتی را برای این ارز دیجیتالی شناخته شده متصور نیست و برای آن سقوط تا ۰.۰۲۴۵ دلار را پیش‌بینی می‌کند.

همچنین بخوانید: بررسی و پیش‌بینی قیمت آینده ارز سولانا

‎عوامل موثر بر قیمت تتر

تتر به عنوان محبوب‌ترین استیبل کوین در بازار کریپتو کارنسی شناخته می‌شود که پشتوانه اصلی آن دلار آمریکا است و محدودۀ قیمت آن همواره در حدود ۱ دلار آمریکا قرار دارد. با این حال ارزش آن می‌تواند با دامنه نوسان بسیار جزیی، متغیر باشد.

برای پیش‌بینی قیمت تتر ابتدا باید عوامل موثر بر آینده این ارز دیجیتالی را شناسایی کنیم و بر اساس همین فاکتورها، درباره آینده آن صحبت کنیم.

عوامل مختلفی می‌تواند بر قیمت این ارز دیجیتالی محبوب تاثیر گذار باشد که برخی از مهم‌ترین عوامل را در ادامه همین بخش معرفی می‌کنیم.

۱. قیمت دلار آمریکا

دلار اصلی‌ترین پشتوانه Tether است و ارزش آن نسبت به سایر ارزهای ملی، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت این کریپتو کارنسی پایدار است.
هر چه قیمت دلار نسبت به سایر ارزهای ملی مثل ریال ایران بالاتر رود، به‌تبع قیمت ریالی Tether افزایش می‌یابد.

۲. عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هر کالایی، چه فیزیکی و چه مجازی است و هر چه تقاضا نسبت به حجم عرضه بیشتر باشد، قطعا قیمت افزایش خواهد یافت.

رمزارز Tether هم از این قاعده مستثنی نیست و میزان عرضه و تقاضا، تاثیر زیادی بر قیمت آینده ارز تتر دارد.

۳. نوسان‌های بازار کریپتو کارنسی

بازار کریپتو کارنسی به شدت پرنوسان و متغیر است و به طور دائم، ارزش رمز‌ارزهای مختلف این بازار مثل بیت‌کوین، دوج کوین و یا سایر ارزهای دیجیتالی در حال تغییر است.

در این میان، رمز‌ارز تتر به‌عنوان شناخته شده‌ترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتالی، یکی از جذاب‌ترین گزینه ها برای حفظ ارزش سرمایه تریدرها است.

وقتی بازار در حال اصلاح قیمت و نزول است، تریدرها با تبدیل دارایی دیجیتالی خود به Tether، سعی می‌کنند ارزش دارایی خود را حفظ کنند و همین موضوع باعث افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت تتر می‌شود.

۴. رقابت با سایر ارزهای دیجیتالی

بازار کریپتو کارنسی شدیدا رقابتی است و تریدرها همواره به دنبال خرید رمز‌ارزهایی هستند که چشم‌انداز بهتری در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی دارند.
در نتیجه، هر رمز‌ارزی که در رقابت با دیگر ارزها، موفق‌تر عمل کند، تقاضای بیشتری برای خرید خواهد داشت و قیمت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد. عملکرد تتر در این رقابت مانند دیگر ارزها، روی قیمت آن موثر است.

۵. اخبار فاندامنتال

اخبار فاندامنتالی که درمورد هر رمزارزی وجود دارد تاثیر زیادی بر آینده آن دارد و این موضوع برای تتر هم صدق می‌کند.

اگر اخباری منفی در مورد Tether وجود داشته باشد، باعث کاهش اعتماد تریدرها، کاهش تقاضا و در نتیجه، کاهش ارزش این ارز دیجیتالی خواهد شد و برعکس، انتشار اخبار مثبت درباره این ارز دیجیتالی، قطعا باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.

۶. پشتوانه و شفافیت تتر

یکی از عواملی که اعتماد تریدرها به رمزارز را افزایش می‌دهد، پشتوانه و شفافیت مالی آن است که باعث افزایش تقاضا و در نتیجه بالا رفتن قیمت آن می‌شود.

Tether به عنوان یک استیبل کوین مطمئن، پشتوانه قوی و شفاف دلاری دارد که همین موضوع باعث ثبات بالای این رمزارز شده است.

به علاوه، تترهای خریداری‌شده، بدون هیچ پیش‌شرطی توسط شرکت IFineX که شرکت ارائه‌دهنده این ارز دیجیتالی است، خریداری می‌شود که همین موضوع، یک پشتوانه قوی برای این رمز‌ارز است.

در سال ۲۰۱۹ دادستانی نیویورک شرکت IFineX را متهم به برداشت ۸۵۰ میلیون دلار از پشتوانه دلاری تتر کرد. ابتدا این شرکت این ادعا را تکذیب کرد؛ ولی بعدا اعلام شد که فقط ۷۴ درصد از توکن‌های Tether پشتوانه دلاری دارند که همین موضوع باعث افزایش فروش و کاهش ارزش این رمزارز در آن برهه شد.

۷. میزان دامیننس

دامیننس یک اصطلاح تخصصی در حوزه کریپتو کارنسی است که نشان می‌دهد چه مقدار از کل پول موجود در بازار رمز‌ارزها، به خرید Tether اختصاص داده شده است.

با بررسی میزان دامیننس Tether، می‌توان چشم‌انداز بهتری برای قیمت تتر داشت. به‌عنوان مثال، وقتی میزان دامیننس این ارز دیجیتالی بیشتر شود، نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای تبدیل سایر رمزارزها به Tether است که همین موضوع باعث افزایش قیمت آن خواهد شد.

همچنین بخوانید: بررسی و پیش بینی قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۳

آیا سرمایه گذاری روی تتر در آینده مناسب است؟

با وجود پیش‌بینی‌های متفاوتی که برای آینده قیمت Tether بیان کردیم، این استیبل کوین از ثبات مناسبی برخوردار است و در این چند ساله، همواره قیمت خود را در محدوده تقریبی ۱ دلار حفظ کرده است.
متاسفانه با توجه به تورم شدیدی که در کشور عزیزمان ایران وجود دارد و همواره ارزش ریال در برابر دلار در حال کاهش است، Tether می‌تواند یک ابزار جذاب برای حفظ ارزش سرمایه ریالی مردم باشد.

با این وجود تبدیل دارایی به Tether، ریسک‌های خاص خود را دارد و نمی‌توان به‌طور قطعی، از قیمت این کریپتو کارنسی در چند سال آینده صحبت کرد.
به‌علاوه، اگر شما به دنبال کسب سود از ترید در بازار کریپتو کارنسی هستید، تتر یک استیبل کوین با قیمت تقریبا ثابت است که نمی‌توان از آن انتظار سودآوری داشت.

ما در این محتوا درمورد پیش‌بینی‌های مختلف از آینده ارز تتر و عوامل موثر بر قیمت این استیبل کوین محبوب صحبت کردیم. در هر صورت، برای اقدام به خرید پول دیجیتال ، به‌طور گسترده تحقیق کنید و تحلیل‌های کارشناسان این حوزه را دنبال کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

آینده ارز دیجیتال گالا
استیکینگ ترون
staking01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها