پیش بینی آینده ارز دیجیتال ترون (TRON) تا سال ۲۰۳۰

آینده ارز دیجیتال ترون

فهرست محتوا

آیا می‌توان به آینده ارز دیجیتال ترون امیدوار بود؟ ترون یکی از مشهورترین و حتی قدیمی‌ترین پروژه‌های بازار رمزارزها است. این رمزارز آسیایی توسط یکی از پرحاشیه‌ترین افراد دنیای تکنولوژی توسعه یافته است. ارز دیجیتال Tron که تنها چند ماه پس از شروع توانست رشدی چندصد درصدی را تجربه کند، حالا روندی آرام و منطقی را در پیش گرفته است. سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای کسب سود هستند. گرچه پروژه‌های جدید جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند اما اگر به نمودار قیمت ترون نگاه کنیم، شاید بتوانیم نسبت به این پروژه قدیمی هم خوش‌بین باشیم. توکن TRX با بالاترین رکوردهایش فاصله زیادی دارد و اگر بتواند در ماه‌ها و سال‌های آینده به این رکوردها نزدیک شود، می‌تواند سرمایه‌گذارانش را ثروتمند کند. در این مقاله به بررسی روند پیدایش، پیشینه قیمت و آینده ارز دیجیتال Tron خواهیم پرداخت. با راستین همراه باشید. (چنانچه تمایل به خرید ترون و اطلاع از قیمت لحظه‌ای آن دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین به آسانی و با امنیت بالا اقدام به خرید کنید)

پروژه ترون چیست؟

ترون (Tron) یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز محسوب می‌شود که با هدف میزبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز توسعه یافته است. ایده اصلی برای توسعه این پلتفرم ایجاد شبکه‌ای همتا به همتا برای برقراری تعامل بین تولیدکنندگان محتوا و توسعه‌دهندگان با کاربران است.

پروژه ترون چیست

ارز دیجیتال TRX توکن بومی این شبکه است. از این رمزارز برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های درون شبکه استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید: ترون چیست و چه مزایایی دارد؟

مروری بر روند پیدایش و رشد ترون

در ماه‌های گذشته امیدواری‌ها نسبت به آینده ارز دیجیتال ترون افزایش پیدا کرده است. این توکن در سال ۲۰۲۰ رشد قابل‌توجهی داشت اما با شروع روند نزولی بازار رمزارزها، ارز دیجیتال TRX هم دچار کاهش ارزش شد.

یکی از مهم‌ترین اتفاقات دوران حیات ترون، خرید پلتفرم بیت تورنت (BitTorrent) بود. این خرید در اوایل سال ۲۰۱۸ انجام شد. پس از انتشار این خبر، سرمایه‌گذاران زیادی به آینده ارز دیجیتال TRON امیدوار شدند. در آن برهه قیمت رمزارز TRX تا ۰.۲۲ دلار نیز افزایش یافت؛ قیمتی که همچنان بالاترین رکورد نمودار TRX/USD به حساب می‌آید و بعید است به این زودی‌ها شکسته شود.

ترون یک پروژه آسیایی است. از همان ابتدا شرکت‌های بزرگ این قاره از ظهور چنین پروژه‌‌ای در بازار رمزارزها استقبال کردند. جاستین سان (Justin Sun) توسعه‌دهنده TRON یک فرد شناخته‌شده و پرحاشیه در شرق آسیا محسوب می‌شود. او با اقداماتی مثل کمک به خیریه وارن بافت (Warren Buffett) توانست شهرت زیادی برای خودش و پروژه ترون به دست آورد.

در سال ۲۰۱۹ شبکه TRON با سامسونگ و چند شرکت مطرح آسیایی دیگر قرارداد بست. تأثیر این اخبار به وضوح در نمودار قیمت TRX مشاهده می‌شد. در آن زمان بازار رمزارزها و فناوری بلاکچین هنوز مقبولیت زیادی نداشت. به همین دلیل عقد چنین قراردادهایی سر و صدای زیادی به پا می‌کرد.

بعد از رشد فوق‌العاده در اوایل سال ۲۰۲۱، شاهد حاکم شدن یک جریان نزولی قوی در بازار رمزارزها بودیم. ترون نیز در این بازه زمانی کاهش قیمت شدیدی داشت. با این حال بسیاری از سرمایه‌گذاران دست از امیدواری به آینده توکن TRX نکشیدند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ترون

تاریخچه قیمت ترون

ارز دیجیتال TRX ابتدا با قیمت ۰.۰۰۲۰ وارد بازار رمزارزها شد اما در ماه‌های ابتدایی رشدی اعجاب‌انگیز داشت. این رشد دوام چندانی نداشت. توکن TRX سال ۲۰۱۸ را با قیمتی حدود ۰.۲ دلار آغاز و با ۰.۰۲ دلار به پایان رساند. در سال ۲۰۱۹ نیز روندی نزولی بر نمودار قیمت ترون حاکم بود. در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ بازار رمزارزها رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد. در این برهه قیمت ارز دیجیتال ترون تا ۰.۱۷ دلار پیش رفت اما این رشد هم ماندگار نبود و در تابستان ۲۰۲۱ قیمت Tron به شدت کاهش یافت.

سال ۲۰۲۲ دوره‌ای ناامیدکننده برای این رمزارز بود. در این سال روند نزولی باعث شد قیمت تا ۰.۰۵ دلار هم افت کند. با این حال از شروع سال ۲۰۲۳ و با افزایش دوباره قیمت بیت کوین، ترون هم روندی صعودی در پیش گرفته است. در زمان نگارش این مقاله (بهار ۲۰۲۳) قیمت رمزارز TRX حدود ۰.۰۶ دلار است.

آینده ترون چگونه است؟

پیش بینی قیمت آینده ترون یا دیگر ارزهای دیجیتال کار ساده‌ای نیست؛ مخصوصاً که TRON جزو رمزارزهای پرنوسان و پرحاشیه کریپتوکارنسی محسوب می‌شود. گروه Wallet Investor پیش‌بینی ناامیدکننده‌ای در مورد آینده توکن TRX دارد. این گروه تحلیلگر تخمین می‌زنند که قیمت TRX در پنج سال آینده تا مرز ۰.۰۰۳۸۵ دلار سقوط کند. آژانس The Economy Forecast با خوش‌بینی بیشتری به پیش بینی قیمت TRX پرداخته است. این آژانس اقتصادی مرز ۰.۰۸ دلار را برای سال ۲۰۲۳ و ۰.۱۱۸ دلار را برای سال ۲۰۲۶ پیش‌بینی می‌کند. کوین‌پدیا (CoinPedia) نیز به افزایش قیمت تا مرز ۰.۷۲ دلار در سال ۲۰۳۰ امیدوار است. این وب‌سایت همیشه نگاه مثبتی به آینده ارز دیجیتال ترون و دیگر رمزارزها داشته است.

بررسی آینده ترون

پیش بینی آینده ترون با تحلیل تکنیکال

گرچه امیدواری زیادی به آینده ترون وجود دارد اما این رمزارز در سال‌های گذشته روند پرفراز و نشیبی داشته است. تا اینجا در سال ۲۰۲۳ نیز اتفاق امیدوارکننده خاصی نیفتاده است. در نتیجه به نظر می‌رسد امسال نیز شاهد رشد چندانی در نمودار قیمت TRON نباشیم.

پیش بینی قیمت ترون در سال ۲۰۲۳

با توجه به تحلیل‌های تکنیکال وب‌سایت changelly.com، به نظر می‌رسد حداقل قیمت TRX در سال جاری میلادی ۰.۰۸۸۹۹۱۱ دلار خواهد بود. حداکثر سطحی هم که نمودار قیمت ترون می‌تواند به آن برسد احتمالاً ۰.۱۰۹۹۸۹ دلار باشد. میانگین ارزش رمزارز Tron در سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۰۹۱۹۹۰۸ دلار تخمین زده می‌شود.

پیش بینی قیمت TRX در سال ۲۰۲۴

احتمالاً روند رو به رشد ترون در سال بعد هم ادامه خواهد داشت. تحلیل‌های تکنیکال سطح ۰.۱۲۹۹۸۷ را برای حداقل قیمت ترون در سال ۲۰۲۴ تخمین می‌زنند. حداکثر قیمت مورد انتظار نیز احتمالاً در حدود ۰.۱۴۹۹۸۵ دلار باشد. قیمت متوسط رمزارز TRX در سال بعدی میلادی حدود ۰.۱۲۹۹۸۷ دلار خواهد بود.

اگر ارز دیجیتال TRX بتواند در سال ۲۰۲۴ به سطح ۰.۰۹ دلار برسد، به احتمال زیاد می‌تواند از مرز ۰.۱۲ دلار هم عبور کند. حتی برخی خوش‌بینی‌ها برای پس گرفتن مرز ۰.۱۵ دلار وجود دارد. در طرف مقابل اگر روندی نزولی بر نمودار TRX/USD حاکم باشد، احتمال سقوط تا زیر سطح ۰.۰۴۵ دلار وجود دارد.

باید به این نکته توجه داشت که اتفاقات و موضوعات زیادی بر آینده توکن TRX اثرگذار خواهند بود. قیمت بیت کوین، قوانین دولت‌ها، استقبال مردم، روند رشد شبکه Tron و … از جمله عواملی است که می‌تواند پیش بینی قیمت TRON را دستخوش تغییرات جدی کند.

پیش بینی قیمت رمزارز ترون در سال ۲۰۲۵

به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۵ روند صعودی ادامه بیابد و نمودار TRX/USD از مرز ۰.۲ دلار عبور کند. طبق پیش‌بینی‌ها حداقل و حداکثر قیمت ارز دیجیتال TRX در سال ۲۰۲۵ به ترتیب ۰.۱۹۹۹۸ و ۰.۲۱۹۹۷۸ دلار خواهد بود. میانگین قیمت در این سال نیز در حدود ۰.۱۹۹۹۸ دلار تخمین زده شده است.

پیش بینی قیمت Tron در سال ۲۰۳۰

احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ قیمت ترون رشد بسیار زیادی نسبت به امروز خواهد داشت. تحلیل‌های تکنیکال حداکثر قیمت ۱.۶ دلار را برای رمزارز TRX در آن سال پیش‌بینی می‌کنند. حداقل قیمت نیز ممکن است تا سطح ۱.۳۳ دلار کاهش پیدا کند. میانگین قیمت در سال ۲۰۳۰ احتمالاً در حدود ۱.۳۸ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید: بررسی آینده ارز تتر تا سال ۲۰۳۰

آیا ترون برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

ترون یکی از معروف‌ترین شبکه‌های بلاکچین است. ارز دیجیتال TRX جزو ۲۰ توکن برتر از نظر ارزش بازار به حساب می‌آید. همکاری با شرکت‌های بزرگ، میزبانی از صدها برنامه‌ غیرمتمرکز، سرعت بالای پردازش، کارمزد اندک و … از جمله مزایایی است که می‌تواند به این پروژه برای طی کردن پله‌های ترقی کمک کند. با این حال همیشه چالش‌هایی مثل حواشی جاستین سان، تمرکززدایی الگوی اجماع و … ترون را تهدید کرده است. از طرفی آینده ارز دیجیتال TRON هم مانند دیگر رمزارزها وابسته به بیت کوین خواهد بود. با این حال در بین رمزارزهای شناخته‌شده Tron گزینه نسبتاً مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. شاید منطقی نباشد که تمام سرمایه خود را خرج خرید توکن TRX کنیم اما می‌توانیم بخشی از سبد سرمایه را به این ارز دیجیتال اختصاص دهیم.

خلاصه مطلب

آینده ارز دیجیتال ترون می‌تواند امیدوارکننده باشد. گرچه اکثر پیش‌بینی‌ها از رشد محدود این رمزارز در سال ۲۰۲۳ خبر می‌دهند اما TRX می‌تواند در بلندمدت یکی از بهترین توکن‌ها برای سرمایه‌گذاری باشد. فراموش نکنیم که این توکن زمانی مهم‌ترین رقیب اتریوم محسوب می‌شد و هنوز هم یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دنیای بلاکچین و مشهورترین ارز دیجیتال آسیایی به حساب می‌آید. پس باید نگاه ویژه‌ای به پیش بینی آینده ترون داشت. شاید دوباره ترون جایگاه اتریوم را تهدید کند. برای خرید و فروش این ارز دیجیتال می‌توانید به آسانی از طریق صرافی ارز دیجیتال راستین اقدام کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
ارز دیجیتال زیلیکا چیست
bluzelle-coin-13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها