ارز دیجیتال پپه چیست؛ آینده ارز پپه pepe چگونه است؟

ارز دیجیتال پپه چیست

فهرست محتوا

رویای یک‌شبه ثروتمندشدن با ارزهای دیجیتال را، توکن پپه (PEPE) در ماه می ۲۰۲۳، به واقعیت تبدیل کرد. تنها یک ماه پس از عرضۀ این توکن، قیمت آن ۷۰۰۰ درصد رشد کرد و بازار رمزارز را در بهت و شگفتی فروبرد.

در این مقاله، پس از بررسی اینکه ارز دیجیتال پپه چیست و چه هدف و سازکاری دارد، علت افزایش قیمت ناگهانی آن را بررسی می‌کنیم. همچنین با پرداختن به پیش‌بینی آینده این توکن تا سال ۲۰۳۰، خواهیم دید که آیا پپه‌کوین ارزش خرید دارد یا نه. (چنانچه تمایل به خرید پپه و بررسی قیمت لحظه‌ای آن دارید، می‌توانید به آسانی و با امنیت بالا از طریق صرافی راستین اقدام کنید)

میم‌کوین پپه چیست؟

پپه توکنی غیر متمرکز است که بر روی شبکۀ بلاکچین اتریوم ساخته شده است. از آنجایی که این توکن از یک میم معروف اینترنتی به‌عنوان نماد استفاده می‌کند، جزو میم‌کوین‌ها به‌شمار می‌آید؛ درست مانند دوج‌کوین و شیبااینو.

Pepe یکی از محبوب‌ترین میم‌کوین‌هاست و شیب تند نمودار توکن آن در آغاز، موجب شد در مدتی کوتاه، مشهور و پرطرفدار شود.

توکن پپه از کجا آمد و چطور معروف شد؟

میم قورباغۀ پپه (Pepe the Frog) یکی از میم‌های معروف و محبوب اینترنت به‌خصوص در توییتر است. مت فیوری (Matte Furie) در سال ۲۰۰۵ کاراکتر این قورباغه را برای کمیکی به‌نام باشگاه پسران (Boy’s Club) طراحی کرد.

آینده ارز پپه

بعدها این کاراکتر به یک میم محبوب تبدیل شد و در جنبش‌ها و حرکت‌های سیاسی و مدنی به‌عنوان نماد استفاده شد. در ۱۷ آوریل ۲۰۲۳ توکن پپه با الهام‌گرفتن از این کاراکتر محبوب، به بازار معرفی شد. جالب است که مت فیوری هیچ ارتباطی با این توکن ندارد و بنیان‌گذاران آن کاملاً ناشناس هستند.

این توکن از هیچ‌یک از روش‌های مرسوم توزیع مثل پیش‌فروش، عرضۀ اولیه و ایردراپ برای آغاز کارش استفاده نکرد؛ بلکه بنیان‌گذارانش برای جذب سرمایه‌گذار، کاملاً به محبوبیت میم این قورباغه متکی بودند.

با توجه به نتایج درخشان این میم‌کوین در روزهای نخست پس از عرضه، می‌توان گفت استراتژی خوبی هم برای ارائۀ آن به بازار استفاده شده است. طی دو هفته پس از عرضه، در صعودی شگفت‌انگیز، این توکن به جدول ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر، براساس ارزش بازار وارد شد.

در زمانی که این مقاله نوشته می‌شود، طبق اطلاعات سایت coin market cap، ارزش بازار آن ۶۳۷ میلیون دلار است و در رتبۀ‌ ۶۳، از نظر ارزش بازار قرار دارد.

همچنین بخوانید: آموزش پیگیری تراکنش ارز دیجیتال با TXID

هدف و چشم‌انداز ارز دیجیتال پپه چیست؟

در سایت رسمی پپه‌کوین صریحاً گفته شده که دورۀ سگ‌ها به پایان رسیده و حالا نوبت pepe است تا به‌عنوان توکن شناخته‌شده‌ترین میم جهان، قلمروی خود را تصاحب کند. منظور از سگ‌ها نسل اول میم‌کوین‌ها مثل دوج‌کوین و شیبااینو است.

قیمت آینده pepe

بنیانگذاران این توکن دربارۀ هدف و ارزش آن نوشته‌اند:

«این سکه فقط یک میم است و هیچ ارزش ذاتی یا انتظار بازگشت مالی ندارد. هیچ تیم و نقشۀ راه رسمی وجود ندارد و این توکن کاملاً بی‌استفاده و فقط برای سرگرمی ایجاد شده است.»

با این حال، خودشان در بخش دیگری از سایت، عبارات بالا را شوخی دانسته‌اند و یک نقشۀ راه سه‌مرحله‌ای، برای توکن په‌په به‌اشتراک گذاشته‌اند.

مرحلۀ نخست

 • راه‌اندازی
 • قرارگرفتن در فهرست سایت‌های Coingecko، CMC و Etcap
 • به‌دست‌آوردن ۱۰۰۰ هولدر
 • ترندشدن Pepe در توییتر با قدرتی که میم آن دارد 

پیش‌ بینی ارز پپه

مرحلۀ دوم

 • انتشار خبرنامۀ دیجیتال با مشارکت کامیونیتی په‌په
 • ایجاد گروه‌های دیسکورد
 • قرارگرفتن در فهرست صرافی‌های متمرکز
 • رسیدن به ۱۰،۰۰۰ هولدر

مرحلۀ سوم

 • تولید کالاهای قابل خریدوفروش پپه
 • تأسیس آکادمی این توکن
 • ارائۀ ابزارهای آن
 • کسب ۱۰۰ هزار هولدر
 • پشت‌سرگذاشتن بقیۀ میم‌کوین‌ها

سازوکار ارز پپه چگونه است؟

برای آن‌که بدانیم سازوکار ارز دیجیتال پپه چیست ابتدا باید ماهیت آن را بشناسیم. این توکن در واقع، یک دارایی دیجیتال ERC-20 است؛ یعنی از شبکۀ‌ بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند و با یک قرارداد هوشمند کنترل می‌شود.

تعداد کل توکن‌های موجود په‌په ۴۲۰،۶۹۰ تریلیون است که فعلاً ۳۹۱ تریلیون از این توکن‌ها در بازار، در گردش است. با توجه به ارزش کل بازار آن، خواهیم دید که قیمت هر توکن بسیار ناچیز می‌شود؛ در حال حاضر، چیزی حدود ۰.۰۰۰،۰۰۱،۶۱۷ دلار.

بنیان‌گذاران این میم‌کوین برای این‌که با وجود ارزش ناچیز توکن‌شان، برای آن جذابیت و دلیلی برای خرید ایجاد کنند، از ویژگی‌های تورم‌زدا استفاده کرده‌اند تا هم در طول زمان، ارزش هر توکن بیشتر شود و هم تعداد توکن‌های در گردش کاهش یابد.

۹۳.۱ درصد از توکن‌ها در استخرهای نقدینگی وجود دارد و ۶.۹ درصد آن در کیف پولی امن، برای مصارف آینده ذخیره شده است.

برای خرید هر ارز دیجیتالی، سرمایه‌گذاران به‌دنبال دلایل برتری آن به دیگر ارزها می‌گردند. در ادامه خواهیم دید که مزایای ارز دیجیتال pepe‌ چیست و این توکن برای قانع‌کردن کاربران بلاکچین، چه در آستین دارد. 

مزایای توکن پپه چیست؟

مبتنی‌بودن این توکن بر شبکۀ اتریوم موجب شده با اپلیکیشن‌ها و کیف‌پول‌های غیرمتمرکز سازگار باشد و ممکن است در آینده به توکنی کاربردی و ارزشمند تبدیل شود.

مکانیسم تورم‌زدای این توکن نیز از جذابیت‌های آن است. طبق این مکانیسم، در هر تراکنش درصد بسیار کوچکی از توکن‌ها می‌سوزند. در نتیجه، به‌مرور، تعداد توکن‌ها کمتر و ارزششان بیشتر می‌شود.

سیستم بازتوزیع این توکن بخشی از هر تراکنش را بین هولدرهای آن پخش می‌کند. در واقع، هرچه مدت طولانی‌تری توکن په‌په را نگه دارید، پاداش بیشتری دریافت می‌کنید.

این توکن برخلاف دیگر ارزها، هیچ کارمزد یا مالیاتی ندارد.

۳۲۹ هزار دنبال‌کننده در توییتر و ۱۱۹ هزار عضو تلگرام هم نشان می‌دهد که پپه‌کوین جامعۀ هواداری تعاملی و قدرتمندی دارد که ویژگی نادری است و می‌تواند آیندۀ روشنی را برای این کوین رقم بزند.

پپه‌کوین چه چالش‌ها و ریسک‌هایی دارد؟

Pepe یکی از پرنوسان‌ترین نمودارهای تاریخ ارز دیجیتال را دارد. صعودهای این توکن در طی دو ماهی که عرضه شده، سرمایه‌گذاران زیادی را وسوسه کرده است؛ اما باید حواستان باشد که به‌دنبال اوج‌گرفتن‌های شدید، سقوط‌های غیرمنتظره‌ای هم وجود دارد.

از آن‌جا که این میم‌کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد، ارزش آن فقط به تمایل بازار برای خرید این توکن وابسته است و این احتمال وجود دارد که ناگهان هرچه در این مدت رشد کرده، از دست بدهد.
به‌علاوه، نقدینگی کافی برای نقدکردن این توکن وجود ندارد؛ یعنی ممکن است ده‌ها درصد از پپه سود کنید؛ اما نتوانید آن را به ارزهای غیر دیجیتال تبدیل کنید.

محبوبیت و سوددهی خوب این توکن موجب شده کلاهبرداران هم دست‌به‌کار شوند. کانال رسمی پپه‌کوین در تلگرام، به کاربرانش دربارۀ احتمال سوءاستفاده و کلاهبرداری هشدار داده است.
همچنین، اگرچه تا این لحظه، مت فیوری، خالق کاراکتر این قورباغه، ادعایی نداشته است؛ اما حق دارد بر اساس قانون کپی‌رایت، حق خود را از ثروت ساخته‌شده با این کاراکتر درخواست کند.

ارز دیجیتال pepe چیست

علت افزایش قیمت ناگهانی‌ پپه‌کوین چه بوده است؟

پپه‌کوین ورودی طوفانی به بازار رمزارزها داشت. تنها بیست روز پس از عرضه، به ارزش بازار یک میلیارد دلار دست یافت و در روز هفدهم افزایش ۷۰۰۰ درصدی را تجربه کرد.

در ۵ می ۲۰۲۳، این توکن به بالاترین قیمت خود تا امروز رسید و سقف ۰.۰۰۰۰۰۴۳۵۴ دلار را لمس کرد. اتفاقی که در زمان رکود بیت‌کوین، بازار را شگفت‌زده کرد؛ اما علت این افزایش ناگهانی قیمت ارز دیجیتال پپه چیست؟

کارشناسان دلیل اصلی این افزایش شدید و ناگهانی را، قرارگرفتن این توکن در فهرست چند صرافی پیشتاز ارزهای دیجیتال مثل بایننس، کوکوین، یونی‌سواپ، Huobi، OKX، Gate.io و MEXC ارزیابی می‌کنند.

آینده رمز ارز pepe

آینده ارز پپه تا سال ۲۰۳۰ چگونه خواهد بود؟

با وجود افزایش شدید ارزش پپه‌کوین در مدت کوتاه پس از عرضۀ آن، سرمایه‌گذاران دربارۀ این‌که آیا این توکن ارزش خرید دارد یا نه، تردید دارند. در ادامه، بر اساس تحلیل سایت techopedia، آینده ارز پپه را تا سال ۲۰۳۰ بررسی می‌کنیم تا مشخص شود این توکن چقدر ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

قیمت پپه‌کوین در سال ۲۰۲۳

این توکن در سال ۲۰۲۳ عرضه شده و تا امروز هم با وجود روند کاهشی، رشد قابل توجهی را نسبت به روز اول تجربه کرده است. بر اساس ابزار Retracement فیبوناچی، پیش بینی ارز پپه در ادامۀ سال ۲۰۲۳ به این صورت خواهد بود که این توکن به سقف قیمتی خود، یعنی ۰.۰۰۰۰۰۴۳ دلار خواهد رسید.

آینده ارز دیجیتال پپه چیست

ارزش پپه در سال ۲۰۲۴

با توجه به جامعۀ هواداری بزرگ این توکن، پتانسیل آن برای رشد قیمت محدود است. از طرفی دیگر، همین عامل موجب می‌شود وقایعی مثل انفجار قیمت ماه می رخ دهد.
برای این‌که پپه‌کوین به روند افزایشی خود ادامه دهد، باید با تبلیغات، هوادارانش را پرشور و هیجان‌زده نگه دارد.

بر اساس موفقیت‌های قبلی و اندازۀ کامیونیتی این رمزارز، اگر در سال ۲۰۲۴ اخباری منتشر شود که قیمت آن را افزایش دهد، می‌توان پیش‌بینی کرد که آینده رمز ارز pepe در این سال، روشن بوده و ارزش آن به ۰.۰۰۰۰۰۶۵ دلار خواهد رسید.

چشم‌انداز بلندمدت پپه‌کوین؛ از ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰

مدت زیادی از ارائه پپه‌کوین به بازار نمی‌گذرد؛ به همین دلیل، گفتن این‌که تا سال ۲۰۳۰ آیندۀ ارز دیجیتال پپه چیست آسان نیست؛ با این حال، با اتکا به فرضیاتی می‌توان احتمال داد که چه رخ خواهد داد. بدون شک، فقط گذر زمان، درستی این پیش‌بینی را روشن می‌کند.

پپه‌کوین ۱.۱ میلیون هولدر و ارزش بازار ۶۳۷ میلیون دلاری دارد؛ در حالی که توکن شیبااینو با ۱۸ درصد هولدر بیشتر،‌ ارزش بازاری حدود ۸ میلیارد دلار دارد.
با محاسبه‌ای ساده، می‌توان حدس زد که اگر بنیان‌گذاران این ارز نقشه‌ای بلندمدت برای آینده داشته باشند، چه فرصت‌های رشدی در انتظار این میم‌کوین خواهد بود.

بر اساس اندازۀ جامعۀ هواداری این توکن در مقایسه با ارزش بازار و این واقعیت که میم‌کوین‌ها بر هوادارانشان تکیه دارند، سایت Techopedia پیش‌بینی می‌کند که قیمت آینده pepe در سال ۲۰۲۵، سقف دیگری را لمس کند و به ۰.۰۰۰۰۱ دلار برسد. به‌شرطی که پپه‌کوین بتواند ارزشی واقعی برای اکوسیستم خود ایجاد کند، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ به حد قیمتی ۰.۰۰۰۰۲ دلار نیز برسد.

قیمت آینده pepe

در نهایت می‌توان گفت، فعلاً برای پیش‌بینی وضعیت آیندۀ‌ این رمزارز خیلی زود است. بر اساس روندی که تا الان برای پپه‌کوین اتفاق افتاده، ممکن است نسبت ریسک به پاداش آن برای نگهداری طولانی‌مدت یا هولد، امن نباشد؛ اما هیجانات هواداران و افزایش‌های ناگهانی و شدید ارزش په‌په نشان می‌دهد که می‌توان روی موج‌های افزایشی آن سوار شد و در کوتاه‌مدت به سود خوبی رسید.

همچنین بخوانید: پیش بینی قیمت دوج کوین در آینده تا سال ۲۰۳۰

چطور می‌توان رمزارز پپه را خرید؟

برای خرید ارز پپه می‌توانید وارد صفحۀ آن در صرافی رمز ارز راستین شوید. پس از ثبت‌نام و احراز هویت، کیف پول خود را شارژ کنید. حالا می‌توانید به مقدار دلخواه، از این توکن بخرید. معامله در صرافی راستین برای شما به‌صرفه خواهد بود؛ چون به واریز ریال یا ارز دیجیتال و همچنین خریدوفروش رمزارز، کارمزدی تعلق نمی‌گیرد و فقط هنگام برداشت به ریال یا ارز دیجیتال، باید کارمزدی برای هزینه‌های سیستم بانکی و شبکۀ بلاکچین پرداخت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

استیکینگ اتریوم
آینده ارز دیجیتال گالا
staking01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب