ارز ایپ کوین چیست؟ (کاربرد و مزایای apecoin)

ارز دیجیتال ایپ کوین چیست

فهرست محتوا

ارز دیجیتال APE یکی از توکن‌های جدید و البته مشهور کریپتوکارنسی است. با نگاه به لوگوی این ارز دیجیتال می‌توان فهمید ارتباطی بین این رمزارز و مجموعه NFT میمون‌های خسته وجود دارد. گرچه در دنیای ارزهای دیجیتال کپی‌های غیرقانونی و غیررسمی زیادی وجود دارد، اما در این مورد داستان کاملاً متفاوت است. در این مقاله می‎خواهیم ببینیم که ارز ایپ کوین چیست و چه ارتباطی با کالکشن میمون‌های خسته دارد؟ همچنین کاربردها، تاریخچه و پیش‌بینی قیمت این رمزارز را بررسی خواهیم کرد. (چنانچه تمایل به خرید ape دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا و در کوتاه‌ترین زمان اقدام به معامله کنید)

ارز ایپ کوین چیست؟

ارز دیجیتال ایپ کوین به دست توسعه‌دهندگان توکن‌های غیرمثلی BAYC طراحی و عرضه شده است. اهداف و کاربردهای متنوع و جذاب این توکن باعث شد خیلی زود توجه سرمایه‌گذاران به APE‌ جلب شود. گرچه قیمت ApeCoin در سال گذشته تحت تأثیر روند نزولی بازار، رشد قابل‌توجهی نداشت اما خیلی زود به جمع ۵۰ رمزارز برتر از نظر ارزش بازار پیوسته است.

تعریف ارز ایپ کوین

ارز دیجیتال ایپ کوین با نماد APE لیست شده و توکن بومی کالکشن Bored Ape Yacht Club (BAYC) یا همان میمون‌های خسته است. این توکن توسط Yuga Labs توسعه یافته است.

فعالان بازار رمزارزها به خوبی کالکشن توکن‌ NFT میمون‌های خسته را می‌شناسند. این توکن‌ها که تصاویر خاص و منحصربه‌فردی دارند، در سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین موضوعات کریپتو کارنسی بوده‌اند. بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و سلبریتی‌ها NFT‌های این مجموعه را خریداری کرده‌اند.

ارز دیجیتال APE یک توکن ERC-20 است. این رمزارز یک توکن کاربردی محسوب می‌شود و توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز ایپ کوین (ApeCoin DAO) اداره می‌شود. همچنین رمزارز ایپ کوین توکن حاکمیتی هم به حساب می‌آید. دارندگان APE می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در مورد نحوه اداره شبکه با استفاده از این توکن‌ها اعلام کنند.

بررسی اکوسیستم و تاریخچه ارز ایپ کوین

در این بخش تاریخچه ارز ایپ کوین را بررسی می‌کنیم. گروه Yuga Labs در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در فلوریدای آمریکا است. اکوسیستم ایپ کوین به دست این گروه هدایت می‌شود. در حال حاضر توکن‌های غیرمثلی کالکشن BAYC و رمزارز APE توکن بخش اصلی این اکوسیستم هستند. اعضای جامعه دائو ایپ کوین، می‌توانند از محصولات و خدمات ویژه‌ای استفاده کنند. هدف از توسعه APE ارائه خدمات بهتر به اعضای جامعه و ایجاد ارزش‌های بیشتر است.

تاریخچه ارز ایپ کوین

به جز کالکشن Bored Ape Yacht Club که از ۱۰ هزار توکن NFT تشکیل شده، اکوسیستم ایپ کوین کالکشن‌ MAYC را نیز توسعه داده است. این کالکشن از ۲۰ هزار توکن NFT‌ تشکیل می‌شود. توکن‌‌های این مجموعه تصاویر میمون‌هایی هستند که تفاوت کمی با کالکشن قبلی دارند. در واقع کالکشن MAYC را می‌توان نسخه جهش‌یافته مجموعه BAYC دانست.

باشگاه Bored Ape Kennel Club (BAKC) که در ژوئن ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد، یکی دیگر از اجزای اکوسیستم ایپ کوین است. توکن‌های این مجموعه به دارندگان کالکشن BAYC تعلق گرفته است. کاربران به صورت تصادفی می‌توانند یکی از توکن‌های کالکشن BAKC را انتخاب کنند.

پروژه متاورس، دیگر محصول یوگا لبز برای اعضای جامعه ایپ کوین است. ارزش زمین‌های این پروژه در کمتر از ۴۵ دقیقه به ۱۰۰ هزار دلار رسید و سبب جمع‌آوری سرمایه‌ای ۳۲۰ میلیون دلاری برای اکوسیستم BAYC شد.

همچنین بخوانید: توکن nft چیست  (کاربردها و مزیت‌های توکن غیر قابل معاوضه)

کاربرد apecoin چیست؟

کاربردها و مزایای ایپ کوین متنوع و جذاب است. دارندگان ارز دیجیتال ایپ کوین تصمیمات حاکمیتی را به صورت جمعی اتخاذ می‌کنند. بنیاد ApeCoin نیز به عنوان نماینده قانونی سازمان مستقل این ارز دیجیتال، زمینه را برای رشد و توسعه این اکوسیستم فراهم می‌کند. این بنیاد دارای یک نهاد ویژه به نام هیئت مدیره است. اعضای این هیئت به طور سالانه تغییر می‌کند و توسط اعضای جامعه انتخاب می‌شود.

کاربرد apecoin

به جز ارسال پیشنهاد و اعطای رأی، از این رمزارز برای دسترسی به ویژگی‌های انحصاری اکوسیستم مثل بازی‌ها، رویدادها، کالا و خدمات استفاده می‌شود. از طرفی ارز دیجیتال ایپ کوین یک توکن ERC-20‌ است و در پلتفرم‌های رمزارزی مختلفی پشتیبانی می‌شود. بنابراین بسیاری از صرافی‌ها و پروتکل‌ها نیز امکان پرداخت هزینه خدمات با APE را فراهم کرده‌اند. پاداش برای دارندگان توکن‌های NFT اکوسیستم و اعطای پاداش در بازی‌ها از دیگر کاربردهای این ارز دیجیتال مشهور است.

آشنایی با ارز دیجیتال APE

کل عرضه ارز دیجیتال ایپ کوین ۱ میلیارد توکن است. با توجه به اینکه فرآیند عرضه توسط قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود، امکان توزیع بیش از ۱ میلیارد توکن وجود ندارد. از طرفی هیچ فرأیندی برای توکن‌سوزی رمزارز APE تعریف نشده است. بنابراین حجم کل عرضه کمتر یا بیشتر نخواهد شد.

۶۲ درصد از توکن‌های APE به جامعه ApeCoin DAO اختصاص یافته است. از این مقدار، ۱۵ درصد به دارندگان توکن‌های غیرمثلی کالکشن‌های BAYC و MAYC تعلق می‌گیرد. دارندگان NFT‌های کالکشن BAYC می‌توانند ۱۰۰۹۴ رمزارز APE‌ دریافت کنند. این در حالی است که دارندگان NFT‌های مجموعه MAYC حق دریافت ۲۰۲۴ توکن APE را خواهند داشت.

۱۶ درصد از توکن‌های APE به یوگا لبز اختصاص یافته است. این گروه نیز بخشی از توکن‌هایش را برای یک خیریه ارسال کرده است. ۱۴ درصد از توکن‌ها لبز برای افرادی است که در راه‌اندازی پروتکل ApeCoin مشارکت داشته‌اند.

۸ درصد از توکن‌های APE به چهار بنیان‌گذار یوگا لبز و کالکشن میمون‌های خسته تعلق گرفته است. البته بخش قابل‌توجهی از توکن‌ها هنوز غیرقابل فروش است. این تصمیم برای افزایش ارزش APE‌ و جلوگیری از فروش سریع و کاهش ناگهانی قیمت اتخاذ شده است.

همچنین بخوانید: هولد ارز دیجیتال چیست؛ نحوه هولد کردن ارزهای دیجیتال

تاریخچه قیمت APE

ارز دیجیتال APE در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۲ روندی صعودی داشت و تا مرز ۲۴ دلار هم پیش رفت. رشد حدوداً ۳ برابری این ارز دیجیتال افراد زیادی را به آینده APE‌ امیدوار کرد. با این حال از ماه می ۲۰۲۲ روند نزولی نمودار APE/USD‌ آغاز شد. از آن زمان تا به امروز، قیمت ارز دیجیتال ایپ کوین در بازه ۳ تا ۸ دلار نوسان داشته است.

تاریخچه قیمت ape

اگر بخواهیم بدانیم دلیل روند نزولی ارز ایپ کوین چیست باید به وضعیت بازار هم توجه کنیم. در طول دو سال گذشته روند کلی بازار رمزارزها ناامیدکننده بوده است. قطعاً با افزایش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مهم، شاهد افزایش ارزش APE هم خواهیم بود.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال ایپ کوین

طبق داده‌های وب‌سایت changelly.com پیش‌بینی می‌شود حداکثر قیمت ارز دیجیتال APE‌ در سال ۲۰۲۳ حدود ۴.۴۸ دلار باشد. در سال ۲۰۲۴ انتظار افزایش قیمت تا ۷.۱۵ دلار هم وجود دارد. در این سال احتمالاً متوسط قیمت حدود ۶.۱۷ دلار باشد. برای سال ۲۰۲۵ حداقل قیمت ۸.۵۷ و حداکثر ۱۰.۲۹ دلار پیش‌بینی می‌شود. متوسط قیمت این سال نیز احتمالاً حدود ۸.۸۸ دلار باشد. در نهایت تحلیل‌های تکنیکال از افزایش قیمت تا ۶۹.۸۰ دلار برای سال ۲۰۳۰ خبر می‌دهند.

همچنین بخوانید: پیش بینی اینده ارز ape تا سال ۲۰۳۰

خلاصه مطلب

در این مقاله از بلاگ صرافی ارز دیجیتال راستین به این سؤال پرداختیم که ارز ایپ کوین چیست و چه کاربردها و اهدافی دارد. هر چه اکوسیستم ایپ کوین بزرگ‌تر می‌شود، درخواست‌ها برای خرید و ذخیره APE هم بیشتر خواهد شد. با توجه به شهرت روزافزون این کالکشن پرحاشیه، بعید نیست در سال‌های آینده جایگاه ارز دیجیتال APE‌ از وضعیت فعلی هم بهتر شود. از این رو و با توجه به مزایای ایپ کوین پیش‌بینی می‌شود که رمزارز ApeCoin یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
ارز دیجیتال زیلیکا چیست
Fan-token09

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها