آموزش نحوه ارتباط با پشتیبانی تراست ولت (Trust Wallet)

پشتیبانی تراست ولت

فهرست محتوا

ممکن است شما هم در هنگام استفاده از اپلیکیشن تراست ولت Trust Wallet دچار مشکل شده باشید یا شاید سوال و ابهامی درباره نحوه عملکرد آن ذهن‌تان را درگیر کرده باشد. در این شرایط بهترین راه این است که با تیم پشتیبانی این اپلیکیشن تماس برقرار کنیم؛ ولی چگونه به پشتیبانی تراست ولت پیام دهیم؟ در این مقاله از بلاگ صرافی ارز دیجیتال راستین، مراحل تماس با پشتیبانی تراست ولت را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد.

مراحل استفاده از پشتیبانی تراست ولت

ابتدا باید خاطرنشان کنیم که نحوه ارتباط با پشتیبانی این اپلیکیشن تماماً به‌وسیله تکنولوژی هوش مصنوعی و چت‌جی‌پی‌تی صورت می‌گیرد، پس انتظار گفت‌وگوی زنده با اپراتورهای حقیقی را نداشته باشید و سعی کنید پرسش خود را به بهترین و ساده‌ترین شکل ممکن در میان بگذارید تا مشکلی پیش نیاید.
حالا سراغ مراحل می‌رویم؛ ابتدا مراحل را از طریق اپلیکیشن تراست ولت توضیح می‌دهیم:

۱. اول از همه می‌بایست وی‌پی‌ان یا فیلترشکن خود را روشن کنید؛ پس از باز کردن اپلیکیشن تراست ولت، در انتهای صفحه اصلی، سمت راست روی گزینه settings کلیک کنید.

وارد بخش تنظیمات تراست ولت شوید

۲. در انتهای این برگه نیز گزینه Support را لمس کنید تا به آدرس سایت پشتیبانی تراست ولت لینک داده شوید.

روی پشتیبانی تراست ولت بزنید

۳. در این صفحه یک پنجره چت مجهز به هوش مصنوعی چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) برای شما باز خواهد شد که در نوار زیر آن می‌توانید پرسش خود را مطرح کنید.

سوالتان را از هوش مصنوعی تراست ولت بپرسید

۴. اگر بتوانید سوال خود را به‌درستی برای هوش مصنوعی توضیح دهید، بلافاصله پاسخ‌تان را دریافت خواهید کرد. نحوه ارتباط با پشتیبانی تراست ولت به همین سادگی است.

هوش مصنوعی به شما پاسخ می‌دهد

روش ساده‌تر: بامرورگر، وارد بخش پشتیبانی سایت تراست ولت شوید. و منتظر لود شدن پنجره چت بمانید. یادتان نرود که حتما فیلترشکن خود را روشن کنید، وگرنه با خطا مواجه خواهید شد.

اگر باز هم نتوانستید مشکل خود را به‌خوبی با هوش مصنوعی در ارتباط بگذارید،‌ می‌توانید مشکل خود را در قالب یک ایمیل به آدرس support@trustwallet.com ارسال کنید و منتظر پاسخ تیم پشتیبانی بمانید.

توجه داشته باشید که برای برقراری ارتباط بهتر با پشتیبانی تراست ولت باید پرسش خود را به زبان انگلیسی مطرح کنید؛ حالا اگر تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارید، برای دست‌رسی به پشتیبانی فارسی تراست ولت، می‌توانید وارد تالار انجمن کمک به فارسی‌‌زبانان وب‌سایت این اپلیکیشن شده و از راهنمایی‌های فارسی کاربران فعال در آن تالار بهره‌مند شوید.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری بازیابی تراست ولت

رفع مشکل صفر شدن موجودی با استفاده از عبارت‌های بازیابی

گاهی پیش می‌آید که پس از نصب مجدد یا به‌روزرسانی اپلیکیشن، موجودی رمزارزها صفر می‌شود. اکثر اوقات، این خطا به‌علت بی‌توجهی به لاگ‌این شدن رخ می‌دهد. برای اینکه درست لاگ‌این کنید، باید پس از نصب مجدد، ۱۲ واژه مربوط به بازیابی رمز عبور را که زمان ثبت‌نام به شما داده می‌شود (به همان ترتیبی که اعلام شده)، وارد کنید تا اپلیکیشن بتواند هویت شما را تشخیص دهد. در ادامه، به‌صورت مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم که چطور کیف پول خود را بازیابی کنید:

۱. پس از ورود برای اولین بار به اپلیکیشن تازه‌نصب‌شده خود، با صفحه زیر مواجه می‌شوید که باید گزینه I already have a wallet انتخاب کنید.

روی گزینۀ i already have a wallet بزنید

۲. سپس به صفحه‌ای که در تصویر زیر می‌بینید، منتقل می‌شوید که باید اولین گزینه یا همان Multi-Coin Wallet را انتخاب کنید.

روی گزینۀ multi-coin wallet بزنید

۳. در این صفحه باید آن ۱۲ واژه بازیابی یا Recovery Phrase را در نوار مشخص‌شده، به همان ترتیبی که روز ثبت‌نام دریافت کرده‌ بودید، وارد کنید.

عبارت بازیابی را وارد کنید

۴. در پایان روی گزینه Import کلیک کنید تا کیف پول‌تان بازیابی شود.

توجه: اگر این واژه‌ها را از پیش در جایی یادداشت نکرده باشید، خطر از دست دادن دارایی‌های خود را به جان می‌خرید؛ چون پس از پاک شدن احتمالی اپلیکیشن یا بروز مشکلات دیگر مانند خراب شدن گوشی، بدون در اختیار داشتن این ۱۲ کلمه بسیار مهم، شانسی برای ورود مجدد به حساب خود نخواهید داشت و پشتیبانی تراست ولت هم کمکی به شما نمی‌کند.

هم‌چنین، یادتان باشد که هیچ‌گاه این ۱۲ واژه را با هیچ‌کس به‌اشتراک نگذارید؛ چون کلاهبرداران به‌سادگی با استفاده از این کلمات می‌توانند حساب‌تان را هک کنند و موجودی‌تان را صفر.

همچنین بخوانید: نحوه استیک در تراست ولت

مشکل در دریافت و ثبت ارزهای انتقالی در اپلیکیشن تراست ولت

در این اپلیکیشن امکان انتقال رمزارز از دیگر اپلیکیشن‌ها نیز وجود دارد. برخی ترجیح می‌دهند ارزهای خریداری‌شده خود در دیگر بازارهای رمزارز را به کیف پول تراست ولت منتقل کنند؛ اما گاهی این انتقال صورت نمی‌گیرد و رمزارزهای انتقالی به‌اصطلاح در حساب تراست ولت نمی‌نشینند. در این شرایط باید صحت تراکنش خود را به‌دقت بررسی کنید.

اغلب رمزارزها تنها بر بستر یا شبکه خاص خود قرار می‌گیرند؛ یعنی برای مثال اگر توکن شیبا را بر روی بستر ERC20 انتقال داده باشیم، باید همان بستر را در اپلیکیشن تراست ولت انتخاب کنیم. در واقع، اگر توکن شیبا را با شبکه‌ی مبدأ دیگری مثل BEP20 به تراست ولت انتقال دهید، اپلیکیشن به‌صورت خودکار آن را شناسایی نخواهد کرد.

البته در این یک مورد خاص نیازی به نگرانی نیست؛ چون این اپلیکیشن از توکن شیبا اینو هم پشتیبانی می‌کند که با جست‌وجوی آن در رمزارزها و فعال کردن آن توکن می‌توانید مشکل خود را رفع کنید.

برای این کار طبق راهنمایی زیر عمل کنید:

۱. در منوی اصلی کیف پول‌تان، بر روی گزینه Receive بزنید.

روی گزینۀ Receive بزنید

۲. سپس در نوار بالایی عبارت Shiba inu را جست‌وجو کرده و نوع ERC20 آن را انتخاب کنید.

ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید

۳. در این صفحه کد کیوآر QR Code تراکنش‌تان را مجددا اسکن کنید تا توکن شیبا با بستر ERC20 به حساب‌تان وارد شود.

کد کیوآر را اسکن کنید

سوالات متداول کاربران درباره پشتیبانی تراست ولت

۱. چرا در هنگام ورود به سایت پشتیبانی با خطای ۴۰۳ Forbidden برخورد می‌کنم؟

چون سایت تراست ولت فیلتر است؛ بنابراین حتما باید فیلترشکن‌ روشن باشد.

۲. چرا رمزارزهایی که به تراست ولت انتقال داده‌ام در حسابم نمایش داده نمی‌شوند؟

اغلب اوقات این خطا به‌علت هم‌خوان نبودن بستر مبدا و مقصد رخ می‌دهد. برای مثال اگر توکن شیبا در ابتدا با بستر ERC20 خریداری شده باشد، پس از انتقال هم باید شیبا را با بستر ERC20 دریافت Receive کنیم؛ وگرنه اپلیکیشن آن تراکنش را به‌صورت خودکار تشخیص نمی‌دهد.

حالا اگر بستر مبدا و مقصد را درست انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید دوباره مراحل دریافت رمزارز مورد نظرتان را تکرار کرده و این‌بار بستر صحیح آن را در بین رمزارزهای اپلیکیشن جست‌وجو کنید.

هم‌چنین پیش از هر انتقالی، مطمئن شوید که توکن یا رمزارز مورد نظرتان در لیست اپلیکیشن تراست ولت وجود داشته باشد؛ وگرنه باز هم انتقال صورت نمی‌گیرد.

۳. چرا پس از نصب مجدد اپلیکیشن، موجودی رمزارزها صفر شده‌اند؟

هنگامی که به هر دلیلی اپلیکیشن تراست ولت را پاک، و دوباره آن را نصب می‌کنید باید به‌صورت صحیح وارد حساب کاربری خود بشوید (لاگ‌این بشوید). اپلیکیشن تراست ولت در روز ثبت نام به شما ۱۲ واژه می‌دهد که در این شرایط بتوانید از آن‌ها برای ورود مجدد استفاده کنید. این ۱۲ واژه را به همان ترتیبی که دریافت کرده‌اید، وارد کنید تا اپلیکیشن بتواند هویت شما را تشخیص دهد.

همان‌طور که متوجه شده‌اید اهمیت این ۱۲ واژه بسیار بالا است؛ بنابراین باید به‌صورت محرمانه فقط در دست‌رس شخص خودتان باشد. کلاه‌برداران و افراد سودجود با استفاده از این ۱۲ واژه می‌توانند وارد حساب‌تان شوند و موجودی‌تان را بدزدند.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ساخت کیف پول تراست ولت
آموزش تبدیل ارز در تراست ولت
بازیابی کیف پول متامسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها