آشنایی با ارز دیجیتال کوکوس + نحوه خرید آن

cocos-token-introduction01

فهرست محتوا

شاید همه ما نام رمزارزهای بزرگی مثل بیت کوین و اتریوم را شنیده باشیم اما مطلع شدن از ارزهای دیجیتال جدیدی که در پلتفرم‌های مختلف عرضه می‌شوند، کار نسبتا دشواری است. با این‌ که سرمایه‌گذاری در ارزهای مرسوم در اکثر مواقع می‌تواند برای ما سودآور باشد اما نباید سود شیرین سرمایه‌گذاری در ارزهای جدید را فراموش کنیم! البته انتخاب ما نقش خیلی مهمی در این روند ایفا می‌کند و این انتخاب یک ارز دیجیتال کاربردی است که اتفاقات خوبی را برای ما رقم می‌زند. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مراحل سرمایه‌گذاری در این بازار، بررسی کارکرد و ویژگی‌های منحصربه‌فرد یک ارز دیجیتال منحصربه‌فرد محسوب می‌شود.

یکی از جدیدترین نام‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال به گوش می‌خورد، ارز دیجیتال کوکوس است که در همین مسیر کوتاه، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و با فراهم کردن قابلیت‌های منحصربه‌فرد برای کاربران، توانسته جای خود را در این بازار بزرگ و پرتلاطم باز کند. این رمزارز با ایجاد یک پل میان دنیای بازی و دنیای ارز دیجیتال، تحولی نوین در این زمینه رقم زده و همین ایده زیبا توانسته نظر افراد فعال در هر دو دنیا را به خود جلب کند. اگر شما هم برای سرمایه‌گذاری در چنین پروژه جذابی کنجکاو و مشتاق هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

ارز دیجیتال کوکوس چیست؟

قبل از آشنایی با ارز دیجیتال کوکوس، بهتر است تا کمی بیشتر با پروژه کوکوس آشنا شویم. پروژه کوکوس (Cocos-BCX) یک پلتفرم توسعه‌دهنده بازی‌های بلاکچینی است که هدف آن فراهم کردن بستر برای توسعه بازی‌های معمولی در فضای بلاکچین محسوب می‌شود. این پلتفرم شرایطی را فراهم کرده که توسعه‌دهندگان بازی بدون نیاز به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی بلاکچین، بتوانند بازی خود را به این فضا منتقل کنند.

از سمت دیگر کاربران با سرمایه‌گذاری از طریق سیستم IGO در این بازی‌ها، قادر خواهند بود تا علاوه‌ بر بازی کردن، کسب درآمد هم داشته باشند. در واقع این پلتفرم با ایجاد نوعی ساختار ICO، یک پلتفرم توزیع برای پروژه‌ها ساخته تا این پروژه‌ها را در دسترس جامعه جهانی گیمرها قرار دهد.

پس از این که توسعه‌دهندگان، بازی خود را به این بستر انتقال می‌دهند، این بازی‌ها از تمام مزایای تمرکززدایی موجود در این بستر بهره خواهند برد و مزایایی همچون شفافیت و ایجاد فضایی عادلانه و منصفانه که برای هر کاربری دارای اهمیت بسیار زیادی هستند، پس از منتقل شدن بازی به این بستر کاملا در دسترس خواهند بود.

این قابلیت باعث شده تا میل بازیکنان به سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در چنین فضایی بیش از پیش شود و با ورود به این بسترها، در یک فضای آزاد به کسب درآمد از طریق مبادله توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بپردازند. حالا که کمی بیشتر با پروژه کوکوس (Cocos-BCX) آشنا شدیم، زمان آن رسیده تا ارز دیجیتال کوکوس را مورد بررسی قرار دهیم.

ارز دیجیتال کوکوس به‌عنوان توکن بومی اکوسیستم کوکوس در نظر گرفته می‌شود. این نکته به این معنی است که ارز پرداخت میانی این بستر، رمزارز کوکوس محسوب شده و کاربران می‌توانند از آن به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری در سیستم IGO بهره ببرند و از سرمایه‌گذاری خود در این پلتفرم، کسب درآمد دیجیتال کنند.

همه این عوامل باعث شده تا این ارز دیجیتال، به یکی از مهم‌ترین رمزارزها در دنیای بازی تبدیل شود و کاربران زیادی را به فعالیت و سرمایه‌گذاری در این فضا ترغیب کند. این اشتیاق تحولی چشمگیر در توسعه بازی‌های بلاکچینی رقم زده که نکته بسیار حائزاهمیتی است.

بنیانگذار ارز دیجیتال کوکوس کیست؟

Chen Haozhi بنیانگذار شرکت چاکونگ تکنولوژی (Chukong Technologies) است که به‌عنوان شرکت مادر پروژه کوکوس (Cocos-BCX) در نظر گرفته می‌شود. این کمپانی در سال‌های گذشته موفق شده تا بازی‌های پرطرفداری را به دنیای بازی معرفی کند و این عامل، آن را به یکی از بازیکنان مهم در این عرصه تبدیل کرده است. از بین بازی‌هایی که کمپانی چاکونگ تکنولوژی در این سال‌ها توسعه داده، می‌توانیم از این موارد نام ببریم:

این کمپانی تا به امروز موفق به همکاری با ۱.۳ میلیون توسعه‌دهنده بازی شده که گستره کاربران این شرکت را تا ۲۰۰ کشور افزایش داده است. البته این موفقیت را می‌توان تا حد زیادی مدیون این دانست که توسعه‌دهنگان بازی با استفاده از پلتفرم کوکوس می‌توانند بدون تغییر فرآیند و سیستم فناوری، بازی خود را به فضای بلاکچینی منتقل کنند.

cocos-token-introduction21

کاربرد پلتفرم کوکوس (Cocos-BCX)

پلتفرم کوکوس با فراهم کردن ابزارهای توسعه‌دهنده، به سازندگان بازی و توسعه‌دهندگان آن اجازه می‌دهد تا پروژه‌های خود را با کمترین دردسر و به‌راحتی راه‌اندازی کنند. مزیت و کاربرد اصلی این پلتفرم را می‌توان این نکته دانست که کوکوس با فراهم کردن قابلیت‌های بالای شخصی‌سازی، امکان انتقال بازی‌ها بدون نیاز به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی بلاکچینی را مهیا کرده تا سازندگان با استفاده از مزایای بستر بلاکچین، بازی خود را به‌صورت کارآمدتر و سریع‌تر توسعه دهند.

این پلتفرم همچنین با استفاده از ارز دیجیتال کوکوس به‌عنوان ارز بومی این فضا، شرایط را برای کسب درآمد کاربران تسهیل کرده است و بازیکنان می‌توانند بدون هیچ چالشی با این رمزارز به مبادله و معامله بپردازند. البته این کاربران قادر هستند تا در این فضا از خرید و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض یا ان اف تی نیز سود به دست آورند.

ویژگی‌های پلتفرم و ارز دیجیتال کوکوس

تا به اینجا با خصوصیات کلی پروژه کوکوس (Cocos-BCX) و ارز دیجیتال آن کمی بیشتر آشنا شدیم اما این بستر چه ویژگی‌های منحصربه‌فردی را در اختیار ما می‌گذارد؟ از آنجایی که هر روزه تعداد زیادی ارز دیجیتال و بستر‌های بلاکچینی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند، انتخاب یک گزینه مناسب در بین آن‌ها کمی دشوار به نظر می‌رسد؛ چراکه هر سرمایه‌گذاری می‌تواند علاوه بر سودده بودن، ضرر قابل‌توجهی را نیز به ما تحمیل کند.

به همین دلیل شما باید در این شرایط با بررسی دقیق ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر پروژه، میزان موفقیت آن در آینده را تخمین بزنید. علت این موضوع را می‌توان این نکته در نظر گرفت که عامل اصلی موفقیت تمام پروژهای دنیای دیجیتال، قابلیت‌های به‌خصوصی است که آن پروژه یا رمزارز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و در صورتی که این قابلیت‌ها بتوانند نظر کاربران را جلب و آن‌ها را به یک کاربر وفادار تبدیل کنند، احتمال موفقیت پروژه یا ارز دیجیتال در این عرصه، به‌طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

با توجه به این نکات، در این بخش به مرور ویژگی‌های پلتفرم و رمزارز کوکوس می‌پردازیم:

 1. این پلتفرم یک بلاکچین مستقل و عمومی (CoCo Chain) در اختیار دارد که با استفاده از روش اجماع اثبات سهام (DPoS) در آن، یک بلوک به‌منظور ایجاد سازگاری و حفظ انصاف به اشتراک گذاشته می‌شود.
 2. این بستر شرایطی را فراهم می‌کند که سازندگان بازی و توسعه‌دهندگان آن قادر باشند تا بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی بلاکچینی، پروژه‌های خود را به این بستر منتقل کرده و از مزایای فضای بلاکچینی بهره ببرند.
 3. پلتفرم کوکوس فضایی را ایجاد کرده که در آن امکان تبادل دارایی‌های همگن و ناهمگن فراهم شده است. این قابلیت شکل‌گیری تراکنش‌های زنجیره‌ای را نیز ممکن کرده که تاثیر شگرفی در ارتقای استاندارد مبادلات دارد.
 4. در این بستر یک سیستم حاکمیت رای کاربری شکل گرفته است که در اثر آن، کاربران می‌توانند خصوصیات و پروژه‌هایی که دوست دارند در این فضا گنجانده شوند را انتخاب کنند. این ویژگی پروژه کوکوس را به یکی از منحصربه‌فردترین پروژه‌های موجود در این فضا تبدیل کرده که می‌تواند تحولی عظیم را در این دنیا ایجاد کند.
 5. کوکوس با ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز IGO، توسعه‌دهندگان توکن را برای فعالیت بیشتر در دنیای بازی ترغیب می‌کند. چنین خصوصیتی باعث شده تا مرزهای بین دنیای بلاکچین و ارز دیجیتال و دنیای بازی، بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک شوند.

زمانی که چنین ویژگی‌هایی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، پیش‌بینی موفقیت یک پروژه دیگر چندان هم سخت نیست. به‌نوعی می‌توان گفت که پروژه کوکوس با فراهم کردن این قابلیت‌ها توانسته تا آینده روشنی را برای رمزارز بومی خود رقم بزند و شما با سرمایه‌گذاری هوشمندانه در این فضا قادر هستید به سود قابل‌توجهی دست پیدا کنید!

cocos-token-introduction03

امنیت شبکه ارز دیجیتال کوکوس

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که شما باید در سرمایه‌گذاری‌های خود مدنظر داشته باشید، نحوه تامین امنیت شبکه بستر و پلتفرم است؛ چراکه اگر یک پلتفرم از امنیت قابل‌قبولی برخوردار نباشد، شکست خوردن آن در این عرصه دور از انتظار نیست! به همین دلیل شما باید قبل از هر تصمیمی، این موضوع مهم را به‌طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

پلتفرم کوکوس (Cocos-BCX)، مکانسیم اجماع اثبات سهام یا DPoS را به‌عنوان یک بخش از سیستم بلاکچین خود پذیرفته است که اولین نشانه مثبت در امنیت این شبکه محسوب می‌شود. همچنین در این فضا با استفاده از تکنیک‌های مدرن اشتراک‌گذاری، قابلیت افزایش توان تراکنش‌ها و تراکنش‌های امن در اختیار کاربران و توسعه‌دهنگان قرار داده شده است.

این پلتفرم برای حفاظت از شبکه خود در برابر افراد ثالث و عوامل مخرب، از ۵ دستورالعمل ایمن‌سازی استفاده می‌کند که در ادامه به همه آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • در این بستر داده‌ها با استفاده از ارتفاع بلوک‌ها، نقاط زمانی و نویزها، به‌صورت پویا رمزنگاری می‌شوند تا عوامل بیرونی قادر به نفوذ و سوءاستفاده از داده‌های شبکه نباشند.
 • به‌منظور ارتقای امنیت شبکه، از پیوستن گره‌های ناشناخته یا خودشناس جلوگیری می‌شود.
 • هویت و مجوز افراد دخیل در ساختار در مراحل مختلفی احراز می‌شود تا از نفوذ افراد ثالث به شبکه جلوگیری به عمل آید.
 • قراردادها در یک محیط قابل‌اعتماد اجرا می‌شوند که سازندگان و توسعه‌دهندگان بلوک، مجاز به فعالیت در آن‌ها نیستند.
 • متغیرهای فرآیند که در عملیات یک قرارداد اجرا می‌شوند، پنهان شده و صرفا نتایج خروجی به دست خواهد آمد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، قدم‌های بسیار موثری در راستای ارتقای امنیت شبکه کوکوس برداشته شده که سرمایه‌گذاری در آن را به انتخابی راحت‌تر تبدیل می‌کند. البته لازم به ذکر است که شما با توجه به این نکات و بررسی مداوم امنیت شبکه قادر خواهید بود تا نسبت به امنیت این بستر در آینده نیز اطمینان حاصل کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال کوکوس

در حال حاضر راهکارهای مختلفی برای خرید ارز دیجیتال کوکوس پیش روی شما وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها قادر به تهیه امنِ این رمزارز هستید. در جدیدترین تحول، ارز دیجیتال کوکوس در صرافی معتبر بایننس نیز لیست شده که نشان از افزایش اعتبار روزافزون این ارز دیجیتال دارد. از دیگر بسترهایی که امکان خرید و تبادل ارز دیجیتال کوکوس را فراهم می‌کنند، می‌توانیم از این موارد نام ببریم:

البته اگر شما ساکن ایران هستید، به دلیل تحریم‌های موجود، قادر به خرید و فروش رمزارزها در بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی نخواهید بود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید ارز دیجیتال کوکوس از امکانات صرافی‌های داخلی مثل راستین بهره ببرید که با پشتیبانی مناسب، شرایط ایده‌آلی را برای مبادلات شما فراهم کرده است. شما با استفاده از این امکانات قادر خواهید بود تا قیمت انواع رمزارزها از جمله کوکوس را به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کرده و برای خرید یا فروش آن‌ها اقدام کنید.

cocos-token-introduction04

آینده ارز دیجیتال کوکوس

با این که برای آینده ارزهای دیجیتال نمی‌توان پیش‌بینی دقیق و قطعی در نظر گرفت اما با توجه به تحلیل‌های تکنیکال موجود می‌توان برای آینده این رمزارزها، پیش‌بینی‌های تخمینی داشت. در این راستا برخی از پیش‌بینی‌ها برای آینده ارز دیجیتال کوکوس را مرور خواهیم کرد:

 1. کارشناسان نرخ بازگشت این رمزارز را تا پایان سال ۲۰۲۲، ۹۴ درصد تخمین می‌زنند.
 2. این نرخ برای بازه ۵ ساله، تقریبا ۲۶۰ درصد تخمین زده شده است.
 3. همچنین شما در صورت سرمایه‌گذاری بر روی این رمزارز، تا پایان سال ۲۰۳۰ به ۶۹۴ درصد سود دست پیدا خواهید کرد.

جمع‌بندی

حالا که اشتیاق نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها افزایش چشمگیری پیدا کرده است، افراد زیادی به‌دنبال یافتن گزینه‌های جذابی هستند که با سرمایه‌گذاری در آن‌ها به کسب درآمد برسند. یکی از این گزینه‌ها ارز دیجیتال کوکوس است که در این مطلب با بررسی دقیق آن، تلاش کردیم تا تمامی اطلاعات مهم مربوط به این رمزارز را در اختیار شما قرار دهیم.

بستر کوکوس با ایجاد یک پل میان دنیای ارز دیجیتال و دنیای بازی، تحولی نوین را در این فضا به‌وجود آورده است و به همین دلیل، کارشناسان برای این ارز دیجیتال که حاصل پلتفرم کوکوس (Cocos-BCX) است، آینده درخشانی را پیش‌بینی می‌کنند که دلیل آن را می‌توان ایده منحصربه‌فردِ پشت این پلتفرم دانست. بنابراین اگر شما هم به‌دنبال یک گزینه جذاب و هیجان‌انگیز برای سرمایه‌گذاری هستید، ارز دیجیتال کوکوس را از یاد نبرید!

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

ارز دیجیتال ورلد کوین چیست
ارز دیجیتال زیلیکا چیست
nervos-network-10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب