آموزش انتقال ارز از تراست ولت به صرافی

انتقال ارز از تراست ولت به صرافی

فهرست محتوا

گاهی مواقع برای فروش دارایی‌های دیجیتال خود باید کریپتو کارنسی موجود در ولت را به یک صرافی منتقل کنید. فرایند انتقال ارز از کیف پول به صرافی بسیار ساده و در عین حال کاربردی است.
ما در این مقاله، نحوه انتقال ارز از تراست ولت به صرافی ایرانی راستین را آموزش خواهیم داد. در ادامه هم نکاتی مهمی که برای انتقال ارز به صرافی و انتخاب شبکه بلاک‌چین مناسب وجود دارد، به‌طور خلاصه بیان خواهیم کرد.

آموزش انتقال ارز از تراست ولت به صرافی راستین

برای انتقال ارز دیجیتال از کیف پول تراست ولت به صرافی راستین، کافی است مراحل زیر را گام‌به‌گام دنبال کنید:

مرحله اول: به سایت صرافی راستین بروید و در صفحه ابتدایی این سایت، روی بخش «ورود» به حساب کاربری کلیک کنید.

روی «ورود» به حساب کاربری کلیک کنید

مرحله دوم: در صفحه لاگین، با وارد کردن شماره موبایل و رمز عبور که در هنگام ثبت‌نام در این سایت تعیین کرده‌اید، به حساب کاربری خود در این صرافی وارد شوید.

به حساب کاربری خود وارد شوید

در این مرحله، اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، روی گزینه «فراموش کرده‌اید؟» کلیک کنید تا به صفحه بازیابی رمز عبور منتقل شوید. در این صفحه، با وارد کردن شماره موبایل خود که در سایت راستین ثبت کرده‌اید و کلیک روی دکمه «ارسال کد بازیابی» کد بازیابی رمز عبور برای شما پیامک خواهد شد.

مرحله سوم: در صفحه اصلی حساب کاربری خود، مطابق شکل زیر روی گزینه «کیف پول» کلیک کنید تا به صفحه ولت‌ها منتقل شوید.

روی گزینه «کیف پول» کلیک کنید

مرحله چهارم: در این مرحله لیست کیف پول‌ها و دارایی‌های دیجیتال شما نمایش داده می‌شود. برای انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی راستین باید نوع رمز‌ارزی را که می‌خواهید منتقل کنید، تعیین کنید و روی گزینه برداشت مربوط به آن رمز‌ارز کلیک کنید.

به عنوان مثال، در شکل زیر ما می‌خواهیم ارز دیجیتال تتر را منتقل کنیم. برای انتقال تتر از تراست ولت به صرافی راستین، روی گزینه «واریز» ردیف مربوط به تتر کلیک می‌کنیم.

انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر

مرحله پنجم: در صفحه واریز کریپتو کارنسی، به تب «واریز ارز دیجیتال» بروید و مقادیر خواسته‌شده در هر بخش را به‌صورت زیر تعیین کنید:

 • در کادر اول نوع ارز دیجیتالی که قصد ارسال آن به حساب خود را دارید، تعیین کنید. در تصویر زیر تتر را انتخاب کرده‌ایم.
 • در کادر دوم مقدار رمز‌ارزی را که می‌خواهید منتقل کنید، تعیین کنید.
 • در بخش سوم باید شبکه بلا‌ک‌چین مورد نظر خود برای ارسال کریپتو کارنسی تعیین کنید. برای ارسال تتر بهتر است بستر BEP20 را انتخاب کنید که توسط صرافی راستین توصیه شده است.
 • در بخش «آدرس شما»، آدرس ولت شما در صرافی راستین نمایش داده می‌شود. از طریق همین آدرس می‌توانید اقدام به انتقال تتر از تراست ولت به صرافی کنید. برای این منظور می‌توانید تصویر QR CODE ولت خود را اسکن کنید یا با کلیک روی آیکن کپی، آدرس ولت را کپی کنید.

اطلاعات تراکنش را وارد کنید

مرحله ششم: اپلیکیشن Trust Wallet را باز کرده و به بخش توکن‌ها بروید.

مرحله هفتم: در بخش توکن‌ها باید نوع کریپتو کارنسی مورد نظر را تعیین کنید که در تصویر زیر توکن Tether تعیین شده‌است.

نوع کریپتو کارنسی مورد نظر را تعیین کنید

مرحله هشتم: در صفحه مربوط به رمز‌ارز مورد نظر، روی گزینه «send» کلیک کنید.

روی گزینه «send» کلیک کنید

مرحله نهم: در این مرحله، باید آدرس کیف پول صرافی راستین را که در مرحله پنجم مشاهده کردید، وارد کنید. برای این منظور می‌توانید تصویر QR CODE آن را با گوشی هوشمند خود اسکن کنید یا آدرس ولت را کپی کنید.

آدرس کیف پول راستین را وارد کنید

مرحله نهم: در این مرحله برای انتقال ارز از تراست ولت به صرافی، باید مقدار رمز‌ارزی را که می‌خواهید منتقل کنید، تعیین کنید.

مقدار ارز را تعیین کنید

مرحله دهم: در گام آخر، اطلاعات مربوط به تراکنش انتقال ارز از تراست ولت به صرافی نمایش داده می‌شود. پس از بررسی و اطمینان از صحت آن‌ها، با کلیک روی دکمه Send تراکنش شما انجام می‌گیرد.

نکات مهم هنگام انتقال ارز از تراست ولت به صرافی

هنگام منتقل‌کردن ارز دیجیتال، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

از جمله ‌مهم‌ترین نکات هنگام انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قبل از تایید نهایی تراکنش ارسال رمز‌ارز، از صحت اطلاعات مربوط به تراکنش از جمله آدرس ولت مقصد، نوع و مقدار ارز دیجیتال مطمئن شوید.
 • میزان کارمزدی که هر پلتفرم برای ارسال یا تبدیل کریپتو کارنسی می‌گیرد، متفاوت است. در هنگام انتقال ارز باید به این موضوع هم توجه داشته باشید.
 • یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در بازار نوظهور کریپتو کارنسی، امنیت تراکنش‌ها است؛ پس قبل از منتقل کردن دارایی‌های دیجیتال خود به یک صرافی، از امنیت و اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.
 • برای حفظ دارایی‌های دیجیتال خود بهتر است ابتدا مقدار کمی رمز‌ارز را منتقل کنید و پس از اطمینان از امنیت تراکنش، مقدار مورد نظر خود را منتقل کنید، با این کار اگر به هر دلیلی مشکلی وجود داشته باشد از آن مطلع می‌شوید و دارایی‌های دیجیتال شما از بین نمی‌رود.
 • پس از انجام نهایی تراکنش، حتما از ولت، تاییدیه نهایی تراکنش را دریافت کنید تا در صورت بروز مشکل و نرسیدن کریپتو کارنسی به حساب مقصد، از طریق همین تاییدیه، درخواست خود را پیگیری کنید.
 • قبل از منتقل کردن دارایی‌های دیجیتال خود به یک صرافی، از وجود سیستم پشتیبانی از مشتریان مناسب در آن مطمئن شوید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوانید از بخش پشتیبانی صرافی کمک بگیرید.

انتقال ارز از تراست ولت به صرافی در کشورهای خارجی

یکی از ویژگی‌های جذاب بازار کریپتو کارنسی، امکان ارسال رمز‌ارز به حساب صرافی یا ولت مورد نظر، بدون محدودیت جغرافیایی است.

با دسترسی به اینترنت از طریق بستر شبکه‌های بلاک‌چین، می‌توانید از کشورهای خارجی هم ارز دیجیتال را به حساب خود در صرافی راستین یا هر صرافی دیگری منتقل کنید.

در بخش قبلی، مراحل انتقال ارز از تراست ولت به صرافی راستین را به صورت مرحله‌به‌مرحله آموزش داده‌ایم. در همۀ صرافی‌ها تقریباً باید همین مراحل را طی کنید.

نکات مهم برای انتخاب شبکه انتقال ارز

انتخاب بستر و شبکه بلاک‌چین مناسب برای انتقال ارز از تراست ولت به صرافی بسیار مهم است. برای این منظور حتما به نکات زیر توجه داشته‌باشید:

 • امنیت بستر انتقال مهم‌ترین موضوعی است که در هنگام انتخاب شبکه بلاک‌چین باید به آن دقت کنید تا سرمایه‌های دیجیتالی که در این بستر منتقل می‌کنید، از بین نرود.
 • سرعت تراکنش در شبکه‌های بلاک‌چین با یکدیگر متفاوت است. انتخاب یک شبکه با سرعت تراکنش بالا، قطعا یک مزیت به حساب می‌آید.
 • هر شبکه بلا‌ک‌چین برای انتقال رمز‌ارز مقداری کارمزد و هزینه می‌گیرد. هر چه میزان این کارمزد کمتر باشد، بهتر است. پس هنگام انتخاب شبکه انتقال حتما به این موضوع هم توجه داشته باشید.
 • هر شبکه‎ بلاک‌چین از برخی از رمز‌ارزها پشتیبانی می‌کنند. هنگام انتخاب بستر انتقال، مطمئن شوید که شبکه مورد نظر از ارز دیجیتالی که قصد ارسال آن را دارید، پشتیبانی می‌کند.
 • هر ولت هم از برخی از شبکه‌های بلاک‌چین پشتیبانی می‌کنند. پس در هنگام انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی، مطمئن شوید پلتفرم مبدا و مقصد از آن شبکه بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند. اگر شما رمزارز را در بستری که در پلتفرم مقصد پشتیبانی نمی‌شود، منتقل کنید، مقدار رمز‌ارز مورد نظر از حساب مبدا کسر می‌شود؛ ولی به حساب مقصد واریز نمی‌شود و عملا از بین می‎‌رود.
 • پویا بودن، رونق اکوسیستم بلاک‌چین، توسعه و به‌روزرسانی مداوم شبکه و شفافیت آن هم از جمله سایر ملاک‌هایی هستند که در هنگام انتخاب شبکه بلاک‌چین باید در نظر داشته باشید.

سخن آخر

در بسیاری از موارد تریدرها برای فروش یا تبدیل سرمایه‌های دیجیتال خود، باید از ولت، به حساب صرافی خود رمزارز ارسال کنند.

ما در این مقاله، نحوه انتقال رمز‌ارز از کیف پول به صرافی را با تأکید بر صرافی راستین آموزش دادیم. اگر دربارۀ انتقال ارز به صرافی نکته یا سوالی دارید، در بخش نظرات بپرسید.

 

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

staking01
بهترین کیف پول تتر
metamask-crypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

محبوب‌ترین کوین‌ها