ارز دیجیتال اوشن پروتکل چیست و آینده آن به چه صورت است؟

اوشن پروتکل چیست

فهرست محتوا

امروزه ممکن است مطالب زیادی درباره پیشرفت شبکه بلاک‌چین و هوش مصنوعی شنیده باشید. در واقع این فناوری‌ها در صنعت دیجیتال تغییرات شگرفی ایجاد کرده‌اند! آن‌ها بخش بزرگی از آینده دیجیتال جهان را تعیین خواهند کرد! حال فرض کنید این دو ادغام شوند، فکر می‌کنید نتیجه چه خواهد بود؟ رشد سرسام‌آور؟ یا یک انقلاب استثنایی در دنیای ارز‌های دیجیتال؟ ارز دیجیتال ocean protocol هم از رابطه این دو فناوری آشفته متولد شده است. یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های Web 3.0 اوشن پروتکل است. همان‌طور که می‌دانید، یکی از آخرین روند‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال مربوط به اینترنت نسل بعدی (WebTray) محسوب می‌شود.

در ادامه به معرفی اینکه ارز دیجیتال اوشن پروتکل چیست و چه مزایایی دارد، می‌پردازیم. با ما همراه باشید. (چنانچه تمایل به خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل و مشاهده قیمت آن دارید، می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

ارز دیجیتال اوشن پروتکل چیست؟

سیستم ارز دیجیتال Ocean در واقع یک بستر غیرمتمرکز تبادل اطلاعات است و هدف این سیستم حذف داده‌ها از ظروف ذخیره‌سازی است! در واقع این سیستم به طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد، نه محدود به شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت. این شرکت‌ها اکنون نوعی انحصار بر داده‌های کاربران ایجاد کرده‌اند. آن‌ها داده‌های کاربران را جمع‌آوری کرده و برای کسب درآمد می‌فروشند و سپس تقسیم سود می‌کنند. البته این داده‌ها اغلب هدر می‌روند.

اوشن پروتکل همچنین به دنبال حل مشکل تمرکز داده‌ها است. در حال حاضر، داده‌های حساس و محرمانه در یک سرور مرکزی ذخیره می‌شود که باعث شده اطلاعات شما در برابر هکر‌ها آسیب‌پذیر باشد. دلیل آن این است که برای دسترسی به همه سرور‌ها باید به یک سرور وارد شوید. در واقع این رابط‌های متمرکز به صاحبان داده‌ها اجازه مدیریت داده‌های خود را نمی‌دهند. ارز دیجیتال ocean protocol این رابط‌های متمرکز را با یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز جایگزین می‌کند.

همان‌طور که از نام پروژه و ارز دیجیتال آن پیداست، اوشن پروتکل متعلق به پروتکل شبکه بلاکچین اتریوم است. پروتکل Ocean به افرادی که داده‌ها یا اطلاعات حساس دارند اجازه می‌دهد از داده‌های خود درآمدزایی کنند. کاربران مختلف در سراسر جهان می‌توانند با پرداخت هزینه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. این پروتکل از توکن‌های Ocean برای انتقال اطلاعات کاربران این پروژه استفاده می‌کند. این توکن در شبکه اتریوم ایجاد شده و با استاندارد ERC20 سازگار است.

این پروژه به‌عنوان یک قرارداد هوشمند بین کتابخانه اطلاعات هوشمند و کاربر کار می‌کند. پس از پرداخت هزینه استفاده از این اطلاعات توسط کاربر، دسترسی‌های لازم داده می‌شود. هدف اصلی پلتفرم Ocean Protocol این است که تبادل داده‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر کند. به‌این‌ترتیب، شرکت‌ها، محققان و هرکسی که به این اطلاعات حساس نیاز دارد، می‌تواند به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشد. نکته مهمی که باید به‌خاطر بسپارید این است که در این پروتکل کنترل نهایی داده‌ها در دست صاحب اصلی است و توسط شخص دیگری قابل تغییر نیست.

بیشتر بخوانید: دوج چین چیست و چه کاربردی دارد؟

تیم توسعه‌دهنده پروژه اوشن پروتکل

در سال ۲۰۱۷، ترنت مک کانهی و بروس پون، محققان مشهور هوش مصنوعی، پروژه ocean protocol را ایجاد کردند. قبل از تأسیس این پروژه، بروس پون برای یک شرکت نرم‌افزاری کار می‌کرد که بر روی پایگاه‌های داده بلاکچین کار می‌کرد. این شرکت که BigChainDB نام دارد، اکنون توسط یک سازمان غیرانتفاعی و غیرمتمرکز به نام بنیاد Ocean Protocol اداره می‌شود.

کریستینا پون یکی از مبتکران این پروژه بود که ترویج و توسعه اوشن پروتکل را مدیریت می‌کرد. در حال حاضر مدیریت تجاری این پروژه و BigChainDB به کریستینا پون سپرده شده است. یکی دیگر از اعضای کلیدی پروژه Ocean Protocol و تیم تولید سکه، رازوان اولتینو است که بیش از ۲۰ سال روی پروژه‌های مختلف بلاکچین کار کرده است.

تیم توسعه‌دهنده پروژه اوشن پروتکل

ارز دیجیتال اوشن پروتکل چگونه کار می‌کند؟

این پلتفرم کریپتو ایجاد یک بازار داده خصوصی و غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کند که در آن افراد و گروه‌های متعددی می‌توانند داده‌ها را مبادله کنند. این امکان دسترسی به داده‌ها را فراهم می‌کند و از انحصار داده‌ها توسط شرکت‌های بزرگی که بر بازار هوش مصنوعی تسلط دارند جلوگیری می‌کند. سازمان‌ها می‌توانند بازار‌های خود را برای تبادل داده تنظیم کنند. این بازار‌ها ممکن است بسته به صنعت یا هدف خاص متفاوت باشند. این شبکه مانند یک بازار برای دانشمندانی است که به دنبال داده‌های پزشکی برای برخی بیماری‌های مزمن هستند. این ارز دیجیتال به دنبال کار سخت پیوند دادن خود داده‌ها و پیگیری داده‌هایی بوده که با مالک خاصی به اشتراک گذاشته شده است.

دارایی‌های پایگاه‌داده از طریق توکن‌های داده به شبکه بلاکچین و ابزار‌های مالی غیرمتمرکز متصل می‌شوند. این توکن‌ها تحت استاندارد “”ERC-20شبکه اتریوم قرار می‌گیرند که نشان‌دهنده حق دسترسی به داده‌ها است. اوشن پروتکل توسط یک بازار ویژه به نام Ocean Market تهیه شده است که در دسترس عموم است.

 

کاربرد اوشن پروتکل چیست؟

اما کاربرد ارز دیجیتال اوشن پروتکل چیست؟ اساسا Ocean Protocol ارائه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان داده را در یک بازار غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین به هم متصل می‌کند. مدل نوآورانه آن بر توکن سازی مجموعه داده‌ها و خدمات مربوط به آن‌ها تکیه دارد. بنابراین ارائه‌دهندگان می‌توانند به‌راحتی و به‌طور موثر از داده‌های خود درآمد کسب کنند. مصرف‌کنندگان نیز به اکوسیستمی از داده‌های ارزشمند در یک مکان مناسب دسترسی خواهند داشت.

 

۱. مسیر ورود و خروج دارایی‌ها و داده‌های دیفای

Ocean پروتکل انتشار سرویس‌های داده، استقرار NFTهای داده، توکن‌های استاندارد ERC721 و ERC20 و مصرف سرویس‌های داده (خرج داده‌ها) را آسان می‌سازد. درواقع با این پروتکل، کیف پول‌های رمزنگاری، صرافی‌ها و DAOها به کیف پول، صرافی و DAOهای داده هم تبدیل می‌شوند.

۲. ایجاد بازارهای داده با ابرقدرت‌های بلاکچین

از Ocean Market برای انتشار و خرید داده‌ها استفاده می‌شود. بنابراین با فروش یا راه‌اندازی فورک خود در Ocean Market می‌توان کسب درآمد داشت. داده‌ها به‌عنوان NFT داده‌های ERC721 و دیتا توکن‌های ERC20 با قابلیت همکاری بین بلاکچینی منتشر می‌شوند. با فناوری Compute-to-Data می‌توان امکان خرید و فروش داده‌های خصوصی را فراهم نمود. این کار معمولا با یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) انجام می‌شود که برای دادوستد داده‌ها تنظیم شده باشد.

what-is-ocean-protocol--08

۳. خرید و فروش داده‌ها با حفظ حریم خصوصی

اوشن پروتکل با محاسبه دقیق داده‌ها از آن‌ها محافظت کرده و خطرات افشای داده‌های خصوصی را برطرف می‌کند. این امر اجازه می‌دهد تا داده‌ها در محل خود باقی بمانند. در عین حال، به اشخاص ثالث مجاز هم اجازه می‌دهد تا کارهای محاسباتی خاصی را روی آن‌ها اجرا کنند. بنابراین نتایج محاسباتی مفیدی مانند میانگین‌گیری یا ساخت یک مدل هوش مصنوعی با حفظ حریم خصوصی به دست خواهد آمد.

۴. فرصت‌های کسب درآمد بیشتر

به عنوان یک دانشمند داده یا متخصص هوش مصنوعی، می‌توانید از دسترسی به داده‌های بیشتر ازجمله داده‌های خصوصی، منشا امن رمزنگاری‌شده در داده‌ها و آموزش هوش مصنوعی بهره‌مند شوید. همچنین این اکوسیستم فرصت‌های درآمدی خوبی را برای فروش و مدیریت داده‌ها فراهم خواهد کرد.

درواقع اوشن پروتکل داده‌های مصرف‌کننده را بر روی بلاکچین توکنیزه می‌کند تا امکان استفاده ایمن و راحت از داده‌ها را فراهم نماید. این پروتکل یک بازار غیرمتمرکز را برای تراکنش داده‌ها ایجاد کرده است، در حالی که آن‌ها را به صورت ایمن در شبکه خود نگهداری می‌کند.

۵. ارائه مجوز با استفاده از کنترل دسترسی

بخش بزرگی از Ocean پروتکل مربوط به کنترل دسترسی‌ها است که در درجه اول توسط دیتا توکن‌ها اداره می‌شود. کاربران می‌توانند با بازخرید توکن‌های داده خود به یک منبع (مثلا یک فایل) دسترسی پیدا کنند. شرکت‌ها و سایر کاربران ممکن است به روش‌های دقیق‌تری برای تعیین و مدیریت دسترسی نیاز داشته باشند. اوشن پروتکل برای این موارد از «ارائه مجوز با استفاده از کنترل دسترسی» استفاده کرده است.

what-is-ocean-protocol--06

مزایای ارز دیجیتال Ocean Protocol

در دنیای امروز، تجاری‌سازی داده‌ها بسیار مهم و ضروری است. البته، همه داده‌ها ارزش انتشار در قالب عمومی را ندارند، بنابراین لازم است مهم‌ترین و قابل‌فروش‌ترین اطلاعات را برجسته کرد.

اگر شرکت‌های بزرگ فناوری این کار را انجام دهند، برخی از اطلاعات خصوصی ممکن است عمومی شوند که نقض حریم خصوصی محسوب می‌شود. از سوی دیگر، یافتن راه حلی برای این مشکل می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. اما در این پروژه بین تجاری‌سازی اطلاعات و حفاظت از حریم خصوصی کاربران تعادل وجود دارد. پلتفرم Ocean Protocol از یک اکوسیستم خاص تشکیل شده که ترکیبی از خدمات مختلف بر بستر بلاکچین را ارائه می‌دهد. با استفاده از این اکوسیستم، کاربران می‌توانند داده‌های منتشر شده را دانلود، ذخیره و نظارت کنند.

توجه داشته باشید که این ویژگی‌ها حتی در صورت کسب درآمد از داده‌ها در دسترس هستند. یکی از محصولات مهم این اکوسیستم، بازار داده است که برای تبادل دارایی‌ها و داده‌ها استفاده می‌شود. برای این کار به کمک قرارداد‌های هوشمند که به‌صورت خودکار عمل می‌کنند، رابطه مستقیمی بین خریدار و فروشنده اطلاعات ایجاد می‌شود. در این صورت پس از پرداخت، داده‌ها بلافاصله به آدرس مدنظر خریدار ارسال می‌شود.

معایب ارز دیجیتال اوشن پروتکل

اما همه نکات مربوط به ارز دیجیتال ocean protocol مثبت نیست و این پروتکل دارای معایبی نیز است. بزرگ‌ترین مشکلی که می‌توانیم از این پروژه عنوان کنیم مربوط به شبکه اتریوم است. این شبکه به دلیل ترافیک زیاد دارای سرعت کم و بار زیاد است. از سوی دیگر، شبکه اوشن نمی‌تواند از شبکه‌های دیگر برای انتقال داده‌ها استفاده کند. البته، همان‌طور که قبلا گفتیم، تیم ارز دیجیتال پروتکل Ocean قصد دارد این اکوسیستم را در بستر بلاک‌چین‌های مختلف بسازد تا این مشکل را برطرف کند.

توکن Ocean چیست؟

توکن Ocean اولین‌بار در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. این توکن که با استفاده از استاندارد ERC20 در بلاک‌چین اتریوم ایجاد شده و اهداف و کاربرد‌های زیادی در مجموعه Ocean Protocol دارد. یکی از کاربرد‌های اصلی این سکه در بستر بلاکچین، خریدوفروش دارایی‌های داده‌ای، سرمایه‌گذاری در داده‌ها و مدیریت کامیونیتی‌ها است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، در مجموع ۱.۴۱ میلیارد واحد ارزی اوشن ارائه می‌شود که تاکنون ۶۱۴ میلیون واحد آن تحویل کاربران شبکه داده شده است.

کسانی که دارای ارز دیجیتال اوشن پروتکل هستند، می‌توانند با این توکن‌ها یک بازار غیرمتمرکز ایجاد کنند؛ بنابراین، دارایی‌های دیتا یا خدمات مختلف را می‌توان مبادله کرد. در این بازار‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات یا داده‌ها، مستقیما با مصرف‌کنندگان در ارتباط هستند. علاوه بر این، در این حالت، زنجیره‌های اطلاعاتی برای ذخیره تاریخچه دارایی‌های مختلف ایجاد می‌شود و اطلاعاتی مانند مالک هر دارایی، اطلاعات خریدار و داده‌های مشترک در آن زنجیره ذخیره می‌شود.

 

تعریف توکن ocean

آینده ارز دیجیتال اوشن پروتکل

به گفته تحلیلگران بازار کریپتو، پروتکل ارز دیجیتال اوشن آینده روشنی دارد و می‌تواند رشد قابل‌توجهی را تجربه کند. پیش‌بینی‌های ارائه شده برای قیمت Ocean Protocol نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۶ احتمالا به ۳ دلار خواهد رسید. یکی از وب‌سایت‌هایی که قیمت این ارز دیجیتال را پیش‌بینی می‌کند Wallet Investor است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در این وب‌سایت، ارزش هر واحد ارز پروتکل اقیانوس در ۵ سال آینده بیش از ۳ دلار آمریکا خواهد بود. به‌طورکلی نظر کلی اکثر سرمایه‌گذاران و تحلیل گران در مورد این ارز دیجیتال مثبت است و می‌توان گفت این ارز دیجیتال پتانسیل بسیار بالایی دارد. خرید Ocean Protocol مزایای قابل‌توجهی برای شما به همراه خواهد داشت. اما برای کسب حداکثر سود از این سکه، باید موقعیت خوبی برای خرید Ocean Protocol پیدا کنید. صرافی ارز دیجیتال راستین یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که وارد دنیای ارز‌های دیجیتال شده که از پروتکل اوشن نیز پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده storj تا سال ۲۰۳۰

آینده اوشن پروتکل

بهترین راه خرید اوشن پروتکل چیست؟

دو راه ساده برای خرید OCEAN از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و داخلی خواهد بود؛ اما دسترسی به اکثر پلتفرم‌های خارجی از طریق آی پی ایران امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین اکثر صرافی‌های معتبر جهانی از قوانین احراز هویت پیروی می‌کنند که بر حجم مشکلات می‌افزاید.

Ocean یک توکن مبتنی بر اتریوم است، بنابراین در صرافی‌های غیرمتمرکز هم ابتدا باید ارز اتریوم را به یک صرافی غیرمتمرکز بفرستید تا رمز ارز شما را مستقیما از کیف پول نرم‌افزار خود به اوشن تبدیل کند. محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز در این زمینه یونی سواپ (Uniswap) است. با این حال، در صرافی‌های همتا به همتا نیز با همان مشکلات صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز خارجی روبرو خواهید شد.

صرافی داخلی راستین از گزینه‌های محبوبی است که نقدینگی کافی را برای خرید و فروش اوشن پروتکل ارائه می‌دهد. پلتفرم راستین یک اپ تلفن همراه هوشمند هم دارد، بنابراین می‌توانید، ترید خود را در حال حرکت نیز مدیریت کنید. اگر هم به دنبال هولد کردن ارز دیجیتال OCEAN هستید، راستین یک کیف پول اختصاصی رمزنگاری دارد که پول فیات ریال را به ارز دیجیتال و بالعکس تبدیل می‌کند. اما مراحل خرید اوشن پروتکل چیست؟

۱. افتتاح حساب کاربری و احراز هویت

برای خرید توکن‌های Ocean ابتدا باید یک حساب آنلاین در صرافی ارز دیجیتال راستین باز کنید. اگر قبلا کاربر صرافی راستین نشده‌اید، باید یک حساب کاربری در این صرافی رمزنگاری ایجاد کنید. راستین شناخته‌شده‌ترین صرافی داخلی است که از خرید و فروش پروتکل Ocean پشتیبانی می‌کند.

پس از باز کردن یک حساب آنلاین در راستین، باید اطلاعات شخصی و کارت‌بانکی خود را برای احراز هویت تکمیل کنید. راستین تنها صرافی در ایران است که توکن‌های Ocean را با کارمزد صفر ارائه می‌کند. با استفاده از راستین مطمئن خواهید بود که نقدینگی کافی برای تجارت کارآمد Ocean دارید.

۲. شارژ کیف پول اختصاصی

در مرحله بعد باید کیف پول اختصاصی خود را در صرافی راستین شارژ کنید. این کار به وسیله کارت‌بانکی متصل‌شده شما به کیف پول صرافی صورت می‌گیرد.

به دلیل خطر هک شدن، بهتر است دارایی‌های رمزنگاری خود را به صورت آنلاین نگه ندارید. بنابراین، صرافی راستین توکن‌های شما را به یک کیف پول سخت‌افزاری یا سرد منتقل می‌کند. کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌ترین گزینه هستند، زیرا ارز دیجیتال شما را به‌صورت آفلاین و در یک دستگاه فیزیکی ذخیره می‌کنند. از آنجایی که کیف پول‌های سخت‌افزاری راستین به اینترنت متصل نیستند، هکرها راهی برای دسترسی به وجوه شما نخواهند داشت.

۳. خرید یا فروش

پس از انتخاب محل ذخیره توکن‌های Ocean و شارژ ریالی آن، نوبت به خرید ارز دیجیتال اوشن پروتکل می‌رسد. در صرافی‌های متمرکز مانند راستین می‌توانید سفارشی را به‌عنوان سفارش خرید یا سفارش فروش ثبت کنید.

کاربران سفارش‌ها را با قیمت بازار خریداری می‌کنند، اما سفارش‌های فروش تنها در صورتی پر می‌شوند که با قیمت مشخصی وارد شوند. اگر تصمیم گرفتید که سفارش فروش یا خرید شما تکمیل نشود، می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را لغو کنید.

what-is-ocean-protocol--07

 

بهترین کیف پول ارز دیجیتال اوشن پروتکل کدام است؟

همان‌طور که چندین بار در این مقاله اشاره کردیم، ارز دیجیتال پروتکل اقیانوس بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است، بنابراین می‌توانید از هر کیف پولی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند برای ذخیره این سکه استفاده کنید. به دلیل محبوبیت ETH، اکثر کیف پول‌های سکه از آن پشتیبانی می‌کنند؛ اما برای انتخاب یک کیف پول دیجیتال مناسب باید به نکاتی توجه کنیم تا خدای ناکرده دارایی دیجیتال خود را از دست ندهیم. امنیت مهم‌ترین چیزی است که در انتخاب کیف پول باید در نظر بگیرید. بهتر است کیف پول‌هایی را انتخاب کنید که کلید‌های حساب خصوصی شما را به‌صورت آفلاین ذخیره می‌کنند؛ بنابراین احتمال هک و سرقت اطلاعات شما به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. البته احتمال سرقت اطلاعات وجود دارد، اما اگر نکات امنیتی را رعایت کنید، این احتمال کمتر خواهد بود.

۱. کیف پول Trust Wallet

یکی از کیف پول‌های دیجیتال محبوب تلفن همراه، TrustWallet است. این کیف پول که متعلق به صرافی بایننس بوده، بسیار قابل‌اعتماد و امن است. البته لازم نیست نگران تحریم ایرانیان در بایننس باشید؛ زیرا محدودیتی برای استفاده از این کیف پول وجود ندارد.

۲. کیف پول MyEterWallet

همان‌طور که از نام My Ether Wallet پیداست، این کیف پول منحصرا برای ارز دیجیتال اتریوم و توکن‌های آن در بلاک‌چین طراحی شده است. یکی از بزرگ‌ترین مزایای MyEtherVault پشتیبانی آن از کیف پول‌های سخت‌افزاری است. اکثر مردم به دلیل رابط کاربری ساده و سهولت استفاده از MyEtherWallet به‌عنوان مکمل کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

با توجه‌به تمام آنچه در مورد اوشن پروتکل گفته شد، واضح است که این پروژه هدف شایسته‌ای را دنبال می‌کند و می‌تواند آینده روشنی داشته باشد. اما با وجود تمام مزایای آن، در حال حاضر این پروژه شبکه بلاکچین خود را ندارد و بر روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود، بنابراین محدود است. اما گفته می‌شود که توسعه‌دهندگان Ocean Protocol می‌خواهند آن را بر روی بلاک‌چین‌های مختلف پیاده‌سازی کنند. در مورد قیمت آتی ارز دیجیتال پروتکل اقیانوس، وب‌سایت‌هایی مانند Digital Coin Price پیش‌بینی می‌کنند که این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۶ از مرز ۳ دلار عبور کند. البته این‌ها فقط پیش‌بینی‌های جامعه کریپتو در مورد پروتکل Ocean هستند.

برای خریدوفروش ارز دیجیتال ocean protocol می‌توانید از خدمات صرافی ارز دیجیتال راستین استفاده کنید که جزء معدود صرافی‌های ایرانی کریپتو به شمار می‌رود که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. در صورت هرگونه سؤال یا ابهام در خصوص خریدوفروش ارز دیجیتال می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. (چنانچه قصد خرید، فروش بیبی دوج مشاهده قیمت آن را دارید، می‌توانید از شرایط معامله این ارز دیجیتال اطلاعات کسب کنید)

سؤالات متداول

  • نماد اوشن پروتکل در بازار کریپتو چیست؟

ارز دیجیتال اختصاصی این پلتفرم با نماد OCEAN در بازار ارز‌های دیجیتال عرضه شده و خریدوفروش می‌شود.

  • مزایای این شبکه ارز دیجیتال برای ارائه‌دهندگان داده چیست؟

صاحبان داده‌ها می‌توانند با Ocean Protocol برای داده‌های خود درآمد کسب کنند که گزینه مناسب‌تری از خریدوفروش مستقیم در بازار آزاد کریپتو به شمار می‌رود.

  • آیا اوشن پروتکل برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

برخی مجموعه‌های فعال بازار کریپتو پیش‌بینی می‌کنند که ارزش توکن Ocean به‌زودی به سه دلار خواهد رسید. البته در نهایت بایستی با تجزیه‌وتحلیل شخصی، تصمیم بگیرید که آن را خریداری کنید.

  • چگونه می‌توان توکن Ocean خرید؟

باتوجه‌به اینکه برای خرید هر ارز دیجیتالی باید به صرافی مراجعه کنید، مقرون‌به‌صرفه‌ترین مکان برای خرید این سکه، یک صرافی معتبر ایرانی است. صرافی ارز دیجیتال راستین امکان خریدوفروش این ارز دیجیتال نوین را فراهم کرده است.

  • ارزش پروتکل OCEAN در سال ۲۰۳۰ چقدر خواهد بود؟

پیش‌بینی می‌شود قیمت پروتکل OCEAN در ۲۰۳۰ بین ۱.۴۸ تا ۱.۷۱ دلار با میانگین حدود ۱.۶۰ دلار باشد.

به این مقاله امتیاز دهید.
[جمع نتایج: ۰ میانگین: ۰]

مطالب مرتبط

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت
نحوه ورود به بازار ارز دیجیتال
کارمزد انتقال تتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید‌ترین مطالب

قیمت‌ ارزهای‌ دیجیتال محبوب