۱۰ تا از گران ترین nft های دنیا که تا به حال فروخته شده‌اند

گران ترین nft های دنیا

فهرست محتوا

امروزه NFT ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض به طور فزاینده‌ای محبوبیت پیدا می‌کنند. زیرا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و مجموعه‌داران به دنبال درگیر شدن در جدیدترین موج بلاکچین هستند. بنابراین برخی از قیمت‌های پرداخت شده برای این توکن‌ها دیوانه کننده هستند.

معرفی گران ترین nft های دنیا

محبوبیت توکن‌های غیر مثلی در طول سال ۲۰۲۲ به طور مداوم در حال افزایش بوده است. در این سال مجموعه‌های هنری به ارزش میلیون‌ها دلار به عنوان jpeg دیجیتال فروخته می‌شوند. برخی از اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و افراد مشهور جهان نیز با پروژه‌های خود درگیر این موج جدید شده‌اند.

مثلا مجموعه‌هایی مانند باشگاه میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) و کریپتو پانک (CryptoPunks) به برخی از گران‌ترین آثار هنری قابل خریدن تبدیل شده‌اند. هنرمندانی مانند بیپل (Beeple) و پاک (Pak) هم توکن‌های هنری خود را به قیمت ده‌ها میلیون دلار می‌فروشند. اما کدام توکن‌ها گران‌ترین آن‌ها هستند؟

۱۰. تقاطع بیپل – ۶.۶ میلیون دلار

تقاطع بیپل (Beeple’s Crossroad) فقط یک فیلم کوتاه ۱۰ ثانیه‌ای است. در این فیلم افرادی به تصویر کشیده می‌شوند که در حال عبور از کنار بدنی بزرگ و افتاده بر روی زمین هستند. اما بر روی این بدن توهین‌هایی نوشته شده است. کارهای بیپل، همیشه مورد احترام علاقه‌مندان و خریداران توکن‌های غیر مثلی قرار می‌گیرند.

زیرا این آثار کمی متفاوت‌تر از nft های معمولی هستند که همه جای این بازار دیده می‌شوند. این تفاوت را در قیمت سرسام‌آور پرداخت شده برای آن می‌توان مشاهده کرد. تقاطع بیپل به قیمت ۶.۶ میلیون دلار در Nifty Gateway فروخته شد.

تصاویر رویایی و دیجیتالی بیپل او را به صدر دنیای هنر دیجیتال رساند و ۱.۸ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام برایش به ارمغان آورده است. او با برندهای جهانی از لویی ویتون گرفته تا نایک و همچنین هنرمندان مختلفی از کیتی پری گرفته تا چایلدیش گامبینو همکاری می‌کند.

به نظر می‌رسد نگرش صریح او در میان مجموعه‌داران هنری جوان و جدید طنین‌انداز شده باشد. توکن‌های موضوعی او ثابت کرده است که نه‌تنها بر روی نبض دنیای هنر دیجیتال، بلکه بر روی رویدادهای کنونی جهان انگشت می‌گذارد.

تقاطع بیپل

۹. کریپتو پانک شماره ۷۸۰۴ – ۷.۶ میلیون دلار

در این فهرست به کریپتو پانک‌های زیادی برخورد می‌کنید و این مطمئنا آخرین مورد آن‌ها نیست. کریپتو پانک شماره ۷۸۰۴ یکی از ۹ کریپتو پانک‌های «بیگانه» است که کلاهی جالب، یک پیپ و یک عینک دودی باحال دارد. این NFT قطعا یکی از مواردی است که در اولین عرضه آن توجهات زیادی را به خود جذب کرد.

چند سال پیش، دیلن فیلد، مدیرعامل فیگما (یک برنامه وب مشترک برای طراحی رابط) اظهار کرد که مونالیزا دیجیتال را در اختیار دارد. در آن زمان تقریبا همه فکر می‌کردند که او دیوانه شده است. به هر حال اثر هنری مورد بحث، تصویری با وضوح پایین و الگوریتمی از یک بیگانه آبی بود که کلاهی بر سر دارد و پیپ دود می‌کند.

فیلد بعدها توانست این موجود بیگانه را به قیمت ۴۲۰۰ اتریوم یا حدود ۷.۵ میلیون دلار بفروشد. کریپتو پانک‌ها به عنوان بازیگران اولیه در فضای توکن‌های غیر مثلی یا NFT ها، تحسین زیادی را به دست آورده‌اند. آن‌ها به پیشگامی در نوع جدید و کمیاب کالاهای دیجیتال تبدیل شدند که خریداران زیادی در سرتاسر جهان برای به دست آوردن آن‌ها سر و دست می‌شکنند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین بازی های کریپتویی رایگان در سال ۲۰۲۳

کریپتو پانک شماره 7804

۸. کریپتو پانک شماره ۳۱۰۰ – ۷.۶۷ میلیون دلار

در ۱۱ مارس ۲۰۲۱ و تنها یک روز پس از فروش کریپتو پانک شماره ۷۸۰۴، شماره ۳۱۰۰ حتی از برادرش هم گران‌تر شد. این کریپتو پانک هم یکی دیگر از موجودات بیگانه است که این بار با یک هدبند به رنگ آبی دیده می‌شود. کریپتو پانک شماره ۳۱۰۰ هفتمین کریپتو پانک کمیاب موجود در بازار توکن‌های غیر مثلی است.

این پانک در حال حاضر متعلق به آدرس 0x7b8961 است و توسط مالک آن به پیشنهاد ۸.۱۸ میلیون دلاری به فروش خواهد رسید. اما در حال حاضر هیچ پیشنهادی برای آن وجود ندارد. این توکن غیرقابل تعویض، آخرین بار با قیمت ۴۲۰۰ اتریوم خریداری شد که در آن زمان بیش از ۷ میلیون دلار ارزش داشت.

کریپتو پانک‌ها یکی از قدیمی‌ترین پروژه‌های NFT هستند که تا به حال بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده‌اند و ابداع مفهوم پروژه ۱۰k PFP به آن‌ها نسبت داده می‌شود. کریپتو پانک‌ها بسیار گران هستند. زیرا ارزش تاریخی فوق‌العاده‌ای در صحنه توکن‌های غیرقابل تعویض دارند. بسیاری از افراد ثروتمند و همچنین شرکت‌های چندملیتی، کریپتو پانک‌ها را به‌عنوان ذخیره‌ای برای حفظ ارزش یا مشابه جمع‌آوری آثار هنری خریداری می‌کنند.

کریپتو پانک شماره 3100

۷. کریپتو پانک شماره ۴۱۵۶ – ۱۰.۲۶ میلیون دلار

در فهرستی که عمدتا تحت سلطه کریپتو پانک‌های همیشه محبوب است، شماره ۴۱۵۶ به عنوان سومین توکن غیر مثلی گران تمام دوران شناخته می‌شود. این nft در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ و تنها ۱۰ ماه پس از فروش ۱.۲۵ میلیون دلاری آن به قیمت ۱۰.۲۶ میلیون دلار فروخته شد.

این پانک در حال حاضر متعلق به آدرس x67954a0 است و صاحب آن قصدی برای فروش این توکن محبوب را ندارد. در حالی که پیشنهادی ۱۱.۲۰۲ میلیون دلاری برای این پانک از طرف آدرس xa875b50 وجود دارد. جالب توجه است که مجوز NFT هیچ‌گونه مالکیت معنوی، حق کپی‌رایت یا علامت تجاری را به صاحبان کریپتو پانک‌ها نمی‌دهد.

اما صاحبان این توکن‌ها می‌توانند از آن‌ها برای استفاده شخصی و غیرتجاری خود بهره ببرند. علاوه بر این، صاحبان کریپتو پانک‌ها می‌توانند کالاهای خود را تجاری کنند و تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار در سال هم سود ببرند. اما آن‌ها مجاز به تغییر اندازه پانک اصلی (۲۴ × ۲۴) یا فروش محصولات شخص ثالث ساخته شده بر اساس آن‌ها نیستند.

این توکن‌ها برای تکمیل مجموعه‌های کلکسیونرهای سنتی کریپتو پانک بسیار خوب هستند. اما کسانی که می‌خواهند تمام برندهای شخصی خود را حول کریپتو پانک‌ها بسازند، به طور قابل توجهی در گزینه‌های تجاری خود محدود می‌شوند.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری نحوه ساخت nft در opensea

کریپتو پانک شماره 4156

۶. کریپتو پانک شماره ۷۵۲۳ – ۱۱.۷۵ میلیون دلار

کریپتو پانک شماره ۷۵۲۳ تمام همتایان خود را پشت سر گذاشت و به رده دوم کمیاب‌ترین توکن‌های غیر مثلی در این مجموعه تبدیل شد. توکن غیرقابل تعویض شماره ۷۵۲۳ تنها فرد ماسک دار در میان ۹ کریپتو پانک بیگانه به شمار می‌رود. رشد قیمت این NFT تا حدود زیادی به قرنطینه شدن جهان در دوران همه‌گیری کرونا نسبت داده می‌شود. این بیگانه با یک کلاه بافتنی، یک گوشواره و یک ماسک پزشکی تزیین شده است.

CryptoPunk 7523 آخرین بار در ژوئن ۲۰۲۱ و از طریق یک حراج آنلاین فروخته شد که توسط خانه حراج مشهور جهان یعنی ساتبی برگزار می‌شد. مالک فعلی کریپتو پانک ۷۵۲۳ شالوم مک‌کنزی (Shalom McKenzi)، یکی از سهامداران اصلی شرکت شرط‌بندی بر روی ورزش‌های فانتزی است.

بنیاد Larva Labs خالقان اصلی مجموعه کریپتو پانک‌ها هستند؛ یک شرکت کانادایی دونفره که توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار یعنی مت هال (Matt Hall) و جان واتکینسون (John Watkinson) اداره می‌شود. توکن‌های غیر مثلی با سوزاندن تصادفی یا گم کردن کلید کیف پول محل ذخیره‌سازی آن‌ها از بین می‌روند. هیچ‌کس به طور قطع نمی‌داند، اما برخی تخمین می‌زنند که احتمالا تا ۳۰۰ کریپتو پانک برای همیشه از بین رفته باشند.

۵. کریپتو پانک شماره ۵۸۲۲ – ۲۳.۷ میلیون دلار

با ادامه روند کریپتو پانک‌های بسیار گران‌قیمت به سبک «بیگانه»، ۵۸۲۲ با فروش بیش از ۲۳ میلیون دلار در ۱۲ فوریه ۲۰۲۲، تمام انتظارات را زیر پا گذاشت. کریپتو پانک NFT شماره ۵۸۲۲ با دو برابر شدن نسبت به توکن قبلی این مجموعه، ممکن است برای همیشه دست‌نیافتنی باقی بماند. دیپاک تاپلیال، مدیرعامل یک استارت‌آپ زیرساخت بلاکچین به نام Chain، این آلین پانک با یک باندانای آبی را به قیمت ۲۳.۷ میلیون دلار خریداری کرد.

۴. «Human One» اثر بیپل – ۲۸.۹۸۵ میلیون دلار

همان‌طور که گفتیم، بیپل برخی از گران‌ترین توکن­های تمام دوران را ساخته است و سه اثر در میان ۱۰ توکن غیر مثلی گران در تاریخ دارد. توکن HUMAN ONE در ۹ نوامبر ۲۰۲۱ و با قیمتی نزدیک به ۳۰ میلیون دلار فروخته شد. این اثر تقریبا نصف گران‌ترین قطعه او یعنی “Everydays” به فروش رفته است.

این تصویر فردی نشان می‌دهد که لباس نقره‌ای پوشیده و در حال قدم زدن است و به نظر می‌رسد کلاه فضایی بر سر دارد. این فرد با قاطعیت در میان مناظر در حال تغییر و بر روی چهار دیوار یا جعبه ۴ در ۴ قدم می‌زند. مایک وینکلمن که با نام هنری بیپل شناخته می‌شود، آن را «نخستین پرتره یک انسان متولد شده در متاورس» می‌نامد.

human-one

۳. ساعت – ۵۲.۷ میلیون دلار

«ساعت» قطعه‌ای است که «پاک» و جولیان آسانژ در همکاری با یکدیگر خلق کردند. این NFT تقریبا به معنای واقعی کلمه مانند ساعت عمل می‌کند. یعنی روزهایی را می‌شمرد که بنیان‌گذار ویکی لیکس آسانژ در زندان قرار داشت.

هدف این توکن غیر مثلی جمع‌آوری سرمایه برای دفاع قانونی از جولیان آسانژ بود و درنهایت توسط AssangeDAO خریداری شد. مجموعه‌ای خودمختار و غیرمتمرکز متشکل از بیش از ۱۰.۰۰۰ نفر که پول خود را برای خرید ساعت و حمایت از آسانژ پرداخت کردند.

۲. هر روز؛ ۵۰۰۰ روز اول – ۶۹.۳ میلیون دلار

اثر هر روز؛ ۵۰۰۰ روز اول، یکی دیگر از قطعات بیپل و گران‌ترین NFT موجود تا به حال است که تنها به یک مالک فروخته می‌شود. البته این مالک ثروتمند مطمئنا دلیل خوبی برای پرداخت ۷۰ میلیون دلار دارد. زیرا آثار هنری بیپل بسیار سطح بالا و مورد احترام کاربران هستند. این قطعه در اصل کلاژی از ۵۰۰۰ قطعه اثر او در حوزه کریپتو است.

بیپل از سال ۲۰۰۷ متعهد شد که هرروز یک اثر هنری خلق کند و این نتیجه تلاش‌های او در قریب به ۱۳ سال (۵۰۰۰ روز) است. نیازی به گفتن نیست که تلاش‌های او کاملا نتیجه داد و ۷۰ میلیون دلار را به ثروت او از فضای دیجیتال اضافه کرد.

اثر هر روز

۱. «ادغام» از پاک – ۹۱.۸ میلیون دلار

مهم‌ترین قطعه هنری پاک، ادغام (The Merge) نام دارد که رسما در ۲ دسامبر ۲۰۲۱ به گران‌ترین NFT تاریخ بدل شد. این اثر هنری به تقریبا ۳۰.۰۰۰ کلکسیونر فروخته شد که مجموع هزینه‌های پرداخت شده برای آن را به ۹۱.۸ میلیون دلار رساند. این تنها توکن غیر مثلی در گران‌ترین‌های دنیا است که علاوه بر «ساعت» چندین مالک دارد. این امر به بالا رفتن برچسب قیمت دیوانه کننده آن منجر شده است.

nft ادغام

سخن آخر

شکی نیست که این نوع از توکن ها، با گذشت زمان بیشتر و بیشتر محبوب می‌شوند. اما واقعا یک سوال اساسی را ایجاد کرده‌اند که سقف قیمت آن‌ها چقدر است؟. نیازی به گفتن نیست که این آثار هیچ‌گونه سقفی ندارند و به دست و دل‌بازی خریداران وابسته هستند. بنابراین اگر بتوانید پروژه‌های خوبی را در این حوزه انجام دهید و کمی صبر و حوصله داشته باشید، ممکن است در ثروت زیادی غوطه‌ور شوید!

(چنانچه تمایل به خرید و فروش apecoin دارید، می‌توانید از شرایط معامله آن اطلاعات کسب کنید)

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

استیکینگ nft
آموزش ساخت nft در opensea
بهترین بازی کریپتویی رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب