ارز دیجیتال ورلد کوین (World Coin) چیست و چه آینده‌ای دارد؟

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست

فهرست محتوا

از همان لحظه‌ای که هوش مصنوعی به طور جدی پا به عرصه جهان گذاشت، همه ما منتظر شنیدن خبرهای جدید از آن و قدم‌های بعدی‌اش بودیم. تا اینکه آخرین غافلگیری‌اش را هم نشان داد و وارد دنیای کریپتو کارنسی شد.

ارز دیجیتال ورلد کوین (Worldcoin) با نماد WLD یکی از محصولات پروژه جدید بنیان‌گذار چت جی بی تی است. در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم که ارز دیجیتال ورلد کوین چیست و درباره این ارز دیجیتال و آینده آن در کریپتو کارنسی صحبت می‌کنیم. (چنانچه تمایل به خرید پول دیجیتال دارید، می‌توانید از طریق صرافی راستین با امنیت بالا اقدام کنید)

ارز دیجیتال World coin چیست؟

ورلد کوین یک پروتکل منبع باز است که برای دسترسی همه افراد به اقتصاد جهانی ایجاد شد. این برنامه غیرمتمرکز سیستمی ایجاد کرده که با کمک آن می‌توان انسان و ربات را از هم تشخیص داد. سم آلتمن (Sam Altman) مدیر عامل اوپن ای آی چند روز پیش اعلام کرد این پروژه به شکل رسمی آغاز به کار کرد.

ارز دیجیتال ورلد کوین
طبق صحبت‌های او، این توکن می‌تواند برای هر فردی یک شخصیت منحصربه‌فرد ایجاد کند. بسیاری از افراد و سازمان‌های حامی این کوین در حال توسعه ابزارهایی هستند که به ماموریت آن کمک بیشتری کنند.

توکن آن اولین توکنی است که به صورت جهانی بین کاربران توزیع می‌شود. هنوز چیزی از راه‌اندازی این پروژه نگذشته بود که دو میلیون کاربر جذب آن شدند.

همچنین بخوانید: بررسی آینده ارز پپه بر اساس منابع معتبر

هدف ورلد کوین چیست؟

این پروژه با این سوال شکل گرفت: «چه می‌شد اگر راهی برای توزیع عادلانه سهام یک توکن جدید برای هر فرد روی کره زمین وجود داشت؟»

بنیانگذاران این پروژه با این فکر که اگر این رویکرد درمورد بیت‌کوین اجرایی می‌شد، چه تاثیری روی توانمندسازی افراد می‌گذاشت، این پروژه را بنیان گذاشتند.

آن‌ها این کوین را با مکانیسم اثبات شخصیت به کاربران ارائه کردند. سازنده‌های این رمزارز با هدف ساده‌تر کردن روند احراز هویت، امکان دسترسی کاربران به اقتصاد جهانی را فراهم کردند.

این پلتفرم برای کاربرانی که از نقاط جغرافیایی مختلف در آن ثبت‌نام کنند، جایزه تعیین کرده است. قابلیت اصلی پلتفرم این است که از طریق سیستم احراز هویت منحصربه‌فرد خود هوش مصنوعی را در دنیای آنلاین از انسان تشخیص می‌دهد.

ارز دیجیتال ورلد کوین (Worldcoin) چگونه کار می‌کند؟

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید کاربردهای ورلد کوین چیست و اصلا نحوه کار با آن چگونه است. اصلی‌ترین کارکرد ورلد کوین تایید هویت منحصربه‌فرد و دیجیتالی افراد و پاداش دادن به آن‌ها است. این پلتفرم برای این کار از سخت‌افزاری به اسم اورب (Orb) استفاده می‌کند.

این سخت‌افزار با اسکن کردن عنبیه هر فرد، اطمینان حاصل می‌کند که فرد موردنظر انسان است و شخصیت منحصربه‌فردی دارد. نتیجه این اسکن به صورت تابع هش در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. همین موضوع باعث ایجاد امنیت زیاد این پلتفرم شده است.

ورلد کوین چگونه کار می‌کند

سرمایه‌گذاران پروژه World Coin

الکس بلانیا (Alex Blania) و مکس نووندسترن (Max Novendstern) موسسان این پروژه عقیده دارند افراد در تمام جهان می‌توانند در اقتصاد رو به رشد شرکت کرده و از مزایای مالکیت غیرمتمرکز استفاده کنند.

سرمایه‌گذاران پروژه ورلد کوین

در حال حاضر این پروژه را دو سازمان مهم پشتیبانی می‌کنند: The Worldcoin Foundation و Tools for Humanity.

Tools for Humanity یک شرکت فناوری جهانی است که برای تسریع انتقال در یک سیستم اقتصادی عادلانه‌تر تأسیس شده است. این شرکت توسعه اولیه پروتکل Worldcoin را رهبری کرد و با ساخت ابزارهای کاربردی از این پروتکل پشتیبانی می‌کرد.

هم‌زمان با توسعه و گسترش پروتکل Worldcoin، احتمالاً شرکت‌های بیشتری برای حمایت از رشد آن اقدام خواهند کرد.

سرویس‌های ورلد کوین

ابزارهای خاصی وجود دارند که استفاده از آن‌ها به تسریع روند رسیدن این پلتفرم به اهدافش کمک می‌کند. از جمله سرویس‌ها و ابزارهای این رمزارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ورلد آیدی (WorldID)

طراحی این سرویس با هدف برطرف کردن چالش‌های مربوط به احراز هویت انجام شد. این سیستم مربوط به هویت دیجیتالی می‌شود که از حریم شخصی افراد محافظت می‌کند.

سرویس ورلد آیدی

توکن ورلد کوین

در طی ماه‌های آینده رمز ارز بومی این شبکه به کاربرانی که احراز هویت کرده‌اند، ارائه می‌شود.

توکن ورلد کوین

اپلیکیشن ورلد کوین

این اپلیکیشن درواقع کیف پولی است که از طریق آن می‌توان پرداخت‌ها، خریدها و تراکنش‌ها را انجام داد.

اپلیکیشن ورلد کوین

پروژه ورلد کوین چه مشکلی را برطرف می‌کند؟

این موضوع مربوط می‌شود به سوال اصلی صحبت ما یعنی هدف اصلی ورلد کوین چیست؟ تمام مشکلات مربوط به تایید هویت کاربران از طریق این پروژه برطرف می‌شود. حفظ حریم شخصی افراد در طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده است؛ این روند از ورود رمز عبور و نام کاربری شروع شد و بعد به حسگرهای اثر انگشت و اسکن چهره رسید.

بعد از آن بود که روش‌های سخت‌گیرانه‌تری ازجمله احراز هویت دوعاملی روی کار آمدند. این روش‌ها سوءاستفاده از اطلاعات هویتی را بسیار سخت‌تر کردند. حالا این پروژه با استفاده از سطوح نظارتی قوی و با کمک هوش مصنوعی از اطلاعات هویتی افراد محافظت می‌کند.

همچنین بخوانید: تحلیل آینده ارز دیجیتال سولانا تا سال ۲۰۳۰

مزایای ارز دیجیتال ورلد کوین

ورلد کوین با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه هویتی و مالی در جهان پذیرش واقعی جهانی را به دست آورده است. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • امنیت خیلی زیادی دارد؛ با کمک این سیستم دیگر هیچ نوع ایمیل، شماره تلفن یا اسمی به کاربرها ارسال نمی‌شود.
  • کاربرها در هر زمانی می‌توانند درخواست دهند تا هر داده و اطلاعاتی که در سیستم دارند، پاک شود.

مراحل ثبت‌نام ایردراپ ورلد کوین

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید به‌دلیل فعال نبودن دستگاه اوربی هنوز امکان ثبت‌نام کاربران ایرانی در این اپلیکیشن و دریافت توکن رایگان وجود ندارد.

در صورت فعال بودن دستگاه اوربی در محل زندگی شما، می‌توانید با طی‌کردن مراحل زیر، ثبت‌نام کنید:

مرحله اول: دانلود و نصب برنامه World App

با دانلود اپلیکیشن می‌توانید برای خود حساب کاربری بسازید و به کیف پول دیجیتال خود متصل شوید. انواع کیف پول‌هایی که به پلتفرم‌های اتریوم، بیت کوین و ورلد کوین متصل هستند، در این برنامه اجرا می‌شوند. امکان دسترسی به تمام ارزهای دیجیتال از جمله استیبل کوین‌ها در این اپلیکیشن وجود دارد.

مرحله دوم: ثبت نام از طریق ID جهانی

در این اپلیکیشن می‌توانید با آیدی جهانی ثبت‌نام کنید. این اپ در اصل روی شبکه اتریوم کار می‌کند و توکن آن مبتنی‌بر استاندارد ERC20 است. برای انجام روند احراز هویت در این اپ از سیستم خاصی استفاده می‌شود که بعد از تشخیص انسان بودن شما توکن جایزه می‌گیرید.

مرحله سوم: دریافت جایزه

بعد از تایید احراز هویت، اگر این توکن در کشورتان فعال شده باشد، می‌توانید توکن رایگان جایزه بگیرید.

بررسی وضعیت قیمت ورلد کوین

اوج قیمت این رمزارز در زمان عرضه اولیه آن، یعنی در تاریخ ۲ مرداد ۱۴۰۲ بود. این رمزارز برای اولین بار در صرافی‌های معتبری مثل بایننس با قیمت ۳.۲۵ دلار به فروش رفت. طولی نکشید که قیمت آن رو به کاهش رفت و به کمتر از دو دلار رسید.

به آن دسته از کسانی که قصد سرمایه‌گذاری روی این کوین را دارند، باید گفت هنوز معلوم نیست این رمزارز ارزش سرمایه‌گذاری دارد و آینده روشنی در انتظارش هست یا نه. باید کمی به آن زمان داد تا دوران اوج آن به پایان برسد و بعد درمورد سرمایه‌گذاری آن تصمیم‌گیری کرد.

در کل می‌توان گفت این ارز دیجیتال به دلیل داشتن پشتوانه قوی و حمایت سرمایه‌گذاران قدرتمند از آن، ارزش ریسک کردن را دارد و احتمالاً آینده روشنی در انتظار آن است.

نقشه راه آینده ورلد کوین

به‌دلیل اینکه ارز دیجیتال ورلد کوین هنوز اول راه است و هنوز خیلی از کاربران به طور دقیق نمی‌دانند ورلد کوین چیست، نمی‌توان به شکل دقیقی تعیین کرد که نقشه راه آن چطور است و آینده world coin چیست و در چه مسیری پیش می‌رود.

با این حال به‌دلیل سروصدای زیاد این پروژه می‌توان به این نتیجه رسید که هر اتفاقی که درمورد آن رخ دهد، به اطلاع کاربران خواهد رسید. همچنین شما می‌توانید از طریق کانال دیسکورد این رمزارز از آخرین اخبار این پروژه مطلع شوید.

سخن آخر

در این مقاله، با هم با یکی از پیشروترین ارزهای دیجیتال آشنا شدیم و دیدیم که چگونه می‌توان با استفاده از ویژگی منحصربه‌فردبودن عنبیۀ هر انسان، توکنی مختص هر فرد تولید کرد. در نهایت، دربارۀ‌ سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال، پس از تحقیق و پرس‌وجوی کافی دست به عمل بزنید. برای بررسی نرخ لحظه ای ارز دیجیتال می‌توانید از جدول قیمت راستین که به صورت مستمر آپدیت می‌شود، استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال زیلیکا چیست
what-is-atom-token-01
aavegotchi-token-07

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها