استراتژی تایم فریم یک ساعته چیست؟

one hour timeframe trading strategy01

فهرست محتوا

تایم فریم یک ساعته یکی از محبوب‌ترین تایم فریم‌ها در میان معامله‌گران است؛ به‌ویژه برای معاملات فارکس (بازار مبادلات ارزی). بازه زمانی یک ساعته، به اندازه کافی سریع است که شما بتوانید حرکت (اکشن) لازم را انجام دهید، اما در عین حال، آنقدر هم سریع نیست که شما مجبور به گرفتن تصمیمات غیرمحتاطانه شوید. در واقع، تایم فریم یک ساعته به شما زمان لازم برای برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی معاملاتی‌تان را می‌دهد. در این مقاله قصد داریم چند حقیقت در مورد استراتژی تایم فریم یک ساعته را با شما به اشتراک بگذاریم که ممکن است از آنها بی‌اطلاع باشید.

۱. دوره هولد کردن شما ممکن است تا ۳ روز طول بکشد.

اگرچه شما معاملات خود را در تایم فریم یک ساعته انجام می‌دهید و به دنبال خرید در سطوح حمایتی و فروش در سطوح مقاومتی هستید، اما ممکن است بازار بلافاصله و ظرف یک ساعت آینده به مقاومت نرسد.

در بیشتر اوقات، وقتی در سطوح حمایتی خرید می‌کنید، بازار برای رسیدن به سود مورد نظر شما به زمان نیاز دارد که می‌تواند سه یا چهار کندل بعدی، یا به عبارتی، سه یا چهار ساعت بعدی باشد.

همچنین مواقعی وجود دارد که ممکن است در سطوح حمایتی خرید کنید، اما پس از آن، بازار وارد مرحله تثبیت شود. در این صورت، برای اینکه به سود هدف خود برسید، ممکن است لازم باشد ۳۰ یا ۴۰ کندل صبر کنید.

one hour timeframe trading strategy02

بنابراین، در نظر داشته باشید که در استراتژی تایم فریم یک ساعته ممکن است لازم باشد که معاملات خود را حتی برای یک یا دو روز نگه دارید و این موضوع، بسیار امکان‌پذیر است.

۲. تایم فریم بالاتر مرتبط را با استفاده از ضریب ۴ تا ۶ شناسایی کنید.

فرض کنید می‌خواهید تجزیه و تحلیل چند تایم فریمی انجام دهید و می‌خواهید یک بازه زمانی بالاتر را انتخاب کنید. تایم فریم‌های مرتبط با استراتژی تایم فریم یک ساعته کدام‌اند؟ در چنین شرایطی، می‌توان از مفهومی به نام ضریب ۴ تا ۶ استفاده کرد.

به این ترتیب، اگر معاملات خود را در تایم فریم یک ساعته وارد می‌کنید، با استفاده از ضریب ۴ تا ۶، تایم فریم‌های بالاتر برای شما بین تایم فریم ۴ ساعته تا تایم فریم ۶ ساعته خواهد بود. به عبارت دیگر، تایم فریم‌های بالاتری که می‌توانید برای تجزیه و تحلیل بیشتر انتخاب کنید، می‌تواند تایم فریم ۴ ساعته، ۵ ساعته یا ۶ ساعته باشد. اینکه کدام‌یک از این تایم فریم‌ها را انتخاب می‌کنید، کاملاً به تصمیم خود شما بستگی دارد.

به طور دقیق‌تر، اگر از تایم فریم یک ساعته استفاده می‌کنید، تایم فریم‌های هفتگی، ماهانه و سه ماهه به معاملات شما بی‌ربط خواهند بود.

۳. اخبار مهم هستند.

اگر از استراتژی تایم فریم یک ساعته استفاده می‌کنید، بله، اخبار مهم هستند؛ چون انتشار اخبار ناگهانی و مهم، می‌تواند شما را از انجام معاملاتتان باز دارد.

بنابراین، اگر متوجه شدید که اخبار مهمی در راه است که می‌تواند بازاری را که در آن معامله می‌کنید، تحت تأثیر قرار دهد، یکی از بهترین کارها این است که فقط با خروج از معامله، سرمایه خود را نجات دهید و درگیر اخبار نشوید.

one hour timeframe trading strategy03

شما همچنین می‎توانید ریسک خود را با کاهش اندازه پوزیشن معاملاتی (position size) خود، مدیریت کنید. اندازه پوزیشن معاملاتی به این معنا است که یک تریدر چه مقدار از سرمایه خود را وارد بازار و معامله می‌کند. برای مثال، فرض کنید اگر یک مقدار یورو/دلار آمریکا دارید، ممکن است نیمی از آن را بفروشید و نیمی از آن را نگه دارید.

۴. همه بازارها برای معامله در تایم فریم یک ساعته مناسب نیستند.

بازارهای فارکس، به ویژه اکثر جفت ارزهای اصلی، برای استفاده از استراتژی تایم فریم یک ساعته مناسب هستند؛ چون نقدشوندگی بالایی دارند و به همان راحتی که می‌توانید وارد معاملات شوید، می‌توانید از آنها خارج هم بشوید.

اما اگر جفت ارزهای عجیب و غریب و نه‌چندان رایج، مانند USD/ZAR یا USD/INR را معامله می‌کنید، ممکن است اسپرد (spread) –اختلاف بین قیمت خرید و فروش– بسیار زیاد باشد و اگر بخواهید از استراتژی تایم فریم یک ساعته استفاده کنید، درصد زیادی از سود صرف پرداخت اسپرد خواهد شد.

بنابراین، اگر ارزهای با ارزش بازار بالا و به عبارتی، ارزهای با نقدشوندگی بالا را معامله می‌کنید، مشکلی با استفاده از تایم فریم یک ساعته نخواهید داشت. اما انجام معاملات ارزهای با نقدینگی پایین در تایم فریم یک ساعته، خیلی منطقی نیست.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی استراتژی تایم فریم یک ساعته و نکاتی که باید در این استراتژی در نظر داشته باشید، پرداختیم.

با توجه به همه آنچه که گفته شد، ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که آیا استراتژی تایم فریم یک ساعته برای شما مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم اگر یک کار تمام‌وقت دارید، استفاده از تایم فریم یک ساعته برای شما مناسب نیست و این تایم فریم برای شما خیلی سریع است؛ چون رنگ کندل هر ساعت تغییر می‌کند و اگر یک کار تمام‌وقت داشته باشید، نمی‌توانید هر ساعت نمودارها را بررسی کنید.

در مقابل، اگر فردی هستید که به معاملات روزانه علاقه دارید و می‌خواهید فرصت‌های معاملاتی بیشتری داشته باشید، یا اگر یک شغل پاره‌وقت دارید یا اگر دانشجو هستید و وقت آزاد دارید، استفاده از استراتژی تایم فریم یک ساعته می‌تواند برای شما مناسب باشد و شاید بتوانید یک رویکرد معاملاتی مبتنی بر نوسانات را بسته به فعالیت معاملاتی روزانه خود اتخاذ کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

انواع الگوهای تحلیل تکنیکال
الگوهای ادامه دهنده در تحلیل تکنیکال
best-coins-for-grid-trading03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب