کارمزد انتقال تتر از تراست ولت، trc20، erc20 و شبکه ترون

کارمزد انتقال تتر

فهرست محتوا

تتر (USDT) یک استیبل‌کوین ارزشمند است که در حال حاضر پس از بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، جایگاه سوم را در دنیای ارزهای دیجیتال به خود اختصاص داده است.

از دلایل موفقیت تتر، قابل دسترس بودن آن در چندین بلاک‌چین است. این انعطاف‌پذیری به تریدرها امکان سرمایه‌گذاری راحت‌تر را می‌دهد.

تریدرها در هر بار نقل‌وانتقال ارزهای دیجیتال، هزینه تراکنشی را متحمل می‌شوند که به آن کارمزد شبکه گفته می‌شود.

با افزایش تقاضا برای تبادل تتر، اهمیت انتقال سریع و کم‌هزینه آن هم افزایش یافته است. با وجود شبکه‌های مختلف بلاک‌چین هزینه انتقال این ارز ممکن است متغیر باشد. در این مقاله قرار است کامزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف از جمله ترون، اتریوم، سولانا، پالیگان و زنجیره هوشمند بایننس را مقایسه کنیم. (چنانچه تمایل به خرید و فروش تتر دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا اقدام کنید)

میزان کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف

هزینه جابجایی ارزهای دیجیتال، با توجه به تقاضای بازار و ظرفیت شبکه ممکن است در بازه‌ای بین ۰.۲۹ تا ۲۵ USDT نوسان داشته باشد.

کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتر در شبکه‌های مختلف تحت‌تاثیر دو عامل زیر قرار دارد:

 • کارمزد تراکنش
 • کارمزد شبکه

به زبان ساده می‌توان گفت مبلغ پرداختی برای هر تراکنش تاثیر مستقیمی روی سرعت پردازش آن دارد. به عبارت دیگر هر چه کارمزد پرداختی بیشتر باشد، تراکنش سریع‌تر انجام می‌شود.

وقتی که قصد پرداخت با استفاده از USDT دارید، انتخاب شبکه مورد نظر اهمیت زیادی دارد. با توجه به گزینه‌های موجود می‌توانید کم‌هزینه‌ترین و سریع‌ترین شبکه را انتخاب کنید.

این شبکه‌ها عبارتند از:

 • شبکه ترون
 • شبکه اتریوم
 • بایننس اسمارت چین
 • پالیگان
 • سولانا

در جدول زیر می‌توانید مقایسه‌ای مختصر را بین این شبکه‌ها در انتقال تتر مشاهده کنید:

نام شبکه

کارمزد انتقال

سرعت انتقال

ترون

۰.۹۵-۱.۹۳ USD

چند ثانیه تا چند دقیقه

اتریوم

۰.۹۸۳ USD

چند دقیقه تا چند ساعت

باینیس اسمارت چین

۰.۰۳۲ USD

چند ثانیه

پالیگان

۰.۰۰۵ USD

چند ثانیه

سولانا

۰.۸ USDT

چند ثانیه

کارمزد انتقال تتر در شبکه ترون (Tron)

کارمزد انتقال تتر در شبکه ترون

ترون به‌عنوان یک بلاک‌چین منبع‌باز شناخته می‌شود که توسط بسیاری از معامله‌گران برای انجام تراکنش‌های تتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله مزایای استفاده از شبکه ترون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسیار سریع (۲ هزار تراکنش در ثانیه)
 • هزینه تراکنش پایین

کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتر در شبکه ترون تنها یک دلار است، به همین دلیل Tron به‌عنوان یکی از معقولانه‌ترین گزینه‌ها برای انتقال USDT در نظر گرفته می‌شود.

کارمزد انتقال تتر trc20 باعث شده است بسیاری از ایرانیان برای مبادله USDT از آن استفاده ‌کنند.

کارمزد جابجایی تتر در شبکه اتریوم (Ethereum)

کارمزد انتقال تتر در شبکه اتریوم

اگرچه اتریوم یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های بلاک‌چین در قراردادهای هوشمند شناخته می‌شود، هنگامی که بحث مبادله تتر مطرح می‌شود، محبوبیت کمتری دارد.
افزایش ترافیک شبکه منجر به افزایش کارمزد تتر در این بستر می‌شود.

میانگین کارمزد انتقال تتر erc20 در دوره‌های پرتراکنش شبکه افزایش پیدا می‌کند و همان‌طور که تجربه سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد، کارمزد این جابجایی به ۳ دلار در هر تراکنش نیز می‌تواند برسد.

به همین دلیل در بیشتر اوقات تنها زمانی از شبکه اتریوم استفاده می‌شود که قصد تعامل با پروتکل‌های غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) را داریم.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین کیف پول اتریوم برای ایرانی‌ها

هزینه جابجایی تتر در شبکه زنجیره هوشمند بایننس (BSC)

هزینه جابجایی تتر در شبکه زنجیره هوشمند بایننس

زنجیره هوشمند BNB (BNB Smart Chain) شبکه‌ای است که به بایننس (صرافی پیشرو ارز دیجیتال در جهان) تعلق دارد. زنجیره هوشمند بایننس یا BSC به لطف سازگاری خوب با اتریوم، محبوبیت زیادی به دست آورده است.

برای انتقال تتر از طریق شبکه BSC، به یک پل ارتباطی احتیاج دارید و امکان انتقال به‌تنهایی و مستقیم آن وجود ندارد.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بایننس اسمارت چین، سرعت فوق‌العاده آن (معادل ۲ هزار تراکنش در ثانیه) است که باعث میشود پرداختی‌های USDT به

طرز چشمگیری سریع‌تر انجام ‌شود.

کارمزد انتقال تتر از بیت‌کوین (شبکه امنی)

کارمزد انتقال تتر از امنی

شبکه امنی (Omni Layer) یکی از پلتفرم‌هایی است که مبتنی‌بر بیت‌کوین فعالیت می‌کند. این شبکه در واقع یکی از اولین شبکه‌هایی بود که به‌عنوان میزبانی برای مبادلات USDT در معاملات ارزی شناخته شد.

هر چند امروزه به‌دلیل کارمزد بسیار بالای تراکنش‌ها، استفاده از این شبکه برای انتقال و جابجایی تتر کاهش یافته است، اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که Omni USDT را در کیف‌های خود نگهداری می‌کنند.

‎جابجایی تتر از شبکه سولانا (Solana)

جابجایی تتر از شبکه سولانا

سولانا می‌تواند به سرعتی باورنکردنی (۵۰ هزار تراکنش در ثانیه) برای انتقال ارزهای دیجیتال دست پیدا کند. در نتیجه تتر سولانا سرعت انتقال بالایی دارد و کارمزد جابجایی تتر در آن کمتر از یک دلار است.

این شبکه دارای مزیت‌های زیر است:

 • سرعت بالا
 • دیفای بودن
 • کارمزد پایین

با این‌حال در ایران تا کنون از شبکه سولانا برای انتقال تتر استفاده نشده است، اما در آینده احتمال استفاده از این شبکه برای جابجایی تتر افزایش خواهد یافت.

همچنین بخوانید: بررسی آینده ارز دیجیتال سولانا تا سال ۲۰۳۰

کارمزد انتقال تتر از تراست ولت

کارمزد انتقال تتر از تراست ولت

کیف پول‌های کریپتو در هر بار تراکنش کارمزد اندکی دریافت می‌کنند، اما در صورت استفاده از تراست ولت، هیچ هزینه‌ای از کاربر دریافت نمی‌شود.

این جمله به معنی آن نیست که استفاده از تراست ولت برای مبادله ارزهای دیجیتال هیچ هزینه‌ای ندارد؛ چون تریدرها همچنان باید هزینه تراکنش بلاک‌چین را پرداخت کند.

هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌ها در بلاک‌چین‌های مختلف متفاوت است. برای مثال کارمزد انتقال بیت‌کوین بین ۵ تا ۱۰ دلار متغیر است و بلاک‌چین اتریوم همین سال کارمزد بیش از ۱۰ دلار در هر تراکنش را تجربه کرد.

خبر خوب این است که امکان مدیریت هزینه جابجایی ارزهای دیجیتال در این کیف پول وجود دارد و افراد می‌توانند با معاملات حساب‌شده و غیرفوری کارمزد کمتری پرداخت کنند.

کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتر از تراست ولت ۱ درصد از مقدار تراکنش است؛ اما در صورتی که تریدرها ۱۰۰ توکن از ارز تراست ولت (ارز دیجیتال این ولت) را خریداری کنند، هزینه تراکنش به صفر خواهد رسید.

این اقدام مشابه سپرده‌گذاری در بانک و استفاده از مزایای آن مانند سود بانکی یا امتیاز‌های وام و موارد مشابه است.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه تبدیل ارز در تراست ولت به صورت تصویری

راه انتقال تتر با کمترین کارمزد چیست؟

انتقال تتر با کارمزد تراکنش بالا یکی از مشکلاتی است که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با آن مواجه می‌شوند و هزینه قابل‌توجهی را به تریدرها تحمیل می‌کند. خوشبختانه برای حل این مشکل و جابجایی تتر با کارمزد پایین راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود:

راهکار اول، مقایسه دائمی پلتفرم‌ها و پورتال‌های مختلف است تا بهترین گزینه با کارمزد کمتر انتخاب شود.

راهکار دوم، استفاده از شبکه‌هایی است که اجازه انتقال تتر بدون استفاده از شبکه ERC20 را می‌دهند. این شبکه‌ها عبارتند از:

 • ترون
 • سولانا
 • زنجیره هوشمند بایننس

علاوه‌بر تریدرها، صرافی‌های ارز دیجیتال نیز تمایل به جابجایی رمزارزها با قیمت پایین‌تر دارند.

انجام مبادلات در زمان‌های کم‌ترافیک ممکن است کارمزد کمتر و سرعت تراکنش بالاتر داشته باشد. در واقع هنگامی که سختی شبکه افزایش پیدا می‌کند، علاوه‌بر پایین آمدن سرعت مبادلات، قیمت نیز بالاتر می‌رود. این وضعیت در جدول مقایسه شبکه‌ها مشخص است و ارسال تراکنش‌ها ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

اگرچه صرافی‌ها می‌توانند بخشی از هزینه‌های صرف‌شده را از کاربران دریافت کنند، در هر صورت، منفعت چندانی برای آن‌ها ندارد.

به همین علت، صرافی‌ها در زمان‌هایی که سختی شبکه بالا است و سرعت معاملات کند می‌شود، در کانال‌های ارتباطی خود اعلام می‌کنند که برای مثال ظرف یک ساعت آینده واریز و برداشت نخواهند داشت.

بنابراین، پیگیری کانال‌های ارتباطی صرافی‌ها برای دستیابی به کمترین کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتر، اهمیت دارد. بهتر است که کانال‌های ارتباطی صرافی مورد نظر را دنبال کنید.

به‌عنوان مثال صرافی والکس به کاربران خود اعلام کرده که در روزهای مشخصی کارمزد انتقال ارزهای دوج و شیبا برای کاربران صفر خواهد بود. این مدل از انتقال‌ها ممکن است در آینده برای تتر نیز اجرا شود.

همچنین بخوانید: بررسی و پیش بینی قیمت تتر تا سال ۲۰۳۰

‎شبکه محبوب جابجایی تتر در ایران

با توجه به تفاوت‌های موجود، شبکه پالیگان و شبکه سولانا، یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین خدمات را برای مبادله USDT فراهم می‌کنند؛ اما این دو شبکه در ایران استفاده‌ چندانی ندارند.

در حال حاضر، بیشتر تریدرهای ایرانی برای مبادله تتر از شبکه ترون و تعداد کمی از آن‌ها از شبکه اتریوم استفاده می‌کنند.

هر چند ممکن است الگوی این ترکیب در آینده تغییر کند و شبکه‌های جدیدی جایگزین تمام شبکه‌های موجود در انتقال تتر شوند.

نکته‌های کلیدی دربارۀ کارمزد مبادله و جابجایی تتر

کارمزد انتقال تتر (USDT) نرخ ثابتی ندارد. این هزینه که با توجه به شبکه مورد استفاده متغیر است، برای انجام هر تراکنش‌ پرداخت می‌شود.

در حقیقت، درآمد افراد به‌طور مستقیم تحت‌تاثیر کارمزد معاملاتی قرار دارد.

هر چه شبکه پرتراکنش‌تر باشد، تراکنش‌ها بیشتر در صف انتظار باقی می‌مانند و به دنبال آن کارمزدها افزایش پیدا می‌کند؛ هر چه کارمزدها بیشتر باشد، بازدهی درآمد نیز کمتر است.

با توجه به تمام شرایط موجود، در حال حاضر، به‌نظر می‌رسد استفاده از شبکه ترون، به‌دلیل سرعت بالا و کارمزد پایین‌تر، برای معامله‌گران مزایا و محبوبیت بیشتری دارد.

‌خط آخر

در این مقاله از بلاگ صرافی ارز دیجیتال راستین، دربارۀ کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف خواندیم و در پایان بهترین گزینه را برای ایرانیان معرفی کردیم. فراموش نکنید که شبکه‌ای را انتخاب کنید که در عین سریع‌بودن، کارمزد منطقی و به‌صرفه‌ای داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۲ میانگین: ۳]

مطالب مرتبط

تبدیل تتر trc20 به erc20
بهترین کیف پول کاردانو
آینده ارز دیجیتال سولانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب